В рамках Фестивалю науки у Львівському національному аграрному університеті на кафедрі фінансів і кредиту 19 травня 2015 року відбувся науково-практичний семінар на тему: «Банківське кредитування аграрної сфери: сучасний стан та перспективи розвитку».

В роботі науково-практичного семінару взяли участь науковці, професорсько-викладацький склад кафедри фінансів і кредиту, представники деканату економічного факультету, викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, кафедри міжнародної економіки, туризму та менеджменту ЗЕД, кафедри економіки підприємства та інновацій, кафедри права та підприємництва, працівники банківських установ, аграрних підприємств, студенти та аспіранти ЛНАУ.

Зі вступним словом до учасників звернулася завідувач кафедри фінансів і кредиту О. В. Шолудько, яка наголосила, що майбутнє нашої держави значною мірою залежить від того, як науковий потенціал вишів буде залучений до проблем економічного розвитку України, що потребує створення належних умов для організації та проведення відповідних фундаментальних і прикладних досліджень в окремих галузях. Адже саме проблема економічного розвитку аграрного сектору економіки є вкрай актуальною в сучасних умовах країни.

Більш детально про сучасний стан та перспективи забезпечення аграрної сфери банківськими кредитами доповідав к.е.н., доцент А.А. Верзун, який детально охарактеризував потребу аграрних підприємств в частковій компенсації відсоткових ставок. Забезпеченість аграрних підприємств Львівської області кредитними ресурсами аналізував, виступаючи, к.е.н. І.І. Грубінка. Практичну сторону системи кредитування АПК детально описали начальник відділу організації і продажу ПАТ «Укргазбанк» Н.В. Коляда, начальник управління активних операцій ПАТ «Оксібанк» А.І. Рудик та завідувач відділення № 2 банку ПАТ «ПУМБ» О.П. Труш. Підсумовуючи важливість теми, доповідала к.е.н. Р.І. Содома, яка у своєму виступі в презентаційній формі показала реальний стан кредитних відносин аграрних підприємств з банками.

Учасники семінару обмінялися думками з приводу вдосконалення кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, а доповідачі відповіли на поставлені їм запитання. До обговорення активно долучилися науковці ЛНАУ, провідний спеціаліст фінансово-економічного відділу ТОВ «Агро Фрутіка Бишків» та інші представники аграрного сектору економіки. Захід відбувався у формі дискусій, пропозицій, ремарок та доцільних висновків.

За результатами роботи науково-практичного семінару напрацьовано пропозиції з вдосконалення кредитування аграрного сектору економіки, зокрема:

- збільшити обсяги кредитних ресурсів для забезпечення розширеного відтворення та розвитку середнього і малого бізнесу на селі;

- знизити вартість банківських кредитів;

- розвивати систему іпотечного кредитування аграрного сектору економіки;

- розробити програму підтримки кредитного забезпечення новостворених фермерських господарств;

- спростити процедуру конкурсного відбору підприємств, які мають право на часткову компенсацію відсоткової ставки.

Підводячи підсумок з тематики банківського кредитування аграрних підприємств, виступила заступник завідувача кафедри фінансів у кредиту з наукової діяльності к.е.н., доцент Л.В Синявська, яка зауважила, що даний семінар дав можливість досягти основної мети – обмін досвідом, дискусія та отримання професійних рекомендацій практичних працівників банківського сектору України. Думка фахівців банківської сфери Львівського регіону, як практиків, для науковців дуже важлива, адже надала теоретичним питанням реальний аспект, можливість дізнатися про дію теоретичних наукових висновків у практичній діяльності, а також зробила діалоги і дискусії набагато конструктивнішими та вагомішими.

Завершальним етапом семінару була презентація книги «Фінансово-кредитний механізм розвитку сільського господарства та напрями його вдосконалення», видана за результатами досліджень професорсько-викладацького складу кафедри фінансів і кредиту ЛНАУ.

Кафедра фінансів і кредиту довела, що вміє працювати разом із банківськими працівниками, обмінюватися досвідом та спільно приймати важливі економічні рішення.

Загалом, враження всіх учасників від такого заходу були невимовно теплими. Кафедра фінансів і кредиту й надалі буде демонструвати свої новаторські ідеї, оригінальність думок і далекоглядність.