9 травня 2025 р. на запрошення викладачів кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка 28 учнів та педагоги у складі делегації з НВК «Волезадеревацький загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів (с. Воля-Задеревацька) та НВК «Лисовицька середня загальноосвітня школа-ліцей І-III ступенів» (с. Лисовичі Стрийського району Львівської області) мали змогу побувати на Дні відкритих дверей у Північному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
На даному заході потенційні абітурієнти ознайомились зі структурними підрозділами університету, його спеціальностями, факультетами, взяли участь у святковій програмі, розіграші призів і навіть стали переможцями лотереї.

25 квітня 2025 р. к.вет.н., в.о. доцента Маркіяном Івановичем Рацьким проведено відкрите лекційне заняття для студентів другого курсу спеціальностей «Агрономія» та «Садівництво і виноградарство» факультету агротехнологій та охорони довкілля з дисципліни «Біохімія» на тему «Вітаміни: їх будова, класифікації і властивості».
Заняття відвідали: завідувачка кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка д.вет.н., професорка Н.З. Огородник, к.с.-г.н., доценти І.Ф. Дудар і С.Я. Павкович, провідний фахівець В.Я. Якимець.
Відмічено, що під час проведення заняття М.І. Рацький ознайомив студентів із різними вітамінами, їх будовою, класифікацією та властивостями. Основну увагу зосередив на водорозчинних вітамінах, зокрема вітамінах групи В та вітаміні С. Загалом заняття викликало зацікавлення у студентів та було проведене на високому науковому рівні.

22 квітня 2025 року на кафедрі основ тваринництва імені Гната Западнюка відбулось відкрите практичне заняття з дисципліни «Технології виробництва продукції тваринництва» на тему «Визначення яєчної продуктивності птиці», яке провів професор кафедри, доктор ветеринарних наук, академік І.Я. Коцюмбас. На занятті були присутні: в.о. завідувача кафедри, професор Н.З. Огородник, доцент І.Ф. Дудар, в.о. доцента В.М. Ткачук, в.о. доцента М.І. Рацький й студенти-здобувачі РВО «Бакалавр» спеціальності «Агроінженерія» (група Аін-22).
Ігор Ярославович розпочав заняття із перевірки присутності студентів, опитав пройдений матеріал та розповів про основні показники яєчної продуктивності птиці й методи їх визначення. На занятті студенти навчились обліковувати яєчну продуктивність, дізнались про біологічні особливості різних видів і порід сільськогосподарської птиці, а також про застосування методів племінної роботи й сучасних технологій у виробництві яєць з метою підвищення рентабельності птахівничих господарств.
Комісія відзначила, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

16 квітня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Р.В. Козак провів семінар на тему «Породи свиней і їх утримання». На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Н.З. Огородник, доценти І.Ф. Дудар, С.Я. Павкович, в.о. доцента М.І. Рацький та здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня.
На семінарі доповідач розповів про чинники породоутворення, охарактеризував найбільш поширені в Україні вітчизняні і закордонні породи свиней. Також присутні ознайомились із сучасними системами і способами утримання свиней й вимогами до їх благополуччя.

9 квітня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Р.В. Козак провів науковий семінар на тему «Вирощування екологічно чистої свинини».

На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Н.З. Огородник, доценти І.Ф. Дудар, С.Я. Павкович, в.о. доцентів В.М. Ткачук, М.І. Рацький, провідний фахівець В.Я. Якимець, здобувачі бакалаврського рівня факультету агротехнологій та охорони довкілля.
Доповідач розповів про актуальність і основні принципи вирощування органічної свинини. Було зазначено, що таке м’ясо свиней містить більше мінеральних речовин і вітамінів, а за його виробництва не забруднюється навколишнє середовище, тоді як свинина, вирощена за традиційною технологією, у своєму складі може мати антибіотики, гормони, стимулятори росту та інші хімічні речовини, які негативно впливають на організм людей, особливо дітей.
Присутнім була цікава доповідь, оскільки доцент Р.В. Козак поділився власним досвідом роботи у галузі свинарства.

3 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка у складі завідувачки кафедри, професора Наталії Зіновіївни Огородник, професора Ігоря Ярославовича Коцюмбаса і доцента Сергія Ярославовича Павковича разом зі студентами 4 курсу РВО «Бакалавр» спеціальності «Агрономія» побували у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок. На базі вказаного Інституту було проведено заняття з дисципліни «Технології заготівлі і використання кормів» за темою «Технології використання кормових добавок», на якому Наталія Зіновіївна розповіла студентам про технології використання речовин, що регулюють споживання й перетравлення в організмі тварин кормів, та про застосування у тваринництві кормових антибіотиків.

У контексті даного заняття завідувачка лабораторії контролю кормових добавок та преміксів Галина Володимирівна Рудик ознайомила студентів із обладнанням, яке використовується для проведення фізико-хімічних, хроматографічних, мікробіологічних, імуноферментних та токсикологічних досліджень кормів і кормових добавок. Як зазначила Галина Володимирівна, дана референс-лабораторія функціонує в складі Випробувального центру з метою контролю якості кормових засобів, а усі лабораторні дослідження виконуються відповідно до міжнародних вимог. Студенти почули про ПЛР-методику для оцінки вмісту ГМО у кормах та кормових добавках, побачили обладнання для виявлення важких металів і залишкових кількостей ветеринарних препаратів, у тому числі кормових антибіотиків та токсичних хімічних сполук, у тканинах тварин і продуктах тваринництва. Академік Ігор Ярославович Коцюмбас наголосив на важливості й цінності проведених у відділах та лабораторіях Інституту досліджень, адже вони сприяють захисту споживачів від використання неякісних харчових продуктів рослинного і тваринного походження, а тварин убезпечують від потрапляння до раціонів годівлі небезпечних кормових засобів. Вчений секретар Інституту, професор Оксана Марківна Брезвин зупинилась на засобах, розроблених науковими співробітниками установи для нейтралізації негативної дії мікотоксинів на організм тварин, на сучасних методах, що використовуються для контролю вмісту мікотоксинів у кормах і кормовій сировині, розповіла про державну реєстрацію ветеринарних препаратів та кормових добавок.

 2 квітня 2025 р. на кафедрі основ тваринництва імені Гната Западнюка відбувся семінар на тему «Програма боротьби із шкідниками на харчових та переробних підприємствах». Кандидат ветеринарних наук, в.о. доцента Маркіян Рацький ознайомив присутніх працівників кафедри та студентів із сучасними тенденціями у вітчизняному й світовому контролі та якісному виробництві продуктів харчування, зупинився на пріоритетах подальшого розвитку даної програми як у світі, так і в Україні зокрема.
Також він акцентував увагу на принципах підвищення контролю якості на харчових та переробних підприємствах, наголосив на історії створення цієї програми. Це не лише гарантує високу якість вітчизняної продукції та продовольчу безпеку держави, але й забезпечить виробництво конкурентоспроможних на світових ринках продуктів харчування, що відповідають міжнародним стандартам.
Загалом семінар викликав жваве обговорення й зацікавлення у присутніх.

24 березня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Роман Козак провів відкрите практичне заняття для студентів групи Буд-22 на тему «Гігієнічні вимоги і нормативи при будівництві та експлуатації приміщень для свиней».
На відкритому занятті були присутні: завідувач кафедри, професор Наталія Огородник, доценти Іван Дудар та Сергій Павкович, в.о. доцента Маркіян Рацький, провідний фахівець Віра Якимець.
На занятті здобувачі РВО «Бакалавр» ознайомились із сучасними вимогами щодо проєктування, будівництва та експлуатації свинарників, зоогігієнічними нормами при утриманні різних статево-вікових груп свиней.
Загалом відкрите заняття пройшло на високому науково-методичному рівні.

20 березня 2025 року для студентів груп Аг-11, Аг-12 та Аг-13 РВО «Бакалавр» спеціальності «Агрономія» в.о. завідувачки кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, доктор ветеринарних наук, професор Наталія Огородник провела відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Тваринництво». Темою лекції була «Технологія виробництва продукції конярства».
На занятті були присутні доктор ветеринарних наук, академік Ігор Коцюмбас, доктор сільськогосподарських наук, в.о. доцента Віталій Ткачук, кандидат ветеринарних наук, в.о. доцента Маркіян Рацький, кандидати сільськогосподарських наук, доценти Сергій Павкович, Іван Дудар і Роман Козак, а також провідний фахівець Віра Якимець.

Кафедра основ тваринництва імені Гната Западнюка постійно працює над підвищенням якості викладання та набуттям досвіду викладачами шляхом проведення відкритих занять. Так, 19 березня 2025 року д.с.-г.н., в.о. доцента Віталієм Мирославовичем Ткачуком було проведено відкрите практичне заняття для студентів групи Аг-42 з дисципліни «Технології заготівлі і використання кормів» на тему «Оцінка якості соковитих кормів».

Заняття відвідали: завідувачка кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, д.вет.н., професорка Н.З. Огородник, к.с.-г.н., доцент І.Ф. Дудар, к.вет.н., в.о. доцента М І. Рацький та провідний фахівець В.Я. Якимець.
Під час проведення заняття В.М. Ткачук використовував допоміжні матеріали, наводив приклади, доступно і наглядно подавав матеріал студентам. Заняття викликало зацікавлення у студентів та викладачів кафедри завдяки продуманості викладу матеріалу та його актуальності. Загалом заняття було проведено на високому методичному та науковому рівні.