19 грудня 2023 р. відбулося підписання Угоди між Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (Intellectual Property Office – IP Office) і Львівським національним університетом природокористування про створення та подальше функціонування у ЛНУП Центру підтримки технологій та інновацій (TISC – Technology and Innovation Support Center), який входить до національної мережі TISC.
Завданнями центру є забезпечення доступу користувачів до високоякісних послуг, що відповідають їх потребам у сфері технологічної інформації, збільшення можливостей щодо її ефективного використання з метою сприяння здійсненню аналітичних досліджень, поширення знань щодо реалізації та комерціалізації технологій, набуття, використання та захисту прав інтелектуальної власності, проведення тематичних конференцій, заходів та організації тренінгів, навчань та семінарів у сфері інтелектуальної власності та інновацій, здійснення науково-експертної та науково-консультативної діяльності і аналізу об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ), надання користувачам доступу до патентних баз даних та інших джерел патентної та непатентної інформації у сфері інтелектуальної власності з метою здійснення патентного пошуку відповідно до загальних вимог Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Одночасно підписано Меморандум про співробітництво між УКРНОІВІ (Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій) та ЛНУП, яким передбачено координацію зусиль у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень, подальший активний розвиток мережі TISC, а також сприяння у розбудові інноваційного середовища, фахової підготовки фахівців у даній сфері, сприяння створенню умов для розвитку інноваційної екосистеми, розвитку навичок інноваційного підприємництва та винахідництва, впровадження сучасних методів навчання підприємницьким, винахідницьким навичкам та мисленню з використанням інформаційних та електронних технологій, сприяння розвитку стартап-руху серед здобувачів освіти, науковців та молоді.
Розвиток співпраці ЛНУП із ІР офісом в рамках укладених угоди та меморандуму, безперечно, сприятиме розвитку інтелектуальної та інноваційної діяльності як вагомого чинника підвищення ефективності економіки та зростанню рівня міжнародного визнання ЛНУП і його інтеграції у міжнародне освітньо-наукове середовище.
Послуги
Базовий рівень – безкоштовні послуги
• надання доступу до патентних і непатентних інформаційних ресурсів;
• надання консультаційної допомоги щодо використання вищезазначених інформаційних ресурсів;
• організація дистанційного навчання за програмами Академії ВОІВ.
Додатковий рівень – безкоштовні послуги
• надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, а також нормативно-правових актів з оформлення і подання заявок на отримання охоронних документів на ОПІВ і підтримання їх чинності;
• навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних та інших інформаційних ресурсах у сфері інтелектуальної власності;
• інформування про можливості отримання консультацій фахівців з інтелектуальної власності;
• участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів та інших заходів з питань правової охорони і використання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, розвитку інноваційної діяльності, проведення патентних досліджень;
• консультування з загальних питань оформлення і подання заявок (у тому числі в електронному вигляді) на видачу охоронних документів на ОПІВ;
• надання доступу користувачам до апаратних і програмних засобів TISC;
• інші послуги.
Контакти
Керівник TISC – Ірина Василівна Черевко
+38068-501-87-15
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) Львівського національного університету природокористування інформує про наявність актуального переліку грантових програм станом на 8 січня 2024 року, який наданий відділом координації грантової діяльності National IP&Innovations Hub Українського офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP office).
Грантові програми запропоновані, зокрема, для: закладів вищої освіти, підприємців, малих та середніх підприємств, дослідників, громадських організацій, ветеранів, жіночих правозахисних організацій.
Деталі можна знайти у дайджесті за посиланням https://nipo.gov.ua/wp-content/uploads/2025/01/Daidzhest-1-kvartal-2025.pdf або в доданому файлі.
На сайті УКРНОІВІ опубліковано актуальні форми листів-замовлень і запиту на інформацію для подання заявок
В сервісі «Послуги УКРНОІВІ» розміщено оновлені форми деяких документів, які стануть в пригоді при поданні заявок на різні види послуг.
Нагадуємо, що з 24 березня 2025 року набрали чинності:
Відповідно, для зручності заявників на вебсайті Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ / IP офіс) також було розміщено актуальні форми листів-замовлень, які можна завантажити та заповнити для подання заявки на відповідні послуги, та інші документи. А саме:
- Розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію (таблиця зі списком відповідних послуг та їх вартості).
- Запит на інформацію (форма).
- Лист-замовлення на проведення пошуку в національних базах даних за МКТП (документ у форматі Word, який завантажується при кліку на посилання). Пошук допоможе визначити унікальність, оцінити шанси реєстрації торговельної марки та уникнути правових ризиків.
- Лист-замовлення на проведення інформаційного пошуку (документ у форматі Word, який завантажується при кліку на посилання). Ця послуга дозволяє замовити пошук у державних реєстрах України щодо володільця охоронного документа або винахідника, або ліцензіата за певною юридичною чи фізичною особою).
Детальну інформацію щодо нових послуг, їхньої вартості та умов надання можна знайти в сервісі «Послуги УКРНОІВІ», який доповнюється.
Ukraine Recovery Conference 2025
Міністерство економіки України оголосило відбір українських приватних компаній, які прагнуть презентувати свої інвестиційні проєкти на Бізнес-ярмарку в рамках URC 2025 в Римі.
Конференція з відновлення України (URC) – це щорічний міжнародний захід, спрямований на координацію зусиль міжнародної спільноти щодо відбудови України. У 2025 році конференція відбудеться 10-11 липня в Римі, Італія.
Бізнес-ярмарок проходитиме одночасно з основною програмою Конференції, а загальна кількість стендів складе 120.
Кожна компанія, що пройде відбір, зможе делегувати двох представників для участі у заході. При цьому витрати на дорогу та проживання компанії покривають самостійно.
Щоб подати заявку, підприємства мають відповідати певним критеріям, зокрема:
• Зареєстровані в Україні підприємства приватної форми власності з українськими бенефіціарами, які успішно працюють не менше 3 років.
• Працюють в одному з таких секторів:
- енергетика / відновлювана енергетика;
- інфраструктура / транспорт / логістика;
- оборонний сектор / стратегічна промисловість;
- виробництво / переробка / агропромисловість;
- критичні матеріали / галузь видобутку корисних копалин;
- інновації / високі технології / цифрові технології.
Додатковими критеріями відбору учасників є:
• Не працюють у країні-агресорі;
• Створення продуктів з доданою вартістю;
• Наявність успішно реалізованих проєктів та готовність їх презентувати;
• Наявність щонайменше одного інвестиційного проєкту, що пройшов міжнародну юридичну та фінансову перевірку;
• Наявність представників компанії, які вільно володіють англійською мовою;
• Перевага надається компаніям, які ведуть фінансову звітність за міжнародними стандартами (IFRS).
Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року включно через спеціальну форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSMXbuxPt7zRFGUOkQssIABkeGZuDUQgRGg1MjKdPGpViANA/viewform
WIPO Conversation запускає 11-ту сесію – AI and IP: Infrastructure for rights holders and innovation
Всесвітня організація інтелектуальної власності оголошує про проведення одинадцятої сесії ініціативи WIPO Conversation, яка відбудеться 23–24 квітня 2025 року. Це відкритий та інклюзивний форум для зацікавлених сторін з усього світу, який вже об’єднав майже 12 000 учасників із 172 країн за останні 5 років.
Основною темою сесії стане вплив генеративного ШІ, навчання якого відбувається на творах, що охороняються авторським правом. Обговорюватимуться виклики в управлінні правами творців, питання атрибуції та компенсації, а також потенціал регуляторних рамок та інноваційних рішень для забезпечення справедливого захисту прав інтелектуальної власності.
Попередні сесії, зокрема десята «Генеративний ШІ: інтелектуальна власність та результати», надали платформу для дискусій про права на контент, створений ШІ, та сформували основу для сучасного діалогу щодо трансформації креативної індустрії.
Приєднуйтесь до глобальної розмови про майбутнє інтелектуальної власності та технологій!
Детальніше: https://www.wipo.int/about-ip/en/frontier_technologies/frontier_conversation.html
Реєстраційна форма: https://wipo-int.zoom.us/webinar/register/WN_Cj-D2VVAQnWhJuHGdGF7Hg#/registration