Згідно з укладеною угодою про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування, Асоціацією роботодавців Львівської області, Корпорацією «Енергоресурс-Інвест» та ТзОВ «БІТ» 12 листопада 2024 року відбулася чергова робоча координаційна зустріч студентів, аспірантів і науково-педагогічних працівників кафедри садівництва та овочівництва ім. проф. І.П. Гулька з президентом АРЛО Зеновієм Миколайовичем Бермесом та директором ТЗоВ «БІТ» Сергієм Івановичем Філіповим, які є виробниками біогазових установок.
Гості представили свої напрацювання у галузі утилізації відходів тваринництва та рослинництва шляхом їх переробки в біогазових установках та звернулися до НПП кафедри з пропозицією проведення спільного наукового дослідження з вивчення ефективності застосування отриманого дигестату у якості органічного добрива для вирощування плодових, ягідних та овочевих культур відкритого та закритого ґрунту, що вирощуються на дослідних полях університету. Впродовж зустрічі обговорювалися деталі закладання та проведення майбутніх досліджень.
Дякуємо пану Зеновію Бермесу та пану Сергію Філіпову за виявлену ініціативу до проведення спільних досліджень для вирішення актуальних завдань з утилізації відходів та їх переробки в органічні добрива. За результатами проведених у 2025 році досліджень буде розроблено рекомендації для їх ефективного застосування.
30 жовтня 2024 року на кафедрі садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька Львівського НУП відбувся захист звітів за результатами проходження кваліфікаційної практики здобувачами РВО «Магістр», які навчаються за ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство».
Захист звітів проходив перед комісією у складі заступника декана Галини Косилович, в.о. завідувача кафедри доцента Богдана Гулька, доцентів Іванни Рожко, Ірини Підлубенко, Ольги Дидів, Ірини Гель, Ігоря Дидіва та Світлани Стефанюк.
Практична підготовка – це важлива складова підготовки фахівців, яка забезпечує набуття практичних професійних навичок і формує здатність приймати самостійні рішення в умовах реальних виробничих ситуацій. За час досить тривалої тримісячної практики здобувачі були задіяні в проєктуванні, підготовці і проведенні конкретних технологічних процесів, що дозволило їм набути досвіду роботи в команді, виконувати функції та завдання, характерні для майбутньої професійної діяльності. Магістранти продемонстрували якісний практичний досвід, набутий під час перебування в кращих господарствах, які займаються проєктуванням багаторічних плодових та ягідних насаджень, спеціалізуються на вирощуванні плодоовочевої продукції та ягід за органічними та традиційними інтенсивними технологіями. Базами для проходження кваліфікаційних практик у цьому навчальному році стали: ТОВ «Сав Агро Партнер», ФГ «Дар Агро», ФГ «Колос – К», ТзОВ «НК «Укрбізнеспроект»», ФГ «ВАНКОМ АГРО», ТзОВ «Родючий Лан», ТОВ Агрофірма «Еко Нива» та інші.
У Львівському національному університеті природокористування на факультеті агротехнологій та екології триває (30 жовтня – 1 листопада 2024 року) робота експертної комісії щодо акредитації освітньо-професійної програми «Агрономія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. До складу експертної групи увійшли:
- Іван Миколайович Мринський, керівник експертної групи, кандидат сільськогосподарських наук (Херсонський державний аграрно-економічний університет);
- Микола Григорович Цехмейструк, кандидат сільськогосподарських наук (Державний біотехнологічний університет);
- Оксана Миколаївна Дацько, здобувач вищої освіти (Сумський національний аграрний університет.
Робота експертної групи є важливим етапом процедури акредитації щодо підтвердження якості провадження освітнього процесу за ОПП «Агрономія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у Львівському НУП. Сподіваємося, що результати акредитаційної експертизи відкриють нові перспективи і можливості подальшого розвитку освітньої програми.
На факультеті агротехнологій та екології Львівського НУП 29 жовтня 2024 року розпочався захист звітів за результатами проходження кваліфікаційної практики студентами, які навчаються за ОПП «Агрономія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Захист звітів відбувається перед комісією, до складу якої входять завідувачі та викладачі випускових кафедр за освітньою програмою. Під час представлення звітів здобувачі вищої освіти демонструють знання інноваційних технологій аграрного виробництва, здобуті навички практичної професійної діяльності.
25-26 жовтня 2024 року в місті Умань відбувся XVI Міжнародний молочний конгрес, на якому була присутня науково-педагогічний працівник кафедри генетики, селекції та захисту рослин Олена Ковтун. Під час двох днів насиченої програми конгресу всі зусилля учасників, науковців і практиків, були направлені на пошук та об’єднання зусиль для відновлення і розвитку молочної галузі України, зокрема в таких важливих сферах діяльності, як «Біобезпека: інфекційні загрози для розвитку тваринництва», «Енергонезалежність і карбонове фермерство для молочної галузі», «Євроінтеграційні законодавчі вимоги до молочних ферм щодо здоров’я і благополуччя тварин та програм контролю продукції» та інші. Як відомо, здоров’я тварин у великій мірі залежить від здорової рослинної продукції, яка поступає з поля до їхнього кормового столу, а це в свою чергу тісно пов’язано з правильним вибором систем інтегрованого захисту рослин та фітосанітарним моніторингом шкідників та хвороб при вирощуванні основних сільськогосподарських культур, які використовуються на корм худобі. Тому дуже важливо поєднувати три складові освітнього процесу: навчання студентів, науково-дослідну діяльність та програми розширення в агрозоотехнічній сфері. Здорові агроценози – здорові тварини – здорові люди – здорова планета Земля.
Приємно відзначити, що 24-25 жовтня 2024 року студенти-гуртківці кафедри генетики, селекції та захисту рослин факультету агротехнологій та екології Мар’яна Якимів, Дмитро Боднарчук, Анастасія Хруленко та Ангеліна Мацан під керівництвом в.о. доцента кафедри Ганни Корпіти взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції науково-педагогічних працівників та молодих науковців «Актуальні аспекти розвитку науки і освіти», яка була організована Одеським державним аграрним університетом.
Організатори конференції відзначили високий професійний рівень підготовки студентів, а за результатами конференції учасники отримають сертифікати.
Бажаємо студентам подальших успіхів!
У нашому навчальному закладі на кафедрі екології триває (16-18 жовтня 2024 року) робота експертної комісії щодо акредитації освітньо-професійної програми «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. До складу експертної групи увійшли:
- Олег Миколайович Мандрик, керівник експертної групи, доктор технічних наук, професор кафедри екології (Івано-Франківський національний технічний університет нафти i газу);
- Тетяна Сергіївна Тихомирова, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»);
- Павло Костянтинович Ломазов, здобувач вищої освіти (Національний технічний університет«Дніпровська політехніка»).
Ця акредитація є важливим етапом у розвитку освітньо-професійної програми та скерована на підтвердження її відповідності сучасним вимогам в галузі екології. Експертна група оцінює не лише якість освітнього процесу, але й матеріально-технічну базу, а також результати науково-методичної діяльності викладачів та студентів.
Ми щиро сподіваємося, що результати акредитації підтвердять належний рівень програми, що акредитується, та нададуть нові можливості для наших здобувачів у майбутньому.
У рамках XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» 3 жовтня 2024 р. відбулася конференція «Захист і карантин рослин: історія і сьогодення. Інноваційні методи захисту рослин», яку організовувала кафедра генетики, селекції та захисту рослин. Учасниками конференції були науковці закладів вищої та фахової передвищої освіти та науково-дослідних установ України, що працюють у сфері захисту й карантину рослин: Одеського державного аграрного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Сумського національного аграрного університету, Поліського національного університету, Державного біотехнологічного університету, Білоцерківського національного аграрного університету, Української науково-дослідної станції карантину рослин, Інституту захисту рослин НААНУ, Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААНУ, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Любарського професійного ліцею, Івано-Франківського фахового коледжу Львівського НУП, Вишнянського фахового коледжу Львівського НУП.
3 жовтня 2024 року в рамках XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті агротехнологій та екології відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів».
Учасниками конференції були представники провідних вітчизняних ЗВО та науково-дослідних установ, зокрема: Національного університету біоресурсів і природокористування України; Дніпровського державного аграрно-економічного університету; Поліського національного університету; Сумського національного аграрного університету; Вінницького національного технічного університету; Миколаївського національного аграрного університету; Інституту агроекології і природокористування НААН України; Державного біотехнологічного університету, м. Харків; ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»; Панфильської дослідної станції ННЦ «ІЗ НААН»; Полтавського відділення Академії наук технологічної кібернетики України; Українського інституту експертизи сортів рослин; Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ; фахових коледжів ЛНУП. До участі в конференції долучилися також стейкхолдери, викладачі, здобувачі вищої освіти різних рівнів факультету агротехнологій та екології.
19 вересня 2024 року відбулося підписання угоди про співпрацю між географічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та факультетом агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування.
Угода є важливим кроком на шляху до інтеграції наукового та освітнього потенціалу двох провідних університетів Західної України, що стане важливим внеском у розвиток регіону та підвищення його конкурентоспроможності на національному і міжнародному рівнях.
За умовами угоди студенти обох факультетів матимуть можливість брати участь у спільних навчальних програмах, що базуються на сучасних світових практиках у галузі екологічно орієнтованого сільського господарства та охорони і збереження довкілля. Особливий акцент буде зроблено на навчальних обмінах, спільних лекціях та інтерактивних курсах.
Представник академічної спільноти географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, доцент Ігор Рожко відзначив важливість співпраці для розвитку екологічно орієнтованих технологій у сільському господарстві. Декан факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування, доцент Олег Андрушко наголосив, що угода сприятиме підготовці фахівців, здатних вирішувати сучасні виклики агровиробництва в контексті змін клімату та збереження біорізноманіття.
Підписанню угоди передували узгодження керівниками структурних підрозділів факультетів-підписантів окремих розділів навчальних практик у студентів спеціальності 106 «Географія» щодо використання матеріально-технічної бази ЛНУП, що вже було реалізовано влітку поточного року.
Сторінка 1 із 30