1 квітня 2025 року здобувачі вищої освіти груп Еко-11, Еко-31, Еко-32 та науково-педагогічні працівники кафедри сталого природокористування та захисту довкілля Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького Юстина Жиліщич, Наталія Панас, Галина Лисак, Ольга Германович, Ірина Саламаха, Наталія Лопотич, Галина Верхола в межах вивчення освітніх компонентів «Соціоекологія» та «Біологія» провели виїзний практичний семінар на тему «Практичні аспекти формування екологічної культури та освіти для збереження біорізноманіття: досвід Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру» на базі Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру (ЛМДЕНЦ) – установи, що спеціалізується на екологічній освіті, натуралістичному вихованні та збереженні біорізноманіття. Учасники заходу ознайомилися з видовим складом фауни, що утримується в центрі, зокрема декоративними та екзотичними птахами: огаром рудим (Tadorna ferruginea), болотяною курочкою (Gallinula chloropus), павичами (Pavo cristatus), страусами (Struthio camelus), фазанами (Phasianus colchicus) та хижими птахами. В цілому ж зоовиставка зараз налічує понад 250 видів тварин, здебільшого екзотичних. Тут 30 видів плазунів і земноводних, понад 40 видів птахів, а решта – ссавці. Особливу увагу було приділено адаптації цих видів до умов утримання у неволі, їхньому харчуванню, поведінковим особливостям та впливу антропогенних факторів на їхнє існування.

Під час заняття було проаналізовано освітньо-виховну роль ЛМДЕНЦ у формуванні екологічної свідомості молоді. Також тут протягом року працюють різноманітні гуртки екологічного спрямування. Здобувачі освіти дізналися про значення екологічної освіти, методи залучення громадськості до природоохоронної діяльності та важливість збереження біорізноманіття.
Таким чином, виїзний практичний семінар у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі відіграє важливу роль у професійній підготовці студентів, сприяючи інтеграції наукових знань та практичної діяльності. Захід дав можливість закріпити отримані теоретичні знання, підвищити рівень екологічної компетентності та поглибити усвідомлення необхідності охорони навколишнього середовища.
Ми щиро вдячні за гостинний прийом, цікаві розповіді та можливість ближче познайомитися з унікальним світом флори і фауни. Екскурсія залишила приємні враження та подарувала нові знання, які, безперечно, стануть у пригоді в майбутньому.