Наукові дослідження колективу кафедри присвячені розробці ефективних конструкцій для сільського, промислового і цивільного будівництва. Викладачі кафедри здійснюють обстеження, оцінку технічного стану та перевірні розрахунки міцності та деформативності будівельних конструкцій різних будівель та споруд.

На кафедрі працював доктор технічних наук, професор, академік Академії будівництва України, а також Міжнародної академії оригінальних ідей, заслужений діяч науки і техніки України, президентський стипендіат Федір Єлисейович Клименко, який сформував на кафедрі наукову школу з дослідження і розробки сталебетонних конструкцій підвищеної ефективності, методів розрахунку та моделювання поведінки будівельних конструкцій під навантаженням, вивчення їх напружено-деформованого стану.

Питаннями, пов’язаними з посиленням фундаментів за допомогою буронабивних мікропаль, займаються к.т.н., доцент О.Т. Гнатюк, ст. викл. М.Е. Волинець. Розроблена і впроваджена у реальне будівництво нова ефективна конструкція буронабивних залізобетонних мікропаль із поширеною п’ятою. Ефективність та несучу здатність запропонованої конструкції мікропаль перевірено за допомогою натурних експериментальних досліджень, виконаних у різних ґрунтових умовах при різних комбінаціях навантажень. Мікропалі впроваджено для будівництва нових та  підсилення існуючих фундаментів об’єктів житлових та виробничих будівель і споруд  протягом 2008–2024 рр. у м. Львові, м. Києві, м. Рівному, м. Трускавці та інших регіонах Центральної і Західної України. 

Основні напрямки наукових досліджень професора, д.т.н. Лучка Й.Й. є розробка методів механіки руйнування будівельних конструкцій будівель і споруд, теоретичні та експериментальні дослідження міцності, тріщиностійкості та деформативності будівельних конструкцій, будівель і споруд, прогнозування міцності, тріщиностійкості та деформативності будівельних конструкцій з врахуванням реальних умов експлуатації.

За безпосередньої участі Й.Й. Лучка створена методика визначення параметрів тріщиноутворення внаслідок повзучості і усадки бетону при довготривалому навантаженні елемента конструкції, оптимізовано методику випробувань зразків з надрізами на корозійну тривкість арматури і бетону.

Професор Й.Й. Лучко встановив критерій розвитку тріщин у розтягнутій зоні залізобетонних елементів, розробив методику розрахунків параметрів тріщиностійкості для балкових залізобетонних елементів, враховуючи умови зчеплення стержневої арматури з бетоном, а також створив низку експериментальних методик випробування елементів конструкцій та матеріалів. 

Бере участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації. З 1993 р. по 2024 р. під керівництвом Лучка Й.Й. захищено десять дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії та одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. У різні періоди був членом спеціалізованих рад у НУ «Львівська політехніка» та ТНТУ ім. А. Пулюя. Член багатьох редакційних рад збірників та вісників наукових праць інститутів та університетів: збірника наукових праць «Дороги і мости» Держдор НДІ імені М. П. Шульгіна та збірника наукових праць «Будівництво, матеріалознавство, машинобудування» Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, збірника наукових праць «Мости та тунелі: теорія дослідження, практика» Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, науково-технічного збірника праць «Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві» Вінницького національного технічного університету, вісника Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, вісника Львівського національного університету природокористування «Архітектура і сільськогосподарське будівництво», наукового вісника Мукачівського державного університету.

Основні напрями наукових досліджень к.т.н., доцента Осадчука Т. Ю - дослідження несучої здатності, деформативності та довговічності скляних багатошарових конструкцій; сучасні методи дослідження, розрахунку та проектування будівельних конструкцій, будівель та споруд. Він також є співавторором багатьох проектів будівель і споруд громадського та промислового призначення.

Дослідженням сталебетонних балкових конструкцій під навантаженням, розрахунком та аналізом їх напружено-деформованого стану, інженерним комп’ютерним моделюванням будівельних конструкцій, будівель і споруд, їх вузлів на ЕОМ займається  к.т.н., доцент Р.А. Шмиг.

Впродовж останніх п’яти років кафедра налагодила добру співпрацю з Львівським обласним та міським центрами зайнятості. Разом із навчально-науковим інститутом післядипломного навчання проводиться підготовку слухачів з інженерної комп’ютерної графіки. Протягом відведеного терміну навчання слухачі отримують теоретичні та практичні навички роботи: від побудови звичайної лінії до складного тривимірного об’єкта.

Наукові дослідження, пов’язані з вивченням полів напружень і температури у конструкціях з використанням методу R-функцій та скінченних елементів проводить к.т.н., доцент Ю.І. Боднар. 

Поширено метод R-функцій на задачі визначення напружено-деформованого стану у пружних однорідних та неоднорідних тілах із системою тріщин; проводяться дослідження із застосування R-функцій до задач термопружності з урахуванням кінцевої швидкості поширення тепла; досліджуються поля напружень, деформацій та температури елементів будівельних конструкцій, у тому числі з використанням методу скінченних елементів.

Старший викладач Ю.І. Бандура на посаді інженера-конструктора в ДП "ЛЬВІВСЬКИЙ ПРОМБУДПРОЕКТ" брав участь у проектуванні цивільних (житлових і громадських) та промислових споруд різного класу наслідків (від СС1 до СС3) на території України. Пройшов професійну атестацію, що підтверджує його відповідність кваліфікаційним вимогам у сфері діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, професійну спеціалізацію, необхідний рівень кваліфікації і знань.

В 2021р. тримав кваліфікаційний сертифікат провідного інженера-проектувальника у частині забезпечення механічного опору та стійкості щодо об’єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки).

Монографія:

Лучко Й.Й. Методи випробування та дослідження будівельних матеріалів, конструкцій будівель і споруд: підручник. Львів: Світ, 2021. 485 с.

Наукові статті:

Максимович В., Гнатюк О., Оприск П. Розрахунок напружень у будівельних конструкціях у формі гіперболічного параболоїда. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 15-17.

Боднар Ю., Баран П. Лінійні коефіцієнти теплопередачі теплопровідних включень стін житлового будинку у м Львові. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 22-23.

Кінаш Р., Білозір В., Біденко І. Про критерій утворення тріщин у згинаних сталефібробетонних елементах. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 28-30.

Лучко Й., Кравець І. Визначення несучої здатності неоднорідного земляного полотна. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 39-41.

Лапчук М. Недооцінення визначення несучої здатності буронабивних мікропаль на прикладі польових випробувань. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 41-43.

Шмиг Р., Гризак П. Моделювання напружено-деформованого стану залізобетонних балок за одночасної дії зовнішнього навантаження та агресивного середовища. Ефективні технології і конструкції в будівництві та архітектура села: матеріали міжнар. наук.-технічн. конф. (в онлайн-режимі), м. Львів, ЛНАУ, 24-25 червня 2021 р. С. 31-54.

Лучко Й. Основні фактори середовища, які впливають на деградацію транспортних споруд із залізобетонних і металевих гофрованих конструкцій. Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій: матеріали XXII Міжнар. наук.-практ. форуму, 5-7 жовтня 2021 р. Львів: Ліга-Прес, 2019. С. 203-206.

Білозір В. Особливості деформаційного методу розрахунку сталефібробетонних згинаних елементів за ДСТУ-Н Б В.2.6-218:2016. Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій: матеріали XXII Міжнар. наук.-практ. форуму, 5-7 жовтня 2021 р. Львів: Ліга-Прес, 2019. С. 173-177.

Боднар Ю., Бойко Д. Дослідження в рамках SMATH STUDIO впливу спрощень на результати розрахунків двошарнірних арок. Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій: матеріали XXII Міжнар. наук.-практ. форуму, 5-7 жовтня 2021 р. Львів: Ліга-Прес, 2019. С. 177-180.

Гнатюк О., Лапчук М., Владика О. Енергоаудит приміщення басейну Буської ДЮСШ. Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій: матеріали XXII Міжнар. наук.-практ. форуму, 5-7 жовтня 2021 р. Львів: Ліга-Прес, 2019. С. 187-190.

 

У закордонних виданнях:

Назаревич Л.Е., Назаревич А.В., Олийнык Г.И., Келеман И.Н., Лапчук Н.А. Некоторые особенности тектоники и разрывообразования в очагах землетрясений Украинского Предкарпатья. Современные техника и технологии в научных исследованиях: матеріали XIII міжн. конф. молодих вчених і студентів, м. Бішкек, Республіка Киргизстан, 28-30 квітня 2021 р. С. 223-227.

Мaksymovych О., Lazorko А., Sudakov А., Hnatiuk О., Mazurak А., Dmitriiev О. Stress Concentration in Bounded Compositeplates with Carbon Reinforcement. Materials Science Forum. 2021. Vol. 1045. P. 147-156.