У нашому навчальному закладі на кафедрі екології триває (16-18 жовтня 2024 року) робота експертної комісії щодо акредитації освітньо-професійної програми «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. До складу експертної групи увійшли:
- Олег Миколайович Мандрик, керівник експертної групи, доктор технічних наук, професор кафедри екології (Івано-Франківський національний технічний університет нафти i газу);
- Тетяна Сергіївна Тихомирова, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»);
- Павло Костянтинович Ломазов, здобувач вищої освіти (Національний технічний університет«Дніпровська політехніка»).
Ця акредитація є важливим етапом у розвитку освітньо-професійної програми та скерована на підтвердження її відповідності сучасним вимогам в галузі екології. Експертна група оцінює не лише якість освітнього процесу, але й матеріально-технічну базу, а також результати науково-методичної діяльності викладачів та студентів.
Ми щиро сподіваємося, що результати акредитації підтвердять належний рівень програми, що акредитується, та нададуть нові можливості для наших здобувачів у майбутньому.

 У рамках XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» 3 жовтня 2024 р. відбулася конференція «Захист і карантин рослин: історія і сьогодення. Інноваційні методи захисту рослин», яку організовувала кафедра генетики, селекції та захисту рослин. Учасниками конференції були науковці закладів вищої та фахової передвищої освіти та науково-дослідних установ України, що працюють у сфері захисту й карантину рослин: Одеського державного аграрного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Сумського національного аграрного університету, Поліського національного університету, Державного біотехнологічного університету, Білоцерківського національного аграрного університету, Української науково-дослідної станції карантину рослин, Інституту захисту рослин НААНУ, Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААНУ, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Любарського професійного ліцею, Івано-Франківського фахового коледжу Львівського НУП, Вишнянського фахового коледжу Львівського НУП.

3 жовтня 2024 року в рамках XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті агротехнологій та екології відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів».
Учасниками конференції були представники провідних вітчизняних ЗВО та науково-дослідних установ, зокрема: Національного університету біоресурсів і природокористування України; Дніпровського державного аграрно-економічного університету; Поліського національного університету; Сумського національного аграрного університету; Вінницького національного технічного університету; Миколаївського національного аграрного університету; Інституту агроекології і природокористування НААН України; Державного біотехнологічного університету, м. Харків; ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»; Панфильської дослідної станції ННЦ «ІЗ НААН»; Полтавського відділення Академії наук технологічної кібернетики України; Українського інституту експертизи сортів рослин; Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ; фахових коледжів ЛНУП. До участі в конференції долучилися також стейкхолдери, викладачі, здобувачі вищої освіти різних рівнів факультету агротехнологій та екології.

19 вересня 2024 року відбулося підписання угоди про співпрацю між географічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та факультетом агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування.
Угода є важливим кроком на шляху до інтеграції наукового та освітнього потенціалу двох провідних університетів Західної України, що стане важливим внеском у розвиток регіону та підвищення його конкурентоспроможності на національному і міжнародному рівнях.
За умовами угоди студенти обох факультетів матимуть можливість брати участь у спільних навчальних програмах, що базуються на сучасних світових практиках у галузі екологічно орієнтованого сільського господарства та охорони і збереження довкілля. Особливий акцент буде зроблено на навчальних обмінах, спільних лекціях та інтерактивних курсах.
Представник академічної спільноти географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, доцент Ігор Рожко відзначив важливість співпраці для розвитку екологічно орієнтованих технологій у сільському господарстві. Декан факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування, доцент Олег Андрушко наголосив, що угода сприятиме підготовці фахівців, здатних вирішувати сучасні виклики агровиробництва в контексті змін клімату та збереження біорізноманіття.
Підписанню угоди передували узгодження керівниками структурних підрозділів факультетів-підписантів окремих розділів навчальних практик у студентів спеціальності 106 «Географія» щодо використання матеріально-технічної бази ЛНУП, що вже було реалізовано влітку поточного року.

Важливою частиною діяльності науково-педагогічних працівників факультету агротехнологій та екології Львівського НУП є тісна співпраця з  академічною спільнотою України. Завідувачка кафедри генетики, селекції та захисту рослин к.б.н. Ю.С. Голячук та доцент кафедри к.б.н. Г.О. Косилович у відповідь на запрошення колег взяли активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку аграрної науки», присвяченої 150-річчю створення Херсонського державного аграрно-економічного університету, що відбувалася 17-18 вересня 2024 року. У рамках конференції 18.09.2024 Галина Косилович виступила на секційному засіданні «Сталий розвиток аграрного сектору. Інноваційні технології в агровиробництві» з доповіддю «Захист рослин в умовах сталого розвитку».

 17 вересня 2024 року представник компанії ТОВ «Нунемс Україна» Назар Самковський провів на кафедрі садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька чергове інформативне заняття для здобувачів рівня вищої освіти «Магістр» ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» на тему «Сучасні виклики в практичному плодоовочівництві».
Лектор охопив ряд актуальних проблем та тенденцій, що впливають на ефективність плодоовочевого бізнесу; зробив детальний огляд інноваційних цифрових технологій, таких як системи точного землеробства та аналіз великого масиву даних, використання дронів для моніторингу та захисту рослин, автоматизації процесів поливу і внесення добрив, які здатні суттєво підвищити продуктивність плодоовочівництва. Значну увагу було приділено важливості ефективного використання води, добрив та інших ресурсів, розглянуто способи оптимізації витрат і зменшення негативного впливу на довкілля. Лектор надав корисні поради з фінансового та маркетингового управління в плодоовочівництві, включаючи стратегії зниження витрат та підвищення прибутковості виробництва. Крім цього, було обговорено основні потреби та вимоги роботодавців до майбутніх фахівців у плані професійних знань і навичок та особистісних якостей, які потрібні для того, щоб працювати в умовах сучасного глобалізованого світу та в еру цифрових технологій.
Після основної частини лекції відбулася жвава дискусія, під час якої учасники мали можливість поставити питання та поділитися своїм досвідом. Особливу увагу було надано практичним рекомендаціям та прикладам успішного впровадження інновацій у плодоовочівництві.
Лекція завершилася нетворкінговою частиною, яка дозволила учасникам обмінятися контактами та обговорити можливості для співпраці та реалізації нових проєктів у галузі плодоовочівництва.
В продовження свого візиту Назар Самковський зустрівся з колективом кафедри для обговорення освітніх програм РВО «Бакалавр» та «Магістр» спеціальності 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство». Впродовж діалогу він представив своє бачення щодо необхідних компетенцій у сучасного фахівця-плодоовочівника і запропонував до розгляду гарантом і робочою групою освітньої програми низку вагомих пропозицій.
Дякуємо пану Назару Самковському за якісно проведене змістовне заняття, можливість отримання актуальної інформації від бізнес-кіл галузі та надану рецензію освітніх програм спеціальності і запрошуємо на нові зустрічі в аудиторіях і на виробництві.

Упродовж 12-13 вересня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбувався захист звітів за результатами проходження студентами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти виробничої кваліфікаційної практики. Студенти, які навчаються за ОПП «Агрономія», «Захист і карантин рослин», «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство», продемонстрували перед комісією високий та достатній рівень знань щодо розуміння сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, а також здобуті практичні навички з інновацій та діджиталізації агровиробництва.

Заняття з дисципліни «Карантин рослин» для студентів, що навчаються на ОПП «Захист і карантин рослин» Львівського НУП, передбачають ознайомлення з порядком проведення фітосанітарної експертизи підкарантинного матеріалу.
11 вересня 2024 р. заняття для групи Зр-31 було проведено безпосередньо в ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія», де завідувачі та провідні фахівці відділів фітосанітарного аналізу та молекулярно-генетичних досліджень продуктів рослинного походження ознайомили студентів із порядком і процедурою проведення лабораторної експертизи підкарантинних матеріалів. Студенти мали можливість перевірити свої теоретичні знання із фаху та спробувати визначити запропоновані працівниками лабораторії шкідливі об’єкти рослин.

Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники, аспіранти та студенти Львівського національного університету природокористування щиро вітають к.с.-г.н., доцента кафедри тваринництва і кормовиробництва С.Я. Павковича з ювілеєм!
Вельмишановний Сергію Ярославовичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, тепла і злагоди, успіхів у Вашій діяльності.
Нехай мудрість та мир завжди супроводжують Ваше життя, а любов до обраної справи, духовне піднесення та енергія дають сил і наснаги на невтомну працю для реалізації нових планів та задумів.
Нехай Бог дає Вам довгі і щасливі роки життя, а кожен Ваш день буде наповнений світлом радості та добра!

Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники та студенти ЛНУП щиро вітають з ювілеєм к.б.н., доцента кафедри екології І.Є. Соловодзінську!
Шановна Ірино Євгенівно!
Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого ювілею!
Ми усі поважаємо та цінуємо Вас за людяність, відвертість і теплоту, порядність, чуйність та доброзичливість.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, достатку, оптимізму, щирої поваги від людей, вдячності за Вашу працю, нових успіхів і вагомих досягнень у професійній діяльності, а також невичерпної енергії для подальшого розвитку.
Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена лише задоволенням і перемогами.