26 червня 2025 року відбулось засідання кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, на якому проректор з наукової роботи, доцент Олег Федець ініціював обговорення проєкту планування для науково-педагогічних працівників у новому навчальному році наукової роботи й обсягів розподілу годин за її різними видами.
Далі розглянули і затвердили звіт про проведену в 2024–2025 н.р. науково-дослідну роботу кафедри. Професор Наталія Огородник, в.о. завідувача кафедри, голова засідання, ознайомила присутніх зі станом виконання індивідуальних планів роботи викладачів кафедри у 2024–2025 н.р.

З 12 квітня по 31 травня 2025 року д.с.-г.н., в.о. доцента кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка В.М. Ткачук проходив стажування за темою «Використання сучасних цифрових технологій у освітньому процесі» у Вищій соціально-економічній школі Пшеворська (Польща).
Програма стажування включала 6 навчальних модулів загальною тривалістю 180 годин (6 кредитів ECTS).
Перший модуль відбувся у формі круглого столу і називався «Сучасні цифрові освітні технології у навчальному процесі: реалії і перспективи».
Другий модуль «Основи польської мови для міжнародного спілкування» пройшов у формі практичних занять.
Третій модуль був організований в вигляді тренінгу на тему «Інструменти саморозвитку викладача. Психологія сучасного здобувача освіти».

У Будинку вчених 17 травня 2025 року відбулось вручення нагород студентам-науковцям, які перемогли у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт. На урочистостях побував професор кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, доктор ветеринарних наук, академік НААН України Ігор Ярославович Коцюмбас.
Захід відбувся за участі молодих вчених, науково-педагогічних і наукових працівників, представників громадськості та був приурочений до відзначення Дня науки в Україні. День науки – це свято, яке вшановує досягнення українських науковців і покликане нагадати, що наукові дослідження є підвалиною інтелектуального розвитку держави.
Сьогодні перед вітчизняною наукою стоять непрості виклики, спричинені війною, тому зусилля наших учених передусім спрямовані на зміцнення авторитету України у світі, на її перемогу та відбудову.
Вітаємо усіх науковців з професійним святом, бажаємо успіхів у царині науки, плідної праці на благо України й підкорення нових наукових вершин!

З 7 квітня по 16 травня 2025 року в.о. доцента кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка, к.вет.н. М.І. Рацький проходив підвищення кваліфікації (стажування) на базі Інституту біології тварин НААН (м. Львів). Тривалість стажування становила 180 годин (6 кредитів ЄКТС).
Стажування складалось з 4 модулів, під час яких було розглянуто питання щодо методик досліджень при вивченні сучасних технологій проведення біохімічних досліджень та їх впровадження у навчальний процес. Зібрані матеріали та набутий досвід будуть використані під час читання лекцій з дисципліни «Біохімія», а також при проведенні науково-дослідної роботи за тематикою кафедри та керуванні науково-дослідною роботою студентів.
За результатами стажування Маркіян Іванович отримав посвідчення про підвищення кваліфікації №3/2025 від 19.05.2025.

13 травня 2025 року на III парі пройшло відкрите заняття у групі Мо-11 з дисципліни «Техніка та технології в АПК» на тему «Молочна продуктивність кобил», яке провів доцент кафедри Сергій Павкович. На занятті були присутні: завідувач кафедри, професор Наталія Огородник, доцент Іван Дудар, провідний фахівець Віра Якимець.
На занятті викладач ознайомив студентів із хімічним складом молока кобил, методами визначення їх молочної продуктивності, особливостями та способами доїння кобил. Здобувачі виконали завдання із визначення середньодобової та місячної молочної продуктивності, надою за лактацію та індексу молочної продуктивності.
За рішенням комісії відкрите практичне заняття пройшло на високому науково-методичному рівні.

9 травня 2025 р. на запрошення викладачів кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка 28 учнів та педагоги у складі делегації з НВК «Волезадеревацький загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів (с. Воля-Задеревацька) та НВК «Лисовицька середня загальноосвітня школа-ліцей І-III ступенів» (с. Лисовичі Стрийського району Львівської області) мали змогу побувати на Дні відкритих дверей у Північному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
На даному заході потенційні абітурієнти ознайомились зі структурними підрозділами університету, його спеціальностями, факультетами, взяли участь у святковій програмі, розіграші призів і навіть стали переможцями лотереї.

25 квітня 2025 р. к.вет.н., в.о. доцента Маркіяном Івановичем Рацьким проведено відкрите лекційне заняття для студентів другого курсу спеціальностей «Агрономія» та «Садівництво і виноградарство» факультету агротехнологій та охорони довкілля з дисципліни «Біохімія» на тему «Вітаміни: їх будова, класифікації і властивості».
Заняття відвідали: завідувачка кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка д.вет.н., професорка Н.З. Огородник, к.с.-г.н., доценти І.Ф. Дудар і С.Я. Павкович, провідний фахівець В.Я. Якимець.
Відмічено, що під час проведення заняття М.І. Рацький ознайомив студентів із різними вітамінами, їх будовою, класифікацією та властивостями. Основну увагу зосередив на водорозчинних вітамінах, зокрема вітамінах групи В та вітаміні С. Загалом заняття викликало зацікавлення у студентів та було проведене на високому науковому рівні.

22 квітня 2025 року на кафедрі основ тваринництва імені Гната Западнюка відбулось відкрите практичне заняття з дисципліни «Технології виробництва продукції тваринництва» на тему «Визначення яєчної продуктивності птиці», яке провів професор кафедри, доктор ветеринарних наук, академік І.Я. Коцюмбас. На занятті були присутні: в.о. завідувача кафедри, професор Н.З. Огородник, доцент І.Ф. Дудар, в.о. доцента В.М. Ткачук, в.о. доцента М.І. Рацький й студенти-здобувачі РВО «Бакалавр» спеціальності «Агроінженерія» (група Аін-22).
Ігор Ярославович розпочав заняття із перевірки присутності студентів, опитав пройдений матеріал та розповів про основні показники яєчної продуктивності птиці й методи їх визначення. На занятті студенти навчились обліковувати яєчну продуктивність, дізнались про біологічні особливості різних видів і порід сільськогосподарської птиці, а також про застосування методів племінної роботи й сучасних технологій у виробництві яєць з метою підвищення рентабельності птахівничих господарств.
Комісія відзначила, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

16 квітня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Р.В. Козак провів семінар на тему «Породи свиней і їх утримання». На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Н.З. Огородник, доценти І.Ф. Дудар, С.Я. Павкович, в.о. доцента М.І. Рацький та здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня.
На семінарі доповідач розповів про чинники породоутворення, охарактеризував найбільш поширені в Україні вітчизняні і закордонні породи свиней. Також присутні ознайомились із сучасними системами і способами утримання свиней й вимогами до їх благополуччя.

9 квітня 2025 року доцент кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка Р.В. Козак провів науковий семінар на тему «Вирощування екологічно чистої свинини».

На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Н.З. Огородник, доценти І.Ф. Дудар, С.Я. Павкович, в.о. доцентів В.М. Ткачук, М.І. Рацький, провідний фахівець В.Я. Якимець, здобувачі бакалаврського рівня факультету агротехнологій та охорони довкілля.
Доповідач розповів про актуальність і основні принципи вирощування органічної свинини. Було зазначено, що таке м’ясо свиней містить більше мінеральних речовин і вітамінів, а за його виробництва не забруднюється навколишнє середовище, тоді як свинина, вирощена за традиційною технологією, у своєму складі може мати антибіотики, гормони, стимулятори росту та інші хімічні речовини, які негативно впливають на організм людей, особливо дітей.
Присутнім була цікава доповідь, оскільки доцент Р.В. Козак поділився власним досвідом роботи у галузі свинарства.