Лабораторія «Інтернету речей та адитивних технологій» призначена для опанування теоретичних та практичних навичок і використовується здобувачами при вивченні дисциплін:

• Інтернет речей;
• Технології речей у АПК;
• Мікроконтролери.
Лабораторія оснащена сучасною мікропроцесорною та комунікаційною технікою:
• 3D-принтер Printo H3;
• Плотер Hp Designjet 510;
• Контролери NI USB-6009;
• Контролери Arduino Pro Micro, Arduino Nano, Arduino Uno; Arduino Mega;
• Контролери Silego GreenPAK 2 та 3;
• Контролери Romeo BLE;
• LCD та OLED екрани;
• Різноманітні системи метеоспостереження та сенсори;
• Роботизований маніпулятор та інші виконавчі механізми.
Також лабораторія оснащена 8 персональними комп’ютерами з доступом до Інтернету.

Лабораторія «Автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості» облаштована за сприяння компанії Craft Innovation. Для практичних занять з виробництва (пива/квасу) використовується лабораторний стенд, який включає систему керування варницею на базі контролера Siemens S7 1200 з панеллю SIMATIC HMI Comfort Unified Panel, систему дозування і подачі дробленого зерна (солоду) до заторного чана (містить дробарку, шнековий транспортер та бункер на вагових давачах Siwarex), комплект давачів Siemens Sitrans TH100 та Siemens LR 150, частотний перетворювач Danfoss fc51, систему охолодження ЦКТ (циліндрично-конічного танку) для вистоювання та бродіння пива/квасу на базі охолоджувача Green Line Lindr.

У лабораторії «Автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості» проводяться лабораторні роботи із таких дисциплін: Алгоритмізація та програмування, Інноваційні та комунікаційні технології, Мікропроцесори та мікроконтролери, Інформаційна безпека, Технології захисту інформації, Комп’ютерно-інтегровані технології, Автоматизація технологічних процесів, Технічні засоби автоматизації, Комп’ютерне моделювання об’єктів автоматизації, Ідентифікація та моделювання технологічних об’єктів автоматизації.

ІІ курс 3 семестр

Основи продуктового ІТ

Силабус

Друга іноземна мова

Силабус

Мікроконтролери

Силабус

Основи комп'ютерної візуалізації та колористики

Силабус

Економіко-математичне моделювання

Силабус

Технології командної роботи над проєктами

Силабус

Інформаційно-комунікаційні технології в галузях АПК

Силабус

ІІ курс 4 семестр

Інтернет речей

Силабус

Віртуальні вимірювально-управляючі системи

Силабус

Кіберфізичні системи

Силабус

Хмарні технології

Силабус

Спеціалізовані мови програмування

Силабус

Друга іноземна мова

Силабус

Інформаційний маркетинг та менеджмент

Силабус

Методи і засоби візуалізації даних

Силабус

Системи моніторингу в природокористуванні та АПК

Силабус

Програмування для мобільних платформ

Силабус

Гнучкі комп'ютеризовані системи та робототехніка

Силабус

UX/UI дизайн

Силабус

ІІІ курс 5 семестр

Іноземна мова

Силабус

Нейронні мережі

Силабус

Машинний інтелект в робототехніці

Силабус

Індустрія 5.0

Силабус

Методи аналізу динаміки даних

Силабус

ІІІ курс 6 семестр

Іноземна мова

Силабус

Back-End розробка

Силабус

Комп’ютерна графіка

Силабус

Програмування систем реального часу

Силабус

Системи керування промисловими роботами

Силабус

Методологія DevOps

Силабус

Розробка ігрових застосунків

Силабус

Патерни проектування

Силабус

Інноваційні технології

Силабус

Автоматизовані системи підтримки прийняття рішень

Силабус

Програмні засоби статистичного аналізу даних

Силабус

Технології блокчейн

Силабус

Проєктування інформаційних систем

Силабус

ІV курс 7 семестр

Іноземна мова

Силабус

ІV курс 8 семестр

Технології 3D-друку

Силабус

Електронна комерція

Силабус

3D-моделювання

Силабус

Технології і стандарти захисту даних

Силабус

Підготовка та обробка великих даних

Силабус

Мови програмування для аналізу даних

Силабус

Технології розпізнавання образів

Силабус

Проектування багаторівневих систем керування і збору даних

Силабус

Технології комп'ютерного проєктування

Силабус

Поглиблене вивчення алгоритмізації

Силабус

Імітаційне моделювання

Силабус

Основи криптології

Силабус

 

Лабораторія автоматики та автоматизації відкрита у вересні 2023 року на кафедрі інформаційних технологій факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій за сприяння і всебічної підтримки ТзОВ «Комфорт і безпека», яке є офіційним дилером італійської компанії FAAC.

Основними видами діяльності компанії «Комфорт і безпека» є виробництво та встановлення автоматичного обладнання для управління гаражними воротами, автоматичних шлагбаумів, автоматичних вхідних груп для пішоходів, паркувальних систем тощо.
Лабораторія автоматики та автоматизації оснащена окремими працюючими пристроями-макетами керування та автоматики додаткового дорожнього обладнання (ворота, шлагбауми, боларди тощо) для систем охорони та безпеки, в тому числі оснащеними бездротовим зв’язком.
У лабораторії встановлено лабораторне обладнання із макетами:
- відкатних воріт;
- дорожнього блокіратора (боларда або циліндричного висувного стовпа);
- автоматичного шлагбаума;
- розсувних воріт з трьома окремими виконавчими механізмами.

Всі пристрої лабораторії мають можливості розширення функціональності завдяки підключенню додаткового обладнання у вигляді камер спостереження, комп'ютерних систем безпеки з базами даних, в тому числі використання технологій штучного інтелекту (розпізнавання номерів автомобілів, обличчя тощо).

Лабораторія автоматики та автоматизації використовується для проведення занять зі здобувачами спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 208 «Агроінженерія», 274 «Автомобільний транспорт».

У лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Проєктування та моделювання елементів у систем автоматизації», «Алгоритмізація та програмування», «Основи штучного інтелекту», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Мікропроцесори і мікроконтролери», «Комп’ютерне моделювання об'єктів автоматизації», «Електроніка і схемотехніка». В ній проходять навчальні та технологічні практики, що передбачені навчальними планами підготовки здобувачів.
Функціонування лабораторії дає можливість студентам розширювати практичні навички та отримувати програмні результати навчання із врахуванням сучасних технологій, а також підвищувати якість навчального процесу здобувачів факультету.

Навчальну надсучасну лабораторію «Цифровізації в промисловості» відкрито 19 жовтня 2023 року на кафедрі інформаційних технологій факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП за сприяння компанії SIEMENS та «Благодійного фонду Козицького».

В лабораторії створено 6 робочих місць. Вона оснащена апаратним та ліцензійним програмним забезпеченням, зокрема комп’ютерами на базі процесора Intel Core i5-12400, ОЗП 16 ГБ, SSD 500 Гб, сучасними мультимедійними засобами, комплектами мікроконтролерів ПЛК SIMATIC S7-1200 та ліцензованим програмним забезпеченням TIA Portal, яке включає в себе:
- Step7 Professional для розробки проєктів програмованих логічних контролерів;
- WinCC Advanced для створення проєктів візуалізацій технологічних процесів на базах PC і HMI панелей;
- PLCSIM Advanced для симуляції роботи PLC та HMI.
ПЛК Siemens SIMATIC S7-1200 – це нове покоління мікроконтролерів Siemens для компактних рішень в області автоматизації з вбудованими комунікаційними і технологічними функціями. Вони доступні як в стандартному, так і у відмовостійкому виконанні. Контролери SIMATIC S7-1200 мають широкий спектр технологічних функцій з інтегрованою системою вводу-виводу. До складу системи входять центральні процесори трьох типів. SIMATIC S7-1200 пропонує можливості діагностики, які інтегровані в систему і не потребують додаткового програмування.
Контролери здатні працювати в режимі реального часу, можуть використовуватися для побудови відносно простих вузлів локальної автоматики або ж вузлів комплексних систем автоматичного управління, що підтримують інтенсивний комунікаційний обмін даними через мережі Industrial Ethernet / PROFINET, а також PtP (Point-to-Point) з'єднання.
Основні завдання діяльності лабораторії – проведення навчання для студентів за компонентами освітніх програм різних спеціальностей, проведення навчальних практик, організація занять для підвищення кваліфікації як викладачів, так і користувачів за участю представників компанії SIEMENS.

У лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Основи бізнес-аналітики», «Основи автоматизації проєктування машин», «Автоматизація технологічних процесів», «Технічні засоби автоматизації», «Мікропроцесори і мікроконтролери», «Методи і засоби візуалізації даних».

Навчальна діяльність кафедри тісно пов’язана з науковою діяльністю науково-педагогічних працівників, аспірантів і студентів. Колектив кафедри інформаційних технологій нараховує 28 науково-педагогічних працівників, 5 професорів, 4 докторів, 12 доцентів, 16 кандидатів наук.

Викладачі кафедри систематично проходять стажування та підвищення кваліфікації, у т.ч. в навчальних закладах Польщі. Беруть участь у навчальних програмах та заходах, організованих ІТ-компаніями для викладачів закладів вищої освіти, успішно освоюють технології дистанційного навчання тощо.


Тригуба Анатолій Миколайович
Завідувач кафедри, д.т.н., професор

Детальніше


Луб Павло Миронович
К.т.н., доцент

Детальніше


Желєзняк Алла Михайлівна
К.е.н., доцент

Детальніше


Чаплига Вячеслав Михайлович
Д.т.н., професор

Детальніше


Ткачук Ростислав Львович
Д.т.н., професор

Детальніше


Тимченко Олександр Володимирович
Д.т.н., професор

Детальніше


Прохоренко Сергій Юрійович
К.ф-м.н., професор

Детальніше


Станько Володимир Юрійович
К.е.н., доцент

Детальніше


Татомир Андрій Володимирович
К.т.н., доцент

Детальніше


Лиса Ольга Володимирівна
К.т.н., доцент

Детальніше


Смолінський Валентин Броніславович
К.е.н., доцент

Детальніше


Шувар Богдан Іванович
К.е.н., доцент

Детальніше


Пташник Вадим Вікторович
К.т.н., доцент

Детальніше


Запорожцев Сергій Юрійович
К.т.н., доцент

Детальніше


Боярчук Олег Віталійович
К.т.н., доцент

Детальніше


Падюка Роман Іванович
К.т.н., доцент

Детальніше


Бойко Наталія Іванівна
К.е.н., доцент

Детальніше


Чухрай Любомир Володимирович
К.ф.-м.н., в.о. доцента

Детальніше


Ковалишин Олег Степанович
К.т.н., в.о. доцента

Детальніше


Коваль Назарій Ярославович
В.о. доцента

Детальніше


Масняк Олег Ярославович
К.т.н., cт. викладач

Детальніше


Заплатинський Назар Богданович
Ст. викладач

Детальніше


Штогрин Святослав Андрійович
Ст. викладач

Детальніше


Фіялковський Віталій Іванович
Ст. викладач

Детальніше


Махно Юрій Ігорович
Ст. викладач

Детальніше


Андріюк Андрій Васильович
Ст. викладач

Детальніше


Квасниця Тарас Романович
Ст. викладач

Детальніше


Олійник Роман Володимирович
Ст. викладач

Детальніше

Навчально-допоміжний персонал кафедри:


Проць Ольга Євгенівна
Старший лаборант

Детальніше


Стефанишин Вікторія Юріївна
Провідний спеціаліст

Детальніше


Мозуль Христина Ігорівна
Завідувач комп’ютерного кабінету

Детальніше

 

ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ
ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

На кафедрі інформаційних технологій функціонує 8 навчальних лабораторій, а саме:
1. «Схемотехніки», каб. 107 (головний корпус);
2. «Мережевих технологій», каб. 114 (головний корпус);
3. «Інформаційних технологій», каб. 118 (головний корпус);
4. «Автоматики та автоматизації виробництва», каб. 19М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
5. «Цифрової трансформації», каб. 20М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій).
6. «Автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості», каб. 21М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
7. «Інтернету речей та адитивних технологій», каб. 23М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
8. «Комп’ютерно-інтегрованих технологій» каб. 55М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій).


Лабораторію «Схемотехніки» обладнано:
 лабораторним стендом НТЦ11 «Основи автоматизації»;
 лабораторним стендом НТЦ12 «Основи автоматики і обчислювальної техніки»;
 лабораторним стендом НТЦ 5 «Електроніка»,
 блоком живлення БП4822-2;
 осцилографом Ф4372;
 вольтметром універсальний Б7-21А.
Лабораторія забезпечує проведення досліджень та лабораторних занять із таких дисциплін:
 Комп’ютерна схемотехніка та архітектура комп’ютерів;
 Мікроконтролери;
 Інтернет речей;
 Електроніка та мікросхемо техніка;
 Елементи та пристрої автоматики.
В лабораторії студентам доступно 10 робочих місць, оснащених сучасними комп’ютерами з доступом до глобальної мережі Internet, стендами мікросхемотехніки, а також осцилографами, вольтметрами і генераторами імпульсів.
Програмне забезпечення комп’ютерів лабораторії містить MS Windows, MS Visio, симулятори електронних схем Electronics Workbench, Simulink Matlab, Mathworks Matlab, а також різноманітні комплектуючі Arduino.
Лабораторію «Мережевих технологій» обладнано різним мережевим обладнанням, зокрема, Ethernet, LTE та ADSL маршрутизаторами СISCO і MikroTik, які дозволяють студентам освоювати різні операційні системи для налаштування їх роботи. Лабораторію також оснащено комутаторами рівня L2 і L3 таких виробників, як Сіsco, HP, D-Link, Zyxel, Tp-Link, за допомогою яких студенти можуть будувати мережі різної складності та топології з використаннями наявних в лабораторії ПК та сервера.
На основі цього обладнання розроблено комплекси лабораторних робіт, які дозволяють студентам закріпити отримані ними теоретичні знання на практиці із таких дисциплін, як «Мережеві технології» та «Адміністрування комп’ютерних мереж».
Лабораторія «Інформаційних технологій» вміщує 20 сучасних робочих місць, оснащених комп’ютерами на базі процесора Intel Core i5-9400F (32 Gb DDR4, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, 1 Tb HDD, 256 Gb SSD. Монітор 24"), об’єднаними в локальну мережу. У лабораторії передбачено наявність виділеного сервера, також підключенння комп’ютерів до глобальної мережі Internet.
Перевагою такої організації роботи лабораторії є висока універсальність створюваної інфраструктури. Завдяки використанню повноцінного ПК на кожному робочому місці досягається висока продуктивність всього комплексу. Саме це дозволяє використовувати різноманітні сценарії комп’ютерного навчання, застосовувати як мережеві, так і локальні навчальні програми і тренажери. У лабораторії проводяться практичні та лабораторні заняття із таких дисциплін:
 Комп’ютерні технології з основами програмування;
 Інформаційні технології;
 Комп’ютерна графіка;
 Алгоритмізація та програмування;
 Об’єктно-орієнтоване програмування;
 Інтелектуальний аналіз даних;
 Моделювання систем;
 Мережеві технології.
Під час виконання лабораторних робіт та у позаурочний час студенти набувають знання та вміння щодо:
 використання стандартів проектування інформаційних систем та оформлення проектної документації;
 застосування системного підходу до проектування інформаційних систем;
 топології та архітектури інформаційних систем;
 структурної, об’єктно-орієнтованої та типової технології проектування;
 розробки моделей, методів і технологій автоматизованого управління процесами агарного виробництва в умовах мінливого проектного середовища;
 методологій, методів та інформаційних технологій розробки інтегрованих та Web-базованих інформаційних систем;
 дослідження моделей і методів інтелектуального проектування інформаційних систем та управління ІТ-проектами;
 дослідження методів перетворення і передачі інформації у системах підтримки прийняття рішень;
 дослідження методів оцінювання ефективності функціонування інформаційних систем;
 розробки відповідної проектної документації, процедур і засобів підтримки управління життєвим циклом інформаційних систем;
 реалізації ІТ-проектів зі створення і впровадження інформаційних систем і технологій.
Лабораторію «Автоматики та автоматизації виробництва» оснащено обладнанням та лабораторними стендами систем автоматизації компанії FAAC: автоматичним шлагбаумом FAAC 615; болардом FAAC j200 та електромеханічними приводами FAAC C 721, FAAC 391, FAAC 390, FAAC 415, FAAC 414, g-bat 300 dx, g-bat 300 sx, з інтегрованою системою управління від SIEMENS.
Наявне обладнання дає змогу студентам оволодіти сучасним обладнанням, яке використовується в автоматизованих системах різного призначення. На основі цього обладнання розроблено комплекси лабораторних робіт, які дозволяють студентам закріпити отримані ними теоретичні знання на практиці із таких дисциплін:
 Основи автоматики;
 Електроніка та мікросхемотехніка;
 Технічні засоби автоматизації;
 Автоматика та мікропроцесорна техніка.
Лабораторія «Цифрової трансформації» містить 6 сучасних робочих місць, оснащених комп’ютерами на базі процесора Intel Core i5-12400, ОЗП 16 ГБ, SSD 500 Гб та сучасними мультимедійними засобами, а також новітнім обладнанням і лабораторними стендами компанії SIEMENS, зокрема 6 комплектів ПЛК SIMATIC S7-1200 та набір із 6 ліцензій до TIA Portal v18, який складається з: STEP 7 Professional, Safety, WinCC, CFC, DCC, SiVArc, Test Suite, SIRIUS, WinCC RT and options, Multiuser, Teamcenter Gateway, а також Cloud Connector; Target, ODK,PRODIAG, OPC UA, PLCSIM Advanced, Startdrive



У лабораторії «Автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості», виготовленій компанією Craft Innovation, для практичних занять з виробництва (пива/квасу) використовується лабораторний стенд, який включає систему керування варницею на базі контролера Siemens S7 1200 з панеллю SIMATIC HMI Comfort Unified Panel, систему дозування і подачі дробленого зерна (солоду) до заторного чана (містить дробарку, шнековий транспортер та бункер на вагових давачах Siwarex), комплект давачів Siemens Sitrans TH100 та Siemens LR 150, частотний перетворювач Danfoss fc51, систему охолодження ЦКТ (циліндрично-конічного танку) для вистоювання та бродіння пива/квасу на базі охолоджувача Green Line Lindr.
У лабораторії «Автоматизації виробництв харчової та переробної промисловості» проводяться лабораторні роботи із таких дисциплін: Алгоритмізація та програмування, Інноваційні та комунікаційні технології, Мікропроцесори та мікроконтролери, Інформаційна безпека, Технології захисту інформації, Комп’ютерно-інтегровані технології, Автоматизація технологічних процесів, Технічні засоби автоматизації, Комп’ютерне моделювання об’єктів автоматизації, Ідентифікація та моделювання технологічних об’єктів автоматизації.

Лабораторія «Інтернету речей та адитивних технологій» призначена для опанування теоретичних та практичних навичок та використовується здобувачами при вивченні дисциплін:
 Інтернет речей;
 Технології речей у АПК;
 Мікроконтролери.
Лабораторія оснащена сучасною мікропроцесорною та комунікаційною технікою:
 3D-принтер Printo H3;
 Плотер Hp Designjet 510;
 Контролери NI USB-6009;
 Контролери Arduino Pro Micro, Arduino Nano, Arduino Uno; Arduino Mega;
 Контролери Silego GreenPAK 2 та 3;
 Контролери Romeo BLE;
 LCD та OLED екрани;
 Різноманітні системи метеоспостереження та сенсори;
 Роботизований маніпулятор та інші виконавчі механізми.
Та 8 персональними комп’ютерами з доступом до Інтернету.


У лабораторії «Комп’ютерно-інтегрованих технології» встановлено три сучасних автоматизованих комп’ютерно-інтегрованих стенди:
 сівалки пневматичної точного висіву MAESTRO із програмним керуванням E-MANAGER MAESTRO 9.67.1
 сівалки універсальної зернової Pronto із програмним керуванням E-MANAGER 9.68.
 функціональних елементів комп’ютерної діагностики та керування системою точного висіву HORSCH.
Наявне лабораторне обладнання допомагає студентам освоювати та досліджувати сучасні комп’ютерно-інтегровані технології в системах автоматизації сільськогосподарського виробництва.

Навчальні лабораторії використовуються для виконання лабораторних та практичних занять, які дають змогу студентам отримати практичні знання та вміння в області використання та розроблення інформаційних систем та технологій.
Також за кафедрою Інформаційних технологій закріплено комп’ютерні класи.
У Комп’ютерному класі 109 обладнано 8 робочих місць оснащених комп’ютерами на базі windows 10 x64, CPU Intel Core I5-9400f, gpu: 1050 ti, RAM 16 Gb або 32 Gb, SSD: 240 gb, HDD: 1 Tb.
У Комп’ютерному класі 111 обладнано 9 робочих місць оснащених комп’ютерами на базі windows 10 x64, CPU Ryzen 3 pro 2100ge, gpu: VEGA 3, RAM: 8 Gb, SSD: 240Gb.

 

РОЗКЛАДИ

1. Путівник першокурсника

2. Розклад дзвінків та занять

КОРИСНІ ЛІНКИ

1. Віртуальне навчальне середовище - Moodle

2. Посилання ZOOM викладачів кафедри

3. Контакти викладачів факультету МЕтаІТ

ГРАФІКИ

1. Графік надання консультацій

ВИБІРКОВІ ДИСЦИПЛІНИ

1. Перелік вибіркових дисциплін спеціальності 122 "Комп'ютерні науки"

2. Перелік вибіркових дисциплін спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"

3. Перелік вибіркових дисциплін спеціальності 174 "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка"

4. Форма заяви для вибору дисципліни

ПРАКТИКА

1. Перелік баз практик з якими укладено угоди про співпрацю

2. Методичні рекомендації для проходження виробничо-передкваліфікаційної практики спеціальності 122 "Комп'ютерні науки"

3. Робоча програма виробничої практики спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"

4. Робоча програма передкваліфікаційної практики спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"

Напрями наукових досліджень
Кафедра інформаційних технологій проводить наукові дослідження в рамках наукової тематики Львівського національного університету природокористування за розділом 7 «Розробка проєктно-керованих інноваційних систем, ресурсоощадних технологій і технічних засобів в агропромисловому виробництві та його енергозабезпеченні» (ДР № 0116U003179). У цих дослідженнях викладачі є виконавцями окремих її підрозділів за напрямами:
● Проєктування інформаційних та комп’ютерних систем;
● Розробка комп’ютерно-інтегрованих технологій і технічних засобів автоматизації в агропромисловому виробництві;
● Сучасні технології інтелектуального аналізу даних;
● Моделі, методи та нові підходи до управління проєктами та програмами;
● Інструментарії моделювання процесів та систем, що функціонують у мінливому середовищі.
● Інтернет речей у агропромисловому виробництві.

Наукова школа «Управління виробничими та інформаційними системами агропромислового комплексу»
Коротка історія формування
Наукова школа «Управління виробничими та інформаційними системами агропромислового комплексу» заснована у 1989 році на кафедрі ремонту машин Львівського сільськогосподарського інституту. Початок її діяльності співпадає із захистом О.Д. Семковичем докторської дисертації «Організаційно-технологічна взаємодія сільськогосподарських ремонтних підприємств» за двома спеціальностями: 05.20.03 «Експлуатація, відновлення і ремонт сільськогосподарської техніки» та 08.00.23 «Організація виробництва» (агропромисловий комплекс). У 2001 році відбулася зміна переліку наукових спеціальностей, за якими захищали наукові здобутки школи у спецраді К36.814.03. Зокрема, ліквідовано спеціальність 08.06.01 «Економіка підприємства і організація виробництва» (агропромисловий комплекс, технічні науки), водночас відкрито нову 05.13.22 «Управління проєктами та розвиток виробництва», у подальшому її змінено на 05.13.22 «Управління проєктами та програмами». Головами спеціалізованої вченої ради К36.814.03 при Львівському державному аграрному університеті були доктор технічних наук, академік О.Д. Семкович (1998–2001 рр.) та його учень доктор технічних наук, професор, академік НААН України О.В. Сидорчук (2001–2007 рр.), які водночас керували науковими дослідженнями проєктування виробничих і інформаційних систем в агропромисловому виробництві та управління ними.
Основні результати функціонування наукової школи за її історію
За час існування наукової школи під керівництвом академіка О.В. Сидорчука захищено 4 докторські та 19 кандидатських дисертацій, під керівництвом професора В.М. Боярчука – 5 кандидатських дисертацій, під керівництвом професора А.М. Тригуби – 1 докторська та 3 кандидатських дисертації.
За період існування наукової школи видано 25 наукових монографій, десятки брошур, понад 1300 наукових статей, тез доповідей та рекомендацій виробництву. Результати наукових досліджень щороку апробовано на понад 280 міжнародних наукових конференціях, симпозіумах, конгресах та круглих столах як в Україні, так і за її межами.
Організовано та проведено низку науково-організаційних заходів, зокрема 25 міжнародних конференцій, 21 всеукраїнська конференція, 35 круглих столів.
Результати досліджень використовуються у рекомендаціях з формування державних цільових програм розвитку сільськогосподарського виробництва (акт впровадження від 5.02.2015 р.) та створення програм розвитку аграрного виробництва Жовківського району Львівської області (акт впровадження від 5.01.2017 р.), для підвищення цінності проєктів та програм функціонування агропромислового виробництва у ТзОВ ВТП «Агропереробка» Рівненської області (акти впровадження від 9.11.2007 р. та від 12.05.2009 р.), ТОВ «Заповіт новий» Турійського району Волинської області (акт впровадження від 12.06.2008 р.), ТзОВ «Агро-Лан» Жовківського району Львівської області (акт впровадження від 6.05.2009 р.), ТзОВ «МП МТС», м. Рівне (акт впровадження від 14.10.2009 р.), Львівській філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого (акт впровадження від 17.03.2010 р.), ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» (акт впровадження від 30.09.2010 р.), корпорації «Сварог Вест Груп» (акт впровадження від 26.10.2012 р.), СТОВ «Старокостянтинівське» Андрушівського району Житомирської області (акт впровадження від 6.11.2012 р.), СОК «Покрова» Бродівського району Львівської області (акти впровадження від 17.01.2017 р. та 02.11.2018 р.), ГУ ДСНС України у Львівській області (акти впровадження від 17.05.2018 р. та від 3.09.2019 р.), ФГ «М.Т. Веклина» Сокальського району Львівської області (акт впровадження від 04.03.2020 р.), ТзОВ «Мустанг Транс», м. Устилуг Володимир-Волинського району Волинської області (акт впровадження від 14.12.2022 р.), Заболотцівській об’єднаній територіальній громаді Золочівського району Львівської області (акт впровадження №1 від 20.01.2023 р.).
Плідно працюють на трьох кафедрах (інформаційних технологій, управління проєктами та безпеки виробництва, енергетики) факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського національного університету природокористування чотири студентських наукових гуртки, в яких займаються науково-дослідною роботою у напрямі управління виробничими системами, проєктування інформаційних систем та технологій, комп’ютерно-інтегрованих технологій та цифрової трансформації майже 120 студентів. Результати досліджень щороку апробуються на студентських наукових конференціях та конкурсах наукових робіт. Щороку студенти під керівництвом представників наукової школи отримують призові місця на всеукраїнських конкурсах наукових робіт.
Теперішній керівник школи – д.т.н., професор А.М. Тригуба, завідувач кафедри інформаційних систем та технологій. Він є автором понад 300 наукових праць, у т.ч. 6 монографій, 5 навчальних посібників та 1 підручника. А.М. Тригуба – член спеціалізованої вченої ради Д 35.874.01 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності зі захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальностями 05.13.22 «Управління проєктами і програмами» та 21.06.02 «Пожежна безпека» (з 06.06.2022 і дотепер). Займається дослідженнями у напрямі проєктування інформаційних систем та технологій, обчислювального інтелекту та моделювання. Є членом редакційної колегії наукових фахових збірників «Вісник Львівського національного університету природокористування: Агроінженерні дослідження» (розділи: «Інформаційні технології та системи» та «Управління проєктами та програмами в агроінженерії»), «Вісник Львівського державного університету безпеки життєдіяльності» (розділи: «Інформаційні технології», «Управління проєктами та програмами»), співголовою міжнародної конференції «Information technologies in energy and agro-industrial complex» та членом комітетів DS 2023, IDAACS 2023.
Під керівництвом А.М. Тригуби виконано теоретичне узагальнення та розв’язано важливу науково-прикладну проблему підвищення ефективності управління програмами функціонування та розвитку технологічно інтегрованих систем кооперованого виробництва продукції завдяки розробленню теоретичних засад, моделей, методів і засобів, що формують методологію системно-проєктного управління цими програмами.

Основні чинні представники наукової школи
На даний час наукові дослідження проводяться під керівництвом професора А.М. Тригуби, професора В.М. Боярчука, доцентів В.О. Тимочка та І.М. Флиса, які готують аспірантів та здобувачів за спеціальностями 073 «Менеджмент», 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології».
Кадровий потенціал наукової школи: к.т.н., доцент Павло Миронович Луб, к.т.н., доцент Андрій Остапович Шарибура, к.т.н., доцент Іван Миколайович Городецький, к.т.н., доцент Михайло Іванович Бабич, к.т.н., в.о. доцента Андрій Володимирович Татомир, к.т.н., доцент Вадим Вікторович Пташник, к.т.н., в.о. доцента Микола Адамович Михалюк, к.т.н., в.о. доцента Роман Іванович Падюка, к.т.н., в.о. доцента Леонід Леонідович Сидорчук, к.т.н., доцент Роман Євгенович Кригуль, к.т.н., в.о. доцента Олег Віталійович Боярчук.

Основні напрями сучасних наукових досліджень
Теперішні наукові дослідження наукової школи відповідають плану наукових досліджень Львівського національного університету природокористування, зокрема розділу «Розробка проєктно-керованих інноваційних систем, ресурсоощадних технологій і технічних засобів у агропромисловому виробництві та його енергозабезпеченні» (Державний реєстраційний номер: 0106U002075).
Основними напрямами теперішньої науково-дослідної роботи наукової школи є:
● розробка теоретичних основ та розвиток методології проєктування інформаційних, виробничих та комп’ютерно-інтегрованих систем агропромислового комплексу;
● розвиток методології та розробка методів, моделей і засобів управління проєктами та програмами функціонування і розвитку технологічно інтегрованих структур агропромислового виробництва;
● розробка моделей, методів, алгоритмів та інформаційних технологій для підвищення ефективності функціонування виробничих та сервісних систем агропромислового комплексу;
● розробка інтелектуальних та інформаційно-аналітичних систем підтримки прийняття управлінських рішень щодо функціонування та розвитку виробничих та сервісних систем агропромислового комплексу із врахуванням ризику та невизначеностей;
● апробація та впровадження у виробництво інструментарію для керування та управління об’єктами, процесами та організаціями.

Наукова робота викладачів
На кафедрі виконуються наукові дослідження, тематика яких адаптована до сучасних наукових тенденцій та регіональних потреб у сфері ІТ та АПК. Результати науково-дослідної роботи викладачів безпосередньо використовуються в навчальному процесі.

Викладачі кафедри керують науковою діяльністю студентів, рецензують наукові і навчально-методичні роботи, а також здійснюють активну наукову та освітню діяльність у рамках національних і міжнародних зв’язків.
Кафедра має широкі наукові зв’язки з провідними науковими організаціями та закладами вищої освіти України та ближнього зарубіжжя, зокрема з Природничим університетом в Любліні (Польща), Старопольським університетом у Кельцах (Польща), Університетом сільського господарства у Кракові (Польща), Технологічно-природничим університетом у Бидгощі (Польща), Варшавським університетом наук про життя SGGW (Польща), Вроцлавським природничим університетом (Польща), Університетом прикладних наук ISMA (Латвія), Національним науковим центром «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», Національним університетом «Львівська політехніка», Одеським національним політехнічним університетом, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Луцьким національним технічним університетом, Волинським національним університетом ім. Лесі Українки, Західноукраїнським національним університетом, відділом механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону, Херсонським національним технічним університетом, Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та іншими установами.

Студентська наукова робота
Студенти, аспіранти та викладачі кафедри беруть активну участь у роботі фінального етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проєктами та програмами» (спеціалізація «Інформаційні технології»), а також є переможцями престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсів та олімпіад. На кафедрі інформаційних технологій щорічно проводиться І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямами та спеціальностями.
При кафедрі діє один студентський науковий гурток «Інформаційно-комунікаційні та інтелектуальні технології» (керівник гуртка А.М. Желєзняк, староста гуртка магістр О. Батрон). У 2024–2025 н.р. в рамках студентського наукового гуртка функціонують 2 секції: секція 1 «Інтелектуальні технології в АПК» (керівники – д.т.н., професор А.М. Тригуба, доц. А.М. Желєзняк) та секція 2 «Автоматизовані системи в АПК» (керівники – д.т.н., проф. В.М. Чаплига, доц. С.Ю. Запорожцев). У 2023–2024 н.р. студентський науковий гурток кафедри інформаційних технологій здобув перемогу та диплом II ступеня в конкурсі «Кращий студентський науковий гурток ЛНУП». Гуртківці брали участь в конкурсі «Кращий студент-науковець ЛНУП» та посіли призові місця: студентка групи Акт-21 Ірина Возна у 2023 році здобула диплом III ступеня; студент групи Кн-41 Олег Батрон у 2024 році посів перше місце серед студентів-науковців ЛНУП і отримав диплом І ступеня.
Діяльність наукового гуртка сприяє залученню здобувачів до проведення науково-дослідної діяльності, участі у наукових та бізнес-проєктах, науково-практичних заходах та конкурсах, створенню умов для творчого зростання у процесі навчання і оволодіння фахом.

 

НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Кафедра інформаційних технологій здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей 122 «Комп’ютерні науки», 126 «Інформаційні системи та технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» першого (бакалаврського рівня вищої освіти) та спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Галузі знань – 12 Інформаційні технології та 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації.

Основним напрямком спеціальності «126 - Інформаційні системи та технології» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти є: поглиблене отримання знань щодо розробки і практичного використання інформаційних систем та технологій з акцентом на системи підтримки прийняття рішень, Data Mining, Internet of Things та управління ІТ-проєктами.

Основним напрямком спеціальності «126 - Інформаційні системи та технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти є: поглиблене отримання знань щодо структурних та об’єктно-орієнтованих підходів до створення інформаційних систем та технологій, вивчення технологій створення інтелектуальних інформаційних систем, моделювання бізнес-процесів та аналізу великих даних, що забезпечить якісне проєктування інформаційних систем та технологій для агропромислового виробництва із врахуванням їх особливостей.



 Студенти-айтішники проходять підготовку на сучасній матеріально-технічній базі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП. До їхніх послуг мультимедійні лекційні аудиторії та цілий ряд спеціалізованих лабораторій, серед яких:
 лабораторія «Схемотехніки», каб. 107 (головний корпус);
 лабораторія «Мережевих технологій», каб. 114 (головний корпус);
 лабораторія «Інформаційних технологій», каб. 118 (головний корпус);
 лабораторія «Автоматики та автоматизації виробництва», каб. 19М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
 лабораторія «Цифрової трансформації», каб. 20М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій).
 лабораторія «Проєктування інформаційних систем», каб. 21М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
 лабораторія «Інтернету речей та адитивних технологій», каб. 23М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій);
 лабораторія «Комп’ютерно-інтегрованих технологій» каб.55М (корпус факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій).
Серед інших дисциплін наші студенти вивчають, зокрема такі спеціальні дисципліни:
• Операційні системи та середовища програмування;
• Алгоритмізація та програмування;
• Комп'ютерна схемотехніка та архітектура комп'ютерів;
• Об'єктно-орієнтоване програмування;
• Управління ІТ-проєктами;
• Основи штучного інтелекту;
• Автоматизовані системи підтримки прийняття рішень;
• Вебтехнології і вебдизайн;
• Програмування для мобільних платформ;
• Інтернет речей;
• Інформаційна безпека;
• Бази даних;
• Теорія інформації та кодування;
• Інтелектуальний аналіз даних;
• Мережеві технології;
• Якість програмного забезпечення та тестування;
В процесі навчання Ви освоїте такі інструментальні засоби та технології:
• Високорівневі мови програмування загального призначення - Python, Java, C++, C#, Swift, та ін.;
• Системи керування ІТ-проєктами – Jira, Jenkins, Bamboo, TeamCity;
• Вебтехнології і вебдизайн – Front-end та Back-end;

• Комп’ютерні мережі і мережеві технології (TCP/IP, Cacti, Nagios, DNS, FTP, POP3 тощо);
• Технології розробки систем IoT (Internet of Things), зокрема Smart Home, Smart City, системи верифікації та контролю доступу;
• Основи проєктування баз даних і управління Big Data;
• Технології розробки систем з хмарною архітектурою (Cloud сервіси);
• Технології організації сховищ інформації;
• Об’єктно-орієнтоване програмування;
• Системне програмування, оцінення якості програмування;
• Основи тестування ПЗ, Project Management і Agile технологій.
Основним напрямком спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» є: Підготовка фахівців, здатних проводити теоретичні та фундаментальні дослідження в галузі комп’ютерних наук; застосовувати математичні методи в проєктуванні, розробці і супроводі інформаційних технологій (у т.ч. і в сільському господарстві); здійснювати розробку, впровадження і супровід інтелектуальних систем аналізу, синтезу і обробки даних, спрямованих на розв’язання складних спеціалізованих прикладних задач.

ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ І ТЕХНОЛОГІЇ:
• високорівневі мови програмування С++, Python, Java;
• мови вебтехнологій HTML, JavaScript, TypeScript, PHP;
• засоби створення експертних систем;
• структуровані та неструктуровані бази даних MySQL, Microsoft SQL Server;
• засоби візуалізації даних (R), фреймворки для інтелектуального аналізу та візуалізації даних;
• апаратні обчислювальні платформи на базі Arduino;
• операційні середовища Windows, Linux, Android, IOS.
• засоби, у т.ч. архітектури мережевих систем;
• інструментальні засоби обробки
• мережеві графіки Photoshop, Corel Draw.
• розв’язувати теоретичні і прикладні задачі у галузі комп’ютерних наук;
• проєктувати та розробляти програмне забезпечення; розробляти мережеве програмне забезпечення;
• застосовувати методи та засоби забезпечення інформаційної безпеки;
• реалізовувати високопродуктивні обчислення на основі хмарних сервісів і технологій;
• здійснювати інтелектуальний аналіз даних;
• використовувати методи обчислювального інтелекту, машинного навчання, нейромережевої та нечіткої обробки даних.


Здобувачі вищої освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» проходять підготовку на сучасній матеріально-технічній базі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій. В навчальному процесі використовуються спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, кабінети, комп’ютери та програмне забезпечення, інший аудиторний фонд університету, бібліотека та читальні зали, серед яких:

• лабораторія комп'ютерного моделювання процесі і систем у середовищі С++, Java, Python;
• лабораторія комп'ютерної схемотехніки та архітектури комп'ютерів;
• лабораторія комп'ютерно-інтегрованих технологій HORSH;
• лабораторія автоматики та автоматизації технологічних процесів;
• лабораторія проєктування інформаційних систем;
• навчальні аудиторії та комп'ютерні класи;
• віртуальне навчальне середовище ЛНУП.

ДИСЦИПЛІНИ ЗАГАЛЬНОЇ ТА ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ:


• алгоритми та структури даних;
• програмування;
• якість програмного забезпечення та тестування;
• технологія розподілених та паралельних обчислень;
• технологія розробки програмного забезпечення;
• об'єктно-орієнтоване програмування;
• математичний блок дисциплін;
• чисельні методи;
• методи дослідження операцій;
• мережеві технології;
• управління ІТ-проєктами;
• організація баз даних та знань;
• інформаційна безпека;
• вебтехнології та вебдизайн;
• інтелектуальний аналіз даних;
• моделювання систем;
• основи штучного інтелекту;
• підготовка та обробка великих даних.



ВИПУСКНИКИ ВОЛОДІЮТЬ НАВИЧКАМИ

• використання мов програмування при вирішенні прикладних задач ;
• проєктування та розробки програмного забезпечення;
• роботи з базами даних та знань;
• адміністрування комп'ютерних мереж та їх програмного забезпечення;
• аналізу та обробки великих даних;
• модернізації, реконструкції та налагодження систем на основі пристроїв Інтернету речей;
• управління ІТ-проєктами.


ФАХІВЦІ З КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ НА ПОСАДАХ:
• адміністратор бази даних, адміністратор даних, адміністратор системи;
• аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення;
• аналітик комп'ютерних систем;
• програміст, тестувальник;
• інженер-програміст вбудованих систем;
• аналітик великих даних;
• Web-розробник;
• розробник мобільних додатків;
• архітектор програмного забезпечення;
• керівник ІТ-проєктами.

Основним напрямком спеціальності «174 - Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» є: забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій для потреб галузей АПК та суміжних галузей, здатних комплексно розв'язувати задачі розроблення, модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації технологічних процесів із застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інтелектуальних інформаційних технологій.

ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ:
 Високорівневі мови програмування загального призначення - Python, Java, C++, C#, Swift, та ін.;
 Прикладні пакети математичного аналізу та моделювання MathCAD, MATLAB;
 Програмне забезпечення яке призначене для комп’ютерної розробки принципових схем електронних пристроїв, налаштування та їх тестування MULTISIM;
 Комп’ютерні мережі і мережеві технології (TCP/IP, Cacti, Nagios, DNS, FTP, POP3 тощо).
 Промислові мережі (fieldbus) зокрема промисловий Ethernet (з протоколами шин Modbus та Profibus), AS-Interface, CAN та HART.
 Технології розробки систем IoT (Internet of Things), зокрема Smart Home, Smart City, системи верифікації та контролю доступу, Протоколи та інтерфейси передачі даних I2C, SPI, UART/USART;
 Програми автоматизованого проєктування та виробничої
 автоматизації (SolidWorks, Siemens Solid Edge, Siemens NX, КОМПАС-3D);
 Пакети програмного забезпечення LOGO! Soft Comfort та Simatic Step 7 для розробки систем автоматизації на базі програмованих логічних контролерів фірми Siemens;
 Об’єктно-орієнтоване та системне програмування.

ФАХОВІ КОМПЕТЕНЦІЇ ВИПУСКНИКА

 Аналіз об’єктів автоматизації на основі знань про процеси, що в них відбуваються та застосовувати методи теорії автоматичного керування для дослідження, аналізу та синтезу систем автоматичного керування.
 Розроблення математичних моделей елементів та систем автоматизації для аналізу якості їх функціонування із використанням новітніх комп’ютерних технологій.
 Обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації на основі розуміння принципів їх роботи.
 Використання новітніх технологій у галузі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, зокрема, проєктування багаторівневих систем керування, збору даних та їх архівування для формування бази даних параметрів процесу та їх візуалізації за допомогою засобів людино-машинного інтерфейсу.
 Розроблення прикладного програмного забезпечення для мікропроцесорних систем керування на базі локальних засобів автоматизації, промислових логічних контролерів та програмованих логічних матриць і сигнальних процесорів.
 Проєктування систем автоматизації з врахуванням вимог відповідних нормативно-правових документів та міжнародних стандартів.

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
Студенти вивчають такі фахові дисципліни:

• Мікропроцесори і мікроконтролери;
• Технічні засоби автоматизації;
• Електроніка та схемотехніка;
• Проєктування і моделювання елементів робототехнічних комплексів та системи автоматизації;
• Теорія автоматичного керування;
• Технологія розробки програмного забезпечення комп’ютерно-інтегрованих систем;
• Інтернет речей;
• Комп’ютерні системи інженерної графіки та 3D-моделювання;
• Ідентифікація та моделювання технологічних об’єктів автоматизації;
• Метрологія, технологічні вимірювання і прилади;
• Архітектура комп’ютерних систем та мереж;
• Проєктування багаторівневих систем керування і збору даних;
• Комп’ютерно-інтегровані технології в галузях АПК;
• Електротехніка та електропривод.


ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ НАШИХ ВИПУСКНИКІВ
Галузь, де можуть працювати наші студенти після завершення навчання за ОП «Комп’ютерні науки» та ОП «Інформаційні системи та технології»:
• ІТ-відділи державних, комерційних і приватних фірм і підприємств;
• ІТ-відділи транспортних компаній, банків, органів державного управління, податкової інспекції;
• Комп’ютерні центри та лабораторії науково-дослідних інститутів і навчальних закладів;
• Відділи інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України, Служби безпеки України, прокуратури, Збройних Сил України.
Основні посади, на яких можна працювати після закінчення навчання:
• Адміністратор бази даних, доступу, системи, мережі, хмари;
• Аналітик з програмного забезпечення та мультимедіа;
• Вебдизайнер, вебпрограміст;
• Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів;
• Інженер-програміст;
• Програміст (база даних);
• Системний аналітик;
• Спеціаліст з хмарних технологій;
• Спеціаліст з проєктування комп’ютерних мереж;
• Програміст прикладний;
• Інженер із застосування комп’ютерів;
• Розробник ІоТ-пристроїв;
• Фахівець з інформаційних технологій;
• Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
• Фахівець з розроблення комп’ютерних програм;
• Фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну).

Галузі, де можуть працювати наші студенти після завершення навчання за ОП «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»:
 Підприємства різних галузей АПК та виробничі підприємства суміжних галузей;
 ІТ-відділи державних, комерційних і приватних фірм і підприємств;
 ІТ-відділи транспортних компаній, банків, органів державного управління, податкової інспекції;
 Комп’ютерні центри та лабораторії науково-дослідних інститутів і навчальних закладів;
 Відділи інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України, Служби безпеки України, прокуратури, Збройних Сил України.



ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ТА ЗАКОРДОННЕ НАВЧАННЯ
Студенти ЛНУП, мають широкі можливості пройти закордонні практики, взяти участь в обміні (трансфері) студентів, навчатися за програмою подвійних дипломів у багатьох європейських університетах, з якими ЛНУП має укладені угоди про навчально-наукову і культурну співпрацю. Головними європейськими країнами, які студенти можуть обрати для проходження практик є Польща, Німеччина, Швеція та Данія.
Навчальним планом передбачені навчальні практики та виробнича практика. Практики проходять під керівництвом провідних науково-педагогічних працівників кафедри на базі лабораторій кафедри та факультету. Проходження переддипломної практики можливе на базі підприємств. Надається перевага сучасним високотехнологічним підприємствам та висококваліфікованим фахівцям-керівникам практик, які здатні забезпечити високоякісне та високоефективне проходження практик. За результатами проходження практик більшість студентів отримують пропозиції стосовно працевлаштування.



ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ НА КАФЕДРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
На кафедрі інформаційних технологій особлива увага приділяється питанню підвищенню якості освітнього процесу. Із залученням стейкхолдерів переглядається та оновлюється освітня програма, робочі програми навчальних дисциплін. Після завершення вивчення дисциплін, що читаються на кафедрі, проводяться анкетування студентів, що дає змогу ведучим викладачам переглядати структури дисциплін та їх наповнення.
Викладачі кафедри щороку проходять навчання та підвищення кваліфікації, беруть участь в тематичних заходах, організованих ІТ-компаніями. Викладачі кафедри активно беруть участь в міжнародних програмах та налагоджують партнерство з європейськими закладами вищої освіти.