3 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри основ тваринництва імені Гната Западнюка у складі завідувачки кафедри, професора Наталії Зіновіївни Огородник, професора Ігоря Ярославовича Коцюмбаса і доцента Сергія Ярославовича Павковича разом зі студентами 4 курсу РВО «Бакалавр» спеціальності «Агрономія» побували у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок. На базі вказаного Інституту було проведено заняття з дисципліни «Технології заготівлі і використання кормів» за темою «Технології використання кормових добавок», на якому Наталія Зіновіївна розповіла студентам про технології використання речовин, що регулюють споживання й перетравлення в організмі тварин кормів, та про застосування у тваринництві кормових антибіотиків.

У контексті даного заняття завідувачка лабораторії контролю кормових добавок та преміксів Галина Володимирівна Рудик ознайомила студентів із обладнанням, яке використовується для проведення фізико-хімічних, хроматографічних, мікробіологічних, імуноферментних та токсикологічних досліджень кормів і кормових добавок. Як зазначила Галина Володимирівна, дана референс-лабораторія функціонує в складі Випробувального центру з метою контролю якості кормових засобів, а усі лабораторні дослідження виконуються відповідно до міжнародних вимог. Студенти почули про ПЛР-методику для оцінки вмісту ГМО у кормах та кормових добавках, побачили обладнання для виявлення важких металів і залишкових кількостей ветеринарних препаратів, у тому числі кормових антибіотиків та токсичних хімічних сполук, у тканинах тварин і продуктах тваринництва. Академік Ігор Ярославович Коцюмбас наголосив на важливості й цінності проведених у відділах та лабораторіях Інституту досліджень, адже вони сприяють захисту споживачів від використання неякісних харчових продуктів рослинного і тваринного походження, а тварин убезпечують від потрапляння до раціонів годівлі небезпечних кормових засобів. Вчений секретар Інституту, професор Оксана Марківна Брезвин зупинилась на засобах, розроблених науковими співробітниками установи для нейтралізації негативної дії мікотоксинів на організм тварин, на сучасних методах, що використовуються для контролю вмісту мікотоксинів у кормах і кормовій сировині, розповіла про державну реєстрацію ветеринарних препаратів та кормових добавок.


Щиро вдячні директору Інституту, професору Володимиру Володимировичу Стибелю, почесному директору Ігорю Ярославовичу Коцюмбасу та усім, хто долучився до проведення даної екскурсії, адже це збагатило заняття науково-пізнавальною інформацією!