Христина Дверій
( 2020-2022 р.н)
викладач географії та туристичних дисциплін у Відокремленому структурному підрозділі "Стрийський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування"
Закінчила Львівський національний університет природокористування за спеціальністю 242 Туризм. Освітні компоненти, які вивчали в університеті, допомогли мені у викладанні здобувачам вищої освіти, адже в університеті я набула неабиякого досвіду спілкування між викладачем та здобувачем, навчилась правильно, лаконічно та зрозуміло доносити інформацію про туристичний потенціал, бізнес та гостинність. Обрана мною професія - це не тільки наука, це стиль життя, адже завдяки їй я можу легко відвідати будь яку країну, скласти туристичний маршрут для своїх друзів та знайомих і завжди почути схвальні відгуки та побачити радість у їх очах після подорожі.
Орест Мірчук
(2022-2024 р.н.)
менеджер відділу комунікації з клієнтами та співпраці з турагентами в туроператорі Відвідай
Моє навчання на магістратурі у Львівському національному університеті природокористування за спеціальністю 242 Туризм було насиченим і яскравим. Весь цей час проведений в університеті я все глибше та ґрунтовніше пізнавав туризм. Свої знання я здобував не тільки теоретично, але й практично. У 2023 році пройшов практику у кафе-ресторані “Хінкальня” міста Стрия, де я зміг пізнати туристичну галузь та сферу обслуговування з різних сторін і також познайомитися з багатьма новими та чудовими людьми. Всі освітні компоненти, які вивчалися за спеціальністю 242 Туризм в тій чи іншій мірі були для мене дуже корисні і вони мені знадобляться у подальшому житті. Адже після закінчення університету я влаштувався на роботу до найкращого туроператора України, а саме у Відвідай. Знання отримані під час навчання допомагають мені якісно і вправно виконувати свої функціональні обов'язками. На мою думку, вибір моєї професії був абсолютно вірним, адже в туризмі я знайшов поєднання всіх своїх вподобань і сокровенних бажань, і попри це також є можливість дарувати людям враження і емоції, дивувати цікавими подорожами, відповідно до їхніх можливостей та побажань.
Ірина Креховець
(2019-2022 р.н.)
організатор туристичних автобусних турів компанії DAVClub
Закінчила Львівський національний університет природокористування за спеціальністю 242 Туризм. Cтудентські роки були продуктивними, оскільки вдалося поєднувати теоретичні напрацювання з практикою. І ці знання допомогли у майбутній професії. Займаюся організацією автобусних турів: забезпеченням бронювання готельних номерів, місць на поромах, трансферів та екскурсій. Відповідаю за узгодження маршрутів, координацію транспорту та створення комфортних умов для кожного етапу подорожі. Завдяки отриманій освіті, яка поєднувала теоретичні знання з практичними навичками, мені вдалося ефективно планувати логістику, комунікувати з партнерами та враховувати всі деталі для організації незабутніх подорожей.
Вважаю, що професійний шлях став вдалим поєднанням інтересів, знань та прагнень до розвитку. Головною винагородою є можливість відкривати світ для інших, знайомлячи із різноманіттям культур, дарувати радість подорожей, нових емоцій та незабутніх вражень!
Руслана Павлюк
(2020-2024 р.н.)
здобувачка вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія у Львівському державному університеті внутрішніх справ
Закінчивши Львівський національний університет природокористування за спеціальністю 242 Туризм, мій життєвий шлях був насичений як теоретичними знаннями, так і практичними навичками, які я здобувала під час участі у круглих столах, конференціях, виїзних заняттях та екскурсіях. В 2023 р. я проходила міжнародну практику в Єгипті, де працювала спортивним аніматором в готелі Sunrise Royal Makadi 4 місяці. Перебуваючи там, я мала можливість засвоїти рівень англійської мови, спілкуватись з людьми різних національностей, дізнаватись більше про їх країни і культури, що надихнуло мене ще більше подорожувати майбутньому ділитись цим досвідом. Під час навчання в університеті я вивчала ключові аспекти туристичного бізнесу, організацію подорожей, а також основи гостинності, що дозволило мені сформувати глибоке розуміння функціонування цієї сфери. Поглиблені знання та практичний досвід дали мені впевненість у тому, що я обрала правильний шлях і знайшла професійний напрямок, який поєднує захоплення, креативність та прагнення до розвитку. Робота в туристичній сфері – це можливість допомагати людям здійснювати їхні мрії, відкривати нові горизонти та знайомитися з різними культурами. Я впевнена, що цей шлях дозволить мені не лише професійно зростати, але й приносити радість та незабутні емоції іншим.
Валерія Яцков
(2020-2024 р.н.)
здобувачка вищої освіти СВО Магістр за спеціальністю 242 Туризм і рекреація
З відзнакою закінчила Львівський національний університет природокористування за спеціальністю 242 Туризм СВО Бакалавр. Мої студентські роки пройшли дуже цікаво, туристичну сферу вивчала як з теоретичної так і з практичної сторони. У 2023 році проходила міжнародну практику в Болгарії від STAFFORENT LTD, де мені вдалося засвоїти теоретичний досвід на практиці, познайомитися з цікавими людьми та покращити свій рівень володіння іноземною мовою. Багато з освітніх аспектів, які я опанувала під час навчання в університеті, стали ключем до вирішення важливих завдань у сфері туристичного бізнесу та гостинності. Мій освітній шлях у поєднанні з професійним досвідом допомогли мені знайти справу, яка надихає, розкриває творчий потенціал і приносить користь людям. Можливість знайомити інших із навколишнім світом та сприяти пізнанню культурного різноманіття — це найцінніша нагорода за роки навчання. Я впевнена, що мій професійний вибір є гармонійним поєднанням інтересів, знань і бажання постійно розвиватися. Переконана, що кожен повинен йти за своїми мріям і не боятися викликів! Обрана мною професія дозволяє не лише насолоджуватися кожною миттю, але й дарувати радість, відпочинок та задоволення іншим людям.
Христина Жеребецька
(2018-2024 р.н.)
адміністратор готельно-ресторанного комплексу «Верхолки»
За роки навчання в університеті здобула СВО Бакалавр, спеціальність 242 «Туризм», диплом з відзнакою та СВО Магістр, спеціальність «Туризм». Багатий досвід та високий рівень знань я змогла отримати завдяки участі у різноманітних наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт, круглих столах, написанням тез та інших цікавих подіях, якими було сповнене студентське життя. Найбільшу мою увагу привертала сфера обслуговування, готельно-ресторанний бізнес, поведінка споживача та інноваційні технології в туризмі. Освітні компоненти під час навчання надзвичайно допомагали розвиватись та дали мені теоретичні знання, що розвинули практичні навички у сфері обслуговування. Впродовж років навчання я практикувалась у готельно-ресторанному комплексі, де змогла знайти цікаву роботу і реалізувати себе як професіонал. Я не лише здобула необхідні знання, але розвинула критичне мислення, володію досвідом керування персоналом, маю навички комунікації та лідерства, які стали ключовим аспектом у моєму житті.
Науково-педагогічні працівники кафедри активно забезпечують своїх здобувачів вищої освіти ефективними знаннями та дають можливість розвиватись не лише у науковій сфері, але й виділяти простір для творчого потенціалу здобувачів. Переконана, для того, щоб отримати цікавий досвід протягом навчання та стати професіоналом слід бути активним, наполегливо працювати над собою, здобувати безцінні знання, не боятись помилок та, звісно, реалізовувати свої великі плани на майбутнє.
Роксолана Ванько
(2018-2022)
експерт з контролю якості від корейської компанії «Dongshin»
З відзнакою закінчила Львівський національний університет природокористування за спеціальністю 242 "Туризм". Під час навчання в нашому університеті я зрозуміла й відчула значення фрази: «Найкращі — студентські роки». Моє студентське життя було яскравим, цікавим і продуктивним. Завдяки нашим викладачам я змогла розкрити себе в різних напрямах. Вони підтримували мене, іноді навіть більше, ніж я сама вірила в свої сили. В період навчання я була головою туристичного клубу «Kontour», де ми організовували поїздки для студентів. Практикувала організацію турів у межах України, що слугувало і для практичного навчання, відпочинку та пізнання нашої прекрасної цікавих історичних місць нашої країни.
Протягом навчання я брала активну участь у семінарах, круглих столах, конференціях та інтерактивах, що надавало мені можливість розвиватися. Під час практики мала нагоду давати інтерв’ю з приводу відкриття нового туристичного маршруту. Викладачі надали нам неоціненний практичний досвід під час навчання та написанні бізнес-планів і здійсненні фінансових розрахунків для створення власних ініціатив. Дуже важливою частиною навчання було вивчення іноземних мов, оскільки завдяки отриманим знанням я тепер вільно спілкуюся англійською та польською мовами.
Я надзвичайно рада, що обрала саме цю професію та саме в цьому університеті. Навчання тут дало мені потужний поштовх до розвитку, надихнуло прагнути більшого та працювати над тим, щоб робити життя, відпочинок і інших людей комфортнішими й кращими. Дуже важливо займатися тим, що приносить справжнє задоволення. І саме тут мені прищепили любов до своєї справи.
Положення KONTOUR 2022 р. - завантажити
Заява на вступ до складу студентського клубу - завантажити
У 2021 р. на кафедрі туризму було створено туристичний клуб ЛНУП «KontouR», який об’єднує здобувачів вищої освіти, викладачів, аспірантів, співробітників для здійснення організаційно-виховної роботи, популяризації активного туризму та краєзнавства у Львівському національному університеті природокористування. Повна назва клубу: Клуб активного туризму та краєзнавства Львівського національного університету природокористування «Туристичний клуб ЛНУП "KontouR"».
Студентський клуб активного туризму та краєзнавства є не лише платформою для організації змістовного дозвілля, але й важливим чинником всебічного розвитку молоді, особливо в умовах російсько-української війни. У цей складний час його діяльність набуває особливої актуальності, сприяючи підвищенню інтересу до активного способу життя, формуванню екологічної свідомості та збереженню культурної спадщини, що є важливим для національної ідентичності та відродження України.
Девіз клубу:
«LET THE WHOLE WORLD BELONG TO YOU!»
«НЕХАЙ ВЕСЬ СВІТ НАЛЕЖИТЬ ТОБІ!»
Метою туристичного клубу ЛНУП «KontouR» є створення умов для всебічного розвитку його членів через організацію туристично-краєзнавчих маршрутів і змістовного дозвілля, сприяння інтелектуальному та фізичному вдосконаленню, а також формування активної життєвої позиції. Клуб орієнтований на проведення позанавчальної виховної роботи зі студентською молоддю, популяризацію здорового способу життя, розвиток професійних навичок і залучення до активного відпочинку. Особлива увага приділяється екологічному, національно-патріотичному та духовному вихованню здобувачів освіти, стимулюванню їхньої соціальної активності, розвитку ініціативності, відповідальності та гармонійному становленню особистості.
Головою Клубу є здобувачка вищої освіти Софія Вовк. Членами туристичного клубу ЛНУП «KontouR» можуть бути всі здобувачі вищої освіти університету усіх форм навчання, викладачі, аспіранти та співробітники.
KONTOUR Звіт про роботу 2021-2024 - завантажити
Актуальність і напрями діяльності туристичного клубу ЛНУП «KontouR»
1. Сприяння розвитку активного туризму
Молодь все більше цінує активний спосіб життя, який допомагає підтримувати фізичне здоров’я, розвивати витривалість та зменшувати стрес. Тому, туристичні подорожі, походи, спортивні ігри на природі стають сучасною альтернативою пасивному дозвіллю.
2. Популяризація краєзнавства та національно-патріотичне виховання
Сучасне суспільство потребує збереження природних ресурсів, культурної спадщини та історичних традицій. Клуб сприяє вивченню локальної історії, фольклору, традицій, звичаїв, культури, археології, географії, що стимулює інтерес до рідного краю.
3. Формування соціально активної особистості
Участь у туристичних і краєзнавчих заходах сприяє розвитку лідерських якостей, командної роботи, комунікативних навичок. Це є актуальним для підготовки до майбутнього професійного життя та вирішення сучасних соціальних викликів.
4. Екологічна свідомість і сталий розвиток
Потреба у формуванні відповідального ставлення до природи та природних ресурсів стає ключовою у вихованні молоді. Клуби такого формату допомагають підвищувати екосвідомість і екологічну культуру здобувачів освіти через практичну взаємодію з природою.
Студентські спогади.pdf - завантажити
5. Інтеграція в національні та міжнародні тенденції
Активний туризм і краєзнавство є частиною глобальних трендів, зокрема екотуризму, культурно-пізнавального та спортивного туризму. Здобувачі освіти можуть брати участь у міжнародних проєктах, обмінах, змаганнях, що підвищує їхню конкурентоспроможність на світовому рівні.
Переваги діяльності туристичного клубу ЛНУП «KontouR»
Студентський клуб активного туризму та краєзнавства не лише формує гармонійно розвинену особистість, але й сприяє популяризації здорового способу життя, екологічної культури та любові до рідного краю. Його діяльність допомагає молоді знайти себе, зміцнити зв’язок із природою та культурною спадщиною, що є надзвичайно важливим у сучасному суспільстві.
Положення Стежками Степана Бандери - завантажити
Положення про кафедру туризму 2022 р. - завантажити
Стратегія розвитку кафедри туризму 2022-2027 рр. - завантажити
Витяг з Реєстру БУДІВЕЛЬНОЇ діяльності - завантажити
ПЕРЕЛІК ДОГОВОРІВ КАФЕДРИ ТУРИЗМУ ЛНУП
№з/п |
Назва установи |
Завантажити |
1. |
AKADEMIA ZAMOJSKA (м. Замость, Польща) |
|
2. |
Міжнародна Академія Прикладних Наук (м. Ломжа, Польща) |
|
3. |
Wyzsza Szkola Gospodarki (Університет економіки) (м. Бидгощ, Польща) |
|
4. |
Health Resort & Medical SPA Aquapark Panorama Morska (с. Ярославець, Польща) |
|
5. |
ТзОВ «СТАФФОРЕНТ» (LTD «STAFFORENT») (м. Варна, Болгарія) |
|
6. |
«Міжнародний центр СкілСпрінт» International center SkillSprint company (м. Варна, Болгарія) |
|
7. |
ЗАТ ОРМЕ ІНВЕСТИСІЙОС (UAB ORME INVESTICIJOS) (м. Вільнюс, Литва) |
|
8. |
Управління туризму та курортів Львівської ОДА |
|
9. |
Львівська асоціація розвитку туризму |
|
10. |
Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» |
|
11. |
Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» |
|
12. |
Яворівський національний природний парк |
|
13. |
Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» |
|
14. |
Туристичний оператор «Відвідай» |
|
15. |
Приватне підприємство «СТАТУС-ЛЬВІВ» |
|
16. |
Турагенція «Корал Тревел Стрий» |
|
17. |
Львівський національний університет імені Івана Франка |
|
18. |
Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського |
|
19. |
Державний біотехнологічний університет |
|
20. |
Одеський національний технологічний університет |
|
21. |
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького |
|
22. |
Туристична агенція «Савана» |
|
23. |
Туристичне агентство «Навколо Світу - Тур» |
|
24. |
Туристичний агент (Туристичне агентство) «School Travel» |
|
25. |
Приватне підприємство «ГАЛТУРТРАНС» |
|
26. |
Ресторанно-готельний комплекс SOBIESKI |
|
27. |
ТзОВ «МОНОЛІТ» |
|
28. |
ТзОВ туроператор «ДАВ КЛУБ» |
|
29. |
ПП «Шлях до Надії» (кафе «Мартуся») |
|
30. |
Франчайзингове туристичне агентство «Tours&Tickets» |
|
31. |
Готель «Марс» |
|
32. |
Туристична компанія «Тропікана Тур» |
|
33. |
Карпатський національний природний парк |
|
34. |
Національний природний парк «Сколівські Бескиди» |
|
35. |
Національний природний парк «Північне Поділля» |
|
36. |
Державний природознавчий музей Національної академії наук України |
|
37. |
Professional Association of Environmentalists of the World Асоціація професіоналів довкілля (Громадська спілка «Професійна асоціація екологів України») |
|
38. |
Вілла «Сади Єви» |
Процес виховання у закладі вищої освіти поєднаний з процесом навчання молоді, опануванням основами наук, багатством національної й світової культури. Кафедра туризму активно проводить виховну роботу серед здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, яка спрямована на формування здобувача вищої освіти як творчої особистості, сприяє проявленню в них якостей лідерства, здатності брати на себе відповідальність, вміння залагоджувати конфлікти, працювати в команді, управляти своїм часом, здатність логічно і критично мислити та самостійно приймати креативні рішення. Виховна робота на кафедрі туризму Львівського національного університету природокористування проводиться згідно із затвердженим загально-університетським планом виховної роботи.
До основних напрямів виховної роботи кафедри туризму відноситься національно-патріотичне та екологічне виховання молоді, культурно-освітні заходи, професійна орієнтація, волонтерська діяльність та здоровий спосіб життя. Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація беруть участь в організації заходів, присвячених історії, культурі та традиціям України, творчих конкурсах, тематичних вечорах, спрямованих на розвиток креативності, командної роботи та комунікативних навичок у здобувачів вищої освіти.
Також науково-педагогічні працівники кафедри туризму звертають особливу увагу на екологічну свідомість здобувачів вищої освіти та принципи сталого розвитку. Вони беруть участь у спортивних змаганнях, організації туристичних походів та інших заходах, спрямованих на розвиток туризму і популяризацію здорового способу життя серед молоді. Здобувачі вищої освіти беруть активну участь у волонтерських ініціативах та благодійних акціях, спрямованих на допомогу Збройним Силам України та вразливим категоріям населення.
Щорічно на початку навчання у Львівському національному університеті природокористування відбувається урочиста посвята здобувачів вищої освіти першого курсу, проходить знайомство з наставниками академічних груп, територією університету, та освітнім процесом у закладі вищої освіти. Науково-педагогічні працівники кафедри туризму відвідують гуртожитки з метою контролю умов проживання студентів спеціальності 242 Туризм і рекреація, проводять з ними бесіди та інші заходи виховного характеру.
Здобувачі вищої освіти мають можливість відвідувати музеї, виставки, театри, щоб ознайомитися з історією нашого краю. Під час освітнього процесу наставники академічних груп разом із здобувачами відвідують культурні та мистецькі заходи, які проводяться в університеті, наприклад виставка «Історії Героїв Небесної Сотні Львівщини».
З початку російсько-української війни змінилася тематика виховних заходів, адже війна проходить не лише по лінії фронту, але й у серцях кожного з нас. Проводяться виховні заходи присвячені світлій пам’яті подвигів непереможного духу наших Героїв Небесної сотні, вшануванню пам’яті загиблих героїв та іншим актуальним темам.
Для здобувачів вищої освіти на кафедрі туризму організовуються виховні заходи та зустрічі з отцем храму святого рівноапостольного князя Володимира Великого УГКЦ Іваном Венгрином на релігійні тематики. Також проводяться зустрічі з психологом Львівського національного університету природокористування Мирославою Ходаковою на актуальні теми сьогодення, особливо психологічний та емоційний стан у період війни.
Здобувачі вищої освіти беруть активну участь в університетських заходах, творчих колективах, фестивалях та спортивних заходах, долучаються до фестивалю-конкурсу «Нові таланти ЛНУП», Конкурс краси «Міс та Містер ЛНУП», КВН та інші.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація разом з на-ставниками академічних груп відвідують Музей Степана Бандери та відкритий кафедрою туризму ЛНУП туристичний історико-краєзнавчий маршрут «Стежками Степана Бандери», Музей історії ЛНУП, Наукову бібліотеку та читацький зал ЛНУП. Цікавими є відділ комплектування та наукової обробки літератури, інформаційно-бібліографічий відділ, відділ обслуговування читачів та зал електронних ресурсів. Обов’язково проводяться заходи до Міжнародного дня туризму, Міжнародного дня музеїв, до дня Європи в Україні, адже саме зараз це важливо завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти.
Виховна робота кафедри туризму Львівського національного університету природокористування сприяє не лише підвищенню загального рівня освіченості здобувачів вищої освіти, але й формуванню гармонійної, соціально активної особистості. Надалі кафедра туризму планує розширювати спектр виховних заходів, залучаючи нові форми та методи роботи для задоволення сучасних вимог суспільства та професійної сфери.
31 травня 2023 року на факультеті землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування відбувся І етап конкурсу «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування – 2023». За результатами обговорення рекомендовано до участі в II етапі конкурсу наступні наукові студентські гуртки: «Державний земельний кадастр» (кафедра земельного кадастру, керівник доц. Мирослава Смолярчук) і «Туризмознавець» (кафедра туризму, керівник доц. Оксана Березівська).
Положення про навчальну лабораторію моделювання і проектування туристичних продуктів сільського зеленого туризму ЛНУП - завантажити
Положення про навчальну лабораторію організації та технологій готельно-ресторанної справи ЛНУП - завантажити
Положення про навчальну лабораторію технологій просування і продажу туристичних продуктів ЛНУП - завантажити
Навчальна лабораторія організації та технології готельно-ресторанної справи кафедри туризму є структурною одиницею Львівського національного університету природокористування.
Навчальна лабораторія використовується для застосування на практиці отриманих у процесі теоретичного навчання знань, зокрема: вміння використовувати чинну нормативно-правову базу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності туристів; бронювання місць ночівлі в готелі за допомогою інформаційних технологій; оформлення технічної документації, виїзних супровідних документів; вміння користуватися технічними засобами та оперувати інноваційними технологіями в готельному бізнесі; аналізу ринку готельно-ресторанних та туристичних послуг, його масштабів та тенденцій.
У навчальній лабораторії проводяться лекції, семінарські та практичні заняття з освітніх компонентів спеціальності 242 Туризм і рекреація, зокрема Організація готельного господарства, Організація туризму, Організація ресторанного господарства, Сервісологія та інших, згідно з вимогами освітньо-професійних та профільних навчальних і робочих програм. Методи освітньої діяльності базуються на активному залученні здобувачів до освітнього процесу з використанням методичних матеріалів, періодичних видань, навчально-програмної документації, наочних посібників, електронних ресурсів, майна, що відноситься до готельно-ресторанної сфери.
На кафедрі туризму функціонує Навчальна лабораторія моделювання і проєктування туристичних продуктів сільського зеленого туризму.
Вона створена з метою:
‒ проведення всіх видів практичної, дисциплінарної, міждисциплінарної та науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти, передбачених циклами фундаментальної, природничо-наукової, загально-економічної, професійної та практичної підготовки;
‒ широкого залучення науково-педагогічних працівників та здобувачів університету до проведення фундаментальних досліджень і здійснення прикладних розробок за пріоритетними напрямами наукової та інноваційної діяльності у сфері сільського зеленого туризму;
‒ сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Західному регіоні України, зокрема у Львівській області, а також підготовки та підвищення кваліфікації фахівців сфери обслуговування;
‒ активізації організації співпраці університету зі стейкхолдерами, що забезпечить якісну професійну підготовку фахівців сектору сільського зеленого туризму.
Наукові дослідження лабораторії реалізуються в напрямах: моніторингу та оцінювання туристичної діяльності на різних ієрархічних рівнях; організації, формування і реалізації туристичних продуктів сільського зеленого туризму; розроблення стандартів якості комплексного безпечного туристичного обслуговування споживачів; оцінювання соціально-економічної ефективності туристичної діяльності в галузі сільського зеленого туризму тощо.
Навчальна лабораторія надає можливість здобувачам вищої освіти проводити наукові дослідження щодо сучасного стану та розвитку сільського зеленого туризму, виконувати завдання, пов’язані з моделюванням і проєктуванням туристичних продуктів сільського зеленого туризму, а також з організацією діяльності сільських садиб.
Навчальна лабораторія технологій просування і продажу туристичних продуктів
На кафедрі туризму була створена навчальна лабораторія технологій просування і продажу туристичних продуктів, яка стала невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців спеціальності 242 Туризм і рекреація як навчальна база практики з просування та продажу туристичного продукту та туристичних послуг з використанням спеціального програмного забезпечення.
Метою створення навчальної лабораторії є формування у здобувачів знань про економічну сторону технології продажів туристичних послуг, системи маркетингу, аналіз продажів туристичних продуктів, характерних для сфери туризму в Україні, набуття вмінь щодо виявлення, створення і задоволення потреб споживачів турпродукту, а також практична підготовка майбутніх фахівців – професіоналів, які опановують свої фахові компетентності в реальних умовах.
Навчальна лабораторія займається вивченням основних видів продажів та методів дослідження поведінки споживача в туризмі, освоєнням технології роботи з клієнтами в «контактній зоні», сучасних опосередкованих технологій просування та продажу турпродукту; сприяє науковим дослідженням в галузі туризму; аналізує ринок туристичних послуг, його масштаби та тенденції.
В навчальній лабораторії проводяться лекції, семінарські та практичні заняття з дисциплін спеціальності 242 Туризм і рекреація, зокрема Технологія продажів у туризмі, Сервісологія, Організація туризму, Інноваційні технології в туризмі, Спеціалізовані види туризму, Маркетинг у туризм, Міжнародний туризм, Аналіз діяльності туристичних підприємств, Економіка туристичного підприємства, Бізнес-планування у туризмі та інших, згідно з вимогами освітньо-професійних та профільних навчальних і робочих програм. Методи освітньої діяльності базуються на активному залученні здобувачів до освітнього процесу з використанням методичних матеріалів, періодичних видань, навчально-програмної документації, наочних посібників, електронних ресурсів та спеціального програмного забезпечення.
На основі навчальної лабораторії проводяться регулярні засідання наукового гуртка «Туризмознавець». Учасники гуртка ознайомлюються з методами та прийомами ведення продажів на внутрішніх і міжнародних ринках, вивчають ринок туристичних послуг, його масштаби та тенденції, вдосконалюють навички з організації особистісних продажів та продажів через GDS-системи, CRM-системи, вебсайти та інтернет-агентства. Також проводяться зустрічі із практиками у сфері туризму та гостинності.
Таким чином, основною функцією навчальної лабораторії технологій просування і продажу туристичних продуктів є забезпечення високого рівня якісної практичної підготовки здобувачів шляхом поєднання теоретичних і практичних складових змісту освіти та вимог сучасної туристичної індустрії.
Внаслідок нічної атаки російськими дронами 1 січня 2024 року було зруйновано корпус факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування. Відповідно дві лабораторії, які там знаходилися, було зруйновано. Однак, ми сподіваємося на швидку відбудову і повернення в наші авдиторії.
Шановні абітурієнти! Колектив кафедри туризму Львівського національного університету природокористування щиро запрошує Вас на навчання за спеціальністю 242 «Туризм і рекреація».
СВО Бакалавр |
СВО Магістр |
Освітня програма: «Туризм і рекреація» |
Освітня програма: «Туризм і рекреація» |
Галузь знань: 24 Сфера обслуговування |
Галузь знань: 24 «Сфера обслуговування» |
Спеціальність: 242 Туризм і рекреація |
Спеціальність: 242 Туризм і рекреація |
Освітня кваліфікація: бакалавр з туризму |
Освітня кваліфікація: магістр з туризму |
Про професію
В умовах сьогодення туризм як галузь економіки демонструє найбільш динамічні темпи розвитку в світі. У другій половині XX століття туризм перетворився на справжню індустрію, що включає: готельні підприємства, транспортні засоби, об’єкти харчування, розважального, пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого призначення, підприємства, що здійснюють туроператорську і турагентську діяльність, а також організації, що надають екскурсійні послуги і послуги гідів-перекладачів. На цю галузь припадає 10% світового ВВП і кожне десяте робоче місце з високим рівнем заробітної плати. За даними Всесвітньої туристичної організації, 266 млн осіб у світі зайнято в індустрії туризму і пов’язаних з нею галузях. Частка міжнародного туризму (подорожі та пасажирські перевезення) становить 30% світового експорту послуг і 7% від загального обсягу експорту товарів та послуг.
Де працювати:
‒ у туристичних компаніях всіх форм власності, санаторно-курортних комплексах;
‒ у готельно-ресторанному бізнесі;
‒ в індустрії дозвілля та розваг;
‒ організувати власну туристичну компанію;
‒ в екскурсійних бюро;
‒ в інформаційно-краєзнавчих центрах;
‒ у маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю;
‒ в державних органах національного, регіонального, муніципального рівня;
‒ у навчальних та науково-дослідних установах.
Ким працювати:
‒ турагент (менеджер) туристичної агенції;
‒ керівник туроператорської компанії;
‒ директор туристичного агентства;
‒ координатор роботи відділів та філій великих туристичних компаній;
‒ менеджер з продажу турів;
‒ менеджер з організації дозвілля;
‒ екскурсовод, гід-перекладач;
‒ фахівець готельно-ресторанної сфери;
‒ інструктор оздоровчо-спортивного туризму;
‒ фахівець з розвитку сільського туризму;
‒ референт з виробництва туристичних послуг;
‒ референт з продажу, перевезень та бронювання авіаквитків;
‒ фахівець туристичного супроводу;
‒ консультант з подорожей;
‒ керівник туристичної групи;
‒ фахівець із туристичної безпеки;
‒ фахівець з туризму в органах виконавчої влади;
‒ науково-педагогічний працівник в навчальних та науково-дослідних інституціях.
Наші переваги:
‒ використання інноваційних підходів у викладанні спеціалізованих освітніх компонентів;
‒ тісна співпраця з роботодавцями в процесі формування практичних компетентностей майбутнього фахівця з туризму та рекреації, в тому числі через дуальне навчання;
‒ поглиблене вивчення сучасних технологій просування і стимулювання продажу туристичних продуктів;
‒ можливість стажування й проходження практики у вітчизняних і закордонних закладах туристичної індустрії;
‒ участь в інтегрованих навчально-практичних заняттях, які передбачають подорожі, екскурсії та туристичні походи під час освітнього процесу;
‒ вивчення кількох іноземних мов;
‒ цікаве і насичене студентське життя, можливість займатися художньою самодіяльністю і спортом, у тому числі професійно;
‒ комфортні та розташовані близько до навчальних корпусів університету гуртожитки.
Умови вступу у 2024 році
Ступінь вищої освіти |
Спеціальність |
Термін навчання |
Умови конкурсного відбору |
Бакалавр на основі повної загальної середньої освіти |
242 Туризм і рекреація |
3 роки 10 місяців |
ЗНО 2021 (два предмети) або НМТ 2022, 2023 (три предмети) або НМТ 2024 (чотири предмети) Мотиваційний лист |
Бакалавр (скорочена форма) ОКР молодшого спеціаліста, ОС молодшого бакалавра, ОПС фахового молодшого бакалавра |
242 Туризм і рекреація |
2 роки 10 місяців |
ЗНО 2021 (два предмети) або НМТ 2022, 2023 (три предмети) або НМТ 2024 (чотири предмети) Мотиваційний лист |
Магістр на основі ОС Бакалавр, ОС Магістр (ОКР Спеціаліст) |
242 Туризм і рекреація |
1 рік 4 місяці |
ЄВІ 2023 або 2024 ЄФВВ 2024 Мотиваційний лист |
На кафедрі туризму ЛНУП викладають обов’язкові освітні компоненти професійної підготовки, які є основою для набуття здобувачами вищої освіти необхідних теоретичних і практичних знань фахового характеру:
СВО Бакалавр |
СВО Магістр |
Організація туризму |
Туризмологія |
Туристичне краєзнавство |
Управління проєктами в туризмі |
Основи наукових досліджень |
Управління інноваціями в туризмі |
Рекреалогія та рекреаційні комплекси світу |
Управління туристичними дестинаціями |
Організація анімаційної та екскурсійної діяльності |
Економіка міжнародного туризму |
Туризм на природоохоронних територіях |
Геопросторова організація туризму та рекреації |
Сервісологія |
Методологія та організація наукових досліджень в туризмі |
Організація готельного господарства |
|
Економіка туристичного підприємства |
|
Технологія продажів у туризмі |
|
Організація ресторанного господарства |
|
Міжнародний туризм |
|
Бізнес-планування у туризмі |
|
Інноваційні технології в туризмі |
|
Відповідно до вимог студентоцентрованого підходу навчання за спеціальністю 242 Туризм і рекреація забезпечує право здобувачів вищої освіти на можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії в університеті через вибір вибіркових освітніх компонентів професійної підготовки:
СВО Бакалавр |
СВО Магістр |
Страхування у туризмі |
Управління якістю та безпекою в туризмі |
Організація підприємницької діяльності в агротуризмі |
Екскурсійна та туристично-рекреаційна діяльність |
Спеціалізовані види туризму |
Стратегічне управління сталим розвитком туризму |
Курортна справа |
Менеджмент туристичних дестинацій внутрішнього туризму |
Поведінка споживача |
Організація рекреаційної діяльності туристичних дестинацій |
Аналіз діяльності туристичних підприємств |
Інноваційний розвиток у сільському туризмі |
Управління конкурентоспроможністю туристичних підприємств |
Організація екологічного та сільського туризму |
Культурний туризм та креативні індустрії |
|
Сільський туризм |
|
Туристична логістика |
|
Іміджелогія та PR у туризмі |
|
Широко використовуються активні методи навчання, зокрема обговорення практичних ситуацій, круглі столи і дискусії на задану тему, доповіді, есе, презентації здобувачів вищої освіти та їх обговорення і аналіз, ділові ігри, заняття із використанням програмованих засобів навчання, а також позааудиторна практико-орієнтована підготовка. Створено та обладнано спеціальні лабораторії для навчання: лабораторію технологій продаж, просування і реалізації туристичних продуктів; лабораторію моделювання і проектування туристичних продуктів сільського зеленого туризму; лабораторію організації та технології готельно-ресторанної справи.
До аудиторних занять залучаються стейкхолдери, професіонали-практики, експерти галузі туризму та рекреації, представники роботодавців, проводяться виїзні та гостьові заняття із здобувачами на базах філій кафедри.
Освітній процес забезпечено необхідною навчально-методичною літературою для виконання курсових і кваліфікаційних робіт, проведення лекційних, семінарських і практичних занять.
Здобувачі вищої освіти мають можливість проходити навчальну і виробничу практику в організаціях та установах туристично-рекреаційної сфери.
Наукова робота є невід’ємним напрямом діяльності кафедри туризму ЛНУП. У центрі уваги науковців кафедри є актуальні проблеми розвитку туризму та рекреації. Головними пріоритетами наукової роботи кафедри є дослідження актуальних тенденцій розвитку рекреаційно-туристичного комплексу України, проблем управління і стратегічного планування розвитку сільського зеленого туризму на Львівщині та в Україні, розробка нових підходів до формування інноваційного туристичного транскордонного продукту, розвиток готельного бізнесу та сфери гостинності.
З метою обміну науковою інформацією кафедрою туризму встановленні партнерські стосунки із провідними закладами вищої освіти, науково-дослідними установами, підприємцями та представниками влади, зокрема з Львівським національним університетом імені Івана Франка, Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського, Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Одеським національним технологічним університетом, Управлінням туризму та курортів ЛОДА, Львівською асоціацією розвитку туризму, Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді», Спілкою сприяння розвитку сільського зеленого туризму України, Яворівським національним природним парком, Регіональним ландшафтним парком «Знесіння», Регіональним ландшафтним парком «Верхньодністровські Бескиди», туристичним оператором «Відвідай», туристичним агентством «Савана», приватним підприємством «ГАЛТУРТРАНС», туристичним агентством «Навколо Світу - Тур» та іншими.
У сфері міжнародного співробітництва кафедра співпрацює з Компанією «STAFFORENT» (м. Варна, Болгарія), Компанією SkillSprint (Болгарія), Курортним спа-комплексом Aquapark Panorama Morska (с. Ярославець, Польща), Академією Замойською (м. Замость, Польща), Університетом економіки (м. Бидгощ, Польша), Вищою школою агробізнесу в Ломжі та іншими зарубіжними партнерами Львівського національного університету природокористування.
Науковою темою кафедри є «Розвиток соціо-еколого-економічної системи туризму і рекреації в умовах глобалізації». За результатами наукових досліджень науково-педагогічними працівниками кафедри опубліковано ряд монографій у співавторстві, навчальних посібників, фахових статей у виданнях України, наукових статей у зарубіжних виданнях, у тому числі тих, які відносяться до наукометричної бази даних Scopus та Web of Science, тез доповідей міжнародних та всеукраїнських конференцій.
Кафедра розвиває такі наукові напрями досліджень:
• Інноваційні технології в туризмі та індустрії гостинності (Мальська М.П., Крупа О.М., Березівська О.Й.);
• Роль та інструменти маркетингових досліджень у діяльності туристичних підприємств (Бугіль С.Я., Березівська О.Й., Стадник М.Є);
• Розвиток туризму в регіонах України та сільських територіях в умовах глобальних викликів (Крупа О.М., Боруцька Ю.З., Бугіль С.Я., Березівська О.Й., Стадник М.Є.,Дидів І.Б., Іванюк П.В.);
• Тенденції розвитку туристично-рекреаційного комплексу України в умовах глобалізації (Мальська М.П., Боруцька Ю.З., Березівська О.Й., Іванюк П.В.);
• Аналіз принципів геопросторової організації туризму і рекреації в Україні та світі (Боруцька Ю.З.);
• З’ясування ролі природних туристично-рекреаційних ресурсів в екотуристичному потенціалі України (Боруцька Ю.З., Дидів І.Б., Іванюк П.В.);
• Популяризація сільського зеленого туризму як чинника розвитку туристично-рекреаційного потенціалу дестинації (Боруцька Ю.З., Крупа О.М., Бугіль С.Я., Березівська О.Й., Дидів І.Б.);
• Встановлення причинно-наслідкових зв’язків виникнення та розвитку екологічного туризму, сільського зеленого туризму, інших альтернативних видів туристично-рекреаційної діяльності (Боруцька Ю.З., Дидів І.Б., Іванюк П.В.);
• Дослідження туристично-краєзнавчих особливостей регіонів України та національно-патріотичне виховання в контексті глобальних викликів (Мальська М.П., Боруцька Ю.З., Крупа О.М., Іванюк П.В.);
• Вплив російсько-української війни на туристично-рекреаційний потенціал регіонів (Мальська М.П., Крупа О.М., Боруцька Ю.З., Бугіль С.Я., Березівська О.Й.).
Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти в сьогоднішніх умовах є важливою складовою університетської освіти. Вона сприяє формуванню наукового світогляду та особистісному професійному становленню, розвиває творче мислення та індивідуальні здібності, формує навички самостійної науково-дослідної роботи, сприяє вихованню та підготовці молодих учених.
В залежності від змісту і характеру науково-дослідна робота здобувачів поділяється на три основні види:
- науково-дослідна робота, яка передбачена навчальними планами і програмами та є обов’язковою;
- науково-дослідна робота, що доповнює освітній процес (поза межами безпосередньої освітньої програми);
- дослідження, які проводяться в позааудиторний час разом з науковцями університету.
Основними формами науково-дослідної роботи здобувачів в університеті є:
- студентські науково-дослідні гуртки, творчі проблемні групи;
- участь у студентських олімпіадах, наукових конференціях і конкурсах різного рівня (університетських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних);
- участь у міжнародних програмах, конкурсах, грантах;
- виконання пошуково-дослідницьких проєктів під час написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт.
З метою забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців на рівні світових кваліфікаційних вимог через розвиток їх наукового потенціалу на кафедрі створено студентський науковий гурток «Туризмознавець», в якому здобувачі мають можливість здійснювати наукову роботу в галузі туризму. Науковим керівником гуртка є кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму Оксана Йосипівна Березівська.
Основними напрямами роботи студентського наукового гуртка «Туризмознавець» є:
- участь членів гуртка та інших здобувачів у науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах та конкурсах;
- організація та проведення зустрічей з провідними вітчизняними науковцями, представниками органів державної влади, експертами та фахівцями сфери туризму;
- організація та проведення екскурсій для ознайомлення з особливостями діяльності провідних підприємств туристичної галузі;
- проведення спільних наукових досліджень за участю викладачів, здобувачів та представників бізнесу.
Серед здобувачів, які займаються науково-дослідною роботою, визначаються особливо обдаровані, для яких створюються необхідні умови для якісної підготовки до участі у всеукраїнських та міжнародних студентських наукових заходах. Щороку наші здобувачі беруть участь у конкурсах студентських наукових робіт, студентських олімпіадах, наукових конференціях.
27 лютого 2024 року на кафедрі туризму ЛНУП відбувся I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році за спеціальністю 242 Туризм і рекреація. Переможцем І етапу конкурсу стала Софія Вовк, здобувачка ІІІ курсу. Тема роботи: «Психологічні аспекти розвитку туризму». Науковий керівник – к.е.н., доцент Оксана Березівська.
У 2024 році Сертифікатом за участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science 2024”, який проходив в Одеському національному технологічному університеті, відзначено Вовк Софію Степанівну, здобувачку ІІІ курсу та Кобринчук Дарію Ігорівну, здобувачку ІІ курсу. Тема роботи: «Formation of ecological awareness and the role of education in the context of sustainable development of society through the prism of ecological tourism». Наукові керівники: к.геол.н., доцент Юлія Боруцька, к.е.н., доцент Ірина Дидів.
29 березня 2023 року на кафедрі туризму ЛНУП відбувся I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році за спеціальністю 242 Туризм. Переможцем І етапу конкурсу став Віталій Червінський – здобувач V курсу , СВО Магістр. Тема роботи: «Віртуальні екскурсії як інноваційний вид туризму в умовах війни». Науковий керівник: к.е.н., доцент Оксана Крупа;
У 2023 році здобувачка II курсу Вовк Софія здобула І місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2023», який проводився на базі Одеського національного технологічного університету. Тема роботи – «Positive psychology and tourism». Наукові керівники: к.е.н., доцент Оксана Крупа, к.е.н., доцент Оксана Березівська.
У 2022 році здобувачка II курсу Маріам Мелконян взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Київського національного торговельно-економічного університету. Тема роботи: «Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм: сучасний стан і потенціал розвитку». Науковий керівник: к.е.н., доцент кафедри туризму С.Я.Бугіль.
У 2021 році здобувачка III курсу Роксолана Ванько взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Київського національного торговельно-економічного університету. Тема роботи: «Тенденції розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Львівської області». Науковий керівник: к.е.н., старший викладач кафедри туризму О.Й.Березівська.
У 2020 році здобувачка II курсу Софія Гуріч взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Тема роботи: «Сучасний стан та перспективи розвитку туристичної інфраструктури Львівської області». Науковий керівник: к.е.н., старший викладач кафедри туризму О.Й. Березівська.
6 грудня 2019 року здобувачка III курсу Іванна Корецька взяла участь у фіналі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Майбутнє туристичної галузі» у рамках реалізації стипендіальної програми національного туристичного оператора «Travel Professional Group» (TPG). Тема роботи: «Розвиток туристичної галузі в селах Стільсько, Дуброва та Ілів Миколаївського району Львівської області з використанням інноваційних інструментів надання туристичних послуг». Науковий керівник: к.г.н., старший викладач кафедри туризму Л.А. Гілета. Презентація роботи була представлена у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і відзначена як найкраща у номінації «За краєзнавчий підхід».
10-12 квітня 2019 року здобувачка І курсу Софія Гуріч взяла участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Рекреологія», яка проводилась на базі Одеської національної академії харчових технологій, і була нагороджена Дипломом III ступеня.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Львівського національного університету природокористування щорічно беруть участь у Звітній студентській науковій конференції за результатами наукових досліджень за рік, Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні питання землекористування та туризму в контексті сталого розвитку України», Міжнародному студентському науковому форумі «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК», які проводяться у Львівському національному університеті природокористування, а також у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегічні пріоритети розвитку соціально-економічних систем у контексті сучасного наукового виміру» у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, Всеукраїнській науковій конференції «Інновації, гостинність, туризм: наука, освіта, практика», Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю "Альтернативний туризм" та Міжнародній студентській науковій конференції «Тенденції розвитку наукової думки в менеджменті, галузях спорту, обслуговування та охорони здоров'я» у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку агропродовольчої сфери, індустрії гостинності та торгівлі» у Державному біотехнологічному університеті, Міжнародній науковій конференції «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність» в Університеті Альфреда Нобеля, Міжнародній студентській науковій конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики» у Державному торговельно-економічному університету та інших всеукраїнських і міжнародних наукових конференціях.
В межах засідань студентського наукового гуртка на кафедрі туризму були проведені наступні студентські наукові круглі столи та науково-практичні семінари:
«Сучасні тенденції застосування інноваційних технологій у туристично-рекреаційній сфері», 25 листопада 2024 р.;
«Активність здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація у міжнародних проєктах», 15 листопада 2024 р.;
«Актуальні питання наукових досліджень туристично-рекреаційної сфери в Україні та світі», 10 квітня 2024 р.;
«Інноваційні напрями розвитку туристично-рекреаційної сфери», 16 листопада 2023 р.;
«Стан та перспективи розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу», 9 травня 2023 р.;
«Реалії, перспективи та стратегії розвитку туристично-рекреаційної сфери у воєнний та післявоєнний періоди», 28 грудня 2022 р.;
«Різдвяні туристично-краєзнавчі маршрути Україною», 23 грудня 2022 р.;
«Особливості інновацій в діяльності туристичних підприємств», 22 листопада 2022 р.;
«Розвиток туризму в регіонах України та сільських територіях», 21 квітня 2022 р.;
«Роль та інструменти маркетингових досліджень у діяльності туристичних підприємств», 18 квітня 2022 р.;
«Андріївські вечорниці», 17 грудня 2021 р.;
«Інноваційні технології в туризмі та індустрії гостинності», 10 листопада 2021р.;
«Сучасні тенденції світового круїзного ринку», 11 листопада 2021р.;
«Індустрія туризму та гостинності України: проблеми розвитку і регулювання в сучасних умовах», 28 вересня 2020 р.;
«Подорожі очима студентів», 21 вересня 2019р.;
«Проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні», 15 листопада 2018р.
Кожного року наші здобувачі беруть участь у різноманітних конкурсах на здобуття державних премій, іменних стипендій, грантів для підтримки наукових досліджень молодих учених. До них належать всеукраїнський конкурс на здобуття грантів на оплату навчання «Розумним бути модно», конкурс стипендіальної програми «Завтра.UA», який проводить Фонд Віктора Пінчука, конкурс на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола для здобувачів закладів фахової передвищої та вищої освіти та інші. Також в межах Львівського національного університету природокористування проводяться конкурси «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування», «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування» та інші.
17 червня 2024 року було нагороджено Дипломом IІІ ступеня здобувачку IIІ курсу Софію Вовк за участь у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування 2024».
У 2024 році здобувачка ІІІ курсу Чеканьова Євгенія взяла участь у конкурсі стипендіальної програми «Завтра.UA», який проводить Фонд Віктора Пінчука.
17 листопада 2023 року здобувачку ІІІ курсу Софію Вовк нагороджено Дипломом лауреата премії обласної державної адміністрації та обласної ради для студентів закладів вищої освіти Львівщини у 2023 році за активну життєву та громадську позицію, особистий внесок у розвиток і утвердження вітчизняної науки, сприяння суспільному прогресу, соціально-економічним перетворенням в Україні та світі.
8 червня 2023 року було нагороджено Дипломом I ступеня здобувачку II курсу Софію Вовк за перемогу у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування».
У 2023 році здобувачці II курсу Софії Вовк призначено академічну стипендію Президента України на II семестр 2022–2023 н.р. терміном з 01.01.2023 до 30.06.2023 р. в розмірі 4400 гривень.
24 листопада 2021 року було нагороджено Дипломом лауреата премії обласної державної адміністрації й обласної ради та обласної премії імені В’ячеслава Чорновола за сумлінний підхід до освітнього процесу, активну життєву позицію, особистий внесок у розвиток і утвердження вітчизняної науки, сприяння суспільному прогресу, соціально-економічним перетворенням в Україні та світі здобувачку IV курсу Софію Гуріч.
За ефективну діяльність у 2023-2024 навчальному році та активну участь у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування 2024» студентський науковий гурток «Туризмознавець» кафедри туризму нагороджено дипломом III ступеня.
За ефективну діяльність у 2022–2023 навчальному році та активну участь у конкурсі «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування 2023» студентський науковий гурток «Туризмознавець» кафедри туризму нагороджено Дипломом I ступеня.
Неформальна освіта відіграє важливу роль у сучасному житті, оскільки забезпечує гнучке та доступне здобуття нових знань, умінь, навичок, адаптуючи студентів і молодь до суспільних змін та нових умов на ринку праці. Вона сприяє особистісному розвитку здобувачів освіти, самореалізації та формуванню компетенцій, удосконалюючи світоглядне бачення, критичне мислення та лідерські якості, такі необхідні в сучасному світі.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, у контексті неформальної освіти, активно проходять курси з отриманням підтверджуючих сертифікатів на всесвітньо- та загальновідомих платформах PROMETEHUS, ДІЯ.ОСВІТА та інших, обираючи наступну актуальну тематику:
«Як туристичні ініціативи змінюють громади?»;
«Мистецтво готельного сервісу»;
«Безбар'єрність у галузі гостинності»;
«Навчаймось вчитись: потужні розумові інструменти для опанування складних предметів»;
«Небайдужі: базові емоційні потреби та соціальна взаємодія»;
«Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців»;
«Основи проєктного менеджменту: створення та планування проєкту»;
«Інформаційна безпека»;
«Молодіжна робота: від теорії до практики»;
«Як втілити соціальний проєкт у громаді?» та інші.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП мають можливість навчатися та стажуватися за програмами ЄС Erasmus+ (кредитна мобільність студентів). Зокрема, компанія SkillSprint надає можливість професійного стажування в Болгарії. Важливо, що за результатами стажування здобувачі зможуть отримати міжнародний досвід в динамічному середовищі та сертифікат про участь в міжнародній програмі, свідоцтво про офіційний стаж в Європі, можливість практикувати англійську мову й сертифікат про мовний рівень. Комерційна програма ліцензованої компанії “Erasmus Bulgaria” в Міністерстві праці “ТОВ СТАФФОРЕНТ” з обміну здобувачами та викладачами між університетами та коледжами з України та об’єктами, які є базою практики в Болгарії дозволяє навчатися, проходити стажування, працювати або викладати в об’єкті, що бере участь у програмі.
Програма UniClaD (University Clusters for Agricultural Development) пропонує здобувачам можливість мобільності та навчання в університетах-партнерах. Ця програма, підтримувана Erasmus+, має на меті розвиток кластерів, орієнтованих на інновації та сталий розвиток, і включає участь здобувачів, викладачів та дослідників з різних країн. Здобувачі можуть брати участь у лекціях, дослідженнях і польових проектах, зосереджених на стійких технологіях, зеленій педагогіці та екотуризмі.
Компанія Mavista, агенція з працевлаштування, надає широкий асортимент послуг пов’язаних із навчанням, стажуванням, практикою та роботою у Німеччині, Чехії, Данії, Канаді та інших країнах.
У вересні 2024року здобувачка ІV курсу Тетяна Янкова проходила навчання в Австрії в межах міжнародного проєкту UniClaD «Підвищення сприятливості університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інноваційності та стійкості» в рамках програми ЄС ERASMUS+ «Розвиток потенціалу вищої освіти». Здобувачка брала участь у лекціях, дослідженнях і польових проектах, зосереджених на стійких технологіях, зеленій педагогіці та екотуризмі. Завершальним етапом навчання була участь у звітній конференції, де здобувачка доповідала на тему: «Аналіз стратегій управління туризмом у Відні». У своїй презентації вона розглянула комплексні стратегії управління туризмом у Відні, від ключових пам'яток до сталих практик, які забезпечують всебічне розуміння туристичного надбання міста.
Окрім, навчання наші здобувачі вищої освіти мали можливість другий рік поспіль пройти практику в Болгарії. Зокрема, здобувачка ІІІ курсу Дарія Кобринчук, здобувачка ІІ курсу Анна Кравчик, здобувачки ІV курсу Галина Стельмах та Софія Лучка успішно пройшли практику у готелях, які входять до комерційної програми ліцензованої компанії “Erasmus Bulgaria” в Міністерстві праці “ТОВ СТАФФОРЕНТ”. Наші здобувачки обрали 4-ох зірковий готель «RIVA», який розташований на курорті Сонячний берег. Важливо зазначити, що практикантки мали можливість самостійно обирати види діяльності та за потреби змінювати їх.
У 2024 році здобувачка ІV курсу Софія Вовк проходила практику в ресторані «Pier 3», у м. Варен, Німеччина. В цьому ресторані Софія виконувала обов’язки офіціантки. Її практика стала можливою завдяки агенції з працевлаштування “MAVISTA”.
Одним із важливих аспектів освітнього процесу здобувачів вищої освіти є співпраця зі стейкхолдерами та роботодавцями, яких кафедра туризму активно залучає до науково-освітніх зустрічей із здобувачами та гостьових лекцій.
27 листопада 2024 року на кафедрі туризму ЛНУП відбулася гостьова лекція з начальником відділу поширення інформації, комунікацій з користувачами та громадськістю Головного управління статистики у Львівській області Оксаною Голод та її заступником Мар’яною Петльованою, які багато уваги приділили обговоренню проблем проведення державних статистичних спостережень, акцентували увагу на проблемі збору та аналізу даних щодо туристично-рекреаційної діяльності в умовах російсько-української війни.
Упродовж жовтня-листопада 2024-2025 н.р., в межах вивчення освітніх компонент «Туризм на природоохоронних територіях» і «Рекреалогія та рекреаційні комплекси світу», для здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація СВО Бакалавр Львівського національного університету природокористування було прочитано актуальні та змістовні лекції багаторічним стейкголдером, директором Яворівського національного природного парку Сергієм Маруняком.
16 жовтня відбулася зустріч із багатолітнім директором Яворівського національного природного парку, старшим викладачем кафедри екології ЛНУП, Заслуженим природоохоронцем України Михайлом Біляком, який ознайомив слухачів із завданнями та особливостями функціонування Яворівського НПП, зокрема, природоохоронною, рекреаційною та еколого-освітньою діяльністю.
1 травня 2024 року, прочитано лекцію стейкхолдером, кандидатом біологічних наук, директором Державного природознавчого музею Національної Академії Наук України Тарасом Яницьким на тему «Характерні особливості рекреаційного природокористування та рекреаційного впливу на природні комплекси», в якій було розкрито зміст понять «природокористування» і «рекреаційне природокористування», механізми й інструментарій збереження довкілля у системі природокористування, рекреаційне зонування території та диференційований режим щодо охорони, відтворення і використання природних ресурсів.
30 квітня 2024 року, відбулась гостьова лекція з Оксаною Клебан, головою ГО «Кластер сільського зеленого туризму «Бойківський колорит» на тему: «Практичні аспекти створення та розвитку кластерів сільського зеленого туризму», лекторка акцентувала увагу слухачів на необхідності зміни фокусу стратегічних цілей і завдань сталого розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Також розповіла історію про створення «Кластеру сільського зеленого туризму «Бойківський колорит», особливості та проблеми ведення туристичного бізнесу в умовах війни, з якими нетиповими ситуаціями довелось зіткнутись.
20 вересня 2023 року прочитано гостьову лекцію стейкхолдером, кандидатом біологічних наук, директором Державного природознавчого музею Національної Академії Наук України Тарасом Петровичем Яницьким на тему «Інформаційне забезпечення наукових досліджень в туристичній індустрії», в якій теоретична інформація підтверджувалася прикладами з практичної складової у сфері туристично-рекреаційної діяльності.
19 вересня 2023 року, була організована бесіда-зустріч з стейкхолдерами з Державного природничого музею НАН України директором, к.б.н. Петром Яницьким, к.б.н., науковою співробітницею Катериною Гуштан і к.б.н., завідувачем відділу Володимиром Різуном.
2 червня 2023 року відбулась гостьова лекція з стейкхолдером Наталією Олійник – директоркою Регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди». Лекторка поділилася власними напрацюваннями, багато уваги зосередила щодо розвитку туристично-рекреаційної сфери на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду України загалом і Львівщини зокрема, навела приклади практичної діяльності очолюваного нею РЛП «Верхньодністровські Бескиди», акцентувала увагу здобувачів освіти на перспективності обраного фаху.
Не менш важливою освітнього процесу є її практична складова, яку кафедра туризму забезпечує, організовуючи виїзні інтегровані практичні заняття та екскурсії для ознайомлення з особливостями діяльності провідних підприємств галузі туризму та індустрії гостинності.
30 жовтня 2024 року викладачами кафедри туризму ЛНУП було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, де екскурсійними об’єктами маршруту були: Гора Лиса (1158 м, Горгани, Івано-Франківщина) − річка Мізунка − Мізунські водоспади (с. Новий Мізунь, Івано-Франківщина) − «Болото Ширковець» (відома гідрологічна пам'ятка загальнодержавного значення, Долинський район, Івано-Франківщина) − Центр спадщини Вигодської вузькоколійки ‒ «Карпатський трамвай» (Вигода, Івано-Франківщина).
З метою посилення практичної складової підготовки й ознайомлення з природно-ресурсним потенціалом, історико-культурною спадщиною та туристично-рекреаційною інфраструктурою Львівського району (на прикладі м. Жовкви) здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, 23 жовтня 2024 року викладачами кафедри туризму ЛНУП було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, де Екскурсійними об’єктами маршруту були: Церква св. Трійці, церква св. Йосафата, площа Ринок, Жовківський замок, Ратуша (музей Жовкви), колегіата св. Лаврентія, церква Серця Христового, Синагога.
З метою удосконалення теоретично-практичної складової підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Львівського національного університету природокористування, ознайомлення з природно-ресурсним потенціалом, історико-краєзнавчою спадщиною та туристичною інфраструктурою Львова, 9 жовтня 2024 року, було проведено виїзне екскурсійне заняття в регіональному ландшафтному парку «Знесіння».
26 квітня 2024 року, в контексті співпраці з ТзОВ «Логістична компанія "Захід Ресурс"», а також із метою посилення теоретично-практичної складової освітнього процесу й організації проходження виробничих практик здобувачами вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, викладачами кафедри туризму Львівського національного університету природокористування, було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття. Екскурсійними об’єктами були потужності та особливості виробничого процесу ТзОВ «Логістична компанія "Захід Ресурс"»: митні пости «Скнилів» і «Городок» (здійснення митного контролю та митного оформлення товарів; складські приміщення, загальною площею 372,5 кв.м, призначені для зберігання товару під митним контролем; садово-парковий центр, площею більше 50 га, для розведення декоративних культур, плодових дерев та інших зелених насаджень; адміністративні комплекси, загальною площею 4000 кв.м,; автосервіс із сучасними технологіями та широким комплексом сервісних послуг; банкетний зал на 200 чоловік та піцерія з літнім майданчиком;
відпочинковий комплекс і рекреаційна зона.
28 лютого 2024 року, відбулося виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття у готель-ресторан SТAТUS, який є нашим багаторічним стейкголдером. Директорка готелю-ресторану SТAТUS Анна Ільченко розповіла історію створення та діяльність свого закладу. Працівниці Ольга і Мар'яна показали роботу рецепції з використанням програми UCS Shelter, номери готелю, конференц-зал, сауну, тренажерний зал, ресторан, бенкетний зал з терасою.
9 листопада 2023 року проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття .Кільцевий туристичний маршрут виїзного заняття пролягав наступними дестинаціями: Дубляни – Львів – Меденичі − Дрогобич − Урич − Тустань − Львів − Дубляни. Екскурсійними територіями й об’єктами були: Церква Успіння Пресвятої Богородиці, яка є головною визначною пам’яткою смт Меденичі, і разом із дзвіницею внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України; Церква Святого Юра в Дрогобичі − пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV − початку XVI століть, яка входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; Дрогобицька солеварня − підприємство з видобутку солі, яке працює тут з XIV століття, без зупинок, за давньою технологією; Туристично-інформаційний центр Дрогобича, в повноваження якого входять організація та надання громадянам і юридичним особам, в тому числі іноземним, комплексних туристично – екскурсійних та інших послуг; Ратуша в Дрогобичі − з її вежі можна оглянути не тільки панораму міста з найгарнішими будівлями, але в добру погоду також і обриси Борислава, Трускавця, Стебника; Дрогобицька хоральна синагога, яка є пам’ятником архітектури й однією серед восьми з двадцяти, а за іншими свідченнями – двадцяти трьох синагог Дрогобича, що залишилися у нас після Другої Світової війни; «Вуличний музей»,брендовані логолавки, телефонна будка, з якої досі можна подзвонити, art стовпці, мурали; Гастро-кав'ярня «Кавун», де готують найсмачніші каву та торт з дрогобицькою сіллю; Державний історико-культурний заповідник «Тустань». Фортеця Тустань розташована біля села Урич. Це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Заповідник "Тустань" є складовою природного національного парку "Сколівські Бескиди".
27 вересня 2023 року, проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття за маршрутом: Церква св. Параскеви П’ятниці, Монастир св. Онуфрія, Церква св. Миколая, Церква св. Іоана Хрестителя, Високий замок, підземелля Гарнізонного храму св. Петра і Павла.
11 травня 2023 року, проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, маршрут. якого пролягав наступними туристичними дестинаціями й об’єктами історико-культурної туристично-рекреаційної спадщини: пам’ятник Степану у м. Дубляни; площа Галицька у Львові; фонтан на честь Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла та всіх українських добровольців; пам’ятник Данилу Галицькому; Галицький Ринок; площа Соборна; Костел і монастир Бернардинів; Храм святого Андрія Первозванного; площа Митна (давня назва − Цлова);. музей сакральної барокової скульптури Пінзеля; вулиця Личаківська; Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар»; військовий цвинтар («Марсове поле»).
20 березня 2023 року проведене виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, маршрут, якого пролягав територіями й об’єктами історико-культурної туристично-рекреаційної спадщини міста Лева: Державний природознавчий музей НАН України; Будинок Офіцерів (у минулому − Народний Дім, товариство і редакція Галицько-Руської матиці, театр "Розмаїтості", пам'ятка архітектури);Храм Преображення Господнього; музей "Львів Стародавній"; Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької (Театр графа Станіслава Скарбека, Галицька «Ла Скала»); Ринок «Вернісаж»; Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; театр опери та балету у Львові, в історичному центрі міста, названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької; історичний центр Львова (Світова Спадщина ЮНЕСКО).
2 березня 2023 року проведено виїзне інтегроване навчально-практичне заняття у ТЗОВ "МАРС", де було проведено екскурсію готельно-ресторанним комплексом, під час якої було продемонстровано номери класу люкс, напівлюкс, стандарт та комфорт, три конференц-зали, які дають можливість проводити ділові заходи, зали ресторану (центральний зал, зелений зал та альтанки), критий басейн та джакузі.
З метою поглиблення ідеї національно-патріотичного виховання, ознайомлення з історико-культурною спадщиною м.Львова та нівелювання теоретично–практичного бар’єру в освітньому процесі у здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм, 23 листопада 2022 р., проведено виїзне інтегроване навчально–екскурсійне заняття «Через знання минулого - до боротьби за майбутнє»..! Основними об’єктами дослідження туристичного маршруту, у контексті навчальних дисциплін і національно–патріотичної тематики, були наступні історико-культурні, природні та інфраструктурні туристично–рекреаційні локації: Будинок Вчених (пам'ятка архітектури місцевого значення, необароковий стиль); Вankhotel (сучасний готель в історичній частині Львова); регіональна філія «Львівська залізниця» (управління залізниці);пам"ятник Героям ЗУНР (історична пам'ятка, присвячена 100-літтю Листопадового чину та утворення ЗУНР); Святоюрський комплекс (Святоюрська гора та Церква Юра - архітектурна пам’ятка світового значення, що нині перебуває під охороною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО); Західний науковий центр НАН України (пам’ятка пізнього необароко); парк імені Івана Франка (пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, найстаріший міський парк в Україні); пам'ятник І. Франку (зразок монументалізму, пам'ятник визначному українському письменникові, поету, вченому і мислителю); університет імені Івана Франка (пам'ятка архітектури національного значення).
28 вересня 2022 р. проведено виїзне інтегроване навчально–екскурсійне заняття «Герої не вмирають: минуле – сьогодення – майбутнє», присвячене Міжнародному Дню туризму та Світлій пам’яті Михайла Гамкала…Основними об’єктами дослідження маршруту, у контексті національно–патріотичної тематики, були наступні туристично–рекреаційні локації: Домініканський собор (історичний бароковий комплекс храму і монастиря ордену домініканців XVIII ст., пам'ятка архітектури національного значення); пам’ятник художнику Никифору Дровняку (український художник–примітивіст з Лемківщини, який фігурував у мистецтвознавчих книжках цілого світу); пам'ятник першодрукареві на території України Івану Федорову, встановлений на честь 400–ліття книгодрукування на українських землях; Королівський Арсенал (споруда фортифікаційного плану, тепер – Державний архів Львівської області); Успенська церква або Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці (чинна мурована церква у Львові, збудована у 1591–1629 роках за планом Павла Римлянина, Ренесансна архітектура, Маньєризм); музей "Арсенал" (фортифікаційна споруда, побудована в 1554–1556 роках; пам'ятка ренесансної оборонної архітектури; сьогодні музей зброї «Арсенал» – відділ Львівського історичного музею); реберня "Під Арсеналом" (популярний мережевий ресторан реберець у старовинному підвальному приміщенні); пам'ятник В'ячеславу Чорноволу (монумент на честь українського громадського та політичного діяча, засновника «Народного руху України»); парк "На валах" або Трофейка (парк–пам'ятка садово–паркового мистецтва місцевого значення); Порохова вежа (одна з небагатьох збережених до сьогодні пам'яток фортифікаційного будівництва у Львові, орієнтовна дата – 1522 рік); спортивно–рекреаційний майданчик "На валах"; церква Святого Михаїла (Костел кармелітів босих з монастирем був окремим укріпленим пунктом та входив у загальну систему фортифікацій міста. Пам'ятка барокової архітектури Львова поч. XVII ст.); Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні (меморіальний комплекс на честь Героїв новітньої історії України, загиблих під час Революції гідності 2014 року).
6 жовтня 2021р., з метою удосконалення практичних навичок у здобувачів вищої освіти спеціальності «Туризм» була реалізована виїзна інтегрована навчально-екскурсійна поїздка «Маківка – 2021». У процесі екскурсії відбулось сходження на г.Маківку, яка має вагоме історико-культурне значення. Також, було проаналізовано на практиці роль природних туристично-рекреаційних ресурсів НПП "Сколівські Бескиди" (ландшафтних, орографічних, флоро-фауністичних, гідрологічних) та історико-культурної спадщини (пам"ятка місцевого значення "Могила князя Святослава") у формуванні туристичного потенціалу території.
5 жовтня 2021 року було організовано та проведено виїзне інтегроване навчально-практичне заняття у ПП «Древній град». Разом із фахівцями даного підприємства були обговорені важливі питання щодо організації та надання готельно-ресторанних послуг. Також, присутні мали змогу ознайомитись із історією створення закладу, особливостями структурних підрозділів, принципами функціонування рецепції, ресторанів, різноплановим номерним фондом, процесом обслуговування гостей, іншими підрозділами готелю. Здобувачам була проведена екскурсія готельно-ресторанним комплексом, під час якої було продемонстровано ресторан "Древній Град", терасу "Віз", шатро, альтанки, зони для пікніку, а також дворівневі котеджі з виходом на внутрішній дворик (патіо), номери напівлюкс, покращений, стандарт, конференц-зали та пляжно-розважальний комплекс RUMBAMBAR.
Адреса кафедри:
Кафедра туризму
Львівський національний університет природокористування
80381, вул. В. Великого, 1, м. Дубляни,
Львівський район, Львівська область, кім. 312
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Ми у соціальних мережах:
Кафедра туризму (Facebook)
https://www.facebook.com/Кафедра-туризму-ЛНУП-1851946818451475
Кафедра туризму (Instagram)
https://www.instagram.com/kafedra_turyzmu_lnup
Туристичний клуб ЛНУП «KontouR» (Facebook)
https://www.facebook.com/Туристичний-клуб-ЛНУП-KontouR-100886955462642
Subcategories
Page 1 of 2