4 листопада 2016 р. в головному корпусі Львівської політехніки відбулася міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна безпека в мережі Інтернет: глобальні виклики та національні стратегії», присвячена 10-річчю кафедри міжнародної інформації та 200-річчю Львівської політехніки. Співголовами секцій виступили: завідувач кафедри міжнародної інформації, професор Василь Гулай та професор Олександр Соснін. Під час конференції обговорювалися важливі питання, які диктує сучасність, а саме безпека в мережі Інтернет для держави, нації, суспільства та пересічного користувача. На конференції були присутні студенти кафедри міжнародної інформації Львівської політехніки, викладачі з провідних польських та українських вишів, а також працівниця Наукової бібліотеки ЛНАУ Марія Павлюх, яка виступила з доповіддю «Націоглобалізація, журналістика та Інтернет: модель національної журналістики для безпеки особи, суспільства, держави».
Цікавим виступом стала доповідь професора ДНВЗ «Університет менеджменту освіти», заслуженого діяча науки і техніки України Олександра Сосніна, який розповів про історію створення Інтернету в світі, а також про загрози для країн, які піддаються кібератакам. Присутніх захопив виступ Лєшека Кліха з Варшави, який розповів про польський досвід безпеки перед загрозою кібератак. Важливими темами в обговорення були такі питання: кібербезпека держав, кібербезпека ЄС, Інтернет-медіа в російсько-українській війні, захист національного медіа-простору.
Марія Павлюх в своїй доповіді торкнулася етичної площини всесвітньої мережі, а також розповіла про загрози, які несе мережа для суспільства, держави та нації. Віртуальна дійсність програмує пересічного користувача на певні дії, небезпечні для психіки та моральної поведінки, а також здійснює вплив на підсвідомість особистості. Віртуалізація – дійсність, яка далека від об’єктивної реальності. Доповідачка зазначила, що проблеми, з якими стикаються Інтернет-медіа в Україні та світі подібні за характером у площині національній, адже глобалізація розмиває кордони не тільки держав, а й націй; релятивізм розмиває кордони між добром та злом. І всі ці негативи черпає пересічний користувач, в тому числі молоде покоління студентів.
Закінчилася конференція побажаннями безпечного користування мережею Інтернет для студентів, щоб всесторонньо розвиватися як особистість для держави і нації.