У сучасному суспільстві відбувається багато конфліктів, телебачення та інтернет розповідають про жахливі вияви насилля та жорстокості у різних їх проявах. Тому сьогодні дуже важливо пропагувати відмову від насильства, навчитись розуміти один одного та вберегтись від непоправних наслідків.
З метою формування правової культури та правової свідомості студентської молоді практичний психолог відділу з організації навчально-виховної роботи студентів Львівського національного університету природокористування Мирослава Ходакова провела ряд зустрічей зі здобувачками вищої освіти різних спеціальностей ЛНУП.
Задля підвищення обізнаності здобувачів вищої освіти з питань протидії насильству, співзалежності, маніпуляціям, аб’юзивним відносинам психолог дала вичерпні відповіді на запитання студентів щодо превентивних заходів і механізмів реагування на можливі прояви кібербулінгу та інші види психологічного насилля. Розповіла присутнім про пошук шляхів виходу зі складних ситуацій, обговорила з ними формування навичок відповідальності, безпечної поведінки, емпатійного ставлення.
Зустрічі проводились у формі діалогів. Здобувачки вищої освіти отримали безліч корисної інформації та погодились з тим, що необхідно ретельно обдумувати свої вчинки та власне майбутнє.


З метою запобігання булінгу у студентському середовищі протягом тижня практичним психологом Львівського національного університету природокористування М.В. Ходаковою у світлицях студентських гуртожитків було проведено ряд зустрічей зі здобувачами освіти усіх факультетів на тему «Запобігання та протидія булінгу як механізм подолання конфліктів у закладах вищої освіти».
На зустрічах обговорювались поняття булінгу, причини його виникнення, види та наслідки для всіх його учасників. Крім цього, здобувачі вищої освіти назвали відмінності між поняттями «конфлікт» і «булінг», розглянули та розмежували окремі ситуації. На зустрічах обговорювались правила поведінки у випадку булінгу, куди звертатись та як уберегтися від різних вид насильства.
Психолог наголосила, що насильству немає місця у сучасному суспільстві. Проведені зустрічі дали можливість здобувачам вищої освіти ще раз переконатися, що щасливим і успішним можна бути лише у світі, де діють закони добра, чесності, співпереживання та любові.

19 жовтня 2022 року практичним психологом Львівського національного університету природокористування на платформі Zoom було проведено онлайн-зустріч з викладачами та здобувачами вищої освіти на тему «Як подолати стрес, коли знаходишся в укритті під час повітряної тривоги?». Мета заходу – визначення психоемоційного стану учасників в умовах війни та шляхи пошуку його покращення.
В цей нелегкий для країни час відчуття страху, тривожності, невизначеності та апатії може відчуватися ще гостріше. Настрої людей змінюються дуже часто. Тому психолог розповіла, як зберегти своє психологічне здоров’я, окреслила основні дії для зменшення тривожності в стресових ситуаціях, надала рекомендації, як навчитись формувати мотивацію, щоб не опускати руки, та знайти психологічні ресурси, необхідні для покращення свого психоемоційного стану.
Учасники мали змогу поділитись своїми переживаннями, думками та емоціями, які вони відчувають, коли чують звук сирени та знаходяться в укритті.

За 8 місяців повномасштабної війни повітряні тривоги стали невід’ємною частиною життя українців. І хоч сирени лунають щодня, щоразу люди можуть відчувати тривогу, наче вперше. Щоб надалі бути продуктивною людиною та зберегти своє психологічне здоров’я, необхідно навчитись опановувати свої емоції та адаптовуватись до реалій життя.
Запрошуємо здобувачів вищої освіти та викладачів на онлайн-зустріч із практичним психологом Львівського національного університету природокористування на тему «Як подолати стрес, коли знаходишся в укритті під час повітряної тривоги?».
Зустріч відбудеться 19 жовтня о 15.00 год. на платформі Zoom за посиланням:
https://us05web.zoom.us/j/9961449850?pwd=ckU0aUhCNlB3N2lZK2pLbzY0RFRQUT09

1 квітня 2021 року у Львівському національному аграрному університеті проведено круглий стіл на тему «Визначення психологічних наслідків впливу пандемії Covid-19 на учасників освітнього процесу», в якому взяли участь наставники академічних груп університету та коледжів ЛНАУ.
Психолог університету Мирослава Ходакова розкрила питання складнощів, з якими стикаються учасники освітнього процесу, ознайомила усіх присутніх з основними психологічними проблемами, які викликані пандемією Covid-19, а також роз'яснила основні завдання, форми та технології роботи практичного психолога в освітньому просторі.
Учасники круглого столу поділились власним досвідом труднощів дистанційного навчання та обговорили шляхи їх подолання.
На завершення психолог підсумувала інформацію щодо нових підходів до визначення та розв'язання найбільш поширених питань і труднощів в освітньому процесі, які пов'язані з пандемією коронавірусу, та спонукала на подальшу співпрацю.

3 березня 2021 року психологом відділу з організації навчально-виховної роботи студентів ЛНАУ Мирославою Володимирівною Ходаковою було проведено онлайн-семінар за допомогою платформи Zoom для викладачів та здобувачів вищої освіти Львівського НАУ на тему «Намагаючись світити іншим – не згори сам».
У семінарі взяли участь близько 100 учасників навчального процесу.
Присутні мали змогу переглянути презентацію, у якій були розкриті такі питання:
- Що таке емоційне вигорання;
- Причини синдрому вигорання;
- Симптоми професійного емоційного вигорання;
- Як уникнути появи синдрому професійного вигорання;