9 квітня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Р.В. Козак провів науковий семінар на тему «Вирощування екологічно чистої свинини».

На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Н.З. Огородник, доценти І.Ф. Дудар, С.Я. Павкович, в.о. доцентів В.М. Ткачук, М.І. Рацький, провідний фахівець В.Я. Якимець, здобувачі бакалаврського рівня факультету агротехнологій та охорони довкілля.
Доповідач розповів про актуальність і основні принципи вирощування органічної свинини. Було зазначено, що таке м’ясо свиней містить більше мінеральних речовин і вітамінів, а за його виробництва не забруднюється навколишнє середовище, тоді як свинина, вирощена за традиційною технологією, у своєму складі може мати антибіотики, гормони, стимулятори росту та інші хімічні речовини, які негативно впливають на організм людей, особливо дітей.
Присутнім була цікава доповідь, оскільки доцент Р.В. Козак поділився власним досвідом роботи у галузі свинарства.

3 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка у складі завідувачки кафедри, професора Наталії Зіновіївни Огородник, професора Ігоря Ярославовича Коцюмбаса і доцента Сергія Ярославовича Павковича разом зі студентами 4 курсу РВО «Бакалавр» спеціальності «Агрономія» побували у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок. На базі вказаного Інституту було проведено заняття з дисципліни «Технології заготівлі і використання кормів» за темою «Технології використання кормових добавок», на якому Наталія Зіновіївна розповіла студентам про технології використання речовин, що регулюють споживання й перетравлення в організмі тварин кормів, та про застосування у тваринництві кормових антибіотиків.

У контексті даного заняття завідувачка лабораторії контролю кормових добавок та преміксів Галина Володимирівна Рудик ознайомила студентів із обладнанням, яке використовується для проведення фізико-хімічних, хроматографічних, мікробіологічних, імуноферментних та токсикологічних досліджень кормів і кормових добавок. Як зазначила Галина Володимирівна, дана референс-лабораторія функціонує в складі Випробувального центру з метою контролю якості кормових засобів, а усі лабораторні дослідження виконуються відповідно до міжнародних вимог. Студенти почули про ПЛР-методику для оцінки вмісту ГМО у кормах та кормових добавках, побачили обладнання для виявлення важких металів і залишкових кількостей ветеринарних препаратів, у тому числі кормових антибіотиків та токсичних хімічних сполук, у тканинах тварин і продуктах тваринництва. Академік Ігор Ярославович Коцюмбас наголосив на важливості й цінності проведених у відділах та лабораторіях Інституту досліджень, адже вони сприяють захисту споживачів від використання неякісних харчових продуктів рослинного і тваринного походження, а тварин убезпечують від потрапляння до раціонів годівлі небезпечних кормових засобів. Вчений секретар Інституту, професор Оксана Марківна Брезвин зупинилась на засобах, розроблених науковими співробітниками установи для нейтралізації негативної дії мікотоксинів на організм тварин, на сучасних методах, що використовуються для контролю вмісту мікотоксинів у кормах і кормовій сировині, розповіла про державну реєстрацію ветеринарних препаратів та кормових добавок.

 2 квітня 2025 р. на кафедрі основ тваринництва імені Гната Западнюка відбувся семінар на тему «Програма боротьби із шкідниками на харчових та переробних підприємствах». Кандидат ветеринарних наук, в.о. доцента Маркіян Рацький ознайомив присутніх працівників кафедри та студентів із сучасними тенденціями у вітчизняному й світовому контролі та якісному виробництві продуктів харчування, зупинився на пріоритетах подальшого розвитку даної програми як у світі, так і в Україні зокрема.
Також він акцентував увагу на принципах підвищення контролю якості на харчових та переробних підприємствах, наголосив на історії створення цієї програми. Це не лише гарантує високу якість вітчизняної продукції та продовольчу безпеку держави, але й забезпечить виробництво конкурентоспроможних на світових ринках продуктів харчування, що відповідають міжнародним стандартам.
Загалом семінар викликав жваве обговорення й зацікавлення у присутніх.

24 березня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Роман Козак провів відкрите практичне заняття для студентів групи Буд-22 на тему «Гігієнічні вимоги і нормативи при будівництві та експлуатації приміщень для свиней».
На відкритому занятті були присутні: завідувач кафедри, професор Наталія Огородник, доценти Іван Дудар та Сергій Павкович, в.о. доцента Маркіян Рацький, провідний фахівець Віра Якимець.
На занятті здобувачі РВО «Бакалавр» ознайомились із сучасними вимогами щодо проєктування, будівництва та експлуатації свинарників, зоогігієнічними нормами при утриманні різних статево-вікових груп свиней.
Загалом відкрите заняття пройшло на високому науково-методичному рівні.

20 березня 2025 року для студентів груп Аг-11, Аг-12 та Аг-13 РВО «Бакалавр» спеціальності «Агрономія» в.о. завідувачки кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, доктор ветеринарних наук, професор Наталія Огородник провела відкрите лекційне заняття з навчальної дисципліни «Тваринництво». Темою лекції була «Технологія виробництва продукції конярства».
На занятті були присутні доктор ветеринарних наук, академік Ігор Коцюмбас, доктор сільськогосподарських наук, в.о. доцента Віталій Ткачук, кандидат ветеринарних наук, в.о. доцента Маркіян Рацький, кандидати сільськогосподарських наук, доценти Сергій Павкович, Іван Дудар і Роман Козак, а також провідний фахівець Віра Якимець.

Кафедра основ тваринництва імені Гната Западнюка постійно працює над підвищенням якості викладання та набуттям досвіду викладачами шляхом проведення відкритих занять. Так, 19 березня 2025 року д.с.-г.н., в.о. доцента Віталієм Мирославовичем Ткачуком було проведено відкрите практичне заняття для студентів групи Аг-42 з дисципліни «Технології заготівлі і використання кормів» на тему «Оцінка якості соковитих кормів».

Заняття відвідали: завідувачка кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, д.вет.н., професорка Н.З. Огородник, к.с.-г.н., доцент І.Ф. Дудар, к.вет.н., в.о. доцента М І. Рацький та провідний фахівець В.Я. Якимець.
Під час проведення заняття В.М. Ткачук використовував допоміжні матеріали, наводив приклади, доступно і наглядно подавав матеріал студентам. Заняття викликало зацікавлення у студентів та викладачів кафедри завдяки продуманості викладу матеріалу та його актуальності. Загалом заняття було проведено на високому методичному та науковому рівні.

27 лютого 2025 року на кафедрі основ тваринництва імені Гната Западнюка відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Кормовиробництво та луківництво» на тему «Особливості будови рослин лучних злакових трав», яке провів доцент І.Ф. Дудар. На занятті були присутні: професор Н.З. Огородник, доцент С.Я. Павкович, доцент Р.В. Козак та в.о. доцента М.І. Рацький.
Упродовж заняття викладач використовував наочні матеріали, такі як ілюстрації, снопові зразки рослин та насіння, що значно полегшувало сприйняття студентами складних термінів і понять. Запитання до аудиторії стимулювали студентів до активного обговорення тематики та сприяли кращій взаємодії.
Відкрите заняття справило позитивне враження завдяки продуманій організації, актуальності матеріалу та ефективному підходу викладача до подачі інформації.

25 лютого 2025 року завідувачка кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка професор Наталія Огородник на засіданні вченої ради факультету агротехнологій та охорони довкілля доповіла про навчальну, організаційно-методичну, науково-дослідну, виховну та громадську діяльність кафедри, її міжнародні зв’язки й співпрацю за 2022–2024 рр.
Доповідь розпочалася з вшанування хвилиною мовчання загиблого у російсько-українській війні доцента кафедри Тараса Багая. Після цього завідувачка ознайомила присутніх зі штатним розписом професорсько-викладацького та допоміжного складу, переліком дисциплін, які викладаються на кафедрі, матеріально-технічною базою, публікаційною активністю, науковою, виховною, громадською та профорієнтаційною діяльністю викладачів, роботою наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві» та міжнародною співпрацею.

З 10 до 19 лютого 2025 року в ігровому спортивному залі Львівського національного університету природокористування вирували емоції та азарт – там проходила Спартакіада «Здоров’я» з волейболу серед професорсько-викладацького складу.
У запеклій боротьбі за першість змагалися 5 команд факультетів університету. Змагання проходили за коловою системою, де кожна команда зустрічалася з опонентом один раз.
За результатами цікавих і напружених ігор друге місце Спартакіади «Здоров’я» з волейболу здобула команда факультету агротехнологій та охорони довкілля, до складу якої увійшли доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Сергій Павкович та виконувач обов’язків доцента кафедри Мирослав Пащак.
Вітаємо команду з почесним другим місцем та бажаємо нових досягнень!

23 січня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва побували у Музеї-садибі Степана Бандери у селі Воля-Задеревацька, де ознайомились із цінною колекцією стародруків, ікон, ужиткових речей, частина з яких належала родині Бандер. Серед експонатів зберігається чимало листівок, документів та світлин, які є свідченням боротьби за незалежність України провідників ОУН-УПА та діяльності Степана Бандери. У музеї викладачі кафедри оглянули 5 експозиційних залів, один з яких «Родина Бандер» присвячений сімейному родоводу, наступний для отця-капелана Андрія Бандери слугував «Канцелярією-капличкою», тематикою залів «Зродились ми великої години» та «УПА – армія нескорених» є історія ОУН-УПА, а зал «На скрижалях історії» містить рідкісний бібліотечний фонд. Також мали змогу побувати у бункері-криївці й вшанувати визначні постаті борців за волю України на Алеї Героїв, що разом із музеєм-садибою об’єднані у Меморіальний комплекс «Нескорений дух України». У дарунок для Музею Степана Бандери Львівського національного університету природокористування працівниця музею-садиби Ірина Федьків передала цінну збірку світлин «Степан Бандера – символ нації».