Д.е.н., професор кафедри економіки Георгій Черевко та д.е.н., професор кафедри економіки Ірина Черевко, представники мережі TISC (Центру підтримки технологій та інновацій), завершили тренінг «Управління інноваціями: онлайн ТоТ-тренінг для менеджерів з трансферу технологій», де ознайомилися з практичними аспектами роботи центрів трансферу технологій за напрямами:
• Управління та адміністрування ЦТТ – пошук партнерів, укладення угод, успішні кейси.
• Найпопулярніші послуги ЦТТ і робота із зацікавленими сторонами.
• Міжсекторальна взаємодія, використання онлайн-платформ для обміну інформацією.
• Оцінювання й валідація технологій – процеси та відповідальні сторони.
• Розбудова потенціалу ЦТТ – залучення інвесторів, міжнародне співробітництво, розвиток інфраструктури.
Організатори: Міністерство освіти і науки України, Представництво Польської академії наук в Україні. Партнери: Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (ІР Офіс), Фонд розвитку інновацій (Український фонд стартапів).
Мета тренінгу – сприяти розвитку екосистеми трансферу технологій в Україні шляхом створення мережі компетентних інструкторів.

На кафедрі економіки відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання за спеціальністю 051 «Економіка».
Здобувачі вищої освіти презентували результати своїх досліджень згідно із затвердженими темами та представили звіти про перевірку кваліфікаційних робіт на унікальність за допомогою антиплагіатної інтернет-системи (програмно-обчислювального комплексу) StrikePlagiarism.
Викладачі кафедри оцінили дані роботи та рекомендували їх до публічного захисту, який відбудеться 16 грудня 2024 р.

9 грудня 2024 року для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» першого року навчання було проведено науково-методичний семінар, присвячений підготовці до написання кваліфікаційних робіт. Атестація випускників освітньо-професійної програми «Економіка» проводиться у формі захисту кваліфікаційної роботи, яка є одним із видів індивідуальних робіт здобувача вищої освіти.
Гарант освітньо-професійної програми «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти, доцент Ганна Сиротюк ознайомила магістрів з основними вимогами щодо написання та оформлення кваліфікаційних робіт, які висвітлені у методичних рекомендаціях. Під час семінару особлива увага приділялася науковій новизні, дотриманню принципів академічної доброчесності, перевірці робіт на плагіат. Завдання наукових керівників полягає у забезпеченні постійного наукового та методичного супроводу, а також наданні допомоги при виконанні кваліфікаційних робіт.

7 грудня 2024 року в Києві відбувся Summit прогресильних освітян 2024. Учасниками даного заходу були представники кафедри економіки: завідувачка кафедри Ганна Сиротюк та доцент кафедри Світлана Яців. Відкрив захід директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Молдова Фелікс Гетт. З привітальним словом виступив депутат Європейського парламенту Маркос Рос Семпере. Summit тривав два дні, протягом яких було підведено підсумки та вказано на досягнення ГО «Прогресильні» у 2024 році, проведено публічну дискусію «Освіта під загрозою: як знайти баланс та рівновагу?» та розглянуто пріоритети на 2025 рік. Дякуємо за прогресильний 2024 рік. Безмежна вдячність ЗСУ за можливість жити і працювати.

3 грудня 2024 р. куратор групи Ек-51 спеціальності 051 «Економіка», д.е.н., проф. І.В. Черевко провела відкриту виховну годину «Хай завжди живе пам’ять про Героїв…» до Дня Збройних Сил України (6 грудня), на якій обговорили символи незламності українського народу та повагу до наших Героїв – захисників України від підступного і жорстокого ворога. Це свято сильної, відкритої, безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком.
Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

2 грудня 2024 року відбулася робоча зустріч викладачів кафедри економіки з начальником Миколаївського відділу Стрийської філії Львівського обласного центру зайнятості п. Романом Корецьким щодо обговорення проєктів освітньо-професійної програми «Біоекономіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (гарант д.е.н., професор Георгій Черевко) та освітньо-професійної програми «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти (гарант к.е.н., доцент Ганна Сиротюк).
На зустрічі обговорювалися актуальні вимоги до підготовки фахівців у сфері економіки та можливості вдосконалення освітніх програм. Начальник центру зайнятості поділився даними про затребувані професійні компетенції та ключові навички, які потрібні сучасним фахівцям, наголосив на важливості адаптації навчальних курсів до сучасних викликів ринку праці.
Викладачі кафедри презентували оновлені освітні програми, акцентуючи увагу на інноваційних підходах у викладанні освітніх компонент, отримали цінні пропозиції щодо їхнього удосконалення.
Результатом обговорення стало рішення про поглиблення співпраці для забезпечення високої конкурентоспроможності випускників. Зустріч пройшла в конструктивній атмосфері. Проведення таких зустрічей сприяє підвищенню якості освіти та професійній підготовці випускників кафедри економіки.

21 листопада 2024 року завідувачка кафедри економіки, к.е.н., доц. Ганна Сиротюк взяла участь у презентаційному заході «Фахівці з публічних закупівель: необхідні знання, навички та можливості для розвитку» для представників закладів вищої освіти, відповідальних за викладання за напрямком «Публічні закупівлі», який організували Міністерство економіки спільно з Державним торговельно-економічним університетом. Львівський національний університет природокористування у 2017 році долучився до проєкту «Професіоналізація сфери публічних закупівель», і від того часу дисципліна «Публічні закупівлі» (ведучий викладач Ганна Сиротюк) читається як вибіркова дисципліна загальноуніверситетського переліку для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр».
На сьогоднішньому презентаційному заході спікери особливу увагу приділили поточній політиці у сфері публічних закупівель та її подальшому розвитку, запозиченню європейських інструментів, подальшій професіоналізації сфери та навчанню здобувачів вищої освіти, ознайомили з навчальними програмами для фахівців з публічних закупівель. Учасники заходу поділилися досвідом викладання дисципліни/теми/навчальної програми з публічних закупівель в ЗВО.

20 листопада 2024 року для здобувачів вищої освіти груп Ек-31 та Ек-41 спеціальності 051 «Економіка» факультету управління, економіки та права куратором З.П. Березівським та викладачами кафедри економіки було проведено відкриту виховну годину на тему «День Гідності та Свободи».
Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

На запрошення кафедри підприємництва та торгівлі 20 листопада 2024 року доценти кафедри економіки Зіновій Березівський, Орися Василина, Світлана Колач та аспіранти спеціальності «Економіка» Юрій Періг, Юрій Михновецький та Ігор Стахів взяли участь у тренінгу «Міжнародні проєкти і гранти: особливості подання», спікером якого був професор Олександр Длугопольський.
Дякуємо організаторам!

19 листопада 2024 р. згідно з планом відкритих занять доцент кафедри економіки Світлана Михайлівна Колач провела відкрите лекційне заняття з дисципліни «Регіональна та національна економіка» на актуальну тему «Зовнішньоекономічні зв’язки та їх роль у розвитку продуктивних сил на регіональному та національному рівнях».
Серед присутніх на занятті були викладачі нашої кафедри: завідувач кафедри, доцент Г.В. Сиротюк, доценти С.В. Яців, О.Р. Василина, З.П. Березівський.