Василь Петрович Шолудько, кандидат технічних наук, доцент
У 1970 р. закінчив Львівський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Механізація процесів сільськогосподарського виробництва», отримав кваліфікацію інженера-механіка сільського господарства.
Кандидат технічних наук з 1980 року. Дисертацію захищено 28 жовтня 1980 року у Спеціалізованій раді К063.27.01 при Ростовському-на-Дону інституті сільськогосподарського машинобудування, отримав диплом ТН №043416 від 11.03.1981 року.
Вчене звання доцента присвоєно у 1983 році за кафедрою тракторів і автомобілів. Атестат доцента ДЦ №062180 видано Вищою атестаційною комісією при Раді Міністрів СРСР 13.04.1983 року.
На даний час – доцент кафедри енергетики факультету механіки та енергетики Львівського національного аграрного університету.
Стаж науково-педагогічної роботи у закладі вищої освіти – 50 років.
Основні етапи науково-педагогічної діяльності, в тому числі у закладі вищої освіти із зазначенням посади та місця роботи:
У 1965 році після закінчення навчання у Демидівському сільському профтехучилищі №19 Млинівського району Рівненської області вступив на факультет механізації Львівського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1970 році і був скерований на роботу в якості інженера-механіка на факультет механізації с.-г. виробництва рідного університету.
У студентські роки працював механізатором у Павлодарській та Кустанайській областях, брав активну участь у громадському житті факультету та інституту, за що був неодноразово нагороджений почесними грамотами.
З 1970 р. до 1971 р. – інженер-конструктор, старший інженер-конструктор студентського проєктно-технологічного бюро, з 1971 р. до 1976 р. – асистент кафедр сільськогосподарських машин та надійності і ремонту машин.
У 1976–1979 рр. відбув навчання в очній аспірантурі при Українській сільськогосподарській академії (м. Київ). Кандидатську дисертацію на тему «Дослідження механічних і фізико-хімічних характеристик поверхонь тертя методом електродного потенціалу» захистив у Ростовському-на-Дону інституті сільськогосподарського машинобудування 1980 р.
Від 1979 р. до 1981 р. – асистент кафедри механізації тваринницьких ферм, від 1981р. до 1993 – доцент кафедри тракторів та автомобілів.
13.04.83 р. – присвоєно вчене звання доцента.
1981–1984 рр. – заступник декана факультету механізації сільського господарства Львівського сільськогосподарського інституту.
В1993–1999 рр. – завідувач першої в Україні кафедри механізації переробки і зберігання с.-г. продукції, а з 1999р. по 2000р. – доцент цієї ж кафедри.
1993–2001 рр. – член НМК вищих аграрних закладів при Міністерстві аграрної політики України. Співавтор типових навчальних планів спеціальності та спеціалізацій з механізації переробки та зберігання с.-г. продукції, типових програм з дисциплін «Теплотехніка та використання теплоти» і «Теплоенергетичні установки та системи теплопостачання АПК». Призначався головою державних екзаменаційних комісій (ДЕК) із захисту дипломних проєктів студентами вищих аграрних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (м. Мелітополь, м. Кам’янець-Подільський, та ін.).
3 2000 р. – доцент кафедри енергетики і заступник завідувача цієї ж кафедри. За вагомий особистий внесок у розвиток аграрної освіти і науки та за підготовку висококваліфікованих фахівців у 2001 році нагороджено Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України.
Сфера наукових інтересів
- Структурно-енергетичний підхід при дослідженні механохімічних процесів в зоні контакту металів при граничному терті;
- Енергозабезпечення при теплозабезпеченні об'єктів аграрного виробництва та сільських населених пунктів;
- Розробка систем енергетичного самозабезпечення виробничих сільськогосподарських об’єктів;
- Дослідження напружено-деформованих станів систем теплопостачання та засобів їх компенсації;
- Проєктування енергоефективних систем теплопостачання об’єктів споживання теплової енергії.
Навчальна робота
Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 208 «Агроінженерія», 133 «Галузеве машинобудування», 274 «Автомобільний транспорт», 192 «Будівництво та цивільна інженерія».
Читає курси лекцій, веде лабораторно-практичні заняття з дисциплін:
– Теплотехніка.
– Теплоенергетичні та холодильні установки.
– Проєктування систем енергопостачання.
– Інженерне обладнання будівель та споруд, теплогазопостачання та вентиляція.
Основні навчально-методичні та наукові результати
Має понад 250 публікацій, з них 160 наукових та 90 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, навчальні посібники та лабораторні практикуми.