Напередодні Дня Конституції України, 27 червня 2025 року, у змішаному форматі відбувся круглий стіл «Конституція України в умовах російської агресії: збереження державності та прав людини», організований кафедрою права Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького.
Подія об’єднала науковців і практиків у галузі права. Під час обговорення було висвітлено важливі питання, пов’язані з теоретико-правовими, доктринальними та практичними аспектами національної безпеки, реалізацією конституційних прав і свобод людини в умовах воєнного стану.
Гостей заходу привітав очільник університету – професор Іван Парубчак, наголосивши у своїй промові на потребі посилення ролі конституційної юстиції.
Сьогодні студенти спеціальності «Право» успішно склали кваліфікаційний іспит на здобуття освітнього ступеня бакалавра!
Щиро вітаємо всіх із подоланням цього відповідального рубежу! Це не лише перевірка знань, а й підтвердження того, що роки навчання були недаремними. Ви довели свою фаховість, витримку та готовність рухатись далі – до нових звершень! Бажаємо кожному з вас не зупинятися на досягнутому, впевнено йти до професійного та особистісного зростання. Нехай попереду чекають лише цікаві можливості та заслужені перемоги!
Цей рік із «Правознавцем» – вау! Що це було? Це був вибух ідей, море дискусій, натхнення і драйв від кожної зустрічі! Наш науковий гурток «Правознавець» у 2024–2025 навчальному році – це справжнє середовище росту, де кожен міг заявити про себе, поділитися думкою, поставити складне запитання і… отримати ще складнішу відповідь.
Ми говорили про все:
- як змінюється трудове право під час війни;
- як цивільні договори стають зонами ризику;
- як земля стає не лише ресурсом, а й джерелом конфліктів;
- як право адаптується до реалій воєнного часу і нових викликів;
- як цифровізація змінює юридичну професію;
- і найголовніше – як залишатися Людиною в правовому полі.
23 травня 2025 року доцентка кафедри права Оксана Руданецька та студентка спеціальності «Право» Софія Михалевич взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інновінг сучасних трендів в менеджменті безпеки: національна безпека та оборона», що відбулася на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Учасниці представили доповідь на тему «Правовий захист критичної інфраструктури у збройних конфліктах: засади міжнародного гуманітарного права», акцентуючи увагу на викликах, які постають перед державами у сфері захисту стратегічно важливих об’єктів в умовах воєнного часу.
Дякуємо організаторам за платформу для фахового обговорення актуальних питань безпеки та права!
8 травня 2025 року начальником відділу цифрового розвитку та IT, комунікацій та маркетингу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Ганною Гнатів проведено цікаву та пізнавальну лекцію для студентів спеціальності «Право».
В ході проведення заходу доповідачка висвітлила цікаві питання про роботу державних реєстраторів, порядок підготовки документів для участі в аукціоні з продажу права власності та оренди державного майна, а також про функціонування Державного земельного банку.
Такі зустрічі зі студентами відкривають можливості професійного світосприйняття.
На виконання листа Департаменту освіти і науки Львівської ОВА «Щодо проведення заходів, спрямованих на протидію спробам вербування» кафедрою права проведено роз’яснювально-інформаційні бесіди із педагогічними працівниками та студентами університету.
В процесі висвітлення матеріалу доцентом Я.І. Музикою особливу увагу приділено питанням методів та можливих ознак вербування підлітків, профілактики та запобігання вербуванню, а також як поводитись в таких ситуаціях.
30 квітня 2025 року ми відзначили Всесвітній день охорони праці під девізом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі». Тема виявилася надзвичайно актуальною для правничої спільноти.
Доцент кафедри права Оксана Руданецька разом зі студентами-правниками провела круглий стіл, присвячений правовим аспектам цифровізації у сфері праці. Учасники обговорювали, як штучний інтелект впливає на організацію роботи та змінює трудові правовідносини, які виклики постають перед законодавством та як захистити права працівників. Особливої вагомості ці питання набувають в умовах війни, коли зростає рівень тіньової зайнятості та порушень трудових прав.
25 березня 2025 року під керівництвом Анни Нестеренко відбулося чергове засідання наукового гуртка «Правознавець», на якому розглядалося питання підготовки студентських наукових робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі зі спеціальності 081 Право у 2024/2025 навчальному році.
Гуртківці обговорили тематику обраних досліджень та прозвітували про стан підготовки своїх наукових робіт.
18 березня 2025 року на кафедрі права відбувся круглий стіл на тему «Свобода слова та національна безпека України: правові погляди та практичні досягнення».
В ході круглого столу були розглянуті актуальні питання, пов’язані із пошуком оптимального співвідношення між забезпеченням свободи слова як фундаментального права людини та гарантуванням національної безпеки України.
З доповіддю виступив громадський діяч, викладач факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка, фахівець у галузі медіа, журналіст Василь Чорний.
У науковому заході брали участь викладачі та студенти навчального закладу, доповіді яких супроводжувалися жвавими дискусіями.
Page 1 of 12