12 червня 2020 відбувся онлайн-семінар в рамках проєкту ЄС Еразмус+ «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD). У семінарі взяли участь представники європейських університетів та університетів України, Молдови та Азербайджану та їх партнерські організації. Наш університет представляли завідувач міжнародного відділу Ольга Іщенко, доцент кафедри екології Богдан Кректун, професор кафедри землеустрою Наталія Стойко.
Семінар був присвячений темі запровадження та розвитку кластерів у країнах ЄС. З презентаціями виступили представники університетів з Австрії (д-р Клаус Вагнер, д-р Георг Вайсінгер, д-р Сігрід Егартнер), які дали загальну характеристику кластерів в Австрії, а також навели позитивні приклади роботи кластерів у галузі харчових технологій, сільського господарства, техніки та інженерії, кулінарії. Д-р Вітаутас Рібікаускас (Литва) повідомив, що сьогодні існує 46 ініціатив щодо створення кластерів, але успішними є лише чверть із них. Д-р Іштван Комлоші (Угорщина) розказав про успішну роботу кластерів в Угорщині і наголосив на важливості єдності чотирьох компонентів для успішного функціонуванні кластерів, а саме індустрії, влади, освіти та суспільства. З презентаціями про роль та функціонування кластерів виступили також представники університетів Італії та Польщі.
Семінар дав можливість для партнерів з України, Молдови, Азербайджану отримати більш детальну інформацію про розвиток кластерів в країнах ЄС у різних галузях економіки. Це був перший крок в ознайомленні з різними прикладами роботи кластерів, які можуть слугувати їм зразком у створенні подібної моделі у своєму регіоні. Наступний крок – це організація різноманітних активностей на локальному рівні з метою промоції ініціатив зі створення кластерів в Україні, Молдові та Азербайджані.