Вже вдруге таку тему обирає для дискусії та обміну думками авторитетний міжнародний форум Welconomy, який традиційно відбувається на початку весни у польському місті Торунь. Сучасний конгресовий центр Kopernikus на березі Вісли якнайкраще відповідає сучасному та динамічному стилю зібрання: широке використання мультимедійних та електронних технологій, гнучкий графік та приміщення, що трансформуються щоразу у новий формат – все це створює неперевершену атмосферу інноваційності та захоплення.

У цьому міг переконатись завідувач кафедри права і підприємництва ЛНАУ проф. Юрій Губені, який у складі невеликої делегації взяв участь у роботі форуму Welconony.

Традиційно форум відкрив екс-прем’єр-міністр Польщі та екс-голова Європарламенту проф. Єжи Бузек. Головний координатор форуму – колишній міністр сільського господарства і розвитку села др. Яцек Янішевський. Але це далеко не повний перелік колишніх і теперішніх високопосадовців, які взяли участь у робочих засіданнях форуму. Дуже приємною була зустріч проф. Ю. Губені із екс-міністром Адамом Таньським, який, будучи на посаді Голови Фонду аграрної нерухомості Польщі, надав у 2001 році суттєву фінансову допомогу у публікації монографії «Аграрна реформа у Чеській республіці: від «оксамитової» революції до європейської інтеграції….». Де ще можна зустріти 3-4 міністрів сільського господарства, декількох держсекретарів, міністра освіти чи тісне коло декількох ректорів авторитетних європейських університетів? Такі можливості дає форум Welconomy та старовинний Торунь.

Два пленарних засідання стосувались ключових питань головної теми:  «Інноваційність економіки» та  «Наука на службі інноваційності». А ось палітра панельних дискусій була дуже широкою – від проблем медицини, військової безпеки чи перспектив аграрного сектору до, здавалось би, фрагментарних тем вирощування хутрових звірів, обліку боргових зобов’язань чи оплати медичних послуг. Проф. Ю. Губені взяв участь у панельних засіданнях, які стосувались господарських та безпекових проблем Центральної та Східної Європи, аграрної політики і сільського господарства, а також особливостей локального агробізнесу в умовах глобалізації світового продовольчого ринку.

Форум, який традиційно проводить спеціальна фундація «Інтеграція та співробітництво», підтвердив свій авторитет і визнання. Не даремно у назві форуму органічно поєднано два англійських слова – «Welcome» та «Economy».