15 листопада 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відповідно до програми підвищення кваліфікації викладачів «Технології Industry 5.0 в сфері машинобудування, енергетики, агроінженерії та автомобільного транспорту» відбулася чергова лекція на тему «Методи віддаленої діагностики сучасних тракторів». Її провели сертифіковані інженери, технічні спеціалісти з колісних тракторів Fendt Ігор Кандирін і Тарас Мельников. Лектори в доступній формі на прикладі марки Fendt ознайомили присутніх з телеметрією сучасного трактора – віддаленим вимірюванням низки параметрів основних його систем з подальшим надсиланням по телекомунікації до споживачів, якими в основному є сервісні служби. Особлива увага була звернута на CAN BUS комунікацію – мережу, призначену для передачі даних між блоками управління трактора, та побудовану на ній систему віддаленої діагностики будь-якої його системи чи блоку управління. На багатьох реальних прикладах було показано можливості віддаленої діагностики аналізувати можливі відмови у роботі трактора та попереджати їх появу.
Лекція викликала величезну зацікавленість у слухачів. Вони поставили лекторам низку запитань, на які отримали повноцінні відповіді.
Декан факультету Степан Ковалишин щиро подякував Ігорю Кандиріну та Тарасу Мельникову за проведене заняття і від імені присутніх запросив їх провести наступну лекцію, присвячену ознайомленню з трансмісією Vario ML400 тракторів Fendt.

8 листопада 2024 року в черговий раз факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП відвідала делегація компанії «Мехатроніка» (м. Познань, Польща) на чолі з її керівником Річардом Кендзею. Гостям було презентовано нові лабораторії факультету, ознайомлено їх із навчальним процесом, зокрема із використанням в навчальному процесі студентів інженерних спеціальностей навчально-демонстраційних стендів виробництва даної компанії. Під час зустрічі було узгоджено процес передачі іншого обладнання, яке компанія «Мехатроніка» виготовила для ЛНУП і планує передати у вигляді спонсорської допомоги.
Щиро дякуємо пану Річарду Кендзі за довготривалу та дієву співпрацю і маємо надію на її суттєве розширення.

На кафедрі відбулася демонстрація легкого військового тактичного автомобіля-багі «Мамай», який є розробкою аспіранта кафедри автомобілів і тракторів Львівського національного університету природокористування Тараса Крайника. Це легкий, маневрений і потужний дизельний автомобіль з м’якою і високою підвіскою.
Працюємо всі на перемогу!

 

Для студентів-магістрів спеціальності «Автомобільний транспорт» 9 травня інженер з випробувань 1 категорії Державного підприємства «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» (ДП НДІ «Система») Остап Кравець провів лекцію на тему «Комплекс випробувань для сертифікації колісних транспортних засобів». Даний науково-дослідний інститут, що знаходиться у м. Львів, був заснований під керівництвом доктора технічних наук, професора кафедри автомобілів і тракторів Любомира Васильовича Крайника.
На лекції студенти дізнались про особливості сертифікації та технічного контролю автомобілів у лабораторних умовах. Лектором було описано всі складності, що виникають під час сертифікації автомобілів, привезених з-за закордону (особливо це стосується автомобілів виробництва США, де нормативна база не відповідає вимогам ЄС). Студенти також були ознайомлені з сучасним лабораторним обладнанням та прикладом діагностики гальмівної системи автомобіля на стенді.

 

10 квітня на кафедрі автомобілів і тракторів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій відбулося публічне обговорення освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 274 «Автомобільний транспорт». До обговорення долучилися стейкхолдери, роботодавці, випускники, розробники ОПП, науково-педагогічні працівники випускових кафедр, студенти спеціальності 274 «Автомобільний транспорт».
В обговоренні взяли участь: Орест Горбай, д.т.н., професор кафедри проєктування машин і автомобільного інжинірингу Національного університету «Львівська політехніка»; Віктор Шевчук, к.т.н., доц. кафедри експлуатації транспортних засобів та пожежно-рятувальної техніки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; Микола Ворона, головний інженер ТзОВ «ФХ Сервіс»; Марко Губені, інженер з гарантійного обслуговування ТзОВ «Тойота центр Львів "Діамант"»; Лілія Струк, керівник групи менеджерів ТОВ «Соловій-Транс»; Петро Сивулька, менеджер з логістики ТОВ «Намортранс»; Михайло Грубель, д.т.н., професор, начальник кафедри автомобільної техніки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного; Віктор Гуменюк, начальник транспорту ТзОВ «Торговий дім Бойчак».
Проаналізувавши структуру та зміст освітньо-професійних програм, учасники обговорення поділились власним баченням й пропозиціями щодо їх вдосконалення, висловили зауваження та рекомендації.
Основними рекомендаціями для бакалаврського рівня були: ширше використання системи Electude, зокрема англійською мовою; додати теми, що стосуються військових всюдиходів.
Основними рекомендаціями для магістерського рівня були: ввести теми щодо випробування електричних енергетичних установок автомобілів.
Стейкхолдери та партнери висловили свої пропозиції стосовно подальшої співпраці з випусковою кафедрою, покращення можливостей академічної мобільності учасників освітнього процесу.


26 березня провідний логіст, Manager of International Projects Development Department спільного українсько-канадського підприємства «РОСАН» к.т.н. Р.О. Крупич провів лекцію для студентів-магістрів спеціальності «Автомобільний транспорт» на тему «Логістичні системи та управління на транспорті для міжнародних перевезень».

Компанія займається логістикою мегаоператора Meest як в Україні (4000 відділень), так і в 74 країнах світу. Працює з 1989 року.

Лектор цікаво і з досвідом розповів про сучасну логістику у воєнний час, про теперішні виклики і труднощі, а також про додаткові можливості та закордонну співпрацю.

14 березня 2024 року відбувся захист докторської дисертації доцента кафедри автомобілів і тракторів ЛНУП Дмитра Рубана. Докторська дисертація на тему «Науково-прикладні основи прогностичної оцінки та формування ресурсу кузовів автобусів» за спеціальністю 05.22.02 «Автомобілі та трактори» була виконана на кафедрі автомобілів і тракторів ЛНУП під керівництвом професора Л.В. Крайника.
Робота захищена на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.20. Після жвавого обговорення всі члени ради одноголосно проголосували за присудження Д.П. Рубану наукового ступеня доктора технічних наук.
Вітаємо Дмитра Петровича з цим науковим досягненням!

 


7 березня на кафедрі автомобілів і тракторів для студентів першого (бакалаврського) рівня освіти зі спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» була проведена лекція від стейкхолдера на тему «Технічне обслуговування і діагностика автомобіля Renault K». Навчання проводив головний сервісний інженер фірми «ФХ сервіс Volvo Trucks Renault Trucks» Микола Ворона.

7 лютого 2024 року на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП для студентів спеціальностей 208 «Агроінженерія» та 274 «Автомобільний транспорт» технічним спеціалістом з колісних тракторів компанії AGCO Ігорем Кандиріним було проведено лекцію на тему «Електричні компоненти тракторів марки Fendt».
Під час лекції студенти мали змогу ознайомитися з: методикою ідентифікації електронних елементів відповідно до DIN 40719; складовими електронних блоків керування та їх основними функціями; вхідними компонентами та їх принципами дії; CAN-лініями та алгоритмом діагностики тракторів.

Нещодавно за ініціативою навчального центру TechTe@ch, який є офіційним представником Electude в Україні (провідної системи віддаленого інтерактивного технічного навчання, перевірки знань і онлайн-тестування), та за сприяння благодійної організації «Центр освітніх ініціатив» було проведено навчальні курси в рамках проєкту «Тренінговий центр Electude для підготовки фахівців автомобільної сфери під час післявоєнного відновлення України».
Завершальним етапом цих курсів стало проведення конкурсу «E-ВиклаDач», який передбачав оцінення сформованих на платформі Electude навчальних тематичних модулів за тематиками: «Будова та експлуатація автомобіля з використанням віддаленого інтерактивного навчання системи Electude», «Електротехніка та електрообладнання автомобіля в системі Electude», «Діагностування автомобілів та електричний привід в системі Electude». Оцінювались розгалуженість структури, об’єм та кількість розроблених власних модулів.