19 вересня 2023 року на виховній годині відбулася екскурсія до Музею Степана Бандери студентів першого курсу спеціальностей 203 «Садівництво та виноградарство» та 106 «Садово-паркове господарство» під керівництвом кураторів – доцента Ольги Дидів та в.о. доцента Ірини Підлубенко.
Музей був заснований 4 січня 1999 року з ініціативи ректора ЛНУП, академіка НААНУ Володимира Васильовича Снітинського. На той час це був перший музей незламному борцю за волю України, зорганізований у стінах вищої школи.
Директор Музею Яна Борщ провела студентів-першокурсників життєвими стежками Степана Бандери: розповіла, де народився та провів своє дитинство великий син України, про незламний дух родини Степана Бандери, про його навчання в Дублянах, де він був старанним студентом, активним учасником драматичного гуртка та студентської організації «Основа».
Особливо зацікавила студентів професійна розповідь директора музею Яни Юріївни про історію національно-визвольної боротьби українського народу та громадсько-політичну діяльність провідника ОУН Степана Бандери – стратега визвольної боротьби, що став символом Духу нації, людини, якої досі бояться вороги України.
Студенти мали можливість ознайомитися з експозицією музею, автентичними документами періоду діяльності ОУН-УПА, нагородами, речами, які належали борцям за волю України.
Висловлюємо щиру подяку завідувачці Музею Степана Бандери ЛНУП Яні Борщ за професіоналізм, цікаву та пізнавальну розповідь.

 

Триває активна співпраця з зарубіжними партнерами в рамках проєкту UniClad «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
У період з 11 до 15 вересня 2023 року відбувся навчальний візит групи представників партнерів проєкту (університетів, природоохоронних організацій, науково-дослідних установ України, Молдови та Азербайджану) до Дебрецена (Угорщина). Від Західного регіону України учасниками були безпосередні виконавці проєкту: доцент кафедри екології Тетяна Дацко (Львівський НУП), Оксана Годованець, Христина Гащук (Яворівський національний природний парк).
Програма туру реалізовувалась на базі аграрного факультету Університету Дебрецена під керівництвом координатора проєкту в Угорщині – доктора Іштвана Комлоші.

Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники, аспіранти та студенти Львівського національного університету природокористування щиро вітають з ювілеєм декана факультету агротехнологій та екології, к.с.-г.н. В.В. Бальковського.
Вельмишановний Володимире Васильовичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди 50-річчя від Дня Вашого народження. Бажаємо Вам миру, добра, Божих щедрот, радості та наснаги.
Нехай Ваша мужність і відданість справі ведуть Вас і очолюваний Вами факультет до нових висот і досягнень. Нехай усі дороги будуть відкритими, а попереду чекає безліч перемог і натхненна праця в підготовці молодого покоління фахівців для післявоєнного відновлення України.

 

У групі Аг-11 згідно з графіком навчального процесу передбачена тижнева ознайомча практика із селекції, сортознавства та насінництва польових культур, яку студенти проходять на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин.
Цьогорічна практика із селекції рослин була надзвичайно цікавою для усіх студентів, адже вони брали безпосередню участь у селекційному процесі з картоплею. Під керівництвом завідувача кафедри професора П.Д. Завірюхи на дослідному полі студенти-першокурсники висаджували розсаду, вирощену із гібридного насіння картопляних ягід покоління F1. Петро Данилович цікаво розповів студентам про селекційну роботу з картоплею у нашому університеті, технологію проведення схрещування різних сортів цієї культури між собою і про мету цього процесу.
Студенти-практиканти дбайливо висаджували кожну рослину у спеціально підготовлений ґрунт. Усі студенти проявили неабияку активність. Особливо хочеться відзначити Ірину Поручник, Ірину Тетенкову, Олену Висоцьку, Арсена Гуцуляка, Владислава Яслинського, Ярослава Мацюка, Олега Скибіцького, Вадима Адамчука та Артема Данилка.
Студенти завершують свою ознайомчу практику, збагачені новими знаннями, з почуттям причетності до виведення майбутнього нового сорту картоплі.

 

16 червня 2023 р. на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин Львівського національного університету природокористування відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів, які навчалися за ОПП «Захист і карантин рослин» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. Усі представлені роботи допущені до захисту під час роботи екзаменаційної комісії з підсумкової атестації студентів.

 

На базі Миколаївського НАУ 9 червня 2023 р. завершився II тур II етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» з агрономії. Факультет агротехнологій та екології Львівського НУП на ньому представляв студент групи АГ-42 Ігор Музика, учасник студентського наукового гуртка кафедри генетики, селекції та захисту рослин «ГеСеЗаР». Науковий проєкт Ігоря Музики «Використання ступінчастої міжсортової гібридизації для створення вихідного матеріалу картоплі із селекційно-цінними характеристиками» під девізом «Новий сорт», який виконувався під керівництвом професора П.Д. Завірюхи, успішно пройшов анонімне рецензування, у загальному рейтингу посів високе 6 місце із 83 поданих на конкурс проєктів та був рекомендований до захисту у фінальній частині студентського професійного творчого конкурсу.

У Львівському національному університеті природокористування вже стали доброю традицією зустрічі студентів зі стейкхолдерами, які є надзвичайно важливими для якісної професійної підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Захист і карантин рослин» і «Агрономія».
31 травня 2023 року відбулася зустріч студентів факультету агротехнологій та екології з представниками компанії «Агро» ПрАТ «МХП». Старший бізнес-партнер із персоналу Ірина Литвин ознайомила присутніх із політикою та діяльністю компанії в Україні. Психолог Тетяна Тесленко запропонувала практичні кейси з визначення особистісних та професійних знань та навичок претендентів для проходження стажування в компанії. Технолог з агрономії Катерина Даньків прочитала лекцію на тему «Інновації та діджиталізація в рослинництві». У рамках зустрічі було укладено угоду про проходження студентами факультету агротехнологій та екології виробничих кваліфікаційних практик на базі підприємств агроіндустріального холдингу «Агро» ПрАТ «МХП».

31 травня 2023 року на факультеті агротехнологій та екології проведено I етап конкурсу «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування» за результатами діяльності наукових гуртків у 2022–2023 н.р. Оцінювання діяльності студентських наукових гуртків на факультеті здійснювалося на основі критеріїв, визначених Положенням про конкурс.
Для участі у II етапі конкурсу делеговано науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві» (науковий керівник – д.вет.н., професор Наталія Огородник), який за результатами конкурсу отримав найвищу кількість балів.

24 травня 2023 року на факультеті агротехнологій та екології відбувся І етап конкурсу «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування» за результатами наукових досліджень здобувачів вищої освіти у 2022–2023 навчальному році.
Згідно з результатами конкурсу за кількістю отриманих балів визначено переможців:
- Андрій Дроздовський, студент групи Аг-41, спеціальність 201 «Агрономія» (науковий керівник – д.вет.н., професор Наталія Огородник);
- Ольга Гуляк, студентка групи Аг-42, спеціальність 201 «Агрономія» (науковий керівник – к.с.-г.н., доцент Марія Тирусь).
Кращих студентів нагороджено та делеговано для участі у другому етапі конкурсу на рівні університету.
Щиро вітаємо переможців конкурсу та їхніх наукових керівників і бажаємо нових здобутків під мирним небом!

Впродовж 2-8 травня 2023 р. у Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного університету природокористування проходили стажування фахівці відділів фітосанітарних процедур фітосанітарних лабораторій України.
Навчання відбувалося на базі факультету агротехнологій та екології Львівського НУП та ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» за програмою «Нормативно-правова база України в сфері насінництва та розсадництва. Методи відбору зразків насіння, сільськогосподарської рослинної продукції та порядок проведення фітосанітарних процедур». До читання лекцій були залучені доценти кафедри генетики, селекції та захисту рослин О.М. Андрушко та Ю.С. Голячук, практичні заняття проводили провідні фахівці фітосанітарної лабораторії Н.В. Трухим, І.І. Григорович, Р.Ю. Лита.