Для вступу в магістратуру всі вступники складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ).
Він міститиме два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника).
Окрім того, для вступу на спеціальності шести галузей знань також потрібно буде додатково пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).
ЄФВВ передбачене для тих, хто планує навчатися на спеціальностях таких галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».
Без результатів зовнішніх іспитів (НМТ, ЄВІ, ЄФВВ), а лише за результатами вступних випробувань у закладі вищої освіти та мотиваційним листом можна буде вступити на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка (61 спеціальність та 13 галузей освіти).
Вступники, які раніше здобули диплом магістра, зможуть здобувати магістерський рівень за результатами ЄВІ та/або ЄФВВ чи вступних випробувань у закладі вищої освіти за їхнім вибором (крім вступу на спеціальності «Право» та «Міжнародне право»).
Для вступу на контракт у магістратуру на ці спеціальності можна буде використовувати результати фахового іспиту або розгляду мотиваційних листів.
Також для вступу на бюджетну форму навчання на ці спеціальності буде застосовуватись галузевий коефіцієнт, який дорівнює 1,02.
Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників з пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетність) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Перший блок іспиту на магістратуру ЄВІ (єдиний вступний іспит) – це тест з іноземної мови. На виконання блоку ЄВІ з іноземної мови дається 60 хвилин. Його складають вступники усіх спеціальностей. ЄВІ загалом містить 42 тести. Складається він із двох частин:
Частина «читання» – це перші чотири завдання. Тут передбачається виконання таких видів тестувань:
- встановлення відповідності між уривками тексту та заголовками;
- прочитання тексту та виконання завдань до нього (тести з обранням однієї правильної відповіді);
- заповнення пропусків в тексті реченням.
Частина «використання мови» – це два останні тести:
- перший – завдання на перевірку лексики з вибором одного правильного слова;
- другий – граматика.
Другий блок це ТЗНК (тестування із загальних навчальних компетентностей). На складання блоку ТЗНК виділяється 75 хв.
Тестування із загальних навчальних компетентностей передбачає перевірку таких навичок: аналітичне письмо та мислення, критичне мислення, комунікативні навички, логічне мислення, аналітичне мислення.

Більше інформації за покликанням:
https://fatkin.school/blog/efvv-evi-2023
https://fatkin.school/zno-magistratura
https://fatkin.school/blog/evi-angliyska-mova

Колектив кафедри забезпечує вивчення таких дисциплін для здобувачів РВО «Бакалавр»: «Іноземна мова», «Поглиблене вивчення іноземної мови», «Іноземна мова (з поглибленим вивченням)», «Друга іноземна мова», «Іноземна мова професійного спрямування»; РВО «Магістр»: «Ділова іноземна мова» та «Наукова іноземна мова».

В процесі вивчення студенти набувають загальні компетентності:

  • Володіння іноземною мовою на загальному та професійному рівнях;
  • Здатність сприйняття сучасних знань і донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності.
  • Здатність до застосування знань на практиці.
  • Здатність до навчання та самоосвіти.
  • Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
  • Здатність до роботи в інтернаціональному контексті.
  • Уміння працювати самостійно.

Після вивчення дисциплін студенти повинні вміти аналітично опрацьовувати іншомовні джерела з метою отримання інформації, що необхідна для розв’язання природоохоронних завдань. Для цього вони повинні знати встановлену кількість лексичних одиниць як необхідний запас для розуміння мови при читанні та усному спілкуванні, розуміти мову на слух, вести бесіду-діалог з метою обміну інформацією відповідно до запропонованої ситуації, читати без словника або зі словником (залежно від рівня складності) тексти з метою одержання інформації, робити усні та письмові повідомлення іноземною мовою, володіти навичками усної та письмової іноземної комунікації на рівні незалежного користувача, бути ознайомленими з навичками роботи зі словником та словниково-довідковою літературою у всіх сучасних формах їх створення та застосування, з існуючими прийомами та технологією самонавчання, організацією самостійної роботи для подальшого поповнення своїх знань та навичок.

Навчально-методична робота кафедри

Тематика наукових та науково-методичних досліджень кафедри пов’язана зі спеціалізацією кафедри й охоплює широкий спектр проблем, пов’язаних з вивченням фахової термінології та методами викладання іноземних мов. Викладачі кафедри також беруть участь у науково-дослідних темах кафедри іноземних мов, пов’язаних з проблемами текстолінгвістики та термінознавчих студій.

На кафедрі діє два семінари для викладачів:

 - Науковий семінар «Інноваційні технології навчання в освітньому процесі закладів вищої освіти»

 - Методичний семінар «Інноваційні науково-методологічні аспекти у дослідженні терміносистеми сільськогосподарського виробництва та оптимізація процесу навчання іноземної мови з урахуванням психолінгвістичних засад»

Викладачі кафедри видають велику кількість методичної літератури, наукові підручники та посібники, які покликані забезпечити якісну підготовку молодих спеціалістів АПК. Наукові публікації видаються у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН.

Найбільш вагомі видання співробітників кафедри іноземних мов:

 

Виховна робота

Виховання майбутніх фахівців із вищою освітою на сьогоднішній день набуває особливої актуальності. Метою суспільства стає духовне вдосконалення особистості, на що акцентовано увагу в державних нормативних документах та актах. Зокрема, Закон України «Про вищу освіту» передбачає створення таких умов навчання та виховання, які б забезпечували «можливість інтелектуального, морального, духовного, естетичного і фізичного розвитку особи, що сприяє формуванню знаючої, вмілої та вихованої особистості».
Виховна робота на кафедрі іноземних мов реалізовується одразу у декількох напрямах: навчально-науковому, культурно-просвітницькому, інформаційному та соціально-побутовому – і має на меті здійснювати підготовку свідомої національної інтелігенції, сприяти оновленню і збагаченню інтелектуального генофонду нації, вихованню її духовної еліти, примножувати культурний потенціал, який забезпечить високу ефективність діяльності майбутніх спеціалістів.
План виховної роботи кафедри затверджується на початку кожного навчального року, а результати роботи аналізуються після його завершення. Впродовж року план виховної роботи може доповнюватися з огляду на актуальність певних подій чи аспектів виховання.

Кафедра іноземних мов протягом п’яти років працювала над науковою темою «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов у навчальному закладі аграрного профілю», яка стосується як лінгвістичних, так і методологічних аспектів. Сучасна система освіти України дає студентам змогу навчатися в європейських ЗВО, однак це неможливо без відповідного рівня знань іноземної мови. Тому питання підвищення якості іншомовної підготовки майбутніх фахівців у закладі вищої освіти стає дуже актуальним на сучасному етапі розвитку вищої освіти в Україні. Практичне оволодіння іноземною мовою, формування навичок і вмінь спілкування іноземною мовою потребують нових сучасних підходів до викладання іноземних мов. Адже знання іноземних мов є запорукою конкурентоспроможності молодих спеціалістів на ринку праці в Україні та за кордоном. Саме тому проблеми методики викладання іноземних мов спонукають кафедру до участі у роботі наукових конференцій, укладання словників, розробки навчально-методичних програм та посібників, що відповідають сучасним вимогам до викладання іноземних мов, а саме Загальноєвропейським Рекомендаціям з мовної освіти.

Актуальність дослідження зумовлена необхідністю використання в навчальному процесі інноваційних методик та засобів навчання.

З січня 2021 року кафедра працює над науковою темою «Лінгвістичні, психолого-педагогічні та методологічні аспекти навчання іноземної мови у ЗВО». Основна мета: дослідити особливості методики викладання іноземних мов у ЗВО аграрного профілю, враховуючи лінгвістичні, психологічні, педагогічні аспекти вивчення іноземних мов.

Результати наукових розробок на вищезгадану тему представлені у навчальних посібниках, які активно використовуються у навчальному процесі та висвітлені у тезах та статтях наукових конференцій.

Кафедра іноземних мов тісно співпрацює з:

- British Council (Британською Радою), яка сприяє підготовці та професійному розвитку викладачів кафедри. Так, наприклад, наші викладачі є членами Громадської організації «Українське відділення міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної». Основною метою діяльності організації є покращення якості викладання англійської мови в Україні, вивчення і використання досвіду зарубіжних країн у сфері викладання англійської мови. Організація організовує обмін делегаціями, турніри, конференції, змагання, з’їзди, виставки, ярмарки відповідно до напрямків своєї діяльності та публікує їх результати.

- Goethe-Institut, що передбачає педагогічну кооперацію з німецької мови: семінари для викладачів, підвищення кваліфікації та сучасні методи викладання і надання інформації щодо новинок у навчальній літературі з німецької мови.

- Видавництвом Oxford University Press, що є складовою частиною Оксфордського університету, Англія.

- Міжнародним освітньо-методичним центром Dinternal Education, який постійно організовує різні вебінари щодо дистанційного навчання, нової іноземної літератури тощо.

- Тренінговим центром «Лінгвіст», який виступає офіційним дистриб’ютором літератури для вивчення іноземних мов від провідних міжнародних видавництв, а також організатором різноманітних заходів, спрямованих на забезпечення інформаційно-методичної підтримки вчителів і викладачів англійської та інших іноземних мов.

Також кафедра з 2019 року співпрацює з Громадською організацією «Українське відділення Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної».

Студентська наукова робота

На кафедрі функціонує 2 гуртки:

- «Іншомовна наукова комунікація фахового спрямування» (англійська мова)

- «Особливості перекладу науково-технічної літератури» (німецька мова)

В гуртках студенти займаються науково-дослідною роботою, пов’язаною з тематикою наукової роботи кафедри.

До студентської наукової роботи залучено понад 30 студентів.

За результатами науково-дослідної роботи студенти виступають на загальноуніверситетських та міжнародних конференціях і публікують тези.

Львівський національний університет природокористування,

вул. Володимира Великого, 3,

м. Дубляни, Львівський район, Львівська область, 80381.

Тел. (032)-224-29-34.

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Facebook: @kafedra_inoz_mov_lnup
Instagram: @kafedra_inoz_mov_lnup


Городецька Наталія Григорівна
Завідувач кафедри, к.п.н., доцент

Детальніше


Шуневич Богдан Іванович
Д.пед.н., професор

Детальніше


Турчин Ірина Михайлівна
К.пед.н., доцент

Детальніше

 


Гавришків Наталія Богданівна
Старший викладач

Детальніше


Гуня Леся Михайлівна
Старший викладач

Детальніше


Дубневич Наталія Юріївна
Старший викладач

Детальніше


Іщенко Ольга Ярославівна
Старший викладач

Детальніше


Опир Мар’яна Богданівна
Старший викладач

Детальніше


Панчишин Світлана Богданівна
Старший викладач

Детальніше

 


Калістратов Юрій Михайлович
Старший викладач

Детальніше


Бондарчук Людмила Йосипівна
Старший викладач

Детальніше


Богоніс Надія Євгенівна
Старший лаборант

 

 В умовах активного входження України в світовий академічний і соціально-економічний простір та наближення нашого суспільства до світових морально-естетичних цінностей особливо зросла роль навчальної дисципліни «Іноземна мова», принциповим завданням якої є готувати міжнародно орієнтованих фахівців, здатних розв’язувати новітні виробничі завдання, спілкуватися із зарубіжними колегами, брати участь у різного роду міжнародних конференціях та семінарах.

Традиції викладання іноземних мов для студентів виробничих напрямів підготовки формувалися ще за часів Рільничої школи у Дублянах.

У ХІХ ст., коли в Дублянах була заснована сільськогосподарська школа, знання іноземних мов (латині, грецької та німецької) було невід’ємним атрибутом будь-якого фахівця, зокрема й у сфері сільського господарства.

У 20-х роках XX ст., коли сільськогосподарська школа в Дублянах стала частиною Львівської політехніки, студентам викладали такі іноземні мови: французьку, італійську, німецьку.

Кафедру іноземних мов у Львівському політехнічному інституті було відкрито у 1945 році, одразу після Другої світової війни. Її очолила ст. викладач, а згодом доцент О.О. Шейкіна. Після заснування у 1946 р. Львівського сільськогосподарського інституту О.О. Шейкіна (1906–1986 рр.) перейшла на роботу до цього закладу, очолила кафедру іноземних мов і працювала на посаді завідувача до свого виходу на пенсію у 1972 році. Цікаво, що у повоєнний період, поряд зі звичною для всіх німецькою мовою, почали вивчати й англійську мову, популярність і значення якої стрімко зростали у наступні роки.

У різні періоди кафедру очолювали: доцент О.М. Ноздрін (1973–1984), професор О.Т. Молчанова (1985–1989), доцент Н.М. Семко (1990–2000), ст. викладач Л.Я. Гошко-Лихочвор (2000–2015), з 2000 року кафедрою завідує в.о. доц., к.е.н. С.Р. Добровольська. Першими викладачами кафедри були: М.В. Труш, М.М. Добрянський, О.Ю. Мюлер, І.А. Гофман, А.А. Мінкіна. Серед викладачів-ветеранів кафедри – В.І. Майорова, Ш. Федорова, С.Д. Войчеховська, С.М. Смик, Я.Ю. Войтинська, О.М. Ноздрін, Г.Р. Гойс, Г.П. Мусій, Т.Г. Якобенчук, Н.М. Семко, Б.В. Добош, Л.Я. Гошко-Лихочвор, І.І. Добош, С.Д. Дешко.

Упродовж 15 років на кафедрі працювала С.М. Андрусів, талановитий публіцист, член Спілки письменників України. Основним напрямком науково-дослідної роботи колективу є дослідження особливостей сільськогосподарської літератури іноземними мовами, укладання посібників, словників і методичних рекомендацій.

Значного розвитку кафедра досягла у 90-х роках, коли колектив очолила Н.М. Семко – талановитий педагог, науковець, здібний організатор. Вона всіляко сприяла фаховому росту викладачів, зокрема й науковому, про що свідчить активна участь викладачів кафедри у наукових конференціях різних рівнів, широка географія публікацій того періоду. Під її керівництвом на кафедрі було розпочато роботу з вивчення особливостей фахової літератури й укладання серії перекладних термінологічних словників з усіх спеціальностей університету. Результати наукових досліджень втілені у численних посібниках, методичних матеріалах, перекладних словниках.

Плідними й активними для кафедри стали 2000-ті роки, коли посаду її завідувача посіла ст. викл. Л.Я. Лихочвор – автор чималої кількості наукових розвідок з лінгвістики та методики викладання іноземних мов у школах різних рівнів, успішний педагог і наставник. Саме з того часу рамки діяльності кафедри іноземних мов значно розширилися. Зміцнилася її матеріально-технічна база, а науково-педагогічний склад поповнився талановитою й науково обдарованою молоддю.

З 2015 р. по 2023 р. кафедру очолювала к.е.н., в.о. доц. С.Р. Добровольська.

На кафедрі підготовлено і видано перекладні словники різного обсягу: з механізації сільськогосподарського виробництва, відновлюваних джерел енергії, агрономії, захисту рослин, економіки сільського господарства, фінансового менеджменту, сільськогосподарського будівництва та архітектури, землевпорядкування, картографії, земельного кадастру, зовнішньоекономічних термінів, базовий словник з економічних спеціальностей, термінологічний словник з геодезії та фотограмметрії тощо. Розроблення фахової термінології й укладання перекладних словників і надалі залишається актуальним, і кафедра продовжує активно працювати у цій ділянці науки.

Щороку викладачі публікують статті у зарубіжних та всеукраїнських наукових збірниках. Кафедра повністю забезпечує навчальний процес методичною літературою.

Сьогодні у складі кафедри іноземних мов плідно працюють: к.психол.н., доц. Н.Г. Городецька, д.пед.н., проф. Б.І. Шуневич, к.пед.н., в.о. доц. І.М. Турчин, ст. викладачі О.Я. Іщенко, Л.М. Гуня, М.Б. Опир, С.Б. Панчишин, Н.Г. Гавришків, Н.Ю. Дубневич.

В умовах утвердження України в світі перед університетом і кафедрою іноземних мов відкрилися нові можливості, розширилися ділові контакти із зарубіжними ЗВО та аграрними об’єднаннями Англії, Німеччини, Франції, США, Польщі.

Доступними стали література іноземними мовами, поїздки за кордон викладачів та студентів, можливість спілкування з іноземними партнерами в Україні. Все це, безперечно, сприяє усвідомленому вивченню іноземних мов.

За новітніх обставин кафедра іноземних мов вбачає своїм принциповим завданням вдосконалювати навчальні програми, відшліфовувати методики, урізноманітнювати навчально-виховні заходи свіжими підходами.

З 2023 року кафедра працює під керівництвом кандидата наук зі спеціальності 19.00.07, доцента, Наталії Городецької.

Колектив кафедри забезпечує мовну підготовку студентів усіх спеціальностей першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів освіти.
Навчальний процес забезпечують кваліфіковані фахівці кафедри, серед яких 1 професор, 2 кандидати наук.
Колектив кафедри розробляє навчальні посібники, методичні рекомендації, практикуми для забезпечення сучасного рівня навчального процесу. Викладачі беруть участь в роботі міжнародних та всеукраїнських наукових і науково-практичних конференцій, публікують результати своїх наукових досліджень у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях.
На кафедрі регулярно проводять науково-методичні семінари, на яких обговорюють сучасні тенденції методики викладання іноземних мов. Викладачі кафедри презентують свій досвід і напрацювання. Найцікавіші ідеї знаходять відтворення у наукових статтях і доповідях викладачів на конференціях. Основними напрямками наукових розробок кафедри є:
- сучасні педагогічні технології та інновації в освіті;
- професійна успішність випускника закладу вищої освіти в суспільстві;
- проблеми та перспективи формування сучасного освітнього середовища;
- формування, контроль та оцінювання іншомовної компетентності студентів;
- іноземні мови у немовних ЗВО: методичні ресурси навчання іноземних мов професійного спрямування; шляхи ефективного формування професійно орієнтованої комунікативної компетентності.
Колектив кафедри працює над зареєстрованою в УкрІНТЕІ тематикою науково-дослідної роботи «Лінгвістичні, психолого-педагогічні та методологічні аспекти навчання іноземної мови у ЗВО». Код ЄДРПОУ/ІПН: 00493735, Державний реєстраційний номер: 0121U108170.