Учасники студентського наукового гуртка «Рослинництво» взяли активну участь у студентській інтернет-конференції на тему «Використання методів дистанційного зондування агрохімічних показників ґрунту і фітосанітарного стану посіву у контексті сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур», яка відбулася 14 квітня 2022 року на факультеті агротехнологій та екології в онлайн-режимі з використанням платформи Zoom. Зокрема, під керівництвом кандидата с.-г. наук, в.о. доцента Марії Львівни Тирусь було представлено 6 доповідей у формі презентативного матеріалу. Тематика доповідей розкривала питання застосування цифрових технологій для моніторингу фітосанітарного стану посівів с.-г. культур, системи супутникового моніторингу с.-г. угідь, використання вегетаційних індексів для оцінки стану посівів тощо.


12 жовтня 2021 року відбулася перевірка агротехнічного рівня закладки польових дослідів за темою дисертаційної роботи «Вплив сидеральних культур та рівнів удобрення на врожайність цукрового буряка» аспіранта першого року навчання Андрія Петровича Смалька (науковий керівник – д-р. с.-г. наук, професор, завідувач кафедри технологій у рослинництві Володимир Володимирович Лихочвор). Комісія у складі в.о. декана факультету агротехнологій і екології П.Д. Завірюхи, наукового керівника професора В.В. Лихочвора, заступника декана із наукової роботи В.С. Борисюка і доцента В.Я. Іванюка відмітила, що досліди закладено на високому методичному рівні з відмінною якістю ведення первинної документації. Здобувач наукового ступеня А.П. Смалько ознайомив присутніх з виконаною роботою і продемонстрував визначення твердості ґрунту за допомогою сучасного пенетрометра. 


Впродовж декількох років на кафедрі технологій у рослинництві факультету агротехнологій і екології Львівського НАУ стало доброю традицією для покращення проведення практичних занять з таких дисциплін, як «Рослинництво», «Технології вирощування продукції рослинництва», «Технології вирощування олійних культур» «Техніка та технології в АПК», висівати колекцію польових культур, а саме: зернові (пшениця, жито, овес, ячмінь, тритикале, просо, кукурудза), зернобобові (горох, нут, квасоля, соя, сочевиця, кормові боби, люпин, арахіс), олійні (ріпак, гірчиця, рижій), прядивні (льон довгунець), бульбоплоди (картопля), коренеплоди (буряки кормові, морква, ріпа).
Цього року перші зерна вищезгаданої колекції висіяли студенти факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій групи Аін-21. Надзвичайна дисциплінованість, ерудованість та прагнення до знань цих студентів дають підставу впевненості у тому, що засіяні зерна знань в майбутньому дадуть щедрі плоди…

 

 


 

На кафедрі технологій у рослинництві 24 червня 2021 року відбулася перевірка загального агротехнічного рівня закладки польових дослідів, своєчасності проведення обліків та спостережень, якості ведення первинної документації з питань науково-дослідної роботи. Комісія на чолі із деканом факультету агротехнологій і екології доцентом В.В. Бальковським відмітила високий методичний рівень проведення польових досліджень за темою дисертаційної роботи в.о. доцента М.Л. Тирусь «Агробіологічні особливості формування продуктивності амаранту в умовах західного Лісостепу» та взірцеве ведення колекції сільськогосподарських культур лаборантами кафедри Н.В. Качинською та Т.І. Павкович.


Викладачі кафедри технологій у рослинництві 22 червня 2021 року взяли участь в щорічному аграрному форумі «Нове зернятко», який відбувався у новому безпечному форматі «Живе спілкування в полі». Програмою заходу було передбачено відвідування демонстраційних посівів нових перспективних сортів та гібридів, насіннєвих посівів, як нових, так і перевірених часом сортів озимих та ярих культур. Інформацію про будь-який сорт чи гібрид с/г культур можна було побачити в полі та дізнатися про особливості кожного безпосередньо від представників оригінаторів. Пізнавальним було відвідування насіннєвого заводу, де проводять доробку насіння до посівних кондицій на новітньому насіннєочисному комплексі «Cimbria». Родзинкою даного заходу стали новинки агротехніки та демонстрація її роботи в полі. 

 


11 червня 2019 року викладачі кафедри технологій у рослинництві факультету агротехнологій і екології взяли участь у Дні поля на АгроАрені Захід компанії Bayer, що розташована у с. Кам'янки Тернопільської області. Щира подяка організатору за високий науковий та організаційний рівень проведення заходу.


 90-річчя видатного вченого і селекціонера гречки 

25-26 квітня в Подільському державному аграрно-технічному університеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Селекція, насінництво, технології вирощування круп’яних культур та інших сільськогосподарських культур: досягнення і перспективи», присвячена світлій пам’яті відомого вченого і селекціонера гречки Олени Семенівни Алексеєвої, за участю вчених з Азербайджану, Білорусі, Молдови, Казахстану, Росії та усіх куточків України. В кожній з доповідей колег та запрошених гостей лунали теплі слова про селекціонера, яка назавжди увійшла в історію української науки.

Відкрив пленарне засідання конференції ректор Подільського державного аграрно-технічного університету доктор економічних наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України Володимир Васильович Іванишин. Він привітав присутніх, у своїй доповіді згадав про непересічні наукові здобутки видатного селекціонера Олени Семенівни Алексеєвої та побажав учасникам плідних наукових дискусій.

На пленарному засіданні конференції також виступили: заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Петрович Конончук; перший проректор з науково-інноваційної та міжнародної діяльності Руслан Юрійович Гаврилянчик; учень наукової школи видатного науковця, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри екології та агробіології Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Якович Білоножко; завідувач кафедри рослинництва, селекції та насінництва, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Савич Гораш; директор Багатофункціонального кооперативу «Ратай», кандидат сільськогосподарських наук Ігор Михайлович Марусяк; провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Роман Львович Богуславський та ін. 

ЛНАУ представляв  професор кафедри технологій у рослинництві Львівського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік АН ВО України, заслужений діяч науки і техніки України Іван Антонович Шувар. У своєму виступі  розповів про сучасні проблеми землеробства в контексті глобального потепління, а також про особливості вирощування гречки у проміжних посівах. 

У ці ж дні в Подільському державному аграрно-технічному університеті відбулось засідання спеціалізованої вченої ради Д 71.831.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.09 – рослинництво, до складу якої входить професор І. А. Шувар. Заслухано 3 дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук. Одну з них на тему «Удосконалення окремих елементів вирощування гречки в умовах Лісостепу Західного» захищав уже «правнук» великої наукової школи О. С. Алексеєвої – Антон Васильович Рарок. 

До цієї конференції авторський колектив приурочив і видав науково-практичні рекомендації «Вирощування гречки у проміжних посівах» за загальною редакцією професорів В. В. Іванишина та І. А. Шувара.


Колектив кафедри технологій у рослинництві ЛНАУ щиро вітає доктора сільськогосподарських наук, професора, члена-кореспондента НААНУ Володимира Володимировича Лихочвора з високою нагородою Лауреата Державної премії в галузі науки і техніки.
Бажаємо міцного здоров’я, щастя та нових творчих здобутків.

 

 

 

 


13 і 19 червня 2014 року на дослідному полі кафедри технологій у рослинництві відбувся семінар на тему «Особливості технології вирощування гібридів озимого ріпаку фірми DSV». Провідні фахівці цієї фірми ознайомили учасників семінару із кращими гібридами озимого ріпаку, оптимальними нормами їх висіву та особливостями хімічного захисту від хвороб та шкідників. Співдоповідачами були представники фірм CHEMINOVA та BASF. Приємно відзначити, що більшість учасників семінару це випускники факультету агротехнологій та екології. 

 

 


Вшанування наукових здобутків

   26 лютого 2013 року відбулася позачергова сесія Загальних зборів Національної академії аграрних наук України. За видатні успіхи в розвитку аграрної науки  завідувачу кафедри технологій у рослинництві Львівського НАУ, доктору сільськогосподарських наук, професору Лихочвору Володимиру Володимировичу присвоєно звання члена-кореспондента НААН України.

В четвер, 28 лютого 2013 року,  на кафедрі технологій у рослинництві відбулося урочисте засідання, на якому колеги по роботі щиро привітали Володимира Володимировича з цієї нагоди і побажали міцного здоров’я, щастя, нових плідних ужинків на науковій та освітянській ниві.

 

 

 


Шувар І. А Особливо небезпечні рослини України [текст] : навч. посіб. /

За ред. І. А. Шувара – К. : «Центр учбової літератури», 2013. – 192 с.

ISBN 978-617-673-196-2

В посібнику викладено основні поняття про особливо небезпечні рослини України, які порушують баланс співіснування природних угруповань і з кожним роком розширюють свій ареал на теренах країни, завдаючи шкоди народному господарству;

розкрито особливості рослин-алергенів і отруйних рослини, які негативно впливають на стан здоров’я людей, тварин, погіршують якість сільськогосподарської продукції та навколишнє природне середовище;

зважено на необхідність донести до свідомості кожного мешканця країни знання про непередбачувані важкі наслідки від неграмотного поводження у повсякденному житті з отруйними та шкідливими рослинами;

значна увага надана запобіжним карантинним заходам, застереженням і боротьбі з небезпечною рослинністю на землях різного призначення та у побуті.

Для студентів різних напрямів підготовки і спеціальностей, аспірантів, викладачів, наукових працівників, народних обранців, керівників підприємств і організацій, вчителів, учнівської молоді, працівників сільського і народного господарства та різних верств населення, які мають безпосередній чи опосередкований контакт з рослинним біорізноманіттям, турбуються про його екологічний стан, загальну культуру народу, екологізацію землеробства,добробут і здоров’я нації.