26–27 листопада 2015 року у Львівському НАУ відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Імплементація французького досвіду з професійної підготовки студентів в аграрних вищих навчальних закладах України». В роботі семінару взяли участь радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перен, проректори та декани аграрних вищих навчальних закладів,представники НМЦ «Агроосвіта», Мінагрополітики, менеджери українських та іноземних підприємств.

В перший день роботи семінару учасники ознайомилися з матеріально-технічною базою університету, відвідали підприємства, в яких проходять практичну підготовку студенти ЛНАУ ( українсько-італійська компанія «CFT» та оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар»).

Наступний день роботи семінару був присвячений обговоренню питань вдосконалення практичної підготовки студентів аграрного профілю.

Відкриваючи обговорення, ректор ЛНАУ, доктор біологічних наук, професор, академік НААНУ В.В. Снітинський привітав учасників семінару, побажав успішної роботи та ознайомив присутніх із історією та основними здобутками університету в різних напрямках діяльності. Особливу увагу ректор звернув на питання міжнародного співробітництва та використання досвіду провідних європейських університетів, зокрема Вищого національного інституту агрономічних, харчових і природоохоронних наук Agrosup Dijon, адже саме завдяки широкій мережі співпраці із закордонними навчальними закладами студенти нашого університету мають можливість вивчати передовий світовий досвід у галузі аграрного сектора. Така співпраця також передбачає  розробку та реалізацію  спільних інноваційних проектів, участь в конференціях та семінарах, обмін студентами, магістрами, аспірантами, навчальними та науковими матеріалами, стажування викладачів, а також надає можливість  професорам, аспірантам, магістрам та студентам обох сторін брати участь у програмах обміну і співробітництва у сфері агрономії, агрохімії, агробіології, біотехнології, захисту рослин, екології, ґрунтознавства, садівництва, якості та безпеки продукції АПК, механізації сільського господарства, енергетики та автоматизації, аграрної економіки, менеджменту.  Ректор також відзначив, що велике значення для України та Львівського НАУ має саме  досвід Франції – країни з розвиненим сільським господарством і величезним аграрним потенціалом. Ректор подякував пану Ніколя Перену  за можливості, які відкриває співпраця з французькими колегами, котрі із задоволенням передають свій досвід, приймаючи на стажування українських студентів та сприяють підвищенню кваліфікації українських викладачів.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні пан Ніколя Перен, директор департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України О.М. Хоменко, в. о. директора НМЦ «Агроосвіта», к. пед. н., проф. Т.Д. Іщенко.

Представники Львівського НАУ поділилися досвідом з організації практичної підготовки студентів. Начальник навчальної частини ЛНАУ, к. е. н. О.Я. Микула у своїй доповіді охарактеризував основні практичні кроки щодо поліпшення професійної підготовки в ЛНАУ з урахуванням європейського досвіду.

На інноваційних підходах щодо підготовки майбутніх фахівців агротехнічного напряму Львівського НАУ та досвіді Львівського НАУ в організації навчання студентів за програмою подвійних дипломів загострив увагу присутніх декан факультету механіки та енергетики, к. т. н., в. о. професора С.Й. Ковалишин.

Особливості формування навчальних планів та організації професійної підготовки інженерів аграрного профілю у вищих школах Франції розкрила в своїй доповіді пошукач кафедри теорії і методики професійної освіти НУБіП України, ст. викладач кафедри іноземної філології і перекладу Н.А. Рудницька.

Президент асоціації випускників ЛНАУ П.П. Комар розкрив основні етапи створення асоціації та її роль в поліпшенні практичної підготовки студентів.

В ході панельної дискусії «Роль партнерств університетів та бізнесу для розвитку інновацій» виступили: заступник генерального директора «Українського клубу аграрного бізнесу» з питань співпраці з аграрними ВНЗ та науковими установами Олена Ковтун; проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Сумського НАУ, к. е. н., проф.Валерій Жмайлов; менеджер зі зв’язків з громадськістю та навчальними закладами ТЗОВ «Агро-ЛВ Лімітед» Дмитро Мороз; виконавчий директор фірми «Plantacja nad Tanwia» та «Polskie jagody» Ярек Бієнь та інші.

Робота семінару засвідчила важливу роль співпраці бізнесу і університетів щодо вдосконалення підготовки фахівців для аграрного сектору на основі досвіду європейських  і, зокрема, французьких університетів.

Семінар «Імплементація французького досвіду з професійної підготовки студентів в аграрних ВНЗ України» та Львівський національний аграрний університет отримали позитивні відгуки зі сторони запрошених учасників. Зокрема, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перен розповів:
«Львівський національний аграрний університет я відвідав вперше рік тому, в рамках проекту «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України». Я був приємно вражений як університетом, так і його студентами, з якими я багато спілкувався під час зустрічей. Метою минулорічної зустрічі було започаткування пілотної Схеми стажування студентів на виробництві. ЛНАУ був обраний для реалізації цього проекту, і сьогодні, на цьому семінарі, ми підводимо підсумок нашої спільної діяльності у цьому напрямку.»
Також неймовірно щиро і емоційно про діяльність університету висловився Петро Панасович Комар, голова Асоціації випускників ЛНАУ:
«Хоч наша асоціація була створена нещодавно, випускники ЛНАУ не втрачають контактів зі своїми однокурсниками та рідним університетом. Ми зустрічаємося не лише на днях зустрічі з випускниками, які влаштовуються щороку, а й при кожній нагоді – на конференціях та семінарах… Щодо сьогоднішнього семінару, то для мене велика честь бути запрошеним на цей захід. Я приємно вражений, що у моєму навчальному закладі щораз частіше проводяться міжнародні семінари та конференції, що ЛНАУ йде в ногу з часом і активно співпрацює із закордонними навчальними закладами. Я впевнений, що ЛНАУ має потенціал, щоб вийти у європейський  освітній простір, оскільки, на мою думку, це один з найкращих навчальних закладів в Україні. Я вважаю, що в цьому немала заслуга теперішнього ректора університету, В.В. Снітинського, котрий робить усе можливе для того, щоб наш навчальний заклад процвітав. Бажаю своїй альма-матер нових досягнень і здобутків.»