18 листопада 2024 р. під егідою ЮНЕСКО у Львівському національному університеті природокористування розпочала роботу програма навчання зі збереження культурної спадщини в Україні.
До програми залучені викладачі і студенти галузі будівництва та архітектури ЗВО Львова.
Роботу заходу урочисто відкрив і побажав плідної праці доктор наук з державного управління, професор, голова реорганізаційної комісії ЛНУП Іван Орестович Парубчак, який звернув увагу на значущість програми, адже будівлі історичної спадщини експлуатуються тривалий час і потребують особливої уваги щодо їх збереження, відновлення та належної експлуатації. Це вкрай актуально в період російської агресії, адже значна частина будівель та споруд культурної спадщини зазнає пошкоджень і руйнації. Іван Орестович наголосив, що тільки фахівці можуть належним чином допомогти відновити і зберегти культурну спадщину, знаючи сучасні новітні технології та практичні навички їх виконання.

Загалом проєкт, запропонований ЮНЕСКО, передбачає навчання 25 учасників за такими напрямами, як збереження конструкцій культурної спадщини та оцінка їхньої безпеки, методи оцінки та діагностики, основи структурного аналізу під впливом екстремальних навантажень (вибухів), оцінка безпеки в нелінійному діапазоні та використання форм екстреної оцінки структурної безпеки, методи екстреної стабілізації, ремонту та зміцнення, а також практичний досвід з інструментами, навчання з використанням форм для надзвичайних ситуацій, застосування неруйнівного тестування.
Бажаємо учасникам навчальної програми набути важливого досвіду та необхідних знань, що в майбутньому стануть запорукою ефективної роботи у сфері збереження культурних пам’яток України!