27 березня 2024 року відбулася зустріч гарантів та робочих груп із розробки освітньо-професійних програм «Туризм і рекреація» для СВО «Бакалавр» і «Магістр» зі стейкхолдерами. Враховуючи присутність закордонних учасників і з метою безпеки, традиційно зустрілися в онлайн-форматі з використанням платформи Zoom.
Обговорення розпочала завідувачка кафедри туризму Львівського національного університету природокористування, гарант магістерської програми Оксана Крупа з подяки усім присутнім за постійну співпрацю та активну участь в усіх заходах. Цінним є й те, що наші стейкхолдери, отримавши запрошення, завжди хочуть переглянути проєкти ОПП, щоб ґрунтовно підготуватися і внести свої пропозиції. Продовжила гарант бакалаврської програми Оксана Березівська, яка продемонструвала проєкт ОПП і звернула особливу увагу на вибіркові компоненти.
Після того, як гаранти обох програм представили проєкти, стейкхолдери приступили до обговорення. Колеги зі Замойської Академії д-р Кшиштоф Окапа та д-р Назар Кудла зосередили увагу на проходженні в рамках міжнародних проєктів навчальних і виробничих практик, а також практик за кордоном, зокрема в Польщі.
Людмила Циганок, президентка Асоціації професіоналів довкілля (PAEW), звернула увагу на актуальність розвитку сталих видів туризму та зеленої відбудови в контексті європейської інтеграції.
Юрій Зінько, старший викладач кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка, член правління Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, наголосив на актуальності рекреаційної діяльності і запропонував змістовно доповнити освітні компоненти поєднанням туризму і рекреації.
Від Яворівського національного природного парку були присутні директор Сергій Маруняк, Михайло Біляк, Ірина Любинець, Оксана Годованець, які підкреслили тісну співпрацю і наголосили на вдосконаленні проходження здобувачами вищої освіти виробничої практики на базі парку.
Представник кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського доцент Володимир Худоба запропонував розширити перелік освітніх компонент щодо рекреації та сільського туризму.
Тарас Яницький, директор Державного природознавчого музею Національної академії наук України, наголосив на необхідності оборони і психічного відновлення.
Директор туристичного оператора «Відвідай» Ігор Губіліт позитивно оцінив проєкти ОПП і підтвердив важливість гостьових лекцій.
Кластер СЗТ «Бойківський колорит» представила Оксана Клебан, яка підтримала унікальність обох освітніх програм і їх розвиток в напрямку сільського зеленого туризму.
Валентина Сохнич та Анна Зелінська, представники туристичної агенції «Савана», які часто виступають рецензентами кваліфікаційних робіт, внесли пропозиції щодо їх розділів.
Директорка приватного підприємства «ГалТурТранс» Наталія Корнієнко вкотре подякувала за наших здобувачів, які гарно себе зарекомендували, проходячи виробничу практику в даній турфірмі, і порадила збільшити кількість виїзних занять.
Від кафедри туризму ЛНУП в обговоренні взяли участь Оксана Крупа, Оксана Березівська, Юлія Боруцька, Світлана Бугіль, Ірина Дидів, Павло Іванюк.
Щиро дякуємо усім учасникам за плідну співпрацю та активне обговорення проєктів ОПП!