Навчальна лабораторія відкрита в грудні 2015 року на кафедрі машинобудування за сприяння і всебічної підтримки ТОВ «СІ ЕФ ТІ УКРАЇНА», основною сферою діяльності якої є виробництво обладнання для харчової, фармацевтичної та косметичної промисловостей.
В лабораторії розміщено низку різного обладнання, зокрема: настільний фрезерний верстат з ЧПК STEPCRAFT; бормашина IBC/E (5000-20000 об/хв., пост. режим); адаптер 43х20 мм для бормашини Proxxon; швидкий зажим Quick Releaser Lever; стіл машинний з Т-подібними пазами для S420; 3D принтерна головка 3D-printing Head 1.75; верстат токарний з ЧПК Proxxon PD 250/Е.
Основні завдання діяльності лабораторії: організація та проведення занять для студентів з вивчення різних видів і застосування обладнання з числовим програмним керуванням, вимог до них під час виробництва деталей, особливостей технології виробництва типових деталей. Обладнання лабораторії дозволяє студентам ознайомитись практично з усіма основними принципами програмування обладнання з ЧПК на основі допоміжних G-функцій, проходити навчальні практики з використанням обладнання з ЧПК, організовувати для них конкурси практичного характеру.
В лабораторії проводяться заняття з дисциплін, які передбачені навчальними планами для студентів інженерних спеціальностей, зокрема: «Програмування обладнання з ЧПК»; «Основи програмування обладнання з ЧПК»; «Металообробне обладнання і його спорядження»; «Технологічні основи машинобудування».