Відкрито онлайн-доступ до повнотекстової бази підручників Видавничого дому «КОНДОР».
Адреса доступу:
https://online-condor.com.ua/

Для входу в систему необхідно ввести:
Логін: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Пароль: Lnup2024

Колекція містить понад 1100 видань, які щомісяця оновлюють за рахунок поповнення новою літературою.
Тематика:
- гуманітарна освіта;
- економічна література;
- технічна література;
- природнича література;
- юридична література;
- класична література;
- монографії.


Коли ідеш ти Хресною Ходою –
Гарячим серцем проживи її.
Бо сам Ісус іде поруч з тобою,
Твій хрест несе у поті і крові.

Валентина Матвіїв

Господи Ісусе Христе, Ти йшов хресною дорогою по грубому колючому камінні. Воно тяжко ранило Твої пресвяті ноги. А сьогодні моя Україна йде своєю хресною дорогою, йде по камінні, руїнах, обгорілій землі, наш народ терпить один з найжорстокіших іспитів у своїй історії – в нім долає супротивника моральними силами, виходячи вслід своєму Спасителю на власну Голгофу, приймає муки, подібні Хресним, через відданість своїй життєвій правді-вірі. Від неї не відступає, воліючи вмирати.
Господи, будь сьогодні з нами, будь нашою силою і відвагою, щоб гідно пройти хресною дорогою рідної України. Вдивляємось на Твій хрест, віримо, що Ти проведеш нас долиною темряви і ми воскреснемо, воскресне наша Україна. І там, де були руїни і каміння, проростуть квіти.
Молимося за те, щоб закінчилася війна, щоб ми перемогли і настав мир.

Поезія – це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія – це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
(Ігор Федчишин)

Поезія – то музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси. Кожний знаходить у ній щось своє, близьке і зрозуміле. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії й життя людини; саме вірші, болючі й проникливі, в усі війни першими линули з фронту. І лише згодом усе це підхоплювала проза.
Цьогоріч із 16 до 24 березня в Україні вперше проходить тиждень поезії, ініційований Українським інститутом книги. І це чудова нагода вшанувати поетів та їхнє поетичне слово.

О слово! Будь мечем моїм!
Ні, сонцем стань! вгорі спинися,
Осяй мій край і розлетися
Дощами судними над ним…
О. Олесь

У межах Національного тижня читання поезії Наукова бібліотека ЛНУП запрошує відвідати виставку-інсталяцію «Музика рідного дому…».
З ініціативи Українського інституту книги з 16 до 24 березня 2024 року в Україні вперше відбувається Національний тиждень читання поезії «Ріки незмінно течуть додому» – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші доми, й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто повернення додому чекає.
Гаслом тижня поезії став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». У візуальній частині використано фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка. Поняття «дім» для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер – про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє навіть тоді, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.


Кобзарю!
Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене – совість і закон.
Ліна Костенко

Шановна академічна спільното!
З нагоди вшанування 210-ї річниці від дня народження геніального сина України, видатного поета, прозаїка, драматурга, художника, мислителя, генія, пророка Тараса Шевченка запрошуємо вас зустріти Шевченкову весну в стінах Наукової бібліотеки:
– Конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка «Тарас Шевченко понад часом» – 7 березня о 14.00 год;
– Літературно-мистецька світлиця «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» – 12 березня о 14.00 год;
– Книжковий вернісаж «І ми, читая, оживаєм, і чуєм Бога в небесах» – впродовж березня.

Скрізь плач, і стогін, і ридання,
Несмілі поклики, слабі,
На долю марні нарікання
І чола, схилені в журбі.
Над давнім лихом України…
Леся Українка

25 лютого – день народження Лесі Українки, славної дочки українського народу, письменниці, фольклористки, громадської діячки, меценатки. Без неї неможливо уявити українську культуру.
Вона є окрасою і гордістю нашої нації, однією з фундаторок новітньої української літератури.

А слово... Воно – молитва,
Обітниця молодят...
І радість висока й світла,
І зболений листопад...
А словом плекались діти,
Зі словом ішли в свати...
Прекрасний, величний світе,
Словами ти рвав мости!!!
У слова мільйон відтінків!
У слова солодкий смак!
У слові – любов до жінки...
І геній воно, й простак...
У слові – батьків повчання,
Ікони суровий зір...
Глибоке й тонке мовчання...
Акорди грайливих лір...
А слово іде світами,
Початок бере в казках...
Воно – у обіймах мами,
Воно – де калина й стяг,
Де славень лунає гучно,
Де чистий у храмах дзвін,
Де жарти цікаві й влучні.
Й душа наша з вами – в нім!!!
Наталя Топольницька

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Науковій бібліотеці ЛНУП відбувся літературно-мистецький захід за участю поетки Наталії Топольницької – членкині ГО «Всеукраїнська поетична родина»; однієї з авторів альманаху «Сніп»; переможниці конкурсу «На боці світла» 2024 р. від Міжнародного проєкту Creative World – Творчий світ; авторки збірки «Льони на вітрах», котра незабаром побачить світ.
Студенти, викладачі, працівники Наукової бібліотеки поринули у світ поетичного слова пані Наталки, яка майстерно володіє даром полонити людські серця, вражає глибиною мудрості та роздумів.
Немов у поетичні шати огортається душа, коли переплітається рідне українське слово з чарівними звуками бандури (у виконанні Народної капели бандуристів ЛНУП, керівник Ірина Стельмах), яка торкнулася глибин душі кожного присутнього.
Щиро вдячні пані Наталії за неповторні миті зустрічі, за плекання і любов до рідної мови, за покликання і розуміння місії жінки-українки, Берегині роду.
Криниця Ваших глибинних поетичних скарбів спонукає до роздумів. Дякуємо за мудрість життєвих настанов, за позитив, який випромінює кожне Вами промовлене слово. Сподіваємось, що ця зустріч – лише перший крок на широкій стежині творчих доріг в стінах Наукової бібліотеки ЛНУП. Миру, добра, Перемоги і щедрих ужинків на літературній ниві.
З роси й води!

Будьте сильними на землі,
небо для нас тримає Небесна Сотня…

Ліна Костенко

Тієї України, яку ми всі знаємо і любимо, зараз могло б і не бути, якби не подвиг людей, які вийшли наприкінці 2013 року на Майдан. Вийшли і готові були стояти до останнього – навіть тоді, коли їх почали розстрілювати підручні злочинного режиму.
Не маємо права забути: вони тримали за нас небо. Минає 10 років, а спогади про ті криваві, трагічні події на Майдані вкотре сколихують душу і бентежать людське серце.
У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану усім тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

Благословенна щедрість!
Все від неї,
Від щедрості думок, сердець і рук!
В. Симоненко

Фонди наукових бібліотек є невід’ємною складовою інформаційних ресурсів України. Вони завжди потребували особливої уваги, розвитку та постійного оновлення. Особливо актуально постає це питання сьогодні. Книга – це теж зброя, ідеологічна, ментальна. Актуалізація і оновлення бібліотечних фондів повинні бути в постійному полі зору.
З нагоди Міжнародного дня дарування книг колектив Наукової бібліотеки висловлює вдячність всім, хто дбає про збагачення бібліотечних фондів книгозбірні нашого університету. Кожна подарована вами книга – це безкорисливий, цінний внесок в інформаційне забезпечення наукового та навчально-виховного процесів.
Пропонуємо вашій увазі книги, подаровані науковцями нашого університету впродовж останнього місяця.

Вкладення:
Скачати цей файл (Подаровані книги-1.pdf)Подаровані книги-1.pdf498 Кб

Земле, моя всеплодющая мати,
Сили, що в твоїй живе глубині,
Краплю, щоб в бою сильніше стояти,
Дай і мені!
Іван Франко

1 лютого 2024 року в Науковій бібліотеці ЛНУП в рамках проведення науково-пізнавальних зустрічей з відомими вченими університету відбувся круглий стіл за участю Івана Антоновича Шувара – доктора с.-г. наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії наук вищої освіти України, Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності, Польської академії наук, автора понад 800 науково-методичних праць (серед них монографії, підручники та навчальні посібники з грифами МОН, статті, які індексуються в наукометричних базах Scopus і Web of Science). Захід був організований Науковою бібліотекою ЛНУП спільно з факультетом агротехнологій та екології нашого університету.