Минуло 3 роки, як відійшов у вічність відомий український політик та державний діяч, народний депутат 6 скликань Верховної Ради України, випускник нашого навчального закладу Анатолій Матвієнко.Якби не передчасна смерть, 22 травня 2023 року йому виповнилося б 70 років. Світлі спогади про нього єднаються з гірким сумом. Його великий досвід політичного діяча-державника, цілеспрямованість, принциповість, глибоке знання української історії, розуміння ролі нашої країни в геополітичному вимірі, вміння переконувати та боротися за свої переконання завжди захоплювали тих, хто його знав.
Анатолій Матвієнко, уродженець Вінниччини, здобув вищу освіту у Львівському сільськогосподарському інституті, закінчивши 1975 року факультет механізації сільського господарства. Навчання у Дублянах сформувало його погляди та стало світлою та незабутньою сторінкою його життя. Згадується, коли в одній із розмов він сказав, що українцем його зробив рідний навчальний заклад. І він зумів стати Українцем з великої літери, бо як один із лідерів національно-демократичних сил, для якого найбільшою мрією та метою була вільна та сильна Українська держава, з нестримною енергією та самопожертвою працював для її становлення та розвитку.
Які б високі державні посади він не займав, ніколи не втрачав зв’язку з рідною альма-матер і зробив свій посильний внесок у її розвиток. Анатолій Матвієнко відгукувався на усі наші звернення, підтримував наші університетські проєкти, бо вони були суголосні з його переконаннями. Незабутнім залишається його виступ на відкритті пам’ятника Степанові Бандері в Дублянах у жовтні 2002 року. Це був один із таких наших університетських проєктів, які він підтримував. І цей проєкт мав на меті не тільки відновити історичну справедливість і вшанувати студента нашого університету і провідника українських національно-визвольних змагань у XX ст. Степана Бандеру, але й виховати на його прикладі молоде покоління українських патріотів і борців, які вже сьогодні героїчно боронять Україну від путінської росії та захищають демократичні цінності усього цивілізованого світу.
Світлі спомини про Анатолія Матвієнка – це не тільки наша пам’ять та вдячність, а й вшанування гідного прикладу життя і чину в ім’я вільної, соборної та незалежної Української держави!
Ректор ЛНУП академік НААНУ Володимир Снітинський |
Вельмишановна Яно Юріївно!
Ваша працьовитість і відданість справі, організаторські здібності та тверда патріотична позиція здобули визнання й повагу як серед працівників, так і серед студентів нашого університету.
У цей нелегкий для України час Ваша діяльність набуває нового виміру, адже зараз для українців життєвий приклад Степана Бандери особливо актуальний. Саме постать Бандери надихає багатьох українців на боротьбу за суверенітет та територіальну цілісність, викликаючи страх та ненависть у ворогів.
У день Вашого ювілею бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, достатку, щирої поваги від людей, вдячності за Вашу працю, успіхів і досягнень у професійній діяльності. Ми переконані, що завдяки своєму оптимізму і невичерпній енергії Ви досягнете нових професійних вершин.
Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена лише задоволенням і перемогами. Бажаємо, щоб Ваше життя було світлим і радісним, як цей святковий день!
16 березня 2023 р. у Львівському національному університеті природокористування відбувся благодійний концерт з нагоди 209-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, під час якого було зібрано 37777 гривень на потреби Збройних Сил України.
З вітальним словом до університетської громади звернувся ректор університету, академік НААНУ Володимир Снітинський, який наголосив на важливості для сучасної України постаті Великого Кобзаря, котрий своїм духовним мечем допомагає українцям боронити рідну землю від споконвічного ворога. Ще у той час, коли наша країна не мала своєї державності, була в імперському ярмі, наш національний пророк своїм словом творив образ вільної України, формував дух вільного українця, для якого «Кобзар» навіки став найдорожчою книгою: січові стрільці та воїни УПА брали її з собою в бій, Шевченкове «Борітеся – поборете» лунало на Майдані Незалежності під час Революції Гідності, ці слова і під час нинішньої російсько-української війни стали нашим гаслом і нашою надією.
Володимир Васильович також представив гостей свята – військовослужбовців 62 окремого батальйону 103 бригади ОБТРО, які подарували нашому навчальному закладу бойові прапори з підписами воїнів.
У доповіді «Свою Україну любіть», яка супроводжувалась мультимедійною презентацією, доцент кафедри гуманітарної освіти Анжела Куза наголосила на важливості виконання заповітів Тараса Шевченка, розповіла про традиції університету щодо відзначення Шевченківських днів та про історію першого повного видання «Кобзаря» українською та польською мовами, яке було спільним проєктом ЛНУП та Люблінського католицького університету Івана Павла II і стало культурним явищем для двох народів. Відзначила, що в нашому університеті є добра традиція, започаткована ректором Володимиром Снітинським, запрошувати на творчі зустрічі з колективом лауреатів Шевченківської премії, чиє життя і творчість суголосні із заповітами Великого Кобзаря. Так, зокрема, у ЛНУП у різні роки побували Іван Гнатюк, Роман Лубківський, Євген Сверстюк, Василь Шкляр та інші.
На цьогорічному Шевченківському святі наші найпочесніші гості – воїни ЗСУ, яким студенти присвятили свої виступи. У концерті взяли участь: Народна хорова капела «Джерела Розточчя», Народний ансамбль танцю «Первоцвіт», Народний духовий оркестр, Народний інструментальний ансамбль «Троїсті музики», Народний вокально-інструментальний ансамбль «Берегиня», студентський гурт «7 небо» та студенти наукового гуртка «Плекання рідної мови».
В кінці благодійного концерту учасники художніх колективів передали зібрані кошти, а саме 37777 гривень, військовослужбовцям 62 окремого батальйону 103 бригади ОБТРО.
Слава Україні!
Героям слава!
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята – Дня землевпорядника.
Важко переоцінити Ваш внесок у забезпечення нашої країни висококваліфікованими спеціалістами, на яких сьогодення ставить відповідальні завдання. Перш за все, це стосується прийняття управлінських рішень щодо використання земель в умовах воєнного часу, забезпечення подальшого розвитку ринку землі, формування ефективного землекористування тощо.
На Вас покладено велику відповідальність – навчати прийдешні покоління розумно розпоряджатися землею, раціонально її використовувати, впорядковувати після наслідків війни.
Сьогодні ми особливо розраховуємо на Ваш професіоналізм у розбудові якісно нової системи земельних відносин. Впевнений, Ви з честю впораєтеся з покладеними на Вас завданнями, а Ваші досвід, знання, професіоналізм, любов до рідної землі стануть запорукою ефективної реалізації державної земельної політики.
Від імені адміністрації університету хочу побажати Вам успіхів у роботі та нових професійних звершень, а найперше – мирного неба і швидкої перемоги!
Добра і щастя Вам та Вашим родинам!
З повагою в.о. ректора ЛНУП академік НААНУ В.В. СНІТИНСЬКИЙ |
9 березня 2023 р. був підписаний меморандум про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування та Рава-Руською міською радою (об’єднаною територіальною громадою).
Ректор університету академік НААНУ Володимир Снітинський та міський голова громади Іван Івануса обговорили умови співпраці, згідно з якими протягом наступних років розвиватимуть взаємовигідне та довгострокове співробітництво, спрямоване на досягнення своїх статутних цілей.
Основними напрямками такої співпраці можуть бути:
- Наукові дослідження:
Університет може проводити дослідження в різних сферах, які можуть бути корисними для громади. Міська рада може сприяти в реалізації таких досліджень, надаючи необхідну інформацію та доступ до даних та ресурсів.
- Розвиток інновацій:
Університет може створювати нові технології та інноваційні рішення, які можуть бути використані для вирішення проблем міста. Міська рада може сприяти впровадженню таких рішень у місті.
- Економічний розвиток:Університет може сприяти економічному розвитку міста, залучаючи студентів та фахівців для виконання проєктів в місцевих компаніях. Міська рада може сприяти такій співпраці, надаючи допомогу в залученні інвестицій та розвитку місцевих підприємств.
- Профорієнтація:
В рамках даного меморандуму на кафедрі менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого було розпочато реалізацію освітнього проєкту з розвитку управлінських навичок для підлітків «Junior manager».
9 березня 2023 р. у Науковій бібліотеці ЛНУП відбулась творча зустріч викладачів та студентів ЛНУП з актором, поетом, членом Української асоціації письменників Західного регіону, лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Мартовича Богданом Бовшиком та бібліотекаркою, журналісткою, поетесою, членом Української асоціації письменників Західного регіону та Національної спілки письменників України Людмилою Пуляєвою.
Запрошені гості розпочали зустріч із привітання усіх з днем народження великого українського поета, діяча і художника Тараса Григоровича Шевченка. Вірші, написані ними на честь Великого Кобзаря, відобразили усю глибину щирих почуттів і поваги до Батька українського народу. Однак поети не обмежились цією тематикою і дали можливість аудиторії насолодитись чудовою лірикою про кохання, материнство, весну, вірність і дружбу. Вірші, написані на хвилі власних почуттів і життєвого досвіду, не залишили байдужих в залі.
Окремо слід згадати цікаву історію поетичного батлу, який розпалився між Богданом і Людмилою у соціальних мережах і завершився виданням спільної чудової збірки поезій «А ти приходиш тільки в сни...», яку вони презентували публіці.
Дякуємо цьому творчому дуету за подарований усім присутнім чудовий настрій і бажаємо натхнення!
Благодійність для Збройних сил України є дуже важливою, оскільки вона допомагає підтримати бійців, які захищають нашу країну від російського агресора. Військовослужбовці щоденно стикаються з небезпеками та ризиками, але продовжують виконувати свою службу з великою мужністю та самопожертвою, впевнено йдуть до перемоги.
У Львівському національному університеті природокористування пройшла акція «Пожертвуй одноденний заробіток для ЗСУ». Загалом було зібрано 259 тисяч гривень, за що висловлюємо щиру подяку від наших захисниць та захисників, адже до нашого університету систематично по допомогу звертається значна кількість військових формувань.
Зокрема, для 24 бригади було придбано тактичні навушники і тактичні окуляри, для 103 бригади 63 батальйону закуплено лопати штикові та совкові (12 шт.), бензопили (2 шт.), цвяхи будівельні (20 кг), армовані скоби (100 шт.) та будівельну плівку (250 м), а також перераховано кошти на придбання тепловізора для 30 ОМБр.
Для потреб Військово-медичного клінічного центру Західного регіону було придбано і передано медикаменти та різні розхідні матеріали (антибіотики, знеболювальні та жарознижувальні препарати, антисептики, пластирі, катетери), одяг, фрукти, серветки, пеленки для важкопоранених та засоби гігієни.Для військової розвідки були придбані планшети, які були передані 125 бригаді 3 батальйону роти РВП.
На передову (Бахмутський напрямок) передали продукти, зокрема м’ясні та рибні консерви, енергетичні батончики, печиво, різні солодощі, сухі супи, крупи, енергетики. З цих продуктів склали 200 сухпайків.
Дякуємо всім працівникам ЛНУП, які долучилися до акції, тому що ця війна стосується кожного з нас і кожна допомога наближає нас до перемоги. Не будьте байдужими і цінуйте кожного захисника, який дарує нам спокійні ночі та ясні ранки.
4 березня 2023 року студенти та викладачі Львівського національного університету природокористування побували на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою. Зустріч відбулась у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка, у ній взяли участь студенти 6 найбільших закладів вищої освіти міста Львова.
Під час зустрічі студенти мали змогу поставити запитання та почути думку керівництва України та Європарламенту щодо актуальних питань зовнішньої політики та національної безпеки України, співпраці України та ЄС у період війни та на перспективу у процесі відбудови регіонів, які зазнали руйнувань у результаті російської агресії, реформування та розвитку української вищої освіти у розрізі різних галузей з використанням досвіду країн ЄС та за допомогою програм підтримки Євросоюзу.Президент Володимир Зеленський наголосив на важливості подальшого посилення суб’єктності України на міжнародній арені та перемозі у протистоянні з агресором після стількох непоправних втрат, яких зазнала наша держава, покращенні якості, осучасненні української освіти та розвитку й утвердженні креативних підходів при підготовці фахівців різних галузей, а також на підтримці молодих спеціалістів у контексті подальшої відбудови деокупованих територій України.
Президентка Європарламенту Роберта Мецола запевнила у підтримці України з боку ЄС на шляху захисту власного суверенітету та відновлення територіальної цілісності нашої держави, вказавши, що тільки Україні вирішувати, що вважати перемогою і на яких умовах шукати мирного врегулювання воєнного конфлікту, який Росія розпочала проти України. Пані Мецола підкреслила значення сміливості та самовідданості української нації у боротьбі проти російського агресора, а також зауважила (і це слова очільниці Європарламенту), що українці можуть бути гордими за те, якого Президента вони мають.
Дякуємо за запрошення та нагоду побувати на такому почесному заході. Було приємно почути відповіді таких високопоставлених осіб, дані у настільки демократичний і нешаблонний спосіб. Сподіваємось, що наша наступна зустріч не змусить на себе довго чекати і відбуватиметься уже у мирній Україні.
Слава Україні!
Героям слава!
2 березня 2023 р. був підписаний меморандум про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування та Куликівською об’єднаною територіальною громадою.
Ректор університету академік НААНУ Володимир Снітинський та голова Куликівської громади Лілія Бова обговорили умови співпраці, згідно з якими протягом наступних трьох років розвиватимуть взаємовигідне та довгострокове співробітництво, спрямоване на досягнення своїх статутних цілей шляхом проведення та розроблення наукових проєктів з подальшим напрацюванням госпдоговірної тематики, створення бази практик для здобувачів вищої освіти та профорієнтаційної роботи з учнями старших класів за напрямком. Сторони погодились співпрацювати для розвитку і впровадження передового досвіду у сфері освіти.
Сторінка 1 із 65