Кафедра здійснює навчання студентів за 30 навчальними дисциплінами для будівельників, архітекторів на ОС «Бакалавр», «Магістр» та «Доктор філософії», головними з яких є «Інженерна та комп’ютерна графіка», «Будівельна механіка», «Проектування будівельних конструкцій», «Інженерна геологія, основи і фундаменти», «Системи автоматизованого проектування у будівництві», «Будівельні конструкції захисних споруд», «Проектування спеціальних конструкцій», «Числове моделювання у будівництві», «Випробування та обстеження конструкцій будівель та споруд», «Основи і фундаменти для особливих геологічних умов», «Проектування захисних споруд», «Залізобетонні тонкостінні просторові конструкції», «Скляні конструкції будівель», «Обстеження та реконструкція захисних споруд», «Ремонт і підсилення будівельних конструкцій та основ фундаментів», «Експлуатація будівель і споруд»,  «Тривимірна інженерна комп'ютерна графіка», «Інформаційні технології в наукових дослідженнях», «Методи дослідження та випробування будівельних матеріалів і конструкцій», «Методи математичного моделювання будівельних конструкцій», «Сталебетонні конструкції», «Метод скінченних елементів для розрахунку будівельних конструкцій», «Ефективні конструкції фундаментів з використанням паль», «Контактні задачі в будівництві».
Навчальний процес забезпечують 1 доктор технічних наук, професор та 4 кандидати наук, доценти. Колектив кафедри активно покращує методичне забезпечення предметів, що викладаються. Вперше українською мовою видано підручник «Металеві конструкції» (автори: професори Ф.Є. Клименко, Л.І. Стороженко та доцент В.М. Барабаш). З грифом Міністерства аграрної політики України видано навчальний посібник «Інженерна комп’ютерна графіка» (автори: в.о. професора В.М. Боярчук, в.о. професора І.М. Добрянський, доценти В.М. Барабаш, Р.А. Шмиг). З грифом Міністерства освіти і науки України видано «Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури» (автори: в.о. професора В.М. Боярчук, в.о. професора І.М. Добрянський, доценти В.М. Барабаш, Р.А. Шмиг). В доробку кафедри – короткий термінологічний словник-довідник з геодезії, землеустрою та будівництва, понад 12 навчальних посібників з використання ЕОМ у будівельному проектуванні та майже 100 інших навчально-методичних розробок.
Кожного четверга впродовж вересня та жовтня в аудиторії 395 лекційного корпусу для студентів факультету будівництва та архітектури відбуваються навчальні курси з вивчення графічного редактора AutoCAD. Початок занять о 16.30. Організатор – кафедра будівельних конструкцій.