Профорієнтація учнівської молоді є важливою для усвідомленого вибору нею майбутньої професії та залучення до освітнього процесу в закладах вищої освіти вмотивованих студентів.
Факультет агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування тісно співпрацює з агропромисловим підприємством «Агропродсервіс», яке започаткувало програму надання стипендій і грантів на навчання в провідних аграрних освітніх закладах України для обдарованих і цілеспрямованих слухачів курсу «Агросфера» від компанії.

21 лютого 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри екології та кафедри садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька проведено чергову профорієнтаційну зустріч для студентів спеціальностей 101 «Екологія» та 206 «Садово-паркове господарство» Львівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування та їх наставників, а саме завідувача відділення екології, туризму та менеджменту Стефанії Рибак, завідувача відділення комп’ютерних наук, садово-паркового господарства та землеустрою Ганни Цуняк.
Провели зустріч із випускниками завідувач кафедри екології Петро Хірівський і завідувач кафедри садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька Ольга Дидів, доцентом Галиною Лисак зроблена презентація парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Дублянський». Декан факультету агротехнологій та екології Володимир Бальковський наголосив на правилах прийому на навчання до ЗВО за наявності сертифікатів НМТ.
Дуже цікаву екскурсію у дендропарку студентам провела к.б.н., доцент, гарант ОПП «Садово-паркове господарство» Галина Лисак, а також відбулася захоплива і насичена екскурсія до музею Степана Бандери завдяки керівнику музею Яні Борщ.

На кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів факультету агротехнологій та екології та Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти, що навчалися за ОПП «Агрономія» для здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти. Магістранти представили результати досліджень за темами своїх кваліфікаційних робіт, які за підсумками попереднього захисту рекомендовані до публічного захисту в Екзаменаційній комісії впродовж 20–21 лютого 2024 р.

 

16 лютого 2024 року на кафедрі агрохімії та ґрунтознавства Львівського НУП в рамках навчального процесу з дисципліни «Система точного землеробства» (викладач – к.с-г.н., доцент Віктор Іванюк) відбулася відкрита лекція-презентація на тему «Особливості використання платформи Cropwise», представлена експертом з розвитку агрономії компанії «Syngenta» Світланою Миронескул. Відкрив захід декан факультету агротехнологій та екології, доцент, к.с-г.н. Володимир Бальковський.
Під час лекції-презентації було детально розкрито практичні аспекти широкого використання систем точного землеробства. Зміст презентації викликав значний інтерес у студентів та зацікавив їх у глибшому вивченні цієї сфери агровиробництва. За підсумками лекції спільно з організаторами та ініціаторами заходу було узгоджено можливості проходження виробничої практики для студентів, які виявили бажання, на базі компанії «Syngenta».
Дякуємо гостям – Світлані Миронескул, експерту компанії «Syngenta», та нашому випускнику, уродженцю Дублян Олександру Дикому, регіональному менеджеру з маркетингу компанії «Syngenta» на Заході України.

 

Одним із пріоритетів спільної аграрної політики ЄС на 2023–2027 роки є створення ефективної моделі підтримки й просування знань та інновацій у сільському господарстві та взаємопов’язаних сферах: сільські території, ланцюги доданої вартості, захист довкілля, зміни клімату, збереження біорозмаїття, сталий розвиток суспільства тощо.
Львівський національний університет природокористування в рамках тісної співпраці з Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА є активним учасником із впровадження системи передачі знань та інновацій у сільськогосподарській галузі (AKIS) на регіональному рівні.

13 лютого 2024 року на факультеті агротехнологій та екології відбулося засідання старост академічних груп та кураторів, на якому декан В.В. Бальковський розповів про важливість впровадження нових форм профорієнтаційної роботи, зокрема створення відеоконтенту за участю кращих студентів усіх спеціальностей. Також було наголошено на важливості оновлення військово-облікових документів військовозобов’язаних та ліквідації здобувачами заборгованості з оплати за навчання.

 

З 12 лютого 2024 року розпочалася серія зимових онлайн-конференцій від міжнародної компанії «Bayer», присвячених актуальним проблемам і перспективам вирощування кукурудзи, соняшнику, картоплі та озимих культур. Кафедра технологій у рослинництві організувала участь науково-педагогічних працівників і студентів факультету агротехнологій та екології в конференції. Такі заходи дозволяють студентам краще розуміти предметну область навчання за обраною спеціальністю, а також збагатитися знаннями з базових дисциплін. Для викладачів проблематика конференції дозволяє перебувати в авангарді сучасних технологічних рішень вирощування основних польових культур.

8-9 лютого 2024 року у Львові проходила конференція Re:farm, яка зібрала на своєму майданчику понад 1500 учасників та 80 доповідачів не лише з України, а й з Чехії, Литви, Німеччини, Австрії. Без сумніву, це визначна подія у сфері агровиробництва, до якої мали нагоду долучитися і викладачі кафедри агрохімії та ґрунтознавства – В.Я. Іванюк, Б.І. Пархуць, О.В. Гаськевич, Н.І. Вега, а також студенти факультету агротехнологій та екології Львівського НУП. У чотирьох тематичних секціях представлено доповіді з точного землеробства (визначення зон продуктивності полів, диференційований посів та внесення добрив), технологій живлення рослин, розвитку виробничих потужностей та налаштування виробничих процесів, особливостей ведення бізнесу в аграрному секторі (управління фінансами, банком землі, фарм-менеджмент).
Мали приємну нагоду зустрітись з друзями кафедри: компаніями «Агросем», «Вілія-агро», «Континенталь», «Zemlerob».
Було цікаво, пізнавально, креативно.
Дякуємо організаторам конференції та ЗСУ за можливість розвиватися, вчитися та навчати.

8 лютого 2024 року вдруге в історії Львівського національного університету природокористування відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради із присудження ступеня доктора філософії за спеціальністю 101 «Екологія» (природничі науки).
Рада заслухала доповідь Алли Михайлівни Разанової, старшого викладача кафедри технологій у рослинництві ЛНУП, за темою її дисертаційної роботи «Інтенсивність накопичення важких металів розторопшею плямистою (Silybum marianum L.) залежно від удобрення в умовах Лісостепу Правобережного» на здобуття ступеня доктора філософії.

7 лютого 2024 року на базі Яворівського національного природного парку відбувся науково-практичний семінар за участю працівників ЯНПП, науковців кафедри екології ЛНУП к.б.н. Галини Лисак, к.т.н. Оксани Мазурак та педагогічних працівників шкіл Судововишнянської та Шегинівської територіальних громад.
Спеціалістами природоохоронної установи, зокрема провідним спеціалістом парку, Заслуженим природоохоронцем України Михайлом Біляком, провідним фахівцем з екологічної освіти Христиною Гащук та науковим співробітником Оксаною Годованець (випускниця ЛНАУ), було розглянуто низку важливих науково-практичних аспектів розвитку та перспектив використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природотерапії Яворівського НПП в екологічному, патріотичному вихованні та оздоровлені учнівської та студентської молоді.
Доцентка Г.А. Лисак представила можливості співпраці університету з загальноосвітніми школами Львівщини, розповіла про екскурсійно-пізнавальні ресурси ЗВО та можливості для майбутніх абітурієнтів у здобуванні великого спектра спеціальностей, зокрема 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища», 206 «Садово-паркове господарство», 201 «Агрономія» тощо.
Плани, науково-дослідницькі напрямки та перспективи розвитку для майбутніх спеціалістів у Львівському національному університеті природокористування, можливості для їх гармонійного професійного та особистісного зростання було розкрито доценткою кафедри О.Т. Мазурак.
Учасники семінару виявили зацікавленість у багатьох екологічних проблемах регіону, шляхах та можливостях їх вирішення.
В рамках методичної, науково-просвітницької та профорієнтаційної роботи відбувся обмін контактними даними між учасниками семінару, а також прозвучали переконливі аргументи щодо майбутніх результатів співпраці.