24-26 червня 2025 року у м. Львові в межах виконання Плану дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин на 2021–2025 роки відбулася робоча зустріч представників Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) під головуванням директора УІЕСР, доктора економічних наук, професора Сергія Мельника за участю керівників обласних філій УІЕСР Західного регіону України, директорки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Людмили Гончаренко та представників Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (COBORU) на чолі з директором Генриком Буяком.
На запрошення Сергія Мельника та директора Львівської філії УІЕСР, кандидата с.-г. наук Василя Кузька у важливій міжнародній робочій зустрічі взяв участь представник нашого університету – доктор с.-г. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Doctor Honoris Causa Іван Шувар.

10 червня – день, який назавжди залишиться у серці нашого університету. Цього дня на кафедрі технологій у рослинництві урочисто відкрили аудиторію, яка відтепер носитиме ім’я нашого колеги, викладача, патріота й Героя – Тараса Багая.
Тарас Іванович був не лише фахівцем своєї справи, але й справжнім захисником України. З початком повномасштабного вторгнення він добровільно став до лав Збройних Сил України, захищаючи нашу землю та наше майбутнє. Його життя обірвалося на фронті, але його подвиг і світла пам’ять житимуть серед нас завжди.

Кафедра технологій у рослинництві Львівського НУВМБ ім. С.З. Ґжицького провела 30 квітня 2025 року Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію на тему «Інноваційні технології у рослинництві». Цей захід було присвячено 115-річчю від дня народження видатного вченого, доктора сільськогосподарських наук, професора, члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки України Григорія Степановича Кияка. Модератором конференції був останній аспірант професора – Володимир Володимирович Лихочвор, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки.
З вітальним словом виступив голова Вченої ради Львівського НУВМБ ім. С.З. Ґжицького, професор, доктор наук з державного управління І.О. Парубчак. Учасників конференції також привітав учень професора Г.С. Кияка – М.Я. Бомба, доктор сільськогосподарських наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор ЛНУ ім. І. Франка.

13 березня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри технологій у рослинництві Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, зокрема доктор с.-г. наук, професор В.В. Лихочвор та кандидати с.-г. наук, доценти О.Ф. Литвин, М.І. Бомба, Р.М. Панасюк, з просвітницько-профорієнтаційною метою відвідали Немирівський ЗЗСО І-III ступенів Яворівської міської ради Львівської області.
Щира подяка заступникам директора з навчально-виховної роботи – вчителю біології, старшому вчителю Л.Т. Гавловській і вчителю української мови та літератури, старшому вчителю С.І. Іванець – за запрошення та організацію даної зустрічі!

Кафедра технологій у рослинництві Львівського національного університету природокористування запрошує Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Інноваційні технології в рослинництві», присвяченій 115-й річниці з Дня народження доктора сільськогосподарських наук, професора, члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки України Григорія Степановича Кияка.
Конференція відбудеться 30 квітня 2025 року.
До участі у конференції запрошуємо науковців ЗВО, НААН України, НАН України, практиків, докторантів, студентів.
Детальніша інформація і бланк заявки на участь у конференції – у доданому файлі.

19 листопада на кафедрі технологій у рослинництві відбулося урочисте відкриття 302 аудиторії від компанії «Ерідон».
В присутності в.о. декана факультету доцента О.М. Андрушка, професорсько-викладацького складу кафедри та гостей заходу з вітальним словом виступив директор Львівської філії компанії «Ерідон» Ігор Богданович Павлишин.
Також захід відвідав доктор наук з державного управління, професор, голова реорганізаційної комісії ЛНУП Іван Орестович Парубчак, який побажав усім присутнім подальшої плідної праці.

Колектив кафедри технологій у рослинництві щиро вітає професора, доктора сільськогосподарських наук, заслуженого діяча науки і техніки України Івана Антоновича Шувара з присвоєнням звання Почесного професора Люблінського природничого університету (Profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie). Це велике досягнення є справжнім визнанням Ваших наукових здобутків та незгасної праці у сфері науки. Бажаємо Вам подальших успіхів, нових наукових відкриттів та невичерпної енергії у професійній діяльності.


На кафедрі технологій у рослинництві факультету агротехнологій та екології ЛНУП відбулася чергова зустріч стейкхолдера факультету, директора Львівського підрозділу МПП фірми «Ерідон» Ігоря Богдановича Павлишина зі здобувачами РВО «Магістр», гарантом ОПП «Агрономія» РВО «Магістр», д.с.-г.н., професором І.А. Шуваром та науково-педагогічними працівниками кафедри. Впродовж зустрічі було обговорено питання удосконалення освітньої програми зі спеціальності «Агрономія» та забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних агропідприємств.
Стейкхолдер І.Б. Павлишин поділився зі студентами досвідом роботи у фірмі «Ерідон», яка є провідним українським аграрним підприємством з постачання якісних засобів захисту рослин, насіння та добрив. Ігор Богданович зазначив, що готовий і надалі співпрацювати з факультетом агротехнологій та екології ЛНУП у практичній підготовці здобувачів вищої освіти, надаючи можливість проходження виробничої практики на базі МПП фірми «Ерідон» та подальшого працевлаштування.
Дякуємо за співпрацю з ЛНУП!


З метою перевірки на кафедрах факультету агротехнології та екології ЛНУП загального агротехнічного стану і методичного рівня закладки польових досліджень 27 червня 2024 року на дослідному полі кафедри технологій у рослинництві проводилась перевірка і приймання стану проведення польових дослідів комісією у складі: в.о. ректора ЛНУП, доктора с.-г. наук, професора В.І. Лопушняка; голови комісії, в.о. декана факультету, доцента О.М. Андрушка, проректора з наукової роботи, доцента Б.І. Гулька; заступника голови комісії, доцента В.С. Борисюка; в.о. завідувача кафедри технологій у рослинництві, доцентки М.Л. Тирусь; завідувачки кафедри садівництва і овочівництва, доцентки О.Й. Дидів; доцента кафедра агрохімії та ґрунтознавства В.Я. Іванюка; в.о. професора кафедри генетики, селекції та захисту рослин П.Д. Завірюхи. Усі відповідальні виконавці кафедри технологій у рослинництві продемонстрували свої польові досліди, розказували про методику їх ведення. У процесі обговорення виконавцям ставились численні запитання, на які було отримано ґрунтовні пояснення. Комісія відмітила своєчасність проведення обліків та спостережень за сільськогосподарськими культурами в польових дослідах науково-педагогічних працівників, аспірантів і докторантів кафедри, задовільну якість ведення первинної документації з питань науково-дослідної роботи.


На кафедрі технологій у рослинництві факультету агротехнологій та екології ЛНУП відбулася зустріч стейкхолдера факультету, генерального директора ТОВ «Сервіс-Агрозахід» Романа Романовича Проця зі здобувачами РВО «Бакалавр» та робочою групою ОПП «Агрономія». Впродовж зустрічі було обговорено питання удосконалення освітньої програми зі спеціальності «Агрономія» та забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних агропідприємств.
Стейкхолдер Р.Р. Проць поділився цінним досвідом, ознайомив студентів із роботою очолюваної ним компанії. ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – це компанія, яка є офіційним дистриб’ютором багатьох світових компаній-виробників високоякісних засобів захисту рослин, посівного матеріалу, добрив та сільськогосподарської техніки, в тому числі в ексклюзиві.