Вже 4-8 жовтня у Львові відбудеться літературний фестиваль та книжковий ярмарок.
Цього року 30-й Lviv BookForum запрошує долучитися до фестивалю наживо у Львові чи онлайн на сайті bookforum.ua Діджитал-партнера фестивалю – Hay Festival (Велика Британія).
Вхід на усі події фестивалю та ярмарок вільний!
Детальна програма – на сайті за посиланнями:
https://bookforum.ua
Форум Видавців
twitter.com/bookforumlviv
Щодо деталей фестивалю пишіть на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефонуйте: 0956196481 (Катерина Данилович).

Бібліотека – той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.
В. Сухомлинський

13 вересня в Науковій бібліотеці відбулося засідання круглого столу за участю наставників академічних груп.
На сучасному етапі розвитку людського суспільства посилюються вимоги до компетентності фахівця з вищою освітою. Він повинен творчо мислити, самостійно поглиблювати, вдосконалювати свої знання, вміння та навички, орієнтуватися в потоці наукової інформації. Це зумовлює необхідність підвищення якості освіти і виховання, пошуку шляхів неухильного вирішення їх основних завдань, зокрема набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, його цінностей, традицій, культурної спадщини.
Бібліотека ЗВО повинна бути не тільки інформаційним центром, а й осередком духовності. Її діяльність має бути спрямована, з одного боку, на забезпечення умов для освіти і наукових досліджень, а з іншого – на інтелектуальний, духовний і культурний розвиток кожного студента.
Виховна робота є невід’ємною складовою частиною освітянської діяльності нашого університету, в якому виховання і навчання – цілеспрямований та організований процес систематичного впливу на духовний і фізичний розвиток особистості студента.
Культурно-просвітницька робота наукової бібліотеки спрямована на популяризацію книг, художнього слова, історично-наукової, культурної спадщини, яка спрямована на залучення користувачів через бібліотечні ресурси до глибинних пластів національної культури і духовності.
Основні напрямки культурно-просвітницької роботи бібліотеки:
• національно-патріотичне виховання;
• християнська мораль – невід’ємна складова виховного процесу;
• формування естетичних поглядів молоді через літературу і мистецтво;
• національні традиції і обряди у формуванні світоглядних переконань особистості;
• наука як складова виховного процесу.
Висловлюємо вдячність всім учасникам за змістовні думки, жваву дискусію в обговоренні важливих моментів у діяльності наукової бібліотеки. Зустріч поклала добрий початок для перспектив і оновлення.
Необхідно продовжувати позиціонувати книгозбірню як сучасний інформаційний та культурно-просвітницький центр, посилити інноваційну складову в процесі розвитку бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів та популяризувати електронні ресурси.

Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним.
Григорій Сковорода

Наукова бібліотека ЛНУП забезпечує інформаційну базу наукових досліджень, навчальної діяльності та виховного процесу університету.
Завдання наукової бібліотеки ЛНУП – накопичувати та надавати користувачам – поруч з традиційними паперовими джерелами – принципово нові інформаційні ресурси, до яких належить інституційний репозитарій (ІР) – електронний архів відкритого доступу. Інституційний репозитарій Львівського національного університету природокористування (ЛНУП) надає вільний доступ до повних (або поданих в скороченні) електронних документів з наукового доробку університету та електронних видань з фондів бібліотеки http://www.repositary.lnup.edu.ua.
Наукова бібліотека використовує ліцензоване програмне забезпечення – програмну систему «УФД/Бібліотека» розробки корпорації «Український фондовий дім» (Київ). Електронний каталог розташований на сторінці НБ ЛНУП за посиланням http://www.ush.com.ua/lvlnau, а також доступний з планшета або смартфона з ОС Android. Замовити літературу можна через електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Загальний обсяг ЕК складає 150230 бібліографічних записів.
До послуг користувачів НБ безкоштовний доступ до реферативної наукометричної платформи Web of Science, Scopus, Google Scholar, бази навчальної літератури видавництва ТОВ «Центр навчальної літератури» (http://www.culonline.com.ua), понад 1200 найпопулярніших навчальних видань за різними тематиками.
З метою збереження видань та надання їх в загальний доступ у режимі онлайн НБ ЛНУП здійснює підготовку та передачу електронних копій періодичних друкованих наукових фахових видань «Аграрна економіка» та «Вісник Львівського національного університету природокористування» (серії «Агроінженерні дослідження», «Агрономія», «Архітектура і сільськогосподарське будівництво», «Економіка АПК») на зберігання до Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського (http://www.nbuv.gov.ua).
Розвиваючи дистанційний доступ до джерел інформації, НБ створює віртуальні простори, на яких успішно функціонують всі бібліотечні технології. Бібліотека отримує нову категорію користувачів – віртуальних.
Велику увагу бібліотека приділяє веденню своєї вебсторінки, що входить до складу сайту університету. Сучасний користувач наукової бібліотеки має можливість ознайомитися з експозиціями книжкових виставок, отримати інформацію щодо діяльності НБ та сфери послуг як у самій бібліотеці, так і на її сайті. Усі виставки можна переглянути на сайті Львівського національного університету природокористування в розділі Наукова бібліотека за адресою https://lnup.edu.ua/uk/naukdij/naukbibl/naukbibl1 та на сторінці соціальної мережі Facebook #НауковабібліотекаЛНУП.
Загальний документний фонд бібліотеки університету налічує 540 078 примірників, з яких: наукової літератури – 285088 прим.; навчальної літератури – 219424 прим.; художньої літератури – 35566 прим.; періодичних видань – 55839 прим.
Основою історико-книгознавчих досліджень бібліотеки залишаються унікальні фонди з періоду рільничої академії в Дублянах (понад 10 тис. примірників). Ці рідкісні та унікальні видання розкривають історію природничих, технічних, сільськогосподарських наук країн Європи XVIII–XX ст.
Шановні відвідувачі!
Запрошуємо стати нашими постійними користувачами!

 

27 серпня минає 167 років від Дня народження українського письменника, літературного критика, перекладача, науковця, громадського і політичного діяча – Івана Яковича Франка.
«Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів...».
Іван Франко

Вітаю, Україно! Вставай!
Борися до кінця!
За мирне, світле, чисте небо
Та вільне краще майбуття!
Не забуваймо тих Героїв,
Котрі пішли у Небеса,
Тих, що рятують Україну
Ціною власного життя!
Юлія Турчина

 

Щорічно 23 серпня відзначають свято, присвячене одному з головних українських символів, – День Прапора України.
Державний Прапор України затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це прапор з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Немає офіційної відповіді, чому прапор України синьо-жовтий. Найпопулярніше «народне» тлумачення говорить, що синя смуга означає ясне небо, а жовта – золоте пшеничне поле під ним.
Є також версія, що кольори прапора здавна символізують головні стихії природи – вогонь і воду. А за релігійним трактуванням жовтий колір уособлює Бога і духовність, а синій – все земне.

«Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей...усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями...приймає цю Конституцію – Основний закон України».
Конституція України

 

Сучасна університетська бібліотека повинна виконувати функції провідника у світ інформації у глобалізованому цифровому суспільстві, який допомагає користувачам знаходити, оцінювати, використовувати знання, розвивати навички для навчання впродовж усього життя.

7 червня 2023 року у Науковій бібліотеці ЛНУП відбувся науково-практичний семінар «Тенденції інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів в умовах електронного середовища» за участю заступниці директора Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Олени Фігель.

Було розглянуто низку актуальних питань в діяльності НБ щодо забезпечення наукового, навчально-виховного процесів університету в умовах електронного середовища.

  

 

Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає учитись.

Г. Сковорода

  

 

 

Модернізація вищої освіти диктує необхідність інтенсивних змін у роботі бібліотек ЗВО і відкриває для них можливості стати потужними інформаційно-комунікаційними центрами, сприяє розвитку їхніх соціальних та освітніх функцій.

17 травня 2023 р. Наукова бібліотека ЛНУП, як головна бібліотека Львівського територіального методоб’єднання сільськогосподарських бібліотек, провела у змішаному режимі науково-практичний семінар за участю заступника директора Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка Олени Фігель.

Були розглянуті наступні питання:

1. Діяльність бібліотек ЗВО в умовах воєнного стану.

2. Функціональні можливості електронної бібліотеки ЛНУП.

3. Науково-методична діяльність бібліотек.

В ході засідання присутні мали можливість обмінятися думками, досвідом щодо роботи з важливих напрямів діяльності бібліотек.

Наукова бібліотека ЛНУП постійно працює в напрямку вдосконалення інформаційно-комп’ютерних технологій, шукає інноваційні способи використання власних основних ресурсів, розширює доступ до документів, зокрема за рахунок мережевої взаємодії та розвитку нових сервісів.

Основна мета сучасної бібліотеки ЗВО полягає у забезпеченні користувачів інформацією у будь-який момент часу та в будь-якому місці завдяки використанню технологій та доступу до електронних ресурсів.