23 квітня 2025 року працівники Наукової бібліотеки Північного кампусу ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького взяли участь у вебінарі, який провела Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ України), на тему «Інструменти для пошуку грантів для наукових досліджень: Платформи та ресурси для дослідників».
О книго! Пресвята богиня!
Народу й роду берегиня!
Неопалима купина!
По всіх вертепах і яскинях,
Неначе зірка провідна,
Великомученице,
Ти Нас освіти і освяти!
Молюся, щоб минулись муки
І світоч правди і науки
У кожнім серці запалав,
Щоб знали діти і онуки,
Хто, де, коли, за що страждав.
Богине! Ти нас не покинь.
І да святиться Твій огень! Амінь.
М. Старовойт
У читальному залі бібліотеки Південного кампусу ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького організовано Великодню композицію, де можна переглянути літературу про звичаї та культурні традиції українського народу.
Урочисто й радісно лунають у розвеснілій високості неба святкові дзвони, скликаючи старих і малих до Воскресної ранкової служби. У руках людей уквітчані кошики. А в них – і м’ясне, і хрін, і сир з маслом… Та найголовніші страви цього дня – паски й писанки. Справіку наш народ вірив та сподівався, що весна започаткує щедрий урожай, а свячене засвідчує добробут та працьовитість господарів. А що Великдень у часі збігався з іще прадавнішим святом наших предків – пробудженням природи, то й донині на писанках з’являються знаки сонця, жита, безконечника. І – вічного дерева як символу роду й народу, відродженого в любові й вірі у воскреслого Христа.
Хай побільшає добра і світлих днів! Нехай це величне свято наповнить серце кожного світлим почуттям надії і любові, дарує щастя Вам і Вашим родинам та принесе Україні таку бажану, таку вимріяну, таку вистраждану Перемогу!
11 квітня 2025 року працівники Наукової бібліотеки Північного кампусу ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького взяли участь у вебінарі на тему «Відкрита наука: мета, завдання та принципи. Основні принципи FAIR даних у життєвому циклі наукового дослідження», який провела Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ України).
Спікери: Тетяна Ярошенко (ДНТБ України), Ольга Крамаренко (СумДУ), Світлана Чуканова (НаУКМА).
3 квітня 2025 року у Науковій бібліотеці ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького відбувся круглий стіл «Відродження українських традицій страсного часу». В рамках цього заходу було представлено книгу «Творці страсних калатал, бил і деркачів», автори-упорядники: Дарія Ковальчук, Богдан Новак, Надія Дзвоник, Мирослав Ковальчук. Книжка присвячена дослідженню калатал, бил і деркачів, що застосовуються як предмети сакрального вжитку в Страсну п’ятницю під час виносу Плащаниці Господа нашого Ісуса Христа, а також як музичні інструменти в ансамблях українських народних інструментів.
Захід розпочався спільною молитвою, яку очолив капелан університету, отець Іван Венгрин. У вступному слові отець вказав на велику силу духовної культури, яка особливо потрібна кожному з нас у нелегкий час війни.
Я не був на війні… Не вертався трьохсотим, двохсотим…
Не вкарбований іменем і у звитяги скрижаль…
Але доки ще слово в мені зарождається, – доти
Не минатиме бою й моя поетична стежа...
Мирослав Артимович
Впродовж 17-23 березня 2025 року Українським інститутом книги було організовано Національний тиждень читання поезії. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Поезія – це спосіб почути одне одного. Це можливість зафіксувати досвід і знайти відгук. Тиждень поезії покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Вірші стають способом знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння. Це чудова нагода вслухатися в багатоголосся української поезії, де кожен відшукує слова, що знаходять відгомін у його серці.
4 березня 2025 року відбулася зустріч працівників бібліотеки Південного кампусу ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького з директоркою Наукової бібліотеки Марією Грицевич.
Зустріч пройшла у злагодженій та конструктивній атмосфері. Проведення таких зустрічей сприятиме подальшій синхронізації діяльності бібліотек Південного та Північного кампусів нашого університету, забезпечуючи ефективну взаємодію та обмін досвідом.
На завершення директорка Наукової бібліотеки побажала плідної співпраці, спрямованої на забезпечення ефективної роботи бібліотек університету.
Мова – це скеля, на якій стоїть велика українська споруда.
Ірина Фаріон
21 лютого 2025 року у Науковій бібліотеці відбулася цікава подія, присвячена відзначенню Міжнародного дня рідної мови. До присутніх звернулася директорка НБ Марія Грицевич, яка наголосила, що «мова – не просто найважливіший засіб спілкування, а й головна ознака і символ нації та народу», «мова – це кордон і зброя, дім і фортеця». За мову вбивають, тому в сучасних реаліях так важливо «на кожному кроці й кожної хвилини охороняти честь своєї рідної мови, як свою власну і навіть більше – як честь своєї нації».
Своєрідною змістовною родзинкою зустрічі став семінар «Медіаграмотність у сучасній освіті: виклики та можливості», який провела медіатренерка, кандидатка наук із соціальних комунікацій, докторка соціальних наук у галузі соціальних комунікацій і медіадосліджень, доцентка кафедри теорії та практики журналістики ЛНУ ім. І. Франка Наталія Войтович.
Під час зустрічі вона розповіла про шість важливих кроків до медіаграмотності, а також запропонувала виконати практичні завдання, які продемонстрували, наскільки ми залежні від медіапростору та наскільки важливо дотримуватися простих правил, щоб залишатися медіаграмотними й уникати помилок.
11 лютого 2015 року Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Сторінка 1 із 25