Labor omnia vincit 

Історія кафедри

Кафедра підприємництва та торгівлі (скор. кафедра П&Т, англійською мовою – Department Business and Trade) створена у 2018 році в результаті реорганізацій кафедр права і підприємництва та статистики і аналізу. Кафедра є випусковою для спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». Також кафедра здійснює навчальну діяльність за статистично-аналітичним блоком дисциплін.

Кафедра П&Т увібрала у себе кращий доробок, традиції та історичні напрацювання двох попередніх кафедр та їх відомих вчених. Колектив відчуває глибокий зв’язок та відповідальність перед тривалою та славною історією й доробком попередніх кафедр. Кафедра відзначається органічним поєднанням універсальних і специфічних академічних компонентів, цікавими прикладними науковими дослідженнями, широкою співпрацею із вітчизняними та зарубіжними інституціями та підприємствами агробізнесу.

Кафедра має свою емблему (герб) та девіз – Labor omnia vincit. Також кафедра має сторінки на сайті університету та у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Навчальний процес

Навчальний процес на кафедрі підприємництва та торгівлі організований відповідно до сучасних освітніх вимог та тенденцій розвитку вищої школи.

На кафедрі вивчається 3 цикли дисциплін:

- Статистико-аналітичного спрямування – статистика, статистична обробка даних, економічний аналіз та ринкові дослідження, інвестиційний аналіз ІТ-проєктів, фінансовий аналіз, бізнес-аналітика, аналіз господарської діяльності;

- Підприємницького спрямування – підприємництво та бізнес-культура, бізнес-процеси, підприємницькі ризики, підприємницьке планування та організація підприємницької діяльності, підприємництво у ЗЕД, інноваційне підприємництво, венчурне підприємництво, комерційна діяльність, мотиваційний механізм підприємництва, управління конкурентоспроможністю та ефективністю бізнесу, проєктування інноваційного розвитку бізнесу, організація агробізнесу тощо;

- Торгово-економічного спрямування – організація торгівлі та торгових підприємств, товарознавство та основи експертизи товарів, торговельні мережі, торговельне підприємництво, якість і безпека товарів, управління продажами та клієнтським сервісом.

Вагоме місце у навчальному процесі займає практична підготовка студентів. Навчальну та виробничу практику студенти проходять у різноманітних державних та приватних структурах, з якими кафедрою налагоджена тісна науково-дорадча співпраця. Це, зокрема, Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА, Львівська аграрна палата, Львівська торгово-промислова палата, Асоціація підприємців Львівщини, БО «Львівська аграрна дорадча служба», ТзОВ «ОРСП "Шувар"», ТзОВ «Контінентал Фармерз Груп», численні суб’єкти торгівлі та фермерські господарства, територіальні громади Радехова, Лопатина, Белза, Старого Самбора, Добросина тощо. Також студенти мають змогу вивчати передовий досвід організації підприємництва у сільськогосподарських підприємствах Польщі, Чехії, Німеччини, Франції тощо.

 

Основні видання кафедри:

Виховна робота кафедри

Виховна робота на кафедрі підприємництва та торгівлі проводиться згідно із затвердженим планом виховної роботи та з дотриманням рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи у закладах вищої освіти. При цьому ми прагнемо поєднати участь практиків та цікаві й актуальні теми сьогодення. Наскрізна лінія виховної роботи – підтримка оборони та захисту України.

Працівники кафедри відвідують студентські гуртожитки, відстежують умови проживання та побуту. Ми проводимо зустрічі, бесіди та інші заходи виховного характеру. Студенти нашої спеціальності долучаються до спортивно-масових заходів.

В студентському середовищі нам вдалось сформувати атмосферу взаємної підтримки, комунікації та згуртованості.

Працівники кафедри та студенти відвідують культурні та мистецькі заходи університетського та факультетського рівня. Помітними ми є також на різноманітних благодійних, патріотичних чи спортивно-масових заходах міста та області. Студенти долучаються до участі у фестивалі-конкурсі «Нові таланти університету», відвідують Музей історії університету, інші важливі локації в університеті.

Керівники-наставники проводять відкриті виховні години на теми: «Захист Вітчизни – патріотичний обов’язок», «Моральні аспекти поведінки в молодіжному середовищі», «Збройні сили – захисники України», «День української писемності та мови».

Представники стейкхолдерів провели низку цікавих інформаційних заходів. Зокрема керівник «Фермерської країни» Наталія Табінська розповіла захоплюючу історію створення і функціонування «Поля щастя», керівник управи Львівської аграрної палати Ігор Вуйцик – про роль громадських об’єднань в посиленні стійкості аграрного виробництва, представники Держспоживстандарту – про особливості захисту прав споживачів в роздрібній торгівлі та на ринку послуг тощо.

На завершення кожного навчального року ми підводимо підсумки успішності та громадської активності студентів.

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота є важливою складовою організаційної роботи колективу кафедри підприємництва та торгівлі. Ми виходимо із принципу, що залучення талановитої молоді можливе лише через інформування широкої громадськості про умови навчання та побуту у Львівському національному університеті природокористування.

З метою формування у старшокласників готовності до професійного самовизначення викладачі кафедри проводять профорієнтаційні зустрічі у школах та коледжах регіону.

Для кращої інформативності викладачами кафедри розроблено інформаційно-довідкові матеріали, листівки, буклети та банер про спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля». В мережі Facebook створено спеціальну інформаційно-діалогову сторінку «076 Підприємництво та торгівля, ЛНУП».

З життя кафедри