На факультеті управління, економіки та права відбувся перший тур захистів кваліфікаційних робіт освітнього рівня «Магістр» за спеціальністю 076 «Підприємництво та торгівля». Захисту передували перевірка робіт антиплагіатною програмою та попередній розгляд усіх робіт на кафедрі підприємництва та торгівлі.
Голова екзаменаційної комісії професор Ігор Міщук (Львівський торговельно-економічний університет) та його заступниця доцент Наталія Стойко відзначили високий рівень підготовки робіт та добрі знання, навички та вміння, продемонстровані магістрантами. «Широка палітра тем із різних напрямків дослідження підприємництва та торгівлі – це особливість кваліфікаційних робіт студентів нашої кафедри», – наголосив в.о. завідувача кафедри професор Юрій Губені. Член ЕК доцент Юрій Томашевський підкреслив якісне виконання робіт і чітко організовану процедуру захисту.

Увесь період навчання, особливо під час сесії, – це пошук джерел інформації. І якими б цікавими не були гаджети, книги ще залишаються надійними помічниками студентів.
З ініціативи працівників Наукової бібліотеки ЛНУП та викладачів кафедри підприємництва та торгівлі було сформовано викладку нових надходжень літератури із підприємництва, бізнес-аналітики та торгівлі. З цією добіркою ознайомилась нова когорта студентів. Поринати у світ книг – це цікаво та корисно. Адже нові джерела інформації, цікаві підручники, оновлені знання – це успіхи в навчанні!

Кафедра економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК ім. І. Поповича Львівського НУВМБ ім. С. Гжицького за підтримки низки наукових, громадських та управлінських інституцій провела круглий стіл з питань інноваційного розвитку агропродовольчого підкомплексу.
Надзвичайно широке коло учасників, від академіків до фермерів, відображало актуальність теми зустрічі. Головним мотивом привітальних слів до учасників з боку директора Департаменту АПР Людмили Гончаренко, проректора з науково-педагогічної роботи ЛНУВМБ ім. С. Гжицького доц. Ігоря Двилюка та декана факультету економіки та менеджменту ЛНУВМБ ім. С. Гжицького доц. Олега Гримака були шлях аграрного сектору до європейської інтеграції, господарська стійкість та розвиток в умовах воєнного стану, формування нових умов діяльності та вибір стратегій розвитку та співпраці. Напутнє слово від в.о. ректора Львівського НУВМБ ім. С. Гжицького та водночас голови Комісії з реорганізації ЛНУП проф. Івана Парубчака дало відлік та спрямування подальшій дискусії.

Пам’ять про вчених-фундаторів аграрної економічної науки є важливою. Тому на відзначення творчого доробку та життєвого шляху відомого вченого-економіста та наукового організатора академіка Івана Іларіоновича Лукінова (1927–2004 рр.) ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААНУ провів в рамках традиційних «Лукіновських читань» круглий стіл на тему актуальних проблем розвитку аграрного сектору економіки. Відкрили зустріч академік НААН Юрій Лупенко та академік НАН України Сергій Пирожков, які нагадали основні сходини життєвого шляху та положення наукової творчості академіка Лукінова.

Кафедра підприємництва та торгівлі розвиває академічну та наукову співпрацю з університетами Львова. Так, в.о. завідувача кафедри проф. Юрій Губені та доцент Наталія Зеліско на запрошення завідувача кафедри підприємництва, торгівлі та логістики ЛТЕУ проф. Ігоря Франіва 5 грудня взяли участь в науковій конференції, яка відбулась у Львівському торгово-економічному університеті.
Виступаючи на конференції, проф. Юрій Губені та доц. Наталія Зеліско відзначили особливо привітну атмосферу співпраці між Львівським національним університетом природокористування та Львівським торгово-економічним університетом. Вони, окрім цього, доповіли про власні розробки, які стосувались розвитку та формування інституційного середовища аграрного ринку, його зв’язку із безпечністю продуктів харчування. Проф. Юрій Губені наголосив на ролі та значенні неформальних інституцій, зокрема купівельних очікувань та стандартів сприйняття товарів покупцями. Він показав, як емоції стають чинником комерційного успіху. Пов’язавши це зі змістом освітніх програм, науковці наголосили на важливості академічної співпраці різнопрофільних університетів.
Проф. Юрій Губені в привітному передноворічному стилі привітав усіх учасників конференції, особливо її організаторів, зі святом Святого Миколая та висловив спільне прохання, щоб цей добрий до людей святий приніс найперше захист та благополуччя нашим оборонцям – Збройним Силам України.

Підприємництво та торгівля – великий комплекс знань та навичок, що має теоретичну і прикладну складову. Розуміючи це, викладачі кафедри підприємництва та торгівлі проф. Юрій Губені та доц. Наталія Зеліско провели об’єднане виїзне практичне заняття у Львівській аграрній дорадчій службі. Підгрупа студентів, які вивчають дисципліни «Організація торгівлі та торгових підприємств» та «Обґрунтування підприємницьких рішень», від фахівців ЛАДС дізнались про те, як лабораторні аналізи молока сприяють отриманню якісної молочної продукції, яким чином якість молока трансформується у його безпечність, а далі – в доходи молочної ферми та закладів торгівлі. Важливою темою заняття також була демонстрація використання аналізів у прийнятті управлінських рішень на молочній фермі. Сформовані масиви інформації, відображені за допомогою директора ЛАДС Івана Паньківа у графічні об’єкти, стали предметами аналізу для опрацювання підприємницького рішення.
Студентка Тетяна Панат поцікавилась організацією усього складного процесу отримання, обробки та використання даних лабораторних досліджень. Студент Тарас Гошман, вражений аналітично-лабораторним комплексом відомої фірми Bentley, розпитував про способи забезпечення його ефективного використання. Питання комунікації із партнерами, комерційна та проєктна складова звучали у запитаннях Василя Кришталя та Тараса Нестора.
Можна стверджувати, що виїзне заняття було цікавим і корисним та досягнуло мети. Адже усі учасники, студенти та викладачі, отримали найновіші знання, що торкаються компонент освітньої програми «Підприємництво та торгівля».

Нещодавно у студентів-магістрантів спеціальності «Підприємництво та торгівля» завершилась передкваліфікаційна (переддипломна) практика. Магістранти мали чудову можливість зіставити отримані в університеті знання і навички із практичними запитами. А ще – зібрати інформаційний масив для виконання кваліфікаційної роботи.
Під час спільного засідання майбутні випускники поділились враженнями від практики, повідомили ключові моменти виконаного звіту, висловили міркування щодо вдосконалення освітнього процесу, зокрема ОП.
Відбулась дискусія між студентами, яка торкалась багатьох аспектів підприємництва та бізнес-адміністрування. Викладачі кафедри, в свою чергу, надали дружні поради щодо узагальнення отриманих знань та їх системного відображення у кваліфікаційних роботах здобувачів.

Як відомо, кафедра підприємництва та торгівлі Львівського національного університету природокористування долучилась до виконання проєкту «Надання послуг ефективного управління стадом молочних корів ММСП» в частині проведення комплексного соціологічного дослідження серед виробників молока. Цей проєкт здійснюється за підтримки та фінансування Програми USAID з аграрного та сільського розвитку.
В рамках здійснення проєкту 29 жовтня відбулась чергова практична конференція «Використання показників вмісту жиру в молоці для підвищення прибутковості виробництва молока». Вступним словом конференцію відкрила адміністратор проєкту Іванна Випор. Цікаву доповідь із польовою демонстрацією виконав керівник Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків. Прикладні міркування за тематикою дискусії висловили Олександр Назар із Асоціації виробників молока, Руслан Панас, менеджер ФГ Лід-Мілк, Ольга Морикишка, фермерка. В роботі конференції взяли участь проф. Юрій Губені та доценти кафедри Наталія Зеліско, Наталія Райтер та Наталія Маркович.

Кафедра підприємництва та торгівлі провела 21 жовтня практичний семінар «Особливості захисту прав споживачів в умовах воєнного стану». До участі в семінарі було запрошено викладачів кафедри та студентів спеціальностей 076 «Підприємництво та торгівля» та 073 «Маркетинг».
Основними ведучими семінару були фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Богдан Пастух та Андрій Жукевич. Відкриваючи семінар, декан факультету управління, економіки та права доц. Володимир Ковалів відзначив добру практику співпраці кафедр факультету зі стейкхолдерами. В.о. завідувача кафедри проф. Юрій Губені нагадав про тематику та ключові моменти попереднього науково-практичного семінару на тему захисту інтересів споживачів, пояснив саме практичну спрямованість заходу.
Головний спеціаліст відділу контролю Богдан Пастух детально розповів про історичний та правовий розвиток питань, пов’язаних зі захистом прав споживачів, розповів про структуру та завдання Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, на прикладах показав діяльність Управління захисту прав споживачів. Продовжуючи дискусію, провідний спеціаліст Андрій Жукевич в загальних рисах виклав зміст та основні положення Закону «Про захист прав споживачів», наголосив на особливостях такого захисту за напрямами: торгівля, комунальна сфера, побутові послуги, інтернет-торгівля.

У Львівському торгово-економічному університеті в середині жовтня 2024 року проходив консультаційно-комунікаційний тиждень, впродовж якого молоді дослідники могли отримати додаткові консультації за темами своїх дисертаційних робіт. На запрошення завідувача кафедри підприємництва, торгівлі та логістики проф. Ігоря Франіва та проф. Ігоря Міщука викладачі кафедри підприємництва та торгівлі ЛНУП проф. Юрій Губені та доц. Наталія Зеліско в онлайн-форматі долучились до обговорення однієї із тем. Аспірант Юрій Звір представив результати досліджень за напрямком «Інноваційні форми та механізми активізації розвитку підприємництва в екстремальних умовах».

Кафедра підприємництва та торгівлі тісно співпрацює з багатьма інституціями, зокрема із територіальними громадами. Одним із прикладів є долучення працівників кафедри до розробки Плану дій справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону. Такий «справедливий розвиток» передбачає поступову трансформацію економіки краю із переходом до її диверсифікації, ефективного енергозбереження та розвитку інфраструктури. Ці завдання частково виконує спеціальний проєкт, підтриманий урядом Німеччини та Асоціацією вугільних громад. Проєктом передбачені розробка та втілення «дерева цілей» змін: від стратегії до конкретних проєктів. А для цього усі ТГ сформували робочі групи із представників.
На запрошення стейкхолдера кафедри, міського голови Радехова Степана Коханчука проф. Юрій Губені взяв участь в завершальному засіданні із розробки Плану дій із справедливої трансформації. На цьому засіданні відбулось підсумкове обговорення та оцінювання проєктних ідей та формування пропозицій до практичного Плану дій.
Учасники Робочої групи при організаційній та методичній підтримці експертів та працівників Департаменту економічної політики Львівської ОВА оцінили подані проєкти за наперед визначеними критеріями та пріоритетними напрямками.