26 лютого 2015 року відбулося засідання вченої ради Львівського національного аграрного університету.
Вчена рада заслухала доповідь декана факультету агротехнологій і екології професора В.І. Лопушняка і довідку комісії ректорату, яку оголосив її голова, проректор з наукової роботи в.о.професора І.Б. Яців.
Під час обговорення виступив ректор ЛНАУ, академік НААНУ, професор В.В. Снітинський. Він відзначив, що у доповіді і довідці прозвучали позитивні характеристики роботи факультету агротехнологій і екології. Але, як зауважив ректор, є ряд проблемних моментів, які вимагають вирішення. Це, зокрема, відсутність спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій, хоча наукові кадри дозволяють її відкрити; відсутність наукового журналу факультету, а також малий відсоток захисту докторських дисертацій (одна захищена докторська дисертація В.І. Лопушняка проти десяти затверджених).
Також В.В. Снітинський зауважив відсутність реальної предметної роботи в сфері міжнародної співпраці з іноземними партнерами щодо участі студентів і викладачів ЛНАУ у програмах навчання та наукового стажування. Екологія, охорона навколишнього природного середовища – ось теми, з якими нас чекають за кордоном, є партнери, є напрями, університет повинен використати ці можливості. Стосовно госпдоговірної тематики на факультеті ректор зазначив, що потрібно розширювати її обсяги, збільшувати кількість впроваджень у виробництво результатів наукових досліджень, адже важлива сфера діяльності університету – допомога виробництву. Наголосив ректор і на активізації участі студентів у всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Особливу увагу ректор приділив роботі з коледжами, посиленню профорієнтаційної роботи, допомозі у підготовці кадрів, узгодженню навчальних планів. На завершення виступу ректор вказав на людський фактор і усунення окремих негативних проявів у педагогічній діяльності викладачів університету.
В цілому вчена рада відзначила, що колектив факультету загалом забезпечує організацію навчально-виховного процесу з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за спеціальностями «Агрономія», «Плодоовочівництво та виноградарство», «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», ведення навчально-методичної роботи, проведення наукових досліджень, надання допомоги виробництву, налагоджує міжнародні зв’язки та співпрацю з навчальними і науковими установами. Вчена рада ухвалила роботу факультету агротехнологій і екології за звітний період вважати задовільною.
Викладачі факультету виконують план видання навчально-методичної літератури. Достатньо активною є наукова робота студентів і викладачів, що відображено в їх публікаціях, кількість яких у динамічно зростає. Учені факультету працюють над виведенням та занесенням до Державного реєстру сортів рослин України нових сортів сільськогосподарських культур: картоплі, озимого часнику, кормових буряків, суниці. На належному рівні організована виховна, громадська і спортивно-масова робота серед студентської молоді і працівників факультету.
Разом з тим, на факультеті потрібно й надалі вдосконалювати форми і методи профорієнтаційної роботи, підвищувати її ефективність. Вимагають розширення обсяги виконання госпдоговірної тематики, співпраця з ННДЦ ЛНАУ. Слід активізувати на факультеті підготовку кадрів з науковим ступенем доктора наук.
Необхідно покращити співпрацю і зв’язки кафедр факультету (агрохімії та ґрунтознавства; плодоовочівництва, технологій зберігання і переробки продукції рослинництва; технологій в рослинництві; генетики, селекції та захисту рослин; землеробства і тваринництва) з іноземними партнерами у сфері наукових досліджень і стажування викладачів. Деканату слід розвивати співпрацю з зарубіжними освітніми закладами і виробничими структурами, направлену на трансфер студентів у рамках освітніх програм та їх практичної підготовки.
Рада поставила перед факультетом завдання посилити вимогливість до педагогічної діяльності викладачів факультету і профорієнтаційну роботу, підкреслила необхідність забезпечити адаптацію робочих програм з дисциплін, які викладаються на факультеті, і методичного забезпечення навчального процесу до нових навчальних планів, розроблених з урахуванням вимог Закону України «Про вищу освіту».