Упродовж 3-5 грудня 2024 року на кафедрі тваринництва і кормовиробництва було проведено попередні захисти кваліфікаційних робіт студентів-магістрів 2 року навчання денної та заочної форм навчання. До складу комісії з попереднього захисту магістерських робіт входили: в.о. завідувача кафедри, д.вет.н., професор Наталія Огородник, професор, д.вет.н., академік НААН Ігор Коцюмбас, доцент, к.с.-г.н. Сергій Павкович, доцент, к.с.-г.н. Іван Дудар, доцент, к.с.-г.н. Роман Козак, в.о. доцента, д.с.-г.н. Віталій Ткачук та в.о. доцента, к.вет.н. Маркіян Рацький. Здобувачі рівня вищої освіти «Магістр» продемонстрували комісії свої презентаційні матеріали й доповіли про результати виконаних досліджень. Доповіді стосувались особливостей агротехнологій з вирощування різних сільськогосподарських культур, включали порівняльний аналіз їх продуктивності за ґрунтово-кліматичних умов господарства, оцінку хімічного складу та поживності для тварин зерна, зеленої маси, силосу чи сіна, містили низку зоотехнічних показників, даних щодо економічної та енергетичної ефективності використання певних сортів та гібридів у зоні Західного Лісостепу. До попереднього захисту було допущено лише ті кваліфікаційні роботи, які пройшли попередню перевірку на плагіат, були позитивно оцінені рецензентами й схвалені консультантами з розділів «Охорона навколишнього природного середовища» і «Охорона праці та захист населення». Загалом студенти-магістри продемонстрували високу ерудицію й готовність до представлення кваліфікаційних робіт перед екзаменаційною комісією.
Бажаємо усім успішного захисту, присвоєння кваліфікації магістра з агрономії, мирного неба й великих досягнень на своїй професійній ниві!
2 грудня 2024 р. на кафедрі тваринництва і кормовиробництва відбувся науковий семінар на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку птахівництва в Україні». Доктор ветеринарних наук, професор Наталія Огородник ознайомила присутніх студентів та працівників кафедри тваринництва і кормовиробництва із сучасними тенденціями у вітчизняному й світовому птахівництві, зупинилась на пріоритетах подальшого розвитку даної галузі. Наголосила на важливості впровадження інноваційних підходів для ефективного розвитку птахівничої галузі, акцентувала увагу на підвищенні генетичного потенціалу птиці, механізації і автоматизації виробничих технологічних процесів, на необхідності покращення умов утримання, а також оптимізації кормової бази. Оскільки це не лише гарантуватиме високу якість вітчизняної продукції і продовольчу безпеку держави, але й забезпечить виробництво конкурентоспроможних на світових ринках продуктів харчування, що відповідають міжнародним стандартам. Загалом науковий семінар викликав щире зацікавлення у присутніх й жваве обговорення.
29 листопада 2024 року на кафедрі тваринництва і кормовиробництва відбулося відкрите лабораторне заняття з дисципліни «Зоологія» на тему «Характеристика класу Ссавці», яке провів доцент С.Я. Павкович. На занятті були присутні: професор Н.З. Огородник, доцент І.Ф. Дудар, доцент Р.В. Козак, в.о. доцента М.І. Рацький. Викладач розпочав заняття з перевірки присутності студентів, провів їх опитування та пояснив нову тему, використовуючи унаочнення. В цілому заняття було проведено на належному методичному рівні.
20 листопада 2024 року доцент кафедри тваринництва і кормовиробництва Сергій Павкович провів відкриту виховну годину для студентів групи Аг-31 на тему «День Гідності та Свободи», на якій були присутні: завідувач кафедри, професор Наталія Огородник, доцент Роман Козак, в.о. доцента Віталій Ткачук, в.о. доцента Маркіян Рацький. На виховній годині здобувачі ознайомилися з Указом Президента України від 13 листопада 2014 року №872/2014 «Про День Гідності та Свободи», обговорили причини і наслідки Помаранчевої революції й Революції Гідності.
У рамках відзначення Міжнародного дня студентів 19 листопада 2024 року в актовій залі Львівського національного університету природокористування відбулись урочистості з нагоди його святкування й підведення підсумків конкурсів, що відбувались упродовж 2024 року. Цей захід зібрав переможців різноманітних конкурсів, при цьому за перемогу у номінації «Кращий студент-науковець» конкурсу «Кращий студент ЛНУП – 2024» Дипломом за підписом доктора наук з державного управління, професора, голови Комісії з реорганізації ЛНУП Івана Парубчака було нагороджено студента факультету агротехнологій та екології групи Аг-61 Андрія Дроздовського.
Окрім цього, 21 листопада 2024 року на факультеті агротехнологій та екології проводився однойменний захід, приурочений до Міжнародного дня студентів, на якому декан факультету Олег Андрушко вручив Андрієві Дроздовському Грамоту за перемогу у І етапі конкурсу «Кращий студент ЛНУП» у номінації «Кращий студент-науковець ЛНУП».
6 листопада 2024 року на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відбулась шоста Всеукраїнська науково-практична конференція «Євроінтеграція екологічної політики України». Ключовими напрямами роботи конференції були глобальні та регіональні екологічні проблеми, охорона природних комплексів, інтегроване управління природокористуванням, імплементація Європейського екологічного права, екологічні засади інтродукції та збагачення біорізноманіття, проблеми біологічних інвазій та екологічні основи упередження негативних наслідків. У роботі конференції взяли участь понад 200 учасників з 84 установ, зокрема із закладів вищої освіти Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України, відомчих організацій та бізнесових структур.
28-29 жовтня 2024 р. на кафедрі тваринництва і кормовиробництва відбувся попередній, а пізніше перед комісією від факультету агротехнологій та екології й основний захист звітів із проходження студентами-магістрами кафедри кваліфікаційної практики. Практиканти розповіли комісії, яка складалась із завідувачки кафедри Наталії Огородник, доцентів Романа Козака, Івана Дудара, Сергія Павковича і в.о. доцента Маркіяна Рацького, про види робіт, у яких вони були задіяні на практиці, продемонстрували презентації з відображенням найбільш цікавих світлин щодо поширення хвороб та боротьби з бур’янами і шкідниками сільськогосподарських культур.
Практиканти поділились інформацією про структурну організацію управління окремими виробничими підрозділами на базі практик, прийняті системи обробітку ґрунту, заходи з підвищення його родючості, ведення сівозмін, збирання урожаю, наявні матеріально-технічні засоби й техніку, особливості застосовуваних у господарствах агротехнологій, систем удобрення.
Загалом студенти мали можливість закріпити одержані під час навчання в університеті знання і набути практичних навичок їх застосування, збагатитись сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, що в подальшому їм дозволить впевнено конкурувати на ринку праці.
17 жовтня 2024 р. к.вет.н., в.о. доцента Маркіяном Івановичем Рацьким для студентів групи Ек-21 проведено відкрите практичне заняття з дисципліни «Біохімія» на тему «Амінокислоти – структурні компоненти молекул білків». На занятті були присутні: завідувачка кафедри тваринництва і кормовиробництва д.вет.н., професорка Н.З. Огородник, к.с.-г.н., доцент С.Я. Павкович, к.с.-г.н., доцент І.Ф. Дудар і провідний фахівець В.Я. Якимець. На занятті М.І. Рацький розказав студентам, що таке амінокислоти, ознайомив з їх будовою і класифікацією. Практичне заняття викликало зацікавлення у студентів і за висновком комісії було проведено на належному методичному рівні.
17 жовтня 2024 року доцент кафедри тваринництва і кормовиробництва Сергій Павкович пройшов національний тест з медіаграмотності, що є частиною Глобального тижня медіаграмотності, який відзначають у всьому світі 24–30 жовтня.
Національний тест з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні й фінансування уряду Японії, а також проєктом з медіаграмотності і когнітивної стійкості в Україні, що реалізується Zinc Network і фінансується урядом Великої Британії. Національний тест з медіаграмотності втілюється разом з програмою USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який втілюються IREX Ukraine за підтримки Посольства США.
16-17 жовтня 2024 року в м. Львові пройшов Всеукраїнський практичний форум «Молочна ферма: собівартість молока», на якому побував професор кафедри тваринництва і кормовиробництва, академік НААН, доктор ветеринарних наук Ігор Ярославович Коцюмбас. У рамках цього масштабного заходу, основною темою якого було навчити людей заробляти кошти, не виїжджаючи з країни, було представлено ефективне впровадження нових технологій для покращення операційних процесів у господарствах, способи підвищення продуктивності ВРХ, механізми покращення якості молока без підвищення його собівартості. Було висвітлено найактуальніші ноу-хау в молочній галузі, запропоновано способи оптимізації витрат та збільшення прибутків, при цьому обговорено низку антикризових заходів для менеджерів господарств. Доповіді провідних науковців, експертів і практиків молочного скотарства були направлені на допомогу фермерам для покращення виробничих показників господарств та рентабельності виробництва. Цікаві дискусії стосувались проблем тваринників, способів зменшення собівартості виробництва молока, освоєння нових ринків збуту, оптимізації керування фермами в умовах обмежених людських ресурсів. Було висвітлено і численні проблеми ветеринарії, зокрема досвід боротьби з хворобами ВРХ різної етіології, зниження ембріональної смертності, профілактику інфекційних ускладнень після отелень, підвищення здоров’я поголів’я. Професор І.Я. Коцюмбас на Форумі представив доповідь на тему «Приховані ризики годівлі ВРХ забрудненою токсикогенними грибами кормовою сировиною»
Page 1 of 10