До фонду Наукової бібліотеки ЛНУП надійшли нові видання для забезпечення освітнього процесу зі спеціальності 242 «Туризм і рекреація».
Запрошуємо ознайомитись з новими надходженнями
День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель.
Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України.
«Сучасні події нинішньої російської агресії лише підсилюють значимість того Акта злуки УНР і ЗУНР, який відбувся на площі біля стародавньої Софії Київської. Бо знову Україну хочуть «пошматувати» та розділити, силою забравши її землі, встановивши штучні кордони й сірі зони, посваривши наш народ, пропагандою ввівши в оману. Тому для нас свято Соборності є дуже важливим, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка».
Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України
«Зараз ідея соборності є чимось життєво необхідним для українського народу, оскільки соборність – це означає дбати про те, що об’єднує. Навіть більше, це означає ставити за найвищу цінність усе те, що може нас об’єднувати, надихати і робити сильнішими, бо разом нас не подолати».
Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви
Запрошуємо переглянути виставку-екскурс, організовану в світлиці Наукової бібліотеки.
Перед Різдвом задумуєм дива!
В душі надію стишено плекаєм,
Що магія Христового Різдва
Сотворить чудо з нашим краєм.
Що Той, хто в світ прийшов супроти зла
В яскині бідній на сухому сіні,
Дитина безневинна і мала
Дарує Перемогу Україні.
Бо ми до неї йдем, як на зорю.
І гинемо на цій святій дорозі.
Щодня виходим з ворогом на прю.
Щодня приносим жертви Перемозі!
Даруй, Ісусе, нам і дум, і сил.
Нехай сурмлять нам янголи в підмогу!
Мій нарід так ніколи не просив!
Мій нарід мріє лиш про Перемогу!
Мирослава Сидор
Спокійного, Богом благословенного Різдва, переможного Нового 2025 року!
Їх тисячі вмістились на сторінці
Й десятки в «Книзі пам’яті томів».
А вся вина лиш в тім, що українці,
За це живцем їх ворог в пекло звів….
Шановна університетська спільното!
Інформуємо вас про те, що низка громадських організацій України продовжує просвітницьку діяльність щодо розкриття історичної правди про злочини кремля, вчинені проти української нації, які не припиняються донині. Злочинна росія продовжує загарбницьку війну проти України, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, прагне ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру нашого народу.
Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців безплатно передала НБ ЛНУП низку видань, які розкривають злочини тоталітарного комуністичного режиму.
Запрошуємо до перегляду.
Палахкоче свіча Поминальної нині Молитви,
І розгнуздана Пам’ять карбує Історії слід…
Ігор Яворницький
Наш народ витерпів один з найжорстокіших іспитів у своїй історії – в нім подолав супротивника моральними силами, виходячи вслід своєму Спасителю на власну Голгофу. Він прийняв муки, подібні хресним, через відданість своїй життєвій правді-вірі. Від неї не відступив, воліючи вмерти. Тепер правда народна, як білий привид в крові, постає на весь зріст перед людством, правда непереможна...
На жаль, 91 роковини Голодомору український народ вшановує в умовах, коли росія продовжує загарбницьку війну проти України, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, прагне ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру нашого народу.
Сьогодні російський режим вдається до геноцидних практик у війні проти України, не гребує використанням їжі як зброї, провокуючи продовольчу кризу, щоб тиснути на міжнародну спільноту. Кремлю байдуже, хто і в якому куточку планети цього разу страждатиме чи навіть загине від голоду.
Запобіжником від повторення злочинів може бути лише справді чесна пам’ять, а також засудження та покарання усіх винуватців у злочинах проти людства.
Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з матеріалами видань, які розкривають злочини комуністичного тоталітарного режиму.
Висловлюємо вдячність Музею Голодомору та Національній асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців за видання, якими поповнилися фонди Наукової бібліотеки.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року.
Запрошуємо переглянути Виставку-реквієм, яку організовано в Науковій бібліотеці.
Я в образу не дам
ні Вітчизну, ні музу, ні честь…
Ігор Павлюк11 листопада 2024 року в світлиці Наукової бібліотеки відбулася творча зустріч з Ігорем Павлюком – доктором наук із соціальних комунікацій, письменником, науковцем, перекладачем, членом Національної спілки письменників України, Народним поетом України, лауреатом англійського ПЕН-клубу, лауреатом міжнародної Швейцарської літературної премії 2021, лауреатом Народної Шевченківської премії (Залізний Мамай), автором більше ніж 2000 публікацій у засобах масової інформації, наукових збірниках та 50 окремих книг різних жанрів (поезія, проза, драма, книги для дітей).
Лірика Ігоря Павлюка дуже особистісна. Це ще раз підтверджує істину: про що б поет не писав, він пише про себе, про свої болі і душевні страждання, про промінчики радості і захоплення красою природи, про складне сьогодення і сподівання на кращі часи.
Учасники зустрічі із захопленням слухали твори автора. Відбувся діалог, під час якого усі охочі мали змогу поставити запитання і отримати вичерпну відповідь.
Завдяки співпраці з Науковою бібліотекою ЛНУ ім. Івана Франка в рамках проведення науково-практичного семінару «Соціокультурна діяльність бібліотек ЗВО Львова та області» фонди Наукової бібліотеки ЛНУП поповнились цінними виданнями.
Ці книги стануть важливою складовою фонду нашої книгозбірні.
Сподіваємось, що вони будуть корисними у забезпеченні науково-освітнього процесу, відродженні правдивої української історії та культури.
Щиро дякуємо за щедрість і увагу до нашої бібліотеки!
28 жовтня 2024 року відбувся науково-практичний семінар «Обмін досвідом у напрямі соціокультурної діяльності бібліотек ЗВО Львова та області» у Наукова бібліотека ЛНУП Львівського національного університету природокористування спільно із Науковою бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка.
Відкрила семінар директор Наукової бібліотеки ЛНУП Марія Грицевич, яка запросила до молитви з благословенням о. Івана Венгрина, капелана університету. Захід розпочався спільною молитвою та вшануванням пам’яті полеглих Героїв України.Усіх учасників науково-практичного семінару привітав доктор наук з державного управління, професор, голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак, який наголосив, що книга – джерело знань, які необхідні для всебічного розвитку людини. Незважаючи на те, що ми живемо в епоху, коли гаджети і цифрові технології ідуть поруч із друкованим словом, ніщо не може замінити цінності книги. «Ми, українці, боремось, шукаємо, знаходимо і не здаємось», – ці слова мають закликати сучасну молодь до читання.
Зі вступним словом виступив к.і.н., голова Львівського методичного об’єднання бібліотек ЗВО Західного регіону України, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Олександр Седляр, який наголосив на важливості проведення цього науково-практичного семінару.
Page 1 of 23