13 березня у Львівському національному аграрному університеті на землевпорядному факультеті відбувся захід профорієнтаційного спрямування «Ярмарок професій».
Метою заходу було сприяння працевлаштуванню випускників факультету. У вступному слові декан факультету професор М.Г. Ступень наголосив на важливості проведення зустрічей з виробничниками, які мають можливість працевлаштувати молодих фахівців за спеціальністю.
У заході взяли участь студенти-випускники факультету і провідні фахівці землевпорядної галузі. На запрошення факультету відгукнулись керівники провідних установ землевпорядного напряму Львівської і інших областей України, зокрема:
А.О. Андрущенко, сільський голова с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району Львівської області;
О.С. Бермес, начальник відділу Держегеокадастру в Сокальському районі Львівської області;
Ю.Є. Боса, начальник відділу Держгеокадастру у Радехівському районі Львівської області;
В.М. Василенко, начальник головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області;
Я.О. Гоцак, заступник начальника відділу Держгеокадастру у м. Львові;
А.В. Дем’янович, заступник директора ТОВ «Луги-2» в с. Великі Глібовичі Перемишлянського району Львівської області;
Т.Г. Калита, голова Радехівської РДА;
О.М. Ковалишин, заступник начальника управління земельних ресурсів Львівської міської ради;
В.Р. Комарницька, начальник управління персоналом Головного управління Держгеокадастру у Львівській області;
А.В. Лобунько, начальник міськрайонного управління Держгеокадастру у Кам’янець-Подільському районі та м. Кам’янець-Подільський Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області;
А.І. Мандій, начальник відділу екологічної інспекції Львівської області;
І.І. Мельник, перший заступник голови Радехівської РДА;
Д.В. Сидор, заступник директора ДП «Львівський інститут землеустрою»;
Р.М. Токай, голова Сокольської РДА;
М.І. Турчак, керуючий справами в Стрийській районній раді;
С.Й. Фур, начальник Самбірського міжрайонного управління водного господарства;
О.А. Цюра, начальник обласного управління водних ресурсів Львівської області.
Під час проведення заходу студенти-випускники особисто ознайомились із роботодавцями та вакансіями, які вони пропонують, оскільки вибір місця роботи – відповідальний крок. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір, залежить вдалий старт у доросле життя.
В рамках заходу присутніх привітав та ознайомив з умовами проведення ярмарку декан землевпорядного факультету, д.е.н., професор М.Г. Ступень. Він також передав вітання і побажання плідної роботи від ректора Львівського національного аграрного університету, д.б.н., професора, академіка НААНУ В.В. Снітинського, який дав високу оцінку ролі землевпорядної служби в умовах реформування АПК.
Фахівці від виробництва привітали всіх присутніх з нещодавнім професійним святом – Днем землевпорядника. У своїх виступах вони підкреслювали, що від професіоналізму землевпорядників у великій мірі залежить, наскільки ефективно використовується наша земля, в якому стані вона буде передана нащадкам, адже українське суспільство за всіх часів було пов'язане із землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства. В Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, тому що вона присвячена безцінному скарбові країни – її землі. Доповідачі зазначали, що професія землевпорядника є дуже багатогранною. «Землевпорядник, насамперед, є фахівцем із землеустрою та кадастру, геодезистом, картографом, юристом, економістом, інспектором, а також екологом, лісником, фахівцем водної галузі, агрономом, архітектором та містобудівельником, психологом, документознавцем та архіваріусом. І це далеко не весь перелік професій, до яких ми маємо відношення», – ділились фахівці від виробництва.
Усіх присутніх ознайомили з умовами і специфікою роботи та практичною частиною діяльності підпорядкованих їм підрозділів. Поділились, як заохотити майбутнього землевпорядника до праці в своїй державі, на своїй землі. Студентам побажали зробити правильний вибір в подальшому працевлаштуванні.
Студенти-учасники заходу переглянули презентації представників від виробництва, на власні очі побачили, що робочих місць, пов’язаних із землевпорядкуванням, є багато, і обирати слід обачно.
В кінці заходу виступили завідувачі кафедр землевпорядного факультету, які теж запропонували кращим студентам спробувати себе на викладацькій роботі, вступити в аспірантуру, взяти участь в темах, пов’язаних з держбюджетним фінансуванням у землеустрої.
Студенти змогли побачити усі тонкощі обраної ними професії. На практиці це неодмінно допоможе вибрати їм роботу за вподобанням, а для тих, хто ще не визначився, – зробило підказку для такого відповідального кроку у житті. Багато студентів запропонували свої резюме.
В результаті проведення подібних заходів студенти отримують можливість пройти стажування, а землевпорядні організації добирають для себе кваліфікованих фахівців. Таким чином, відбувається насичення галузей кадрами, затребуваними на ринку праці.
До речі, майже всі представники від виробництва і викладачі факультету, які взяли участь в заході – колишні випускники землевпорядного факультету ЛНАУ, що дає підстави сьогоднішнім випускникам ще раз переконатись у правильності вибору своєї професії з перспективи кар’єрного росту.