Студентська наукова робота

Науково-дослідна робота студентів – один із дієвих засобів підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців. До наукової діяльності на кафедрі залучаються студенти, які виконують індивідуальні науково-дослідні роботи в контексті пріоритетних напрямків досліджень кафедри тваринництва і кормовиробництва. Участь у роботі наукового гуртка допомагає студентам розвивати творчі здібності для набуття ними необхідних фахових (професійних) і особистісних компетенцій.

За результатами наукової роботи студенти щорічно беруть участь у міжнародних студентських конференціях і публікують наукові статті. Дані своїх досліджень студенти використовують для написання дипломних робіт.

Науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві»

Керівництво студентським науковим гуртком на кафедрі тваринництва і кормовиробництва здійснює к.с.-г.н., в.о. доцента Т.І. Багай. Засідання учасників наукового гуртка здійснюються у формі семінарів, демонстраційних показів, круглих столів та дискусійних клубів.

Під час засідань наукового гуртка представляються результати досліджень, присвячених проблемам тваринництва й кормовиробництва в аграрному секторі України. Акцентується увага на важливості проведення ґрунтовних наукових досліджень у кормовиробництві, впровадження отриманих результатів у тваринництво і їх застосування у навчальному процесі при викладанні дисциплін.

 

Вітаємо з нагородою студента наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві»

29-30 березня 2021 р. відбулась звітна студентська наукова конференція за результатами науково-дослідної роботи, проведеної у 2020 році на факультеті агротехнологій та екології. За результатами засідань гуртків факультету представляти свої результати на пленарному засіданні звітної конференції було удостоєно гуртківця кафедри тваринництва і кормовиробництва, студента групи Аг-51 Ю.Р. Трускавецького (науковий керівник – завідувач кафедри, д.вет.н., с.н.с. Н.З. Огородник).

За активну участь у роботі звітної студентської наукової конференції і доповідь на тему «Вплив сортових особливостей люцерни на урожайність й поживну цінність її зеленої маси» Юліана Трускавецького нагороджено грамотою.

Вітаємо нашого студента-гуртківця і наукового керівника з нагородою, зичимо подальших наукових звершень!

Вдосконалення форм і методів виховної роботи серед студентської молоді

Викладачі кафедри постійно поєднують навчальний процес з виховною роботою. Під час лекцій, лабораторно-практичних занять, навчальних практик, бесід зі студентами формують у студентів загальнолюдські цінності: чесність, патріотизм, гуманність, справедливість. Виховна робота проводиться і в позааудиторний час – під час чергування у гуртожитку № 6, проведення навчальних практик. Викладачі кафедри є керівниками-наставниками академічних груп. Постійно проводиться роз’яснювальна робота зі студентами з метою забезпечення покращення відвідування занять.

Національно-патріотичне виховання студентів на кафедрі тваринництва і кормовиробництва передбачає: формування у них національної свідомості та відповідальності за долю України; виховання любові до рідної землі, її історії, сприяння відновленню і збереженню історичної пам’яті; культивування найкращих рис справжньої української ментальності (працелюбності, індивідуальної свободи, шанобливого ставлення до природи тощо); виховання дбайливого ставлення до національного багатства країни, мови, культури та народних традицій.

 

Святкування 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця

14 червня 2021 р. завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Н.З. Огородник та доцент С.Я. Павкович разом зі студентами факультету агротехнологій та екології побували на урочистостях, присвячених відзначенню 130-річчя від дня народження полковника армії Української народної республіки, творця і команданта Української військової організації, основоположника Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Поминальна панахида і святкове дійство відбулось у селі Зашків Львівської області біля родинної садиби, а тепер музею, де 14 червня 1891 р. народився Є. Коновалець. Полковник Євген Коновалець був командиром корпусу Січових Стрільців, засновником й першим головою Організації українських націоналістів, а його державотворчі ідеї звучать особливо актуально: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, що веде рішучу боротьбу з будь-якими, інспірованими ззовні, проявами внутрішнього національного сепаратизму».

«У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії», – ці слова, промовлені на Конгресі українських націоналістів у Відні в 1929 р., не втратили свого значення і сьогодні.

День вишиванки

20 травня 2021 р. з нагоди відзначення Дня вишиванки працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва взяли участь в організованому на території університету флешмобі, приуроченому до цього свята.

День вишиванки – свято, покликане сприяти відродженню національної культури, вшануванню і збереженню її традицій, адже вишиванка є унікальним оберегом українського народу, що символізує нашу самобутність.

Профорієнтаційна робота кафедри

На кафедрі тваринництва і кормовиробництва для забезпечення необхідного набору студентів проводиться профорієнтаційна робота з випускниками загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та коледжів у закріплених районах Львівської області. Разом із цим вдосконалюються форми і методи профорієнтаційної роботи, підвищується їх ефективність. Окрім розповсюдження друкованої продукції (буклетів), анкет та усної реклами, на кафедрі здійснюється низка заходів: організовуються круглі столи, закріплено групу авторитетних викладачів для виїзду у загальноосвітні школи, ліцеї, коледжі, забезпечуються їх зустрічі з педагогічними колективами шкіл відповідно до складених графіків.

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові – 14–25 липня.
Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації  для участі в НМТ – основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.
До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти (денна й заочна форми навчання) вступники можуть подати документи тільки в електронній формі зі свого електронного кабінету. Для надання допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі в університеті створено консультаційний центр (аудиторія № 118 головного корпусу).

Для вступу абітурієнтові необхідно подати такі документи:

1. Заяву про участь у конкурсному відборі;

2. Сертифікати ЗНО з предметів, вказаних в умовах вступу;

3. Свідоцтво про повну загальну середню освіту та додаток до нього;

4. Копію документа, що посвідчує особу та громадянство (ID-картки з витягом із державного демографічного реєстру або 1–2 сторінки паспорта та даних з нього про прописку);

5. Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см;

6. Копію військово-облікового документа (для військовозобов’язаних).

Для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» (денна й заочна форми навчання) вступники особисто подають в приймальну комісію наступні документи:

1. Заяву про участь у конкурсному відборі;

2. Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури (сертифікати ЗНО);

3. Диплом молодшого спеціаліста з додатком;

4. Копію документа, що посвідчує особу та громадянство (ID-картки з витягом із державного демографічного реєстру або 1–2 сторінки паспорта та даних з нього про прописку);

5. Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см;

6. Копію військово-облікового документа (для військовозобов’язаних).

Для вступу на навчання абітурієнти складають фахове вступне випробування (письмовий екзамен зі спеціальності).

Організація навчального процесу на кафедрі

 Кафедра тваринництва і кормовиробництва забезпечує ведення навчального процесу на освітніх ступенях «Бакалавр» та «Магістр» за денною та заочною формами навчання. Викладачі кафедри читають наступні навчальні дисципліни: «Тваринництво», «Технології виробництва продукції тваринництва», «Технології виробництва продукції дрібного тваринництва», «Корми і годівля тварин», «Управління якістю продукції тваринництва», «Кормовиробництво», «Техніка та технології в АПК», «Основи будівельної зоогігієни»; а також нові дисципліни: «Польове кормовиробництво», «Технології заготівлі і використання кормів», «Кормовиробництво та луківництво», «Екологізація технологічних процесів у кормовиробництві», «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва», «Біотехнології» та «Екологічні основи ведення тваринництва».

Оскільки профільна базова вища освіта науково-педагогічних працівників кафедри тваринництва і кормовиробництва повністю відповідає навчальним дисциплінам, які викладаються, це дозволяє розширити перелік дисциплін і запровадити низку нових, зокрема: «Луківництво», «Основи тваринництва і бджолярства», «Фізіологія тварин» та «Механізовані технології виробництва продукції тваринництва».

Концепція якісної підготовки кадрів передбачає формування у здобувачів вищої освіти інтегральних компетентностей, пов’язаних зі здатністю розв’язувати складні фахові задачі та практичні проблеми, що характеризуються комплексністю й відповідністю зональних умов, а також професійних знань, практичних умінь та навичок за відповідними освітньо-професійними програмами за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти зі спеціальностей 201 «Агрономія», 203 «Садівництво та виноградарство», 101 «Екологія», 183 «Технологія захисту навколишнього середовища», 208 «Агроінженерія» і за другим (магістерським) рівнем зі спеціальностей 201 «Агрономія», 203 «Садівництво та виноградарство», 101 «Екологія».

Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія» набувають фахових компетентностей з вирощування основних сільськогосподарських культур та їх сортів (гібридів), зі створення кормових угідь, із раціонального застосування технологій виробництва, зберігання і первинної переробки сільськогосподарської продукції; у них формується здатність до енергетичного та економічного обґрунтування використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії та генетично модифікованих організмів у сучасних умовах, до самостійної експертизи продукції із застосуванням сучасних методик, до організації та проведення заходів з підвищення якості продукції тваринництва з врахуванням передового світового досвіду, до впровадження ресурсоощадних технологій вирощування кормових культур та виробництва кормів, оцінки їх якості відповідно до чинних вимог державних, міжнародних та європейських стандартів.

У процесі навчання за спеціальністю 203 «Садівництво та виноградарство» у здобувачів вищої освіти формується професійний підхід до прийомів створення кормових площ на польових землях, конвеєрного виробництва кормів, вирощуванням основних груп кормових рослин, методів оцінювання хімічного складу, поживності та перетравності поживних речовин кормів, обліку запасів коренебульбоплодів та баштанних культур, способів підвищення продуктивності та поліпшення й раціонального використання природних кормових угідь, побудови принципових схем виробничих операцій з мінімізацією витрат у різних галузях тваринництва, розробки принципово нових моделей технологічного процесу й впровадження сучасних технологій з врахуванням біологічних особливостей видів, агрокліматичних, енергетичних, екологічних та інших умов виробництва.

Результати навчання за спеціальністю 101 «Екологія» забезпечують набуття навичок з вивчення еколого-біологічних особливостей основних сільськогосподарських культур, формування у студентів компетентностей щодо питань, пов’язаних із сучасним станом тваринництва, аналізом основних джерел і механізмів впливу галузі на стан довкілля та першочергових вимог для його збереження, ознайомлення майбутніх спеціалістів із основами екологічної культури господарювання, структурою тваринницьких ферм і комплексів як штучних екологічних систем, з пасовищними біогеоценозами, формами міжбіогеоценозних зв’язків, еколого-кліматичними чинниками у тваринництві та їхнім впливом на здоров’я й продуктивність тварин, еколого-гігієнічними аспектами зберігання, утилізації, використання відходів тваринництва, особливостями тваринництва та одержання тваринницької продукції на територіях, забруднених радіонуклідами.

Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища» набувають фахових компетентностей з розробки технологій захисту навколишнього середовища від забруднень, вивчають лучні та польові рослини, способи їх вирощування, прийоми насінництва та екологізацію технологій вирощування кормових культур у сучасних ринкових умовах залежно від особливостей кліматичної і ґрунтової характеристики зони господарювання, способи поліпшення природних кормових угідь, створення культурних сіножатей і пасовищ, гармонізацію взаємовідносин людини і біосфери та розробку новітніх систем відновлення природного середовища. 

Навчання фахівців економічного профілю за спеціальностями 051 «Економіка», 056 «Міжнародні економічні відносини», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спрямоване на опанування технологій виробництва продукції тваринництва у спеціалізованих і фермерських господарствах, вивчення студентами сучасних технологій виробництва продукції тваринництва, основних економічних показників виробництва продукції тваринництва, набуття компетентностей щодо уміння організувати роботу з метою зниження собівартості продукції, аналізу економічної ефективності виробництва продукції тваринництва, обрання економічно доцільних технологій вирощування тварин, оцінювання якості отриманої продукції та розрахунку прибутку від її реалізації, а також передбачення можливих втрат, зумовлених дією різноманітних природно-кліматичних та антропогенних чинників.

Навчання студентів, що спеціалізуються у напрямі 208 «Агроінженерія», сприяє набуттю ґрунтовних знань із запровадження прогресивних технологій у виробництво аграрної продукції, обґрунтування вибору засобів механізації стосовно конкретних виробничих умов, опанування основ організації технологічних процесів у тваринництві, рослинництві та кормовиробництві, впровадження у виробництво досягнень науки для автоматизації комплексу агротехнічних заходів, застосування автоматичних установок і апаратів для отримання продукції тваринництва, організації потоково-цехових систем утримання, нормованої годівлі тварин на сучасних механізованих фермах.

Важливим напрямком забезпечення програмних результатів навчання та формування якісних фахових компетентностей у майбутніх фахівців є тісний взаємозв’язок наукових досліджень, навчального процесу та виробництва.

 


 

Вдосконалення форм і методів навчального процесу, запровадження новітніх освітніх технологій, технізація і комп’ютеризація навчання

На кафедрі тваринництва і кормовиробництва передбачено вдосконалення форм та методів навчального процесу через запровадження новітніх освітніх технологій, технізації і комп’ютеризації навчання, дистанційного навчання та мережевих навчальних технологій, що забезпечує доступ викладачам й студентам до ресурсів інформації, активізацію самостійної роботи студентів з метою посилення практичної підготовки, організацію та проведення методичних і наукових семінарів для обміну знаннями та підвищення загальної ерудованості викладацького складу, проведення показових відкритих занять, створення умов для зовнішнього контролю за якістю освітньої діяльності й якістю вищої освіти з залученням представників потенційних роботодавців від передових сільськогосподарських підприємств. Для успішного проведення навчального процесу на кафедрі є комп’ютери, ноутбуки, сучасні мультимедійні проєктори та екрани.

 

 

 

Колектив кафедри виконує дослідження за комплексною науковою темою «Розробити високоефективні, екологічно чисті кормові добавки з підвищеним вмістом протеїну й енергії та фізіолого-біохімічно обґрунтувати їх використання у раціонах годівлі тварин і птиці». 

Колектив кафедри розробив і апробував в умовах виробництва для різних вікових та продуктивних груп великої рогатої худоби рецептуру комбікормів із використанням у їх складі добавок високотермічно оброблених макух і шротів, отриманих із вітчизняних сортів насіння сої, соняшника та ріпаку й захищених рослинних і тваринних жирів, згодовування яких підвищує молочну продуктивність корів, збільшує вміст білку й жиру в молоці, підвищує м’ясну продуктивність відгодівельної худоби, покращує якість яловичини.

 

Розвиток науково-інноваційної діяльності 

Кафедра тваринництва і кормовиробництва провадить освітню, науково-дослідну, науково-інноваційну, навчально-виробничу та інформаційно-консультаційну діяльність, спрямовану на вивчення сучасних проблем аграрної науки і науки про навколишнє природне середовище, використання, відтворення та збалансований розвиток агробіоресурсів, запровадження інноваційних технологій вирощування сільськогосподарських культур, застосування енергоощадних і новітніх природоохоронних агротехнологій, технологій виробництва, переробки і зберігання тваринницької продукції. 

Наукова діяльність кафедри тваринництва і кормовиробництва є її пріоритетним напрямком, що нерозривно пов’язаний з навчальним процесом і підготовкою науково-педагогічних кадрів. Стратегічною метою розвитку кафедри тваринництва і кормовиробництва передбачено розробку науково-технічних програм, спрямованих на вирішення актуальних проблем сільськогосподарського виробництва та збереження навколишнього середовища, зокрема на впровадження економічно вигідних та екологічно доцільних технологій виробництва, переробки і зберігання продукції тваринництва й рослинництва. Реалізація наукової діяльності кафедри здійснюється через формування єдиної комплексної наукової тематики, укладання госпдоговорів, організацію і проведення науково-дослідних розробок з урахуванням досвіду провідних іноземних університетів дослідницького типу, проведення семінарів, круглих столів. 

Важливим є забезпечити виконання плану захисту магістерських кваліфікаційних робіт, підбору і залучення до навчання талановитої молоді. 


 

Методична і видавнича діяльність 

Основну роботу колективу кафедри спрямовано на написання й подання до друку статей і тез, особливо до журналів міжнародних наукометричних баз (Scopus, Web of Science, Index Copernicus), також пріоритетним є видання статей в іноземних видавництвах. Кафедра тваринництва і кормовиробництва зберігає динаміку видавничої діяльності щодо розробки матеріалів методичного плану та видання монографій чи посібників упродовж навчального року. 

 

Науково-організаційні заходи 

На даний час колектив кафедри забезпечений педагогічним персоналом. Поряд із цим регулярно підвищуються знання викладачів з фундаментальних та інноваційних досліджень. Для цього колектив кафедри бере участь у міжнародних виставках, виступає на науково-практичних й регіональних конференціях, семінарах, заходах, що проводяться в університеті й інших установах, організовуються зустрічі із виробниками, викладачами-практиками, представниками провідних аграрних компаній і ресурсних компаній, успішними фермерами.

 

Науково-дослідна робота та перспективи її розвитку на кафедрі 

Зв’язки та співпраця з виробництвом викладачів кафедри здійснюються шляхом надання консультацій фахівцям і керівникам підприємств аграрного профілю, участю у семінарах, нарадах. 

Кафедра має такі наукові підрозділи: Державне підприємство «Дослідне господарство «Радехівське» Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України», Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів і кормових добавок, Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН України, приватна агрофірма «Білий Стік», Навчально-науковий центр ЛНУП. На базі наукових підрозділів проводяться навчальні заняття зі студентами з вивчення сучасних технологій виробництва продукції тваринництва та освоєння сучасних методик контролю за її якістю, навчальна практика студентів і науково-дослідні роботи з удосконалення технологій виробництва продукції тваринництва.

 

Міжнародні зв’язки і співпраця, виконання спільних дидактичних й наукових проєктів 

Викладачі кафедри проводять спільні наукові дослідження щодо визначення вмісту Селену у ґрунті, рослинах і продукції тваринництва на території Східного регіону Польщі та Західного регіону України. З метою підвищення ефективності наукових досліджень планується проводити науково-дослідну роботу із кафедрами Західнопоморського технологічного університету у Щецині (Польща), з яким укладено безстроковий договір про співробітництво. Педагогічні та науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва підвищують кваліфікацію в Україні та за кордоном і проходять науково-педагогічне стажування у Старопольській вищій школі (м. Кельце), Головній школі політехнічній (м. Новий Сонч), Природничому університеті (м. Люблін).

 

Виробнича, господарська і фінансова діяльність кафедри 

Колектив кафедри виконує господарсько-договірні тематики, надає консультаційну допомогу виробництву, шукає замовників для виконання нових експериментальних робіт на госпдоговірній основі. 

Н.З. Огородник – виконавець проєкту за господарською договірною тематикою «Дослідження поживної цінності для ВРХ зеленої маси озимого жита» з ПАФ «Білий Стік». 

С.Я. Павкович – виконавець проєкту за господарською договірною тематикою «Екологічне випробування гібридів соняшнику фірми „Нусід“». 

Т.І. Багай – виконавець проєкту «Утримання, збереження та розвиток наукового об’єкта, що становить національне надбання „Колекційний генофонд екологічних форм часнику“».

 

Огляд дослідних полів

8 червня 2021 р. працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва у рамках виконання договору між університетом та фірмою «Нусід» за темою «Екологічне випробування гібридів соняшнику фірми „Нусід“» оглянули дослідні поля й проаналізували стан посівів соняшнику. 

  

Стан заготівлі ННДЦ грубих кормів 

Кафедра тваринництва і кормовиробництва організувала виїзд для з’ясування обсягів заготівлі у ННДЦ грубих кормів з метою їх подальшого використання для годівлі тварин та у якості підстилкового матеріалу. За результатами перевірки заготівля грубих кормів проводиться відповідно до запланованого графіка, сіно належної якості, умови його зберігання задовільні. У 2020 році ННДЦ передбачено забезпечити потреби тварин у грубих кормах за рахунок власних природних сіножатей. 


 

Підвищення педагогічної майстерності і кваліфікації викладачів, дотримання морально-етичних принципів й трудової дисципліни 

Викладачі кафедри пройшли курси підвищення кваліфікації у ННІ післядипломної освіти при Національному університеті біоресурсів і природокористування України за навчальною програмою «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності», а також стажування в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН України. 

Проводиться контроль за удосконаленням викладачами кафедри знань з іноземних мов, підвищенням індексу цитувань шляхом внесення друкованих праць до списку Google Academia. З метою отримання доступу до новітніх розробок викладачі кафедри користуються інформаційними ресурсами Web of Science. 

На кафедрі ведеться постійна робота із забезпечення дотримання трудової дисципліни, належного виконання посадових обов’язків і графіків чергувань усіма науково-педагогічними працівниками та допоміжним персоналом. Здійснюється підготовка до відкритого навчального процесу. Звертається увага викладачів кафедри на важливість дотримання моральних та етичних принципів у ставленні до трудового колективу університету в цілому й до студентів зокрема, виконання норм академічної доброчесності й підвищення якості оцінювання знань.

З 31 жовтня до 13 листопада 2022 р. науково-педагогічні працівники кафедри проходили навчання, організовані ТОВ «Академія цифрового розвитку» за програмою МОН України «Цифрові інструменти Google для освіти». Викладачі кафедри Н.З. Огородник, С.Я. Павкович та І.Ф. Дудар опанували базовий рівень курсу і завдяки успішно складеним тестам й набраній максимальній кількості балів отримали сертифікати, що засвідчують удосконалення професійної компетентності (цифрового компонента) в обсязі 30 академічних годин (1 кредит ECTS).
Висловлюємо особливу подяку усім викладачам курсу, зокрема Антоніні Букач, за екскурс у світ диджиталізації та ознайомлення із широкими можливостями впровадження сучасних технологій у навчальний процес.


Наукова та науково-технічна діяльність кафедри тваринництва і кормовиробництва

На кафедрі тваринництва і кормовиробництва успішно функціонує студентський науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві». На засіданнях гуртківці розглядають питання щодо освоєння методик і правил закладання польових дослідів, проведення зоотехнічних й фізико-біохімічних досліджень, визначення хімічного складу кормів та оцінки їх поживності, виконання експериментальних досліджень з вирощування кормових культур, їх збирання й зберігання, приготування кормів, з’ясування продуктивної дії на тварин.

На засіданні, яке відбулось 24 лютого 2023 р., студенти наукового гуртка кафедри разом з науковими керівниками проаналізували отримані упродовж 2022 р. результати досліджень, обговорили матеріали, що будуть використовуватись для написання наукових статей, оприлюднення на всеукраїнських та міжнародних конференціях, а також на основі яких магістранти ведуть підготовку кваліфікаційних робіт.
Цьогоріч студентами наукового гуртка кафедри підготовлено для представлення на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 201 «Агрономія» дві наукові роботи: «Формування потенціалу продуктивності конюшини лучної за безпокривного та підпокривного посіву у Західному Лісостепу України» (студент групи Аг-41 Андрій Дроздовський, науковий керівник Наталія Огородник) та «Продуктивність сіяних люцерно-злакових травосумішок залежно від їх складу в Західному Лісостепу України» (студент групи Аг-51 Святослав Лемішка, науковий керівник Іван Дудар).

Загалом науково-інноваційна діяльність науково-педагогічного колективу кафедри тваринництва і кормовиробництва спрямована на розробку нових ефективних систем підвищення продуктивності тваринництва на основі використання еколого-стабілізуючих чинників, збереження та покращення стану навколишнього природного середовища. Основними об’єктами наукових досліджень є процеси формування високопродуктивних агробіоценозів та ефективні моделі вирощування сільськогосподарських культур, екологічно чисті кормові добавки та їх використання у раціонах годівлі тварин і птиці.

У зв’язку із цим, на сьогодні науково-дослідна робота кафедри охоплює декілька напрямків:
- удосконалення способів використання кормових добавок з підвищеним вмістом енергії у раціонах жуйних тварин;
- з’ясування впливу кормових добавок на продуктивність і збереженість птиці у критичні періоди розвитку;
- розробка технології вирощування кормових бобів з метою отримання кормів із підвищеним вмістом протеїну.

80381, вул. Володимира Великого, 1,

м. Дубляни,

Львівська область 

Кафедра тваринництва і кормовиробництва

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

тел. (032)22-42-941,

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 


Огородник Наталія Зіновіївна
Завідувач кафедри, д.вет.н., професор

Детальніше


Павкович Сергій Ярославович
К.с.-г.н., доцент

Детальніше


Дудар Іван Франкович
К.с.-г.н., доцент

Детальніше


Ткачук Віталій Мирославович
Д.с.-г.н., в.о. доцента

Детальніше


Пащак Мирослав Олександрович
Доктор філософії, в.о. доцента

Детальніше


Якимець Віра Ярославівна
Провідний фахівець

Детальніше

 

Історія кафедри

Історія кафедри своїм корінням сягає періоду діяльності Дублянської рільничої школи 1856–1878 років. Хоч кафедри як такої тоді ще не існувало, проте навчальний план вишколу фахівців включав такі дисципліни: «Зоологія», «Анатомія і фізіологія тварин», «Спеціальне тваринництво», «Ветеринарія», «Зоотехнія».

У період діяльності Вищої рільничої школи та Рільничої академії в Дублянах (1878–1919 рр.) студентам, крім вказаних дисциплін, викладали такі предмети: «Селекція свійських тварин», «Шкідники свійських тварин», «Вирощування свійських тварин», «Годівля свійських тварин і птиці», «Технологія молочних продуктів», «Рибництво», «Бджільництво».

Унаслідок заснування в 1919 році рільничо-лісового факультету при Львівській політехніці на базі рільничої академії в Дублянах відкрито перші кафедри тваринницького профілю. У 1919 році на вказаному факультеті відкрито кафедру зоології і анатомії тварин. У 1920 році на цьому ж факультеті засновано кафедру загальної годівлі тварин, яку в 1930 році перейменовано на кафедру годівлі сільськогосподарських тварин.

У 1920 році на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки відкрито кафедру спеціальної годівлі тварин, яку в 1930 році перейменовано спочатку на кафедру живлення і фізіології тварин, а пізніше – на кафедру фізіології та розведення сільськогосподарських тварин.

У 1939 році кафедри зоології та анатомії тварин, годівлі сільськогосподарських тварин і фізіології та розведення сільськогосподарських тварин було об’єднано у кафедру тваринництва.

У 1947 році на базі рільничо-лісового факультету Львівської політехніки засновано Львівський сільськогосподарський інститут. Кафедра тваринництва увійшла до складу новоствореного агрономічного факультету.

У 2007 році, після отримання Львівським державним аграрним університетом статусу Львівського національного аграрного університету, кафедру тваринництва перейменовано на кафедру тваринництва та біотехнологій.

На підставі рішення Вченої ради Львівського національного аграрного університету наказом ректора В.В. Снітинського (наказ № 141 від 31.08.2015 року) на факультеті агротехнологій та екології створено кафедру тваринництва і кормовиробництва.