15 квітня 2025 р. у залі Наукової бібліотеки Північного кампусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького з ініціативи кафедри соціальної сфери та культурної спадщини для наставників академічних груп було проведено науковий комунікативно-виховний захід «Юліан Бачинський – політик, дипломат і науковець», приурочений 155-річчю від дня його народження.
Розпочав захід в.о. завідувача кафедри, к.і.н., доцент Ігор Баран, який зазначив, що метою зустрічі є поєднати науковий підхід із виховною місією: поглибити знання про ідейні витоки українського державотворення, сформувати розуміння значення національної ідентичності, а також розвивати навички критичного мислення в контексті історико-політичних подій.
Далі прозвучали слова подяки Збройним Силам України, які стоять на сторожі нашого спокою, і хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять полеглих Воїнів.
8 квітня 2025 року в.о. завідувача кафедри соціальної сфери та культурної спадщини Ігор Баран разом зі здобувачем першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Архітектура та містобудування» Юліаном Бубелою взяли участь у студентському науково-практичному круглому столі «Історія об’єднує», який було проведено кафедрою історії України та економічної теорії ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького.
Юліан представив наукове дослідження «Погляд науковця з-за океану на сучасну російсько-українську війну. Сергій Плохій».
Перемога на всеукраїнському етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка
Вітаємо студентку другого курсу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького Тетяну Якимів та її наукового керівника, доцентку кафедри соціальної сфери та культурної спадщини Анжелу Кузу з перемогою на всеукраїнському етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка!
Сучасні мовно-літературні конкурси, як слушно відзначив в.о. ректора ЛНУВМБ ім. С.З. Ґжицького професор Іван Парубчак, стали важливим чинником формування національної ідентичності молодого покоління. Тому в нашому університеті з особливою увагою ставляться до підготовки майбутніх конкурсантів.
26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у Львівському національному університеті природокористування кафедрою соціальної сфери та культурної спадщини було проведено науковий круглий стіл.
У вступному слові в.о. завідувача кафедри, кандидат історичних наук, доцент Ігор Баран зробив короткий екскурс у минуле. Саме в цей день, 26 лютого 2014 року, в місті Сімферополі було проведено мітинг на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей, де було засвідчено їхню активну громадянську позицію.
Присутнім здобувачам вищої освіти було запропоновано переглянути документальний фільм про ці події. Після цього активно почалося обговорення та дискусія про підступність ворога, порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України.
До Міжнародного дня рідної мови кафедра соціальної сфери та культурної спадщини вирішила організувати виховний захід, який мав на меті в розважальній формі спонукати студентів до вивчення рідномовних ресурсів. Вікторина під назвою «Солов’їне шоу» охопила першокурсників усіх факультетів нашого університету, зокрема було сформовано команди хлопців та дівчат – по одному представнику від кожного факультету. До складу команди «Солов’їнки» увійшли розумні та креативні Олена Клімчук (Аг-13), Софія Медвідь (Вде-11), Дарина Сень (Буд-11), Ірина Лойко (Пр-11), Оксана Андріїшин (Зв-11). Команду «Солов’їнчики» склали творчі та інтелектуальні Олесь Бубела (Арх-11), Роман Байкевич (Пр-11), Демʼян Швагуляк (Аг-11), Артем Антонець (Ен-11) і Мар’ян Кудрик (Зв-11).
25 лютого 2025 року з нагоди Міжнародного дня рідної мови на кафедрі соціальної сфери та культурної спадщини відбувся навчально-виховний захід «Дух свободи промовляє українською».
Сьогодні фундаментальне право спілкуватися рідною мовою у своїй державі український народ відстоює у тяжкій кровопролитній боротьбі з одвічним ворогом. Для вшанування пам’яті про полеглих Героїв, завдяки яким маємо можливість вільно жити, навчатися та навчати, захід розпочався хвилиною мовчання та українською піснею-реквіємом «Гей, пливе кача…», яку виконала студентка гр. Арх-21 Вікторія Марусяк.
Усіх присутніх привітав в.о. завідувача кафедри, доцент, к.і.н. Ігор Володимирович Баран, який акцентував увагу аудиторії на символізмі дат, у контексті яких відбувається захід: Міжнародний день рідної мови, день народження Лесі Українки, яка однією з перших назвала наше слово зброєю, та треті роковини від початку повномасштабного вторгнення країни-агресора. Авторська поезія «Вільні люди пішли проти тирана…» студентки гр. Зв-21 і Оп-21 Тетяни Якимів та запропонований відеоматеріал пригадали трагічні події початку великої війни.
20 лютого 2025 року у Львові в Будинку вчених у День Революції Гідності та у переддень Міжнародного дня рідної мови відбулося нагородження переможців обласних етапів цьогорічних мовних конкурсів. В урочистостях взяли участь і представниці нашого університету – студентка факультету землевпорядкування та інфраструктурного розвитку Тетяна Якимів та її науковий керівник, доцентка кафедри соціальної сфери та культурної спадщини, к. філол. н. Анжела Куза.
Тетяну нагороджено Дипломом II ступеня за перемогу у другому (обласному) етапі XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка серед студентів закладів вищої освіти, а Анжелу Михайлівну – подякою Департаменту освіти і науки ЛОДА за підготовку переможця обласного етапу конкурсу та піднесення престижу української мови і літератури, підвищення загальної мовної культури у молодого покоління.
Вітаємо нашу талановиту студентку та її керівницю з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
Протягом 30 вересня – 10 листопада 2024 року в.о. доцента кафедри гуманітарної освіти Олександр Мазепа пройшов міжнародне науково-педагогічне стажування «Основи професійного становлення фахівця у сфері суспільствознавства» у дистанційному форматі, яке проводилося в стінах Вищої школи менеджменту інформаційних систем (ISMA) в м. Рига (Латвійська республіка), зі спеціальності «Історія та археологія» обсягом 6 кредитів (180 год).
Стажування було актуальним та охопило чимало важливих складових професійного зростання викладачів-суспільствознавців.
Вітаємо студентку Львівського національного університету природокористування Тетяну Якимів та її наукового керівника, доцентку кафедри гуманітарної освіти Анжелу Кузу з вагомим результатом – Дипломом II ступеня за підсумками обласного етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка.
Бажаємо подальших успіхів у науковій роботі та утвердженні престижу української мови як державної!
21 листопада 2024 р. на кафедрі гуманітарної освіти відбувся навчально-методичний семінар на тему «Особливості роботи ВНС Moodle: створення та налаштування тестових завдань».
Керівник КІТ Львівського національного університету природокористування, к.е.н., доцент Богдан Шувар продемонстрував присутнім можливості ВНС стосовно різного типу тестових завдань для студентів, особливості їхнього складання, завантаження і налаштування, а завідувач кафедри, к.і.н., доцент Ігор Баран поділився з колегами власним досвідом стосовно створення тестів з курсу «Історія України» і на практиці проілюстрував вдалі зразки тестового оцінювання студентів.
Сторінка 1 із 7