В рамках XXIV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті агротехнологій та екології відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів».
Реалії сьогодення змусили комбінувати різні форми реалізації програми конференції з залученням сучасних засобів відеозв’язку, зокрема платформи Zoom. Учасниками конференції були представники провідних зарубіжних та вітчизняних ЗВО та науково-дослідних установ, зокрема Природничо-гуманітарного університету в м. Седльце (Польща), Вінницького національного технічного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Державного біотехнологічного університету (м. Харків), Поліського національного університету, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» (м. Харків), Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН, Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського інституту експертизи сортів рослин, Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ, фахових коледжів ЛНУП, а також стейкхолдери, викладачі, аспіранти, студенти факультету.


Під час роботи конференції було заслухано доповіді, присвячені питанням загальносвітових та європейських тенденцій зміни агрокліматичних умов; формування політики запобігання зміні клімату та адаптації до неї; виробництва органічної продукції рослинництва; впливу змін клімату на якість продуктів харчування та негативних наслідків для продовольчої безпеки; моніторингу шкідливих організмів в агроценозах; застосування мікродобрив; підвищення родючості ґрунту та збереження екологічної рівноваги довкілля; розробки практичного механізму екологічної безпеки та збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва; формування в Україні конкурентоспроможної системи насінництва картоплі та овочевих культур; використання рекультивованих земель; соціальної відповідальності всіх учасників агровиробництва, що забезпечує баланс між виробництвом продукції рослинництва та екологічною стійкістю для сталого розвитку та збереження довкілля для майбутніх поколінь.
Активна наукова дискусія засвідчила актуальність піднятої проблематики, важливість розвитку біологічного землеробства з метою забезпечення органічного виробництва сільськогосподарської продукції на засадах збереження екологічної рівноваги довкілля й поліпшення якості та поживної цінності вирощеної продукції; нагальну необхідність розширення програми наукових досліджень з питань адаптації системи землеробства до сучасної агроекологічної ситуації. Значну увагу було приділено питанням повоєнного відновлення та становлення агровиробництва України, що є основою євроінтеграційної орієнтації країни.
Підсумки роботи конференції були підведені головою конференції доцентом В.В. Бальковським та озвучені в ухвалі. За результатами роботи конференції учасники отримали сертифікати та подяки за участь.