23 вересня 2015 року на факультеті агротехнологій і екології в рамках XVІ Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Науково обґрунтовані системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів та охорони ґрунтового покриву».
Учасниками конференції були представники Варшавського університету природничих наук (Пйотр Хевелке, д-р габ., професор), Яворівського національного природного парку «Природний заповідник «Розточчя» (І. Любинець, М. Біляк), Миколаївського національного аграрного університету (В. Гамаюнова, д.с.-г.н., професор), Подільського аграрно-технічного університету (В. Вахняк), Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України (О. Потопляк), Львівського національного університету ім. Івана Франка (Г. Антоняк, д.б.н., професор), Львівської комерційної академії (М. Демкевич), Інформаційно-дорадчого центру Львівського обласного управління водних ресурсів (М. Москаль), Івано-Франківського коледжу Львівського НАУ (Б. Костюк), Вишнянського коледжу Львівського НАУ (А. Вантух), викладачі, аспіранти, студенти факультету агротехнологій і екології.


Результати наукових досліджень характеризувалися різноплановим спрямуванням, переважна більшість наукових доповідей була присвячена технологічним та екологічним аспектам виробництва продукції рослинництва, плодівництва та овочівництва.
Конференція засвідчила, що на найближчу перспективу виробництво продукції рослинництва може успішно розвиватися за умови істотного покращення матеріально-технічного забезпечення. Вчені факультету розробили різні моделі технологій вирощування польових, плодових, овочевих і ягідних культур, які рекомендовані для використання та широко застосовуються у практиці сільськогосподарського виробництва. До них належать ресурсоощадні, адаптивні, екологічно чисті технології. На факультеті розроблені також науково-теоретичні основи біологічного рослинництва, яке передбачає синтез технологій, що гармонійно поєднують досягнення природних, біологічних, технологічних та організаційно-економічних сфер діяльності людини.
Крім цього, на конференції активно обговорювали проблему забруднення ґрунтів та сільськогосподарської продукції важкими металами. Було акцентовано увагу на тому, що важкі метали негативно впливають не тільки на кормову цінність сільськогосподарських рослин, але й на стан довкілля в цілому.
З уваги на теоретичну і прикладну значимість застосування науково обґрунтованих систем виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів та охорони ґрунтового покриву конференція факультету прийняла відповідну ухвалу.