19 квітня 2021 року у Львівському національному аграрному університеті відбувся І етап аграрно-політичних дебатів в межах проведення XXII Зльоту іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК XXI століття». Захід проводився у нашому закладі вищої освіти вчетверте і викликав велику зацікавленість у здобувачів вищої освіти факультетів ЛНАУ, оскільки рекомендовані напрями сформовані відповідно до проблем сьогодення. Слід відзначити, що цьогорічні аграрно-політичні дебати проходили в дистанційному режимі у зв’язку з епідемічною ситуацією, яка була на момент проведення заходу.
До складу журі входили представники адміністрації та викладачі ЛНАУ, керівники державних органів управління та місцевого самоврядування, представники аграрного бізнесу:
- Ігор Богданович Яців – д.е.н., в.о. професора, проректор з наукової роботи ЛНАУ;
- Юрій Володимирович Дубневич – к.е.н., доцент, проректор з навчально-виховної роботи ЛНАУ;
- Галина Володимирівна Східницька – к.е.н., доцент, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНАУ;
- Петро Степанович Гнатів – д.с.-г.н., професор, завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства;
- Петро Данилович Завірюха – к.с.-г.н., професор, завідувач кафедри генетики, селекції та захисту рослин;
- Леся Василівна Дудич – к.е.н., доцент кафедри землеустрою;
- Андрій Михайлович Олійник – к.е.н., старший викладач кафедри менеджменту ім. професора Є. Храпливого, головний спеціаліст відділу стратегічного планування, підприємництва та організаційної роботи Департаменту АПР Львівської обласної державної адміністрації;
- Віталій Анатолійович Войтович – начальник інформаційно-аналітичного відділу Департаменту містобудування Львівської міської ради;
- Ігор Зіновійович Шульга – заступник голови Красненської територіальної громади Золочівського району Львівської області;
- Олег Володимирович Меткий – директор сільськогосподарського виробничого кооперативу ім. Лесі Українки (Дубенський район Рівненської області);
- Віктор Ігорович Аторвін – головний спеціаліст відділу молодіжної політики Львівської обласної державної адміністрації.
У дебатах взяли участь шість команд університету, які готувалися за різними напрямами та висловлювали думку «За» і «Проти»:
1. Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі.
Жовта – стверджувальна («За»):
- Тарас Краплич, група Зв-22;
- Христина Пустовит, група Зв-31;
- Віктор Турук, група Зв-31.
2. Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі.
Червона – заперечна («Проти»):
- Адріана Комар, група Зв-22 (СП);
- Михайло Сень, група Зв-42;
- Олег Комар, група Аг-42.
3. Державне управління в аграрному секторі – субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів.
Зелена – стверджувальна («За»):
- Катерина Ліщук, група Зв-42;
- Михайло Лизак, аспірант 3-го року навчання;
- Юліан Хомечко, група Мо-31.
4. Державне управління в аграрному секторі – субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів.
Фіолетова – заперечна («Проти»):
- Роман Данилишин, група Фін-31;
- Олександр Патроник, група Ек-21;
- Вікторія Сокирко, група Мо-41.
5. Традиційне аграрне виробництво або органічне – виклики і можливості (зокрема в контексті «Зеленої угоди ЄС»).
Синя – стверджувальна («За»):
- Павло Оприск, група Буд-31;
- Даниїл Гільман, група Мев-31;
- Олег Ладанай, група Аг-32.
6. Традиційне аграрне виробництво або органічне – виклики і можливості (зокрема в контексті «Зеленої угоди з ЄС»).
Біла – заперечна («Проти»):
- Іван Адамович, група Аін-31;
- Олег Ланковський, група Еко-41;
- Святослав Дутка, група Аг-42.
Під час проведення заходу для оцінювання команд враховувалися такі критерії: обізнаність учасників у проблемах; наведення достовірних і відповідних аргументів; вміння логічно і послідовно розкривати та відстоювати власну думку; командна робота і її злагодженість; культура ведення дебатів; грамотна мова й ораторське мистецтво; оперативне використання аргументів опонентів у своєму виступі.
За результатами голосування членів журі та слухачів, які активно вболівали за кожну з команд та голосували в чаті дистанційної платформи Zoom, беззаперечним переможцем стала команда «Жовтих», учасники якої висвітлювали питання «Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі».
З команди-переможця шляхом голосування членами журі було обрано лідера – Тараса Краплича, студента групи Зв-22.
Успішним проведенням аграрно-політичних дебатів завдячуємо модератору Галині Володимирівні Східницькій, голові Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених університету.
Усім учасникам заходу передбачено вручення сертифікатів про участь у I етапі аграрно-політичних дебатів, а переможця Тараса Краплича відзначено грамотою.
Бажаємо переможцю подальших наукових звершень та достойного представлення Львівського національного аграрного університету у II етапі аграрно-політичних дебатів.