3 лютого 2025 року відбулося урочисте святкування Дня кафедри туризму ЛНУП у Науковій бібліотеці. Серед присутніх були здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, науково-педагогічні працівники та працівники бібліотеки.
Розпочала захід директорка Марія Грицевич, яка наголосила на важливості літературних джерел під час навчально-наукової діяльності, вкотре окреслила усі можливості бібліотеки та зі захопленням представила нові надходження літератури у сфері туризму та рекреації.
До розмови долучилася завідувачка кафедри туризму Оксана Крупа, котра подякувала працівникам бібліотеки за їх працю та запропонувала здобувачам скористатися можливістю й ознайомитися з книгами до того, як вони займуть свої місця на полицях бібліотеки. Світлана Шафранська нагадала присутнім про електронний каталог і продемонструвала його можливості.
Дякуємо усім присутнім за участь і сподіваємося, що нові надходження будуть корисними для усіх, кого цікавить туристично-рекреаційна галузь.
29 січня минає 107 річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу.
Вони були різного походження. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього захисту. Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами – приклад для багатьох наступних поколінь.
Молодь була і залишається однією з рушійних сил, що наближають перемогу України. Як на фронті, так і в тилу. Цінуємо подвиг кожного, вшановуємо пам’ять Героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу.
До фонду Наукової бібліотеки ЛНУП надійшли нові видання для забезпечення освітнього процесу зі спеціальності 242 «Туризм і рекреація».
Запрошуємо ознайомитись з новими надходженнями
День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель.
Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України.
«Сучасні події нинішньої російської агресії лише підсилюють значимість того Акта злуки УНР і ЗУНР, який відбувся на площі біля стародавньої Софії Київської. Бо знову Україну хочуть «пошматувати» та розділити, силою забравши її землі, встановивши штучні кордони й сірі зони, посваривши наш народ, пропагандою ввівши в оману. Тому для нас свято Соборності є дуже важливим, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності – сила, в розділенні – поразка».
Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України
«Зараз ідея соборності є чимось життєво необхідним для українського народу, оскільки соборність – це означає дбати про те, що об’єднує. Навіть більше, це означає ставити за найвищу цінність усе те, що може нас об’єднувати, надихати і робити сильнішими, бо разом нас не подолати».
Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви
Запрошуємо переглянути виставку-екскурс, організовану в світлиці Наукової бібліотеки.
Перед Різдвом задумуєм дива!
В душі надію стишено плекаєм,
Що магія Христового Різдва
Сотворить чудо з нашим краєм.
Що Той, хто в світ прийшов супроти зла
В яскині бідній на сухому сіні,
Дитина безневинна і мала
Дарує Перемогу Україні.
Бо ми до неї йдем, як на зорю.
І гинемо на цій святій дорозі.
Щодня виходим з ворогом на прю.
Щодня приносим жертви Перемозі!
Даруй, Ісусе, нам і дум, і сил.
Нехай сурмлять нам янголи в підмогу!
Мій нарід так ніколи не просив!
Мій нарід мріє лиш про Перемогу!
Мирослава Сидор
Спокійного, Богом благословенного Різдва, переможного Нового 2025 року!
Їх тисячі вмістились на сторінці
Й десятки в «Книзі пам’яті томів».
А вся вина лиш в тім, що українці,
За це живцем їх ворог в пекло звів….
Шановна університетська спільното!
Інформуємо вас про те, що низка громадських організацій України продовжує просвітницьку діяльність щодо розкриття історичної правди про злочини кремля, вчинені проти української нації, які не припиняються донині. Злочинна росія продовжує загарбницьку війну проти України, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, прагне ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру нашого народу.
Національна асоціація дослідників Голодомору-геноциду українців безплатно передала НБ ЛНУП низку видань, які розкривають злочини тоталітарного комуністичного режиму.
Запрошуємо до перегляду.
Палахкоче свіча Поминальної нині Молитви,
І розгнуздана Пам’ять карбує Історії слід…
Ігор Яворницький
Наш народ витерпів один з найжорстокіших іспитів у своїй історії – в нім подолав супротивника моральними силами, виходячи вслід своєму Спасителю на власну Голгофу. Він прийняв муки, подібні хресним, через відданість своїй життєвій правді-вірі. Від неї не відступив, воліючи вмерти. Тепер правда народна, як білий привид в крові, постає на весь зріст перед людством, правда непереможна...
На жаль, 91 роковини Голодомору український народ вшановує в умовах, коли росія продовжує загарбницьку війну проти України, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, прагне ліквідувати Україну як національну державу та знищити ідентичність і культуру нашого народу.
Сьогодні російський режим вдається до геноцидних практик у війні проти України, не гребує використанням їжі як зброї, провокуючи продовольчу кризу, щоб тиснути на міжнародну спільноту. Кремлю байдуже, хто і в якому куточку планети цього разу страждатиме чи навіть загине від голоду.
Запобіжником від повторення злочинів може бути лише справді чесна пам’ять, а також засудження та покарання усіх винуватців у злочинах проти людства.
Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з матеріалами видань, які розкривають злочини комуністичного тоталітарного режиму.
Висловлюємо вдячність Музею Голодомору та Національній асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців за видання, якими поповнилися фонди Наукової бібліотеки.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року.
Запрошуємо переглянути Виставку-реквієм, яку організовано в Науковій бібліотеці.
Сторінка 1 із 24