Вітаємо Сергія Братуня, студента групи Зв-42 спеціальності «Геодезія та землеустрій», з перемогою у II турі Всеукраїнського конкурсу – 2022/23 стипендіальної програми «Завтра.UA». На конкурс була представлена наукова робота на тему «Застосування картографічних матеріалів для управління земельними ресурсами в межах Княжівської територіальної громади Червоноградського району Львівської області», виконана під керівництвом к.е.н., доцента кафедри геодезії і геоінформатики Зоряни Рижок.
Щиро вітаємо студента-переможця та його наукового керівника та бажаємо творчої наснаги, нових перемог і досягнень у науковій роботі.

В рамках профорієнтаційної роботи щодо вступної компанії 2023 року на факультеті землевпорядкування та туризму проведено ознайомчу зустріч з майбутніми абітурієнтами – студентами Львівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
В.о. декана Павло Колодій та завідувачі кафедр презентували різносторонні аспекти діяльності нашого закладу, спеціальності, за якими готують фахівців, умови проживання та прийому, розповіли про основні напрямки роботи факультету та кафедр зокрема. Ознайомили студентів із матеріально-технічним забезпеченням, розповіли про бази для проходження навчальних і виробничих практик, можливості проходження виробничого стажування у передових зарубіжних закладах освіти, наукових установах, фірмах і підприємствах.
Майбутні випускники коледжу отримали запрошення на День відкритих дверей, який обов’язково буде організований на нашому факультеті.
Чекаємо майбутніх абітурієнтів в стінах факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування.

15 березня 2023 року на факультеті землевпорядкування та туризму проведено урочисте засідання з нагоди Дня землевпорядника, який відзначається щорічно у другу суботу березня. До участі в заході долучились професорсько-викладацький склад, обслуговуючий і технічний персонал та студенти факультету.
З вітальним словом виступив в.о. декана факультету землевпорядкування та туризму Павло Колодій, який передав вітання від ректора Львівського національного університету природокористування академіка НААН України Володимира Снітинського. Пролунало багато добрих слів про професію землевпорядника від завідувачів кафедр та інших промовців. Доповнили атмосферу урочистого заходу патріотичні пісні у виконанні студентів.
Також на урочистому засіданні працівників і студентів факультету відзначено грамотами від ректора університету академіка Володимира Снітинського, в.о. декана факультету землевпорядкування та туризму Павла Колодія, в.о. голови Держгеокадастру України Сергія Завадського, керівника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрія Кавецького та голови ГО «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників» Олександра Моцуна.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня землевпорядника!
В Україні земля – це не тільки фізична, але й сакральна категорія, важлива частина національної ідеї. Тому і професія землевпорядника дуже шанована та відповідальна.
Це свято тих, хто бере участь в формуванні та реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин, забезпеченні державного контролю за використанням та охороною земель, здійсненні заходів щодо розвитку ринку земель, організації та веденні державного земельного кадастру, землеустрою та моніторингу земель. І сьогодні, коли в державі йде війна, надзвичайно відчутні зміни, які вплинули на землевпорядну і геодезичну сфери. Через військову агресію росії та введення в країні воєнного стану значна частина фахівців не має можливості в повну силу реалізувати себе у професійній сфері. Проте зміни йдуть, і система землеустрою та земельних відносин постійно вдосконалюється, що врешті виведе спеціальність на новий якісний рівень і дасть поштовх до нових позитивних змін у розвитку суспільства.
Без сумніву, землевпорядники є важливою частиною локомотива, який веде до змін, і ми впораємося з усіма поставленими завданнями та викликами, які випали на нашу професійну діяльність, зробивши вагомий внесок в економічний розвиток, повоєнну відбудову та забезпечення сталого розвитку системи використання земельно-ресурсного потенціалу нашої держави.
Нехай в серцях множиться любов до рідної землі і не згасає бажання зберегти її красу і щедрість для прийдешніх поколінь!
Здоров’я Вам, добра, життєдайної енергії, земних щедрот і успіхів на професійній ниві! Все буде Україна!

З повагою в.о. декана факультету Павло Колодій

Щороку в березні вшановуємо пам’ять митця могутньої творчої сили, праці якого ототожнюються із боротьбою за свободу і людську гідність, – Тараса Григоровича Шевченка.
Дні вшанування його пам’яті віддавна стали неформальною традицією й для нашого Львівського національного університету природокористування.
В рамках виховних заходів на факультеті землевпорядкування та туризму під керівництвом наставників академічних груп першого року навчання спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» проведено тематичну виховну годину з нагоди 209-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.
Значення постаті великого поета з роками все глибше усвідомлює для себе кожен українець, а творам його надається нове звучання. Його творчість пророче перегукується з подіями сьогодення, а далекоглядність і пророчі слова просто вражають.
Свою любов до Великого Кобзаря передали студенти нашого факультету через декламування улюблених віршів.
Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

На факультеті землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування 1 березня 2023 р. відбулося обговорення освітньої програми ОС «Магістр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
Було сфокусовано увагу на особливостях програми, компонентах та результатах навчання. Надано рекомендації стосовно необхідності їх оновлення і вдосконалення. У зв’язку із підписанням декларації «Про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті для інженерів-землевпорядників» внесена пропозиція щодо удосконалення навчальних програм із використанням результатів пілотного проєкту розроблення комплексних планів.
В обговоренні взяли участь завідувачі випускових кафедр та інші викладачі факультету.

1 березня 2023 року на факультеті землевпорядкування та туризму кураторами академічних груп Мирославою Смолярчук, Наталією Шпік та Оксаною Черечон спільно із капеланом Львівського національного університету природокористування отцем Іваном Венгрином та заступником декана з виховної роботи Олександрою Костишин проведена виховна година для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» першого року навчання.
Під час години духовного спілкування отець Іван розповів про історію та правила Великого посту, його силу і користь, пояснив студентам, чому саме християнам варто дотримуватися посту. Капелан наголосив, що Великий піст – це час духовної весни, час оновлення душі і тіла.
Студенти активно долучались до дискусії та обговорень сьогоднішньої тематики та домовились про нові цікаві зустрічі, яких обов’язково чекатимуть.

28 лютого 2023 року в онлайн-форматі відбулась робоча зустріч представників закладів вищої освіти України, які використовують матеріали з просторового планування Програми USAID АГРО. Факультет землевпорядкування та туризму представляли гаранти освітніх програм Павло Колодій (ОПП «Геодезія та землеустрій» першого (бакалаврського) рівня), Руслана Таратула (ОПП «Геодезія та землеустрій» другого (магістерського) рівня) та Олександра Ковалишин (ОНП «Геодезія та землеустрій» третього (освітньо-наукового) рівня), а також головний вчений секретар університету Наталія Стойко.
Метою заходу було обговорення кращих практик підготовки фахівців для цілей просторового планування, а також представлення провідними закладами освіти України власного досвіду навчання навичок просторового планування, які необхідні для забезпечення сталого розвитку територій та ефективного управління відновленням громад, які постраждали внаслідок бойових дій.
В обговоренні брали участь: модератор заходу, керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО, к.т.н. Сергій Кубах, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, голова Всеукраїнської асоціації громад, радник із земельного законодавства програми USAID АГРО Євген Бердніков, голова правління громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» Анатолій Полтавець, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Тарас Євсюков, завідувач кафедри землевпорядного проєктування Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Андрій Мартин, Кіптівський сільський голова (Чернігівська область) Володимир Кучма, гаранти нашого закладу та інші фахівці з різних закладів та установ України.
Доповідачі детально зупинялися на питаннях необхідних знань і вмінь, які потрібні фахівцю, що займається просторовим плануванням, зокрема на наявності знань у сфері землеустрою, містобудування, геодезії та картографії, екології, важливості володіння серйозними комунікаційними навичками, що потрібні на етапах громадських обговорень, експертизи, погодження та затвердження документації та її реєстрації у Державному земельному кадастрі і в містобудівному кадастрі.
«Заклади вищої освіти мають готувати фахівців не для того, що було вчора, а для того, що буде завтра», – зазначив у своєму виступі експерт Андрій Мартин.
Після обговорення та дискусії учасники конференції дійшли згоди, що нині виникає необхідність підготовки нових навчальних посібників із комплексного планування території громад, що орієнтовані на здобувачів освітнього ступеня бакалавра та магістра зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», слухачів курсів підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та слухачів курсів підвищення кваліфікації посадових осіб місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. По-друге, існує потреба посилити спроможність закладів вищої освіти здійснювати підготовку здобувачів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» через тренінги та короткострокове навчання. По-третє, доцільно зробити вивчення просторового планування невід’ємною складовою забезпечення якості вищої освіти у сфері геодезії та землеустрою і відзначати (добровільно) ті заклади освіти, які розпочали впровадження методології і матеріалів з просторового планування в освітній процес. По-четверте, варто запровадити постійну практику регулярних зустрічей (конференцій) представників закладів вищої освіти України, які готують фахівців зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», з презентацією кращих практик просторового планування, впроваджених в освітні програми закладів вищої освіти, та долучати до таких зустрічей професійні землевпорядні організації.
Захід завершився підписанням декларації «Про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті для інженерів-землевпорядників».

Атестація випускників освітньої програми ОС «Магістр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» проводиться у формі захисту кваліфікаційної магістерської роботи.
Виконання кваліфікаційної роботи – це можливість встановлення відповідності засвоєних здобувачем рівня та обсягу знань, умінь, інших компетентностей вимогам вищої освіти, підтвердження взаємозв’язку теорії та практики, закріплення та розширення практичних навичок із обраної спеціальності при вирішенні складних спеціалізованих задач і практичних проблем у сфері геодезії та землеустрою.
З метою проведення підготовчої роботи до написання та захисту кваліфікаційних робіт відбулася зустріч гаранта освітньої програми «Геодезія та землеустрій» другого (магістерського) рівня вищої освіти, д.е.н., завідувачки кафедри земельного кадастру Руслани Таратули з керівниками та магістрами. Було надано консультації щодо тематики, теоретичних питань, збору й аналізу інформації про кількість і якість земель, їх стан, методології, принципів, технологій і методик у сферах геодезії, землеустрою, управління земельними ресурсами, кадастрів та оцінки земель.

Впродовж тижня в академічних групах факультету землевпорядкування та туризму кураторами М.В. Смолярчук, О.І. Черечон, Г.М. Дудич та Н.Р. Шпік проведені тематичні години, присвячені подвигу незабутніх Героїв Небесної Сотні. Це перші герої російсько-української війни, які згуртували українців і стали прикладом боротьби за свободу, демократію та незалежність нашої країни.
Події на Майдані змінили український народ, об’єднали й укріпили нас в єдиній, соборній, незалежній державі.
Кожен із цих героїв є символом непереможного духу, сили і нездоланності української нації!
Куратори нагадали студентам і про випускників нашого факультету, які поклали своє життя за волю українського народу під час воєнних дій 2014–2023 рр.
Вічна пам’ять усім Героям! Слава Україні!