На запрошення викладачів кафедри агрохімії та ґрунтознавства Музей мінералів та гірських порід відвідали колеги з ЛНУ ім. Івана Франка: завідувачка Мінералогічного музею імені Євгена Лазаренка Альбертина Бучинська, провідний зберігач фондів музею Оксана Цільмак, доцент кафедри мінералогії, петрографії і геохімії імені професора Ореста Матковського Уляна Борняк та завідувач лабораторії мінералого-петрографічних досліджень Катерина Бурбан.
Як справжні фахівці своєї справи, гості оцінили розмір та стан збереження колекції мінералів і гірських порід, поділилися методиками розпізнавання порід і мінералів, а також допомогли зі систематизацією та класифікацією експонатів.
Завдяки колегам з геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка було ідентифіковано окремі експонати музею кафедри та уточнено назви значної їх кількості.
Під час навчальної практики студенти групи Арх-21 Андрій Боянецький та Роман Шумський (керівник практики – старший викладач кафедри архітектури Степан Пісьо) долучилися до оновлення та оздоблення аудиторії навчального центру «АгроСкаут Центр: шлях до інноваційної підтримки та розвитку малих сільськогосподарських виробників».
Вже з вересня тут стартує новий етап підготовки студентів – теорія, практика та ідеї, що змінюють аграрну галузь!
Щиро дякуємо кафедрі архітектури за натхненну співпрацю та за те, що простір для знань стає красивішим і комфортнішим завдяки вашим талановитим студентам!
З 9 червня по 4 липня студенти другого курсу спеціальності 201 «Агрономія» проходили навчальну практику з дисципліни «Ґрунтознавство з основами геології».
За час практики студенти ознайомилися з основними групами мінералів та гірських порід, етапами дослідження ґрунтів, навчилися читати карти ґрунтів.
Особливе зацікавлення викликали польові дослідження, під час яких майбутні фахівці-агрономи проаналізували поживний режим ґрунту за показниками листкової діагностики рослин, заклали й описали ґрунтовий розріз, за допомогою експрес-методів визначили гранулометричний склад та показник pH ґрунту, опанували методику відбору зразків.
Практика пройшла жваво, цікаво та пізнавально.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчати і вчитися.
25 червня 2025 р. відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття ступеня «Доктор філософії» зі спеціальності 201 «Агрономія» аспіранта кафедри агрохімії та ґрунтознавства Богдана Коцюби (наукові керівники: доктор біологічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу землеробства та відтворення родючості ґрунтів Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Петро Гнатів і кандидат географічних наук, в.о. завідувача кафедри агрохімії та ґрунтознавства ЛНУВМБ ім. С. Ґжицького Оксана Гаськевич).
Тема дисертаційного дослідження – «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся».
18 червня в рамках проходження економіко-географічного розділу навчальної комплексної практики студенти II курсу ОПП «Економічна і соціальна географія» географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка (керівник – асист. Любов Котик) відвідали дослідні поля факультету агротехнологій та охорони довкілля ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького.
Навчальну екскурсію дослідними полями провів старший викладач кафедри агрохімії та ґрунтознавства Дмитро Баранський, який розповів студентам про особливості розвитку сільського господарства у межах зони інтенсивного зернокормовиробництва та вирощування енергетичних культур; показав дослідні поля та угіддя Північного кампусу ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького; розповів про вирощування енергетичних культур (верба енергетична, тополя, павловнія та енергетичні трав’яні культури) та їхню цінність для сільського господарства; продемонстрував візуальні результати наукових досліджень з вивчення впливу на сільськогосподарські культури різних форм та норм добрив на прикладі соняшника, ячменю озимого, сої, пшениці озимої, кукурудзи та інших культур; означив переваги та виклики, пов’язані із застосуванням засобів захисту рослин; розкрив проблему територіального зміщення агрокліматичних зон через кліматичні зміни та необхідність адаптації агрохолдингів та фермерів до нових агровикликів; наголосив на сучасних особливостях регіональної продовольчої безпеки; показав демоділянки колекцій кукурудзи, жита, пшениці, вівса, соняшника, гречки, льону, овочевої групи та ін.; розповів про традиції та сучасні тенденції у сільському господарстві м. Дубляни.
6 травня студенти груп Аг-11 та Аг-12 разом із керівниками-наставниками Віктором Іванюком, Дмитром Баранським і завідувачкою кафедри Оксаною Гаськевич відвідали Мінералогічний музей імені Євгена Лазаренка.
У музеї представлено понад 14000 зразків-експонатів, серед яких колекційні зразки зі всіх континентів світу (навіть з Антарктиди). Діє багата постійна мінералогічна експозиція, зокрема експонуються деякі нові, недавно відкриті мінерали – ферсманіт, гагариніт, сребродольськіт та інші, а також мінерали, вперше виявлені на території України.
26 березня 2025 року студенти випускних курсів ВСП «Золочівський фаховий коледж ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького» мали чудову нагоду побувати з профорієнтаційним візитом у Північному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького.
Під час зустрічі працівники кафедри агрохімії та ґрунтознавства факультету агротехнологій та охорони довкілля ознайомили здобувачів освіти з історією університету та перспективами вступу до нього, розповіли про структуру університету та освітні програми бакалаврського рівня, за якими навчаються майбутні фахівці, провели екскурсію студмістечком та ознайомили із навчальними лабораторіями, музеями та авдиторіями.
25 березня 2025 р. на факультеті агротехнологій та охорони довкілля було проведено міжкафедральний семінар, на якому відбулася публічна презентація дисертаційних досліджень аспіранта кафедри агрохімії та ґрунтознавства Богдана Коцюби на тему «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся». Дисертація подана на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 Агрономія.
Ґрунтовна доповідь аспіранта викликала наукову дискусію та жваве обговорення серед присутніх. Враховуючи позитивні відгуки наукового зібрання, актуальність теми дослідження, наукову новизну і практичне значення одержаних результатів, їх впровадження та повноту викладення матеріалів дисертації в опублікованих працях, було ухвалено спільне рішення про рекомендацію дисертації Богдана Ігоровича Коцюби за темою «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся» для подальшого розгляду на спеціалізований вченій раді.
До Всесвітнього дня поезії 19 березня для студентів групи Аг-12 куратором-наставником було проведено виховний захід на тему «Титани слова, духу, боротьби».
Феномен Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка полягає в тому, що їхня творчість не лише відображає дух свого часу, а й стала фундаментом національної самосвідомості українців. Вони заклали ідеї свободи, боротьби за справедливість, цінності освіти та духовного розвитку, які залишаються актуальними для сучасної молоді.
Тарас Шевченко – не просто поет, а символ національного відродження. Його заклик до боротьби, осуд тиранії та любов до простого народу формують у молодого покоління почуття відповідальності за майбутнє країни.
10 березня доценти кафедри агрохімії та ґрунтознавства Львівського НУВМБ ім. С.З. Ґжицького Оксана Гаськевич, Марія Полюхович і Богдан Пархуць відвідали Дублянський опорний ліцей імені Героя України Анатолія Жаловаги ЛМР, де зустрілися з учнями 9-11 класів.
18 березня відбулася дистанційна профорієнтаційна зустріч доцента Оксани Гаськевич та старшого викладача Дмитра Баранського зі старшокласниками Жидачівського ЗЗСО І-III ступенів № 2.
Page 1 of 3