Адреса: 80381, м. Дубляни, вул. Володимира Великого, 1, Львівський район, Львівська область, Львівський національний аграрний університет, кафедра управління проєктами та безпеки виробництва
Телефон: +38(032)22-42-960
E-mail: kaf.upbv@gmail.com
Лабораторії кафедри управління проєктами та безпеки виробництва
На кафедрі управління проєктами та безпеки виробництва функціонує 4 навчальні лабораторії, а саме:
- лабораторія охорони праці (ауд. 20М, корпус факультету механіки та енергетики);
- лабораторія цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (ауд. 101, агрономічний корпус);
- лабораторія управління проєктами (ауд. 102, агрономічний корпус);
- кабінет охорони праці (каб. 107, агрономічний корпус).
Лабораторія охорони праці
В лабораторії знаходяться тематичні стенди:
- «Законодавча та нормативна база охорони праці»;
- «Дослідження параметрів мікроклімату робочих місць»;
- «Дослідження параметрів вентиляції»;
- «Дослідження параметрів вібрації та шуму»;
- «Дослідження параметрів виробничого освітлення»;
- «Електробезпека»;
- «Індивідуальні засоби захисту»;
- «Протипожежні засоби захисту»;
- «Знаки безпеки праці».
Робоче обладнання, прилади і машини:
- пристрій для дослідження освітлення;
- люксметр Ю-116 – 3 одиниці;
- рулетка метрична;
- планка довжиною 3 м;
- засоби захисту тіла (спецодяг) – 3 комплекти;
- засоби захисту голови і обличчя – 3 комплекти;
- засоби захисту органів зору (окуляри 0276У, 3П180У, №Н572, наголівний щиток НБТ-1);
- засоби захисту органів слуху (ВЦНИИОТ-1, ВЦНИИОТ-2, ВЦНИИОТ – 4);
- засоби захисту органів дихання (респіратори ШБ1 «Лепесток», «Астра 2М», Ф62Ш, протигази БК, МКП, ПШ1);
- засоби захисту від ураження електричним струмом (ізолююча штанга, ізолюючі кліщі, діелектричні боти, гумовий килимок, діелектричні рукавиці);
- кімнатний термометр;
- актинометр ЛИОТ-Н – 1 одиниця;
- психрометр Августа – 2 одиниці;
- аспіраційний психрометр (МВ-4М);
- барометр;
- анемометри АСО-3 – 1 одиниця, МС-13 – 1 одиниця;
- посудина з водою;
- секундомір;
- витяжна шафа;
- лабораторна вентиляційна установка;
- вимірювач шуму та вібрації ВШВ-1;
- джерело шуму (побутовий електричний звуковий оповіщувач);
- пожежні оповіщувачі АТМ-3М, АТІП-3, ДСП-038;
- спринклерні та дренчерні водяні зрошувачі;
- вогнегасники ОХП-10, ОВП-5,ОУ-2, ОП-1В «Момент-2».
Лабораторія цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
В лабораторії знаходяться тематичні стенди:
- «Засоби індивідуального захисту»;
- «Основні завдання та структура ЦО»;
- «Захисні споруди ЦО»;
- «Рекомендації щодо дій у надзвичайних ситуаціях»;
- «Макети захисних споруд ЦО»;
- «Манекени захисних костюмів та засоби індивідуального захисту».
Робочі машини, прилади та обладнання:
- дозиметр ИД-1;
- радіометр «Прип’ять»;
- прилад «Сінтекс»;
- радіометр-дозиметр «Стора-Т» РКС-01;
- графопроєктор 3М 2660;
- комп’ютерний комплекс.
Лабораторія управління проєктами
Кабінет охорони праці
Здебільшого вищезазначені навчальні лабораторії використовуються для виконання лабораторних та практичних занять, які дають змогу студентам отримати практичні знання та вміння в області безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту та управління проєктами.
На основі лабораторного обладнання розроблено комплекси лабораторних робіт, які дозволяють студентам закріпити отримані ними теоретичні знання на практиці із таких дисциплін: безпека життєдіяльності та охорона праці; охорона праці в галузі та цивільний захист; управління проєктами.
Кафедра | Колектив | Наука | Навчання | Студенту | Абітурієнту | Лабораторії | Новини | Контакти |
Розклад занять
Графік іспитів
Графік консультацій
Практика
Кращі студенти
Навчання на кафедрі управління проєктами та безпеки виробництва
Кафедра управління проєктами та безпеки виробництва бере участь у підготовці фахівців з усіх спеціальностей в університеті.
Підготовка студентів на кафедрі здійснюється за навчальними та робочими навчальними планами освітніх програм ОС «Бакалавр» та «Магістр».
Для студентів ОС «Бакалавр» викладаються такі дисципліни: безпека життєдіяльності та охорона праці, аграрний сервіс та інформаційне забезпечення АПК. За вибором студентів – ергономіка, основи професійної безпеки та здоров’я людини
Для студентів ОС «Магістр» викладаються: охорона праці в галузі та цивільний захист, управління проєктами, сертифікація та управління якістю продукції. За вибором студентів – основи медицини у надзвичайних ситуаціях
Теоретична підготовка майбутніх фахівців здійснюється на підставі сучасних досягнень науки та техніки, а також згідно з вимогами правової і нормативної документації з безпеки життєдіяльності та охорони праці.
Кафедра забезпечує створення компетенцій у майбутніх фахівців, які забезпечують здатність вирішувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі агропромислового виробництва і у процесі навчання, що передбачає застосування визначених теорій відповідної науки, певних знань, умінь, технологічних методів та прийомів, а також характеризується комплексністю й невизначеністю умов.
Забезпечення якості освітнього процесу під час підготовки студентів
На кафедрі управління проєктами та безпеки виробництва особлива увага приділяється питанню підвищення якості освітнього процесу. Із залученням стейкхолдерів переглядається та оновлюється освітня програма, робочі програми навчальних дисциплін. Після завершення вивчення дисциплін, що читаються на кафедрі, проводяться анкетування студентів, що дає змогу викладачам переглядати структури дисциплін та їх наповнення.
Викладачі кафедри кожні три роки проходять навчання та підвищення кваліфікації, беруть участь у тематичних заходах.
Філії кафедри
Кафедра має свої філії на наступних підприємствах:
- ТОВ «Волинь-Агро»;
- ТОВ «Геслан»;
- Львівській філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого;
- ТОВ «Авто-світ».
Наукова діяльність кафедри управління проєктами та безпеки виробництва
Напрями наукових досліджень
Кафедра управління проєктами та безпеки виробництва проводить наукові дослідження в рамках наукової тематики Львівського національного аграрного університету за розділом 7 «Розробка проєктно-керованих інноваційних систем, ресурсоощадних технологій і технічних засобів в агропромисловому виробництві та його енергозабезпеченні» (ДР № 0116U003179).
На кафедрі виконується науково-дослідна робота «Обґрунтування інноваційних проєктів безпечних систем аграрного виробництва на підставі ефективного використання ресурсного потенціалу», яка складається із двох розділів: «Розробка методів та моделей управління інтегрованими проєктно-керованими сільськогосподарськими та сервісними підприємствами» та «Обґрунтування заходів запобігання виробничим та техногенним небезпекам у проєктах АПК на підставі моделювання небезпечних ситуацій» (науковий керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко).
Щорічно колективом кафедри публікується 1-2 підручники (монографії, посібники), 30-40 наукових статей, в тому числі у закордонних виданнях, 12-20 навчально-методичних розробок. Вченими кафедри розробляються аналітичні автоматизовані системи науково-інженерного супроводу створення проєктів безпечних механізованих процесів виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, технічного та технологічного сервісу в АПК.
Щороку кафедра виконує госпдоговірні теми на замовлення підприємств.
Студентська наукова робота
При кафедрі працює студентський науковий гурток з розробки проєктів безпечних систем в АПК (керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко). Діяльність наукового гуртка сприяє залученню студентів до проведення науково-дослідної діяльності, участі у наукових та бізнес-проєктах, науково-практичних заходах та конкурсах, створенню умов для творчого зростання у процесі навчання і опановування фаху. Члени наукового гуртка ознайомлюються з принципами, методами, інструментарієм наукової та дослідницької роботи, беруть активну участь в науковому та громадському житті університету, розвивають свої творчі здібності, поглиблюють знання з фахових навчальних дисциплін, набувають досвіду проведення спільних наукових досліджень за участю викладачів, студентів та представників бізнесу, вчаться розробляти та представляти навчальні та наукові проєкти і підтримувати їх реалізацію. Студенти, які займаються в гуртку, виборюють високі місця на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та всеукраїнських студентських олімпіадах.
Результати роботи гуртка за останні роки
Всеукраїнські студентські олімпіади
2019 рік
1. Всеукраїнська студентська олімпіада із дисципліни «Основи охорони праці» (Луцький національний технічний університет, 16-18 травня). Віталій Мирославович Катаран нагороджений дипломом І ступеня (науковий керівник – доцент В.О. Тимочко).
2. Всеукраїнська студентська олімпіада з професійно орієнтованої дисципліни «Цивільний захист» (Національний авіаційний університет, 21-22 березня). Арсен Андрійович Букса нагороджений дипломом ІІ ступеня (науковий керівник – ст. викл. С.А. Сафонов).
3. Всеукраїнська студентська олімпіада з професійно орієнтованої дисципліни «Безпека життєдіяльності» (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 12-15 травня). Ігор Іванович Городецький нагороджений дипломом ІІ ступеня (наукові керівники: доцент В.О. Тимочко, ст. викл. С.А. Сафонов).
2018 рік
Всеукраїнська студентська олімпіада із дисципліни «Основи охорони праці» (Луцький національний технічний університет, 19-21 квітня). Роман Євгенович Турченяк здобув диплом І ступеня (науковий керівник – доцент В.О. Тимочко).
2017 рік
1. Всеукраїнська студентська олімпіада з нормативної дисципліни «Основи охорони праці» (Луцький національний технічний університет, 25-26 квітня). Роман Євгенович Турченяк нагороджений двома грамотами: «Кращий знавець законодавчої бази з питань охорони праці» та «Високий рівень теоретичної підготовки, творчий підхід і оригінальність рішень практичних задач».
2. Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Цивільний захист» (Національний авіаційний університет, 23-24 березня). Іван Іванович Яцканич, Ростислав Васильович Музичка та Дмитро Юрійович Доманюк були нагороджені грамотами та отримали сертифікати.
3. Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Безпека життєдіяльності» (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 26-28 квітня). Павло Євгенович Біда, Арсен Андрійович Букса та Дмитро Володимирович Нетлюх нагороджені грамотами.
2016 рік
1. Всеукраїнська студентська олімпіада з професійно орієнтованої дисципліни «Безпека життєдіяльності» (Національний університет водного господарства та природокористування, 20-22 квітня). Роман Євгенович Турченяк зайняв IV місце.
2. Всеукраїнська студентська олімпіада з нормативної дисципліни «Основи охорони праці» (Національний університет цивільного захисту України, 23-24 березня). Олег Зенонович Харабарук отримав диплом IV ступеня.
3. Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Цивільний захист» (Національний університет цивільного захисту України, 23-24 березня). Віталій Валерійович Кушнір зайняв V місце.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
2019 рік
1. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з дисципліни «Безпека життєдіяльності» (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 27 березня). Ігор Іванович Городецький та Антон Олександрович Личманюк нагороджені дипломом ІІ ступеня (науковий керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко).
2. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з дисципліни «Охорона праці» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 19 квітня). Георгій Ашотович Худавердян нагороджений дипломом ІІІ ступеня (науковий керівник – доцент І.М. Городецький).
2018 рік
1. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з дисципліни «Охорона праці» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 13 квітня). Роман Євгенович Турченяк нагороджений дипломом ІІІ ступеня (науковий керівник – доцент І.М. Городецький).
2. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі знань «Пожежна безпека» (Національний університет цивільного захисту України, 28 березня). Іван Володимирович Дільний нагороджений дипломом ІІ ступеня (науковий керівник – д.т.н., в.о. проф. А.М. Тригуба).
2017 рік
1. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016–2017 навчальному році зі спеціальності «Охорона праці» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 28 березня). Роман Євгенович Турченяк та Роман Степанович Кирик нагороджені дипломом ІІІ ступеня та грамотами (керівник – к.т.н., доцент І.М. Городецький).
2. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук «Управління проєктами: крок за КРОКом» на базі Університету економіки та права «КРОК» (17 березня). Антон Олександрович Личманюк нагороджений дипломом ІІ ступеня (науковий керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко).
3. Конкурс наукових робіт студентів вищих навчальних закладів «Потенціал молоді – у агровиробництво» Департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України (27 вересня). Іван Петрович Душко та Петро Петрович Яцунський зайняли ІІ місце та нагороджені подяками, а також отримали сертифікат (науковий керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко).
4. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з напряму «Транспортні технології (за видами транспорту)» (Кременчуцький національний університет ім. Михайла Острозького, 30 березня). Андрій Романович Магера нагороджений дипломом ІІІ ступеня (керівник – к.т.н., доц. А.М. Тригуба).
5. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з напряму «Економіка сільського господарства та АПК» (Подільський державний аграрно-технічний університет м. Кам’янець-Подільський, 30-31 березня). Ілля Процків нагороджений дипломом ІІІ ступеня та грамотою (керівник – к.т.н., доц. П.М. Луб).
2016 рік
1. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук зі спеціальності «Охорона праці» (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 25 березня). Дмитро В’ячеславович Марчук та Василь Валерійович Височанський (група Ен-12сп) нагороджені дипломами ІІІ ступеня; грамотою Громадської організації «Спілка фахівців безпеки життєдіяльності» нагороджено науковий гурток кафедри УПБВ за активну участь та високі показники у роботі зі студентами щодо підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Охорона праці» (керівник – к.т.н., доцент І.М. Городецький).
2. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук «Управління проєктами: крок за КРОКом» на базі Університету економіки та права «КРОК» (23 березня). Степан Олегович Крупич (група М-72) та Юрій Богданович Жолобак (група М-51) здобули дипломи ІІІ ступеня (науковий керівник – к.т.н., доцент В.О. Тимочко).
3. Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з дисципліни «Цивільна оборона та пожежна безпека» (Національний університет цивільного захисту). Студент групи М-31 Іван Яцканич нагороджений дипломом ІІ ступеня (керівник – к.т.н., доц. А.М. Тригуба).
Історія кафедри управління проєктами та безпеки виробництва
Кафедра управління проєктами та безпеки виробництва була заснована у 1977 році під назвою «Кафедра охорони праці та виробничого навчання».
Першим завідувачем кафедри був професор, кандидат економічних наук Василь Феодосійович Піщенюк (1977–1999 рр.), який розпочав формування матеріально-технічної бази кафедри – створення навчальних аудиторій та лабораторій, спеціалізованого кабінету для проведення лабораторних занять з дисципліни «Охорона праці» з відповідним забезпеченням технічними засобами навчання. Для забезпечення виробничого навчання у складі кафедри функціонував парк навчальних машин та навчальний полігон. На цій базі кафедра здійснювала підготовку водіїв автотранспортних засобів категорії «В» та «С», а також трактористів-машиністів.
У 1992 році відбулася реорганізація кафедри – приєднання кафедри цивільної оборони, від’єднання навчального парку та зміна назви на «Кафедра безпеки життєдіяльності». З цього часу на кафедрі студенти вивчають такі навчальні дисципліни: «Охорона праці» (В.Ф. Піщенюк, М.П. Тройнич, І.П. Пістун); «Цивільна оборона» (І.І. Кравець); «Безпека життєдіяльності» (А.П. Березовецький) та ін.
З жовтня 1999 року кафедру очолив доктор технічних наук, професор Олександр Васильович Сидорчук. У 2000 році розпочинається новий етап її розвитку – кафедру перейменовано на «Управління проєктами та безпеки виробництва в АПК». Кафедра у цей період починає виконувати в університеті нові функції щодо вдосконалення змісту навчання інженерів-механіків с.-г. виробництва – формувати у них знання та вміння стосовно управління виробничо-технічним потенціалом в АПК на основі розроблення та реалізації організаційно-технічних проєктів, проєктів безпеки виробництва як первинних елементів цілеспрямованої діяльності в умовах зовнішнього ринкового середовища. На кафедрі започатковано вивчення дисципліни «Інженерний менеджмент», а також підготовку науково-педагогічних кадрів в аспірантурі за науковою спеціальністю 05.13.22 – Управління проєктами та розвиток виробництва.
Науковий доробок завідувача кафедри О.В. Сидорчука став підмурком започаткування нового наукового напряму – «Системно-технологічні засади механізованих технологічних процесів, управління та розвитку машинних систем». З цього напряму виконано і захищено докторську (О.В. Сидорчук, 1996 р.) та кандидатські дисертації (В.О. Тимочко, 1995 р.; С.А. Федосенко, 1996 р.; Є.І. Ціп, 2002 р.; А.М. Тригуба, 2004 р.; Р.Т. Ратушний, 2005 р.; П.М. Луб, 2006 р.; О.І. Башинський, 2006 р.; М.А. Михалюк, 2008 р.; Л.Л. Сидорчук, 2008 р.). У сформованій за цим напрямом науковій школі щорічно захищалися 1-2 кандидатські дисертації.
Науковий доробок та організаційна діяльність д.т.н., проф. О.В. Сидорчука дали йому змогу стати членом-кореспондентом Української академії аграрних наук (2007 р.), дійсним членом Національної академії аграрних наук України (2018 р.). На основі виконаних у науковій школі О.В. Сидорчука науково-дослідних та дисертаційних робіт розвиваються навчальні дисципліни: інженерний менеджмент, управління проєктами, енергетичний менеджмент, аграрний сервіс та інформаційне забезпечення АПК.
З 2006 року посаду завідувача кафедри обіймає кандидат технічних наук, доцент В.О. Тимочко. На кафедрі працює 7 викладачів: кандидати технічних наук, доценти А.П. Березовецький та І.М. Городецький, кандидати с.-г. наук, доценти Ю.О. Ковальчук та І.Б. Мазур, старший викладач кафедри, фахівець 1 категорії з цивільного захисту ЛНАУ (за сумісництвом), підполковник медичної служби у відставці С.А. Сафонов, старший викладач М.І. Михайлецький, старший лаборант М.С. Павлик.
Місія кафедри
Участь у підготовці висококваліфікованих фахівців та провадження наукової діяльності в галузях управління проєктами та безпеки виробництва шляхом надання освітніх і наукових послуг належної якості, дотримання високих стандартів у викладанні, науковій і професійній діяльності.
Візія кафедри управління проєктами та безпеки виробництва – сучасний, інноваційний освітній і науковий підрозділ університету, визнаний в галузі викладання дисциплін напрямків управління проєктами та безпеки виробництва, який бере участь у формуванні високоосвіченої, національно свідомої особистості, забезпечує її професійне становлення, створює умови для творчої самореалізації та наукового пошуку.
Підвищення якості освітнього процесу
Основними завданнями за цим напрямом є наступні:
- просування необхідних європейських стандартів у галузі вищої освіти, зокрема щодо розробки навчальних програм дисциплін, які читаються на кафедрі, співробітництво між спорідненими кафедрами провідних закладів освіти України та зарубіжжя;
- збільшення інтелектуального потенціалу та розвиток науково-дослідної бази кафедри, підвищення професіоналізму професорсько-викладацького складу;
- впровадження інноваційних методів організації навчального процесу, освоєння прогресивних освітніх технологій;
- формування кооперації зі стратегічними партнерами кафедри;
- залучення стейкхолдерів до створення, реалізації та оцінювання програм навчальних дисциплін, моніторингу рівня знань студентів;
- облаштування навчально-дослідних лабораторій за спонсорські кошти роботодавців;
- збільшення кількості вибіркових дисциплін, які пропонує кафедра, для розширення можливостей студентів формувати індивідуальні плани навчання на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях;
- запровадження викладання окремих фахових дисциплін іноземною мовою;
- забезпечення високих показників рейтингового оцінювання діяльності НПП і кафедри.
Науково-інноваційна діяльність
З метою реалізації поставленої мети передбачається виконання таких завдань:
- зосередити науковий потенціал кафедри на розробці та виконанні наукових проєктів за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки в галузі управління проєктами та безпеки виробництва;
- підготувати та виконати щорічно не менше одного госпдоговірного проєкту із різними підприємствами, організаціями;
- щорічно брати участь у конкурсах наукових робіт, що фінансуються із Фонду національних досліджень України;
- використовувати в навчальному процесі результати наукової діяльності працівників кафедри;
- сформувати перелік завершених інноваційних проєктів, які готові до впровадження у виробництво;
- обґрунтувати перспективні напрями спільних наукових досліджень кафедри із закордонними партнерами;
- взяти участь у конкурсі спільних міжнародних двосторонніх науково-дослідних проєктів, які будуть оголошені і висвітлені на сайті Міністерства освіти і науки України;
- активізувати патентно-ліцензійну діяльність науково-педагогічних працівників кафедри;
- здійснювати заходи щодо отримання грантів, розширювати діяльність, оновлювати матеріально-технічну базу навчально-наукових лабораторій для забезпечення проведення фундаментальних і прикладних досліджень та їх комплементації в навчальний процес;
- збільшити кількість публікацій НПП у НБД Scopus та Web of Science;
- збільшити щорічну кількість переможців та призерів ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади, всеукраїнських конкурсів (ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з галузей знань та спеціальностей, ЗавтраUA), міжнародних конкурсів наукових робіт;
- покращувати функціонування сторінки кафедри на сайті факультету/університету, ширше використовувати можливості соціальних мереж Facebook, Googlе+, YouTube, Twitter та ін. для реклами науково-виробничих можливостей кафедри, просування реклами спеціальностей тощо.
Інтернаціоналізація діяльності кафедри
Основними завданнями для досягнення цієї мети є наступні:
- підвищити ефективність та результативність потенційних можливостей для міжнародного співробітництва кафедри;
- розширити географію міжнародного співробітництва та міжнародних контактів кафедри, необхідних для досягнення ефективних результатів у всіх напрямках міжнародної діяльності;
- розширити академічну і наукову мобільності науково-педагогічних працівників та студентів через їхню участь у міжнародних проєктах, програмах і спільних наукових дослідженнях;
- підготувати проєкти для участі у міжнародних двосторонніх конкурсах наукових робіт, які періодично оголошуються МОНУ.
Підвищення кадрового потенціалу кафедри
З метою реалізації поставленої мети передбачається виконання наступних завдань:
- підвищити якість освітнього процесу шляхом ширшого застосування в ньому результатів науково-інноваційної діяльності науково-педагогічних працівників кафедри;
- постійно підвищувати кваліфікацію викладацького складу в контексті безперервної освіти, сприяти в проходженні систематичного і періодичного стажування у провідних закладах вищої освіти, наукових установах в Україні та за кордоном;
- сприяти підвищенню фахової (професійної) підготовки викладачів шляхом їх стажування/навчання на підприємствах роботодавців, стейкхолдерів, де вони займатимуться підготовкою студентів;
- стимулювати проведення викладачами індивідуальних/колективних фундаментальних і прикладних наукових досліджень з обговоренням результатів на кафедральних та міжкафедральних відкритих семінарах;
- залучати до викладання окремих дисциплін провідних фахівців – працівників фірм, стейкхолдерів, спеціалізація яких відповідає конкретній акредитованій на факультеті спеціальності;
- взяти участь у залученні до викладацької роботи фахівців із науковими ступенями і вченими званнями з науково-дослідних установ, закордонних університетів, з якими університет має укладені угоди про співпрацю.
Розвиток студентського самоврядування та покращення виховної роботи зі студентами
Реалізація цих напрямів передбачає виконання таких стратегічних і тактичних завдань:
- сприяти самореалізації кожної молодої людини як духовної та інтелектуальної особистості, свідомого громадянина та патріота своєї держави;
- розвивати правову культуру через повагу до Конституції, законодавства України, державної символіки, знання та дотримання правових норм i принципів;
- формувати національну самосвідомість, виховувати на кращих європейських засадах студентське середовище, яке плекає власну національну традицію та вміє шанувати чужу;
- формувати навички соціальної активності, творчої ініціативи, підприємництва й особистої вiдповiдальностi за прийняті рішення та вчинки;
- сприяти здоровому способу життя, формуванню активної життєвої позиції та протидії виявам антигромадської поведінки, правопорушень, бездуховності, аморальності;
- активно залучати студентів до міжнародних обмінних і грантових програм задля ознайомлення й запозичення в інших країн найкращих практик реформування різних галузей державного та громадського життя;
- сприяти формуванню умов для самореалiзацiї особистості вiдповiдно до її здібностей, власних i суспільних потреб та зацікавлень.
Поліпшення матеріально-технічної бази
Основною метою забезпечення фінансової стійкості та поліпшення матеріально-технічної бази кафедри є підтримка та створення належних умов для проведення освітньої та наукової діяльності працівниками та студентами. З метою реалізації даної мети необхідне виконання наступних завдань:
- облаштувати та ввести в навчальний процес на кафедрі одну лабораторію;
- проводити роботу із відомими фірмами в плані облаштування ними новітньої навчально-наукової лабораторії;
- виготовляти навчально-демонстраційні стенди, робочі макети, робочі установки для виконання лабораторних робіт.
Партнери кафедри
Партнерами кафедри є передові сільськогосподарські підприємства: ТЗОВ «Волинь Агро», ФГ «Максимів», ПП «Медобори» та підприємство автосервісу ТЗОВ «Геслан». Зазначені підприємства надають допомогу кафедрі та консультують стосовно розвитку навчального процесу, матеріальної бази та змісту робочих програм дисциплін, які читаються на кафедрі. Це уможливлює отримання сучасних компетенцій та знань майбутніми спеціалістами, робить їх конкурентноздатними в реальному секторі економіки.
Міжнародні зв’язки
Кафедра веде тісну співпрацю з багатьма університетами світу, серед яких Державний університет штату Пенсильванія (США), Вроцлавський університет природничих наук (Польща), Сільськогосподарський університет імені Гуго Коллонтая у Кракові (Польща), Жешувський університет (Польща), Латвійський сільськогосподарський університет (Латвія).