2024 рік виявився доволі успішним для факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП в плані розширення співпраці з партнерами-виробничниками. За їх безпосередньої участі було відкрито низку лабораторій, кафедри факультету поповнилися комп’ютерною технікою та робототехнікою, лекційні аудиторії – відеопроєкторами, набули ошатного вигляду навчальні і допоміжні приміщення. Така допомога з боку наших партнерів заслуговує на особливу увагу і подяку. І слова поваги, шани, вдячності на адресу партнерів-виробничників прозвучали, але в особливий спосіб. Вони пролунали з уст учасників факультетського Вертепу, який напередодні прийдешніх Різдвяних свят та Нового року відвідав більшість цих підприємств, зокрема Craft Innovations, ТОВ «Енергомонтажвентиляція», NG Metal Ukraine, ACO Industries Ukraine, ТОВ «Гульдманн Україна», компанію «Контінентал Фармерз Груп».

17 грудня 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося чергове засідання вченої ради факультету. На ньому був присутній голова комісії з реорганізації ЛНУП Іван Орестович Парубчак.
Одним з ключових питань порядку денного було використання під час вивчення дисциплін сформованої за сприяння партнерів-виробничників матеріальної бази кафедр та наявного ліцензійного програмного забезпечення. Декан факультету Степан Йосифович Ковалишин розпочав доповідь з історії співпраці з Академією мехатроніки (м. Познань, Польща), що зумовило відкриття нових лабораторій на кафедрі автомобілів і тракторів та підвищення кваліфікації викладачів.
Особливу увагу було приділено висвітленню плідної співпраці факультету з ТОВ «Крафт Інновейшн» в особі співвласниці Євгенії Володимирівни Онишко, яка стала не лише піонером у відкритті спеціалізованих лабораторій у нашому університеті, але першим почесним благодійником Львівського НУП. Допомога у придбанні новітнього обладнання для підготовки спеціалістів машинобудівного профілю, відкриття нових лабораторій, зокрема тих, які не мають аналогів у Європі, започаткування добрих традицій в організації конкурсів серед студентів та викладачів-лекторів – це лише частина заходів, які можуть бути прикладом взаємовигідної співпраці освіти і бізнесу.

19 листопада 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП відбулася зустріч декана з кращими студентами факультету, які відзначились у навчальній, науковій, громадській, волонтерській роботі, художній самодіяльності. Відзнакою за їх активну студентську роботу було отримання грамот, які їм вручив декан факультету Степан Ковалишин.
Бажаємо Вам нових звершень на студентській ниві, нових здобутків, нових відзнак і отримати їх у мирній Україні!

15 листопада 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відповідно до програми підвищення кваліфікації викладачів «Технології Industry 5.0 в сфері машинобудування, енергетики, агроінженерії та автомобільного транспорту» відбулася чергова лекція на тему «Методи віддаленої діагностики сучасних тракторів». Її провели сертифіковані інженери, технічні спеціалісти з колісних тракторів Fendt Ігор Кандирін і Тарас Мельников. Лектори в доступній формі на прикладі марки Fendt ознайомили присутніх з телеметрією сучасного трактора – віддаленим вимірюванням низки параметрів основних його систем з подальшим надсиланням по телекомунікації до споживачів, якими в основному є сервісні служби. Особлива увага була звернута на CAN BUS комунікацію – мережу, призначену для передачі даних між блоками управління трактора, та побудовану на ній систему віддаленої діагностики будь-якої його системи чи блоку управління. На багатьох реальних прикладах було показано можливості віддаленої діагностики аналізувати можливі відмови у роботі трактора та попереджати їх появу.
Лекція викликала величезну зацікавленість у слухачів. Вони поставили лекторам низку запитань, на які отримали повноцінні відповіді.
Декан факультету Степан Ковалишин щиро подякував Ігорю Кандиріну та Тарасу Мельникову за проведене заняття і від імені присутніх запросив їх провести наступну лекцію, присвячену ознайомленню з трансмісією Vario ML400 тракторів Fendt.

12 листопада 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП розпочався цикл науково-практичних семінарів в рамках підвищення кваліфікації «Технології Industry 5.0 в сфері машинобудування, енергетики, агроінженерії та автомобільного транспорту». Першу доповідь «Віртуальний тренажер для підготовки інженерів-зварювальників від австрійської компанії "Фроніус"» представив керівник регіонального відділення компанії «Фроніус Україна» Юрій Талабко.
Метою семінару було ознайомлення та освоєння на практиці нових методик підготовки висококваліфікованих зварювальників, зокрема з використанням технологій змішаної реальності за допомогою новинки компанії – тренажера зварювальника «Welducation Symulator». Проведення віртуальних тренувань дозволяє забезпечити доступний, економічний і безпечний спосіб реалістичного моделювання складних процесів зварювання. Беззаперечна перевага даного методу навчання підтверджується тим, що провідними підприємствами та навчальними центрами Німеччини вже куплено понад 40 віртуальних тренажерів, а в Україні вже придбано майже 10 навчальних тренажерів.

12 листопада 2024 року на базі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відбувся семінар за участю керівників закладів професійно-технічної освіти сільськогосподарського профілю Львівської області, організований навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Львівській області спільно з департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. В ньому взяли участь керівники близько 20 закладів зазначеного профілю, представники компанії «Контінентал Фармерз Груп», викладачі профільних кафедр університету.
З вітальним словом перед учасниками семінару виступив голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак, який наголосив на важливості підготовки спеціалістів робітничих спеціальностей аграрного профілю, озвучив шляхи співпраці закладів професійно-технічної освіти з університетом.
Реалізовуючи програму семінару, на ньому виступили:
– декан факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій  Львівського НУП Степан Ковалишин, який навів результати роботи зі стейкхолдерами в плані покращення матеріально-технічної бази випускових кафедр;
– доцент кафедри технологій в рослинництві Віктор Іванюк, який ознайомив присутніх із інноваційними технологіями обробітку ґрунтів;
– головний агроном кластера «Львів» компанії «Контінентал Фармерз Груп» з результатами ефективності вирощування с.-г. культур на полях кластера.

8 листопада 2024 року в черговий раз факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відвідала делегація компанії «Мехатроніка» (м. Познань, Польща) на чолі з її керівником Річардом Кендзею. Гостям було презентовано нові лабораторії факультету, ознайомлено їх із навчальним процесом, зокрема із використанням в навчальному процесі студентів інженерних спеціальностей навчально-демонстраційних стендів виробництва даної компанії. Під час зустрічі було узгоджено процес передачі іншого обладнання, яке компанія «Мехатроніка» виготовила для ЛНУП і планує передати у вигляді спонсорської допомоги.
Щиро дякуємо пану Річарду Кендзі за довготривалу та дієву співпрацю і маємо надію на її суттєве розширення.

6 листопада відбувся черговий благодійний фестиваль-конкурс «Нові таланти ЛНУП», який започаткований понад 20 років тому. Завдяки талановитим вступникам 2024 року факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій традиційно був гідно представлений на ньому. Цьогорічними лауреатами стали студенти-першокурсники, які зайняли І місця в номінаціях:
– найкращий вокальний ансамбль;
– найкращий сольний вокальний виступ;
– найкраща вистава;
– найкращий танець у жанрі народної хореографії.
Проте кращим з кращих виступів на конкурсі стала авторська поезія студента групи АТ-12 Святослава Лущика у виконанні студента групи Ен-11 Артема Антонця, яка здобула «Гран-прі».
Щиро вітаємо всіх учасників благодійного фестивалю-конкурсу «Нові таланти ЛНУП – 2024», бажаємо їм нових творчих звершень і перемоги Україні!

Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники, аспіранти та студенти Львівського національного університету природокористування щиро вітають завідувача кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. професора Олександра Семковича, к.т.н., доцента А.О. Шарибуру з ювілеєм!
Вельмишановний Андрію Остаповичу!
Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого ювілею!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, достатку, оптимізму, щирої поваги від людей, вдячності за Вашу працю, нових успіхів і вагомих досягнень у професійній діяльності, а також невичерпної енергії для подальшого розвитку.
Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена лише задоволенням і перемогами.

Нещодавно на стадіоні Львівського національного університету природокористування відбулася спортивно-військова естафета серед факультетів ЛНУП до Дня захисників і захисниць України з 5 військово-прикладних видів спорту. В програмі – підтягування на поперечині, метання гранати, перетягування линви, «прогулянка фермера», розбирання та збирання автомата АК-74.
Команда факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій була першою в підтягуванні на поперечині, перетягуванні линви, з розбирання та збирання автомата АК-74. У метанні гранати та в естафеті «прогулянка фермера» – другою.
За результатами п’яти видів програми змагань у спортивно-військовій естафеті команда факультету стала переможцем. Щиро вітаємо учасників кожного виду естафети та бажаємо їм наступних перемог і нових звершень!