8 травня 2024 р. на факультеті агротехнологій та екології ЛНУП з ініціативи кафедри агрохімії та ґрунтознавства (доцент Віктор Іванюк) компанія «Syngenta» представила презентацію і спеціальні прилади у сфері точного рільництва, а також літературу та рекламну атрибутику фірми. Лекцію прочитав фахівець компанії Олександр Зозуля – керівник групи регіональних технічних експертів «Syngenta Training Center». Йому асистував представник компанії Олександр Дикий – наш випускник.
Олександр Зозуля у лекції-презентації «Цифрова агрономія» розповів про зв’язок агро- та IT-сфер, про те, як залишатися затребуваним на ринку праці агрономом та які навички необхідно опанувати молодому фахівцю, щоб оволодіти азами точного рільництва. IT-агроном та оператор дронів – це вже професії сьогодення, які мають підвищений попит у аграрних компаніях.
Лектор ознайомив студентів та викладачів з особливостями цифрової діагностики стану ґрунтів та рослин з використанням супутникового сканування, знімків з дронів і сучасними портативними приладами для цифрової агрономії. Студенти довідалися про плюси та мінуси новітніх технологій і про те, які вміння та навички слід опанувати, щоб стати висококваліфікованими фахівцями у галузі точного рільництва.
Було продемонстровано роботу портативного інфрачервоного сканера GrainSense на предмет аналізу якісних показників зерна сої, пшениці і ячменю.
Лекція була цікавою не лише для студентів-агрономів, але й для студентів-агроінженерів, які ставили фахові питання лектору.
Після завершення лекції представник компанії «Syngenta» Олександр Дикий провів вікторину для студентів, які за правильні відповіді були нагороджені фірмовими призами.
Дякуємо фахівцям компанії «Syngenta» за регулярні зустрічі, які роблять освітній процес цікавим та практико-орієнтованим.
Дякуємо викладачам, які прийшли підвищити свій науково-педагогічний рівень.
Слава Україні!
Героям слава!
18 квітня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбулося засідання робочих груп з підготовки відомостей про самооцінювання ОПП «Агрономія» та ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи Галина Косилович ознайомила членів робочої групи з етапами та вимогами процедури проходження акредитації відповідних освітніх програм у 2024–2025 н.р. Гарант ОПП «Агрономія» Іван Шувар та гарант ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» Іванна Рожко доповіли про стан готовності освітніх програм до процесу акредитації та забезпечення освітнього процесу на відповідність кадровим вимогам. Робочими групами визначені заходи, необхідні для забезпечення ефективного процесу акредитації, та погоджено відповідальних осіб за підготовку проєкту Відомостей про самооцінювання відповідних освітніх програм.
16 квітня 2024 року у ЛНУП на факультеті агротехнологій та екології кафедрою агрохімії та ґрунтознавства була організована відкрита лекція на тему «Кращі практики відновлення родючості ґрунту», яку прочитала Юлія Миронова – керівник відділу із розвитку органічного землеробства та біологізації інтенсивних технологій БТУ-Центру (м. Ладижин, Вінницька обл.). Також виступила директорка з управління персоналом Ірина Самайчук з повідомленням «Кар’єрні можливості» щодо кадрової політики БТУ-Центру. На завершення виступив Олексій Ткачук, провідний фахівець відділу тваринництва та переробки, і поділився своїм кар’єрним успіхом в житті.
Окрім студентів, лекцію відвідали проф. Володимир Лихочвор, завідувач кафедри технологій у рослинництві доц. Марія Тирусь та завідувач кафедри екології доц. Петро Хірівський, викладачі та аспіранти.
Компанія БТУ-Центр має власне виробництво, де уже понад 20 років створює біологічні засоби регулювання ґрунтових та продукційних процесів у рільництві. На базі БТУ-Центру діє сучасний науково-дослідний центр – Інститут прикладної біотехнології. Інститут працює над удосконаленням властивостей біопрепаратів, технологій їх застосування в агроценозах, а також виконує лабораторні дослідження ґрунту, насіння, рослин для аграрних підприємств.
Наша кафедра експериментує з препаратами БТУ-Центру, зокрема вивчає ефективність мікоризних грибів (роду Glomus VS, Trichoderma Harzianum) та фосфатмобілізаційні бактерії (Bacillius megaterium var. phosphaticum, Bacillus subtilis, Bacillus muciloginosus, Enterobacter sp.) у формі препарату Мікофренд.
Після завершення доповідей відбулася інтерактивна дискусія, за правильні відповіді студенти і викладачі отримали призи. На завершення була проведена онлайн-вікторина, у якій найбільшу кількість правильних відповідей дали: Ірина Поручник (Аг-21) – перше місце, Ірина Тетенкова (Аг-21) – друге місце, Руслан Пазюк (Аг-31) – третє місце.
Студенти проявили підвищений інтерес до продукції та кар’єрної політики БТУ-Центру.
Кафедра садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька виявила велику зацікавленість щодо тематики виступів та асортименту продукції для органічного овочівництва і садівництва.
Кафедра агрохімії та ґрунтознавства обговорила з лекторами перспективи довготривалої тісної співпраці з БТУ-Центром і готова бути базовою ланкою у співпраці БТУ-Центру з агровиробниками на Заході України.
Дякуємо Юлії Мироновій, Ірині Самайчук та Олексію Ткачуку за співпрацю з ЛНУП.
16 лютого 2024 року на кафедрі агрохімії та ґрунтознавства Львівського НУП в рамках навчального процесу з дисципліни «Система точного землеробства» (викладач – к.с-г.н., доцент Віктор Іванюк) відбулася відкрита лекція-презентація на тему «Особливості використання платформи Cropwise», представлена експертом з розвитку агрономії компанії «Syngenta» Світланою Миронескул. Відкрив захід декан факультету агротехнологій та екології, доцент, к.с-г.н. Володимир Бальковський.
Під час лекції-презентації було детально розкрито практичні аспекти широкого використання систем точного землеробства. Зміст презентації викликав значний інтерес у студентів та зацікавив їх у глибшому вивченні цієї сфери агровиробництва. За підсумками лекції спільно з організаторами та ініціаторами заходу було узгоджено можливості проходження виробничої практики для студентів, які виявили бажання, на базі компанії «Syngenta».
Дякуємо гостям – Світлані Миронескул, експерту компанії «Syngenta», та нашому випускнику, уродженцю Дублян Олександру Дикому, регіональному менеджеру з маркетингу компанії «Syngenta» на Заході України.
8-9 лютого 2024 року у Львові проходила конференція Re:farm, яка зібрала на своєму майданчику понад 1500 учасників та 80 доповідачів не лише з України, а й з Чехії, Литви, Німеччини, Австрії. Без сумніву, це визначна подія у сфері агровиробництва, до якої мали нагоду долучитися і викладачі кафедри агрохімії та ґрунтознавства – В.Я. Іванюк, Б.І. Пархуць, О.В. Гаськевич, Н.І. Вега, а також студенти факультету агротехнологій та екології Львівського НУП. У чотирьох тематичних секціях представлено доповіді з точного землеробства (визначення зон продуктивності полів, диференційований посів та внесення добрив), технологій живлення рослин, розвитку виробничих потужностей та налаштування виробничих процесів, особливостей ведення бізнесу в аграрному секторі (управління фінансами, банком землі, фарм-менеджмент).
Мали приємну нагоду зустрітись з друзями кафедри: компаніями «Агросем», «Вілія-агро», «Континенталь», «Zemlerob».
Було цікаво, пізнавально, креативно.
Дякуємо організаторам конференції та ЗСУ за можливість розвиватися, вчитися та навчати.
Згідно з планом засідань Вчена рада факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування заслухала звіт кафедри агрохімії та ґрунтознавства ЛНУП за чотири роки функціонування.
Доробком кафедри за 2020–2023 рр. із людським ресурсом 4,25-5,5 шт. од. є такі головні позиції: дві міжнародні конференції з виданням матеріалів, дебют кафедри у Scopus на 39 позиціях з потенційним цитуванням (без WoS), достроково захищена дисертація доктора філософії, здобутий сертифікат B2 та атестат доцента, чотири наукові монографії, зароблені лише за 4 роки 550 тис. грн в казну університету, вагоме розширення представництва кафедри на виробництві та контактів НПП з університетами ЄС.
24-26 квітня 2023 року на кафедрі агрохімії та ґрунтознавства Львівського національного університету природокористування під головуванням академіка НААН Володимира Снітинського та за участю президента ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», проф. Юрія Дмитрука, вчених з University of Missouri (USA), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Rzeczpospolita Polska), International Journal Of Environmental Studies (United Kingdom), Office for Pedological and Agrochemical Studies Cluj (Romania), Pavol Jozef Šafárik University in Košice (Slovak Republic), Latvian Rural Advisory and Training Centre (Latvijas Republika), Львівського національного університету імені Івана Франка, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН, Державного природознавчого музею НАН проведена Міжнародна наукова конференція «Ґрунти, сталий розвиток та українське ґрунтознавство», присвячена 120-річчю від дня народження Григорія Андрущенка (МНК-120).
У Львівському національному університеті природокористування у співпраці з ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», University of Missouri (USA), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Rzeczpospolita Polska), International Journal Of Environmental Studies (United Kingdom), Office for Pedological and Agrochemical Studies Cluj (Romania), Pavol Jozef Šafárik University in Košice (Slovak Republic), Latvian Rural Advisory and Training Centre (Latvijas Republika), Львівським національним університетом імені Івана Франка, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН, Державним природознавчим музеєм НАН на базі кафедри агрохімії і ґрунтознавства ЛНУП 24-26 квітня 2023 триває Міжнародна наукова конференція «Ґрунти, сталий розвиток та українське ґрунтознавство», присвячена 120-річчю від дня народження Григорія Андрущенка.
ЛНУП скликав цей науковий захід наперекір складним обставинам і небезпеці, яка не зникла для нашої країни, бо освіта і наука не може зупинитися і повинна відповідати запитам українського суспільства.
На наш заклик відгукнулися колеги зі США, Сполученого Королівства, Республіки Польща, Словацької Республіки, Румунії, Італії, Алжиру, а також численні українські колеги.
Наш університет має дуже давню і колоритну історію становлення, як і наука «Ґрунтознавство» у його стінах. Наш перший завідувач кафедри ґрунтознавства, професор Григорій Андрущенко народився 121 рік тому і після другої світової війни почав працювати в Дублянах. Переїхав він з Полтавщини, був виключений з більшовицької партії з тавром «неблагонадійний», що і стало причиною того, що московська ВАК не підтвердила його успішний захист докторської дисертації у Харківському с.-г. інституті. Проте вчений отримав світове визнання завдяки титанічній праці з вивчення ґрунтового покриву і виданню фундаментальних ґрунтознавчих праць і карт ґрунтів. Його підготовлені учні описували ґрунтові покриви В’єтнаму, Куби, Казахстану.
Ми маємо надію, що наше зібрання внесе вагомий доробок в освітню і наукову складові ґрунтознавства. Адже на ньому зібралися 26 учасників з одинадцяти країн і понад 100 – з України.
Теперішні перетворені і місцями виснажені великим винесенням елементів живлення різними культурами, недостатньо удобрені та зруйновані загарбницькою війною ґрунти потребують нашої уваги, охорони і відновлення. Величезною помилкою держави, яка має левову частку найродючіших ґрунтів Світу, є ліквідація спеціальності «Агрохімія і ґрунтознавство». Фактично знищена загальнодержавна мережа моніторингу ґрунтів, яка поступово занепадає, у вигляді установи «Держґрунтохорона» та її філій у кожній області України, але з єдиним банківським рахунком та однією гербовою печаткою у Києві.
Щиро бажаємо усім наукових звитяг і закликаємо надалі активніше співпрацювати з нашими науковими колективами.
Кафедра агрохімії та ґрунтознавства Львівського національного університету природокористування запрошує Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Ґрунти, сталий розвиток та українське ґрунтознавство», яка відбудеться одночасно в очному та дистанційному режимі.
Деталі у прикріплених файлах.
Згідно з планами науково-дослідної роботи факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування на 2016–2020 рр. та кафедри агрохімії й ґрунтознавства за темою 2021–2025 рр. «Розробити екобезпечні прийоми удосконалення технологій вирощування культур, що забезпечують оптимальний врожай та відтворення родючості ґрунтів в умовах зміни мезоклімату на Заході Україні» (№ др 0121U109715) завершена дисертаційна робота на тему «Оптимізація азотного живлення ячменю озимого на темно-сірому опідзоленому ґрунті Західного Лісостепу» (аспірант В.Г. Шестак, керівник П.С. Гнатів) на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 20 «Аграрні науки» за спеціальністю 201 «Агрономія». Презентація результатів досліджень здійснена аспірантом В.Г. Шестаком 10 лютого 2023 року, тобто за пів року до завершення аспірантури. Робота достатньо апробована, зокрема здобувач є співавтором двох статей у Scopus and WoS.
Подана заява і готуються документи на заслуховування дисертаційної роботи на фаховому міжкафедральному семінарі, який заплановано провести разом з вченою радою факультету. Рішення фахового семінару буде представлено на розгляд великої Вченої ради університету.
Дисертаційні дослідження за темою «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся» (аспірант 2022–2024 рр. Б.І. Коцюба) та за темою «Система удобрення соняшника на темно-сірому опідзоленому ґрунті в умовах Західного Лісостепу» (аспірант 2023–2025 рр. Д.В. Баранський) тривають відповідно до робочих планів.
За результатами досліджень кафедри на вчені ради факультету та університету буде поданий рукопис наукової монографії «Стабілізація нітрифікації та азотне живлення ячменю озимого» (Шестак В.Г., Гнатів П.С., Іванюк В.Я. Стабілізація нітрифікації та азотне живлення ячменю озимого: монографія / за ред. П.С. Гнатіва. Львів: Магнолія 2006, 2023. 168 с.).
Page 1 of 2