28 листопада 2019 р. на базі Львівського національного університету відбулося засідання науково-координаційної ради з питань діяльності міжрегіональних наукових центрів Національної академії аграрних наук України, на якому розглядалося питання про активізацію діяльності міжрегіональних наукових центрів НААН. У засіданні взяли участь понад 50 учених – представників аграрної науки України, зокрема: президент НААН академік Я.М. Гадзало, перший віце-президент НААН академік М.В. Гладій, радник Президії НААН Ю.Я. Лузан, керівники та голови Науково-координаційних рад Північного, Південного, Західного, Східного, та Центрального міжрегіональних центрів НААН, представники Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької облдержадміністрацій, наукові та науково-педагогічні працівники Західного наукового центру НААН.

Учасники засідання обговорили питання становлення і розвитку діяльності створеної в цьому році в Україні мережі міжрегіональних наукових центрів НААН, основне завдання яких полягає у підвищенні ролі аграрної науки та освіти в розробці й реалізації ефективної регіональної аграрної політики, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.

У рамках засідання з доповідями, в яких висвітлені основні проблеми становлення міжрегіональних наукових центрів НААН, виступили перший віце-президент НААН, академік НААН М.В. Гладій, директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН О.Ф. Стасів, голова науково-координаційної ради Західного наукового центру НААН, ректор Львівського аграрного університету академік В.В. Снітинський, заступник директора з питань інноваційного розвитку Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН М.В. Савка.

Перед учасниками засідання виступив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації В.М. Лозинський, який підкреслив важливість співпраці аграрної науки та органів державної влади, зупинився на проблемах аграрного сектора і села, над вирішенням яких повинні бути консолідовані зусилля державних структур, наукових установ, представників бізнесу.

З інформацією про досвід перших кроків новостворених міжрегіональних наукових центрів НААН виступили заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», виконавчий директор Північного наукового центру НААН академік О.М. Нечипоренко, голова Південного центру, директор Селекційно-генетичного інституту Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, член-кореспондент НААН В.М. Соколов, голова Центрального центру, директор державної установи «Інститут зернових культур» В.Ю. Черчель, голова Науково-координаційної ради Східного центру, ректор Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, член-кореспондент НААН О.В. Ульянченко, проректор з наукової роботи Миколаївського національного аграрного університету О.Є. Новіков.

Підсумки засідання підбив президент НААН академік Я.М. Гадзало, який зазначив, що промовці висловили чимало конструктивних пропозицій, які знайдуть відображення в програмних документах НААН, подальших кроках керівних органів міжрегіональних наукових центрів з виконання покладених на них обов’язків.

За підсумками засідання науково-координаційної ради з питань діяльності міжрегіональних наукових центрів НААН прийнято протокольне доручення, яке визначає подальші кроки в діяльності відповідних структур.