З нагоди Дня Незалежності України РМУ при МОН висловлює вдячність Науковому товариству студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування за незламність та активну громадянську позицію у 2022 році.
Ми обов’язково переможемо! Залишаймося незламними і надихаймо своєю позицією увесь світ!
Слава Україні! Героям слава!

2 червня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування Зоряна Рижок взяла участь в Регіональній зустрічі рад молодих вчених Львівської області на базі департаменту освіти і науки Львівської ОВА.
Під час зустрічі обговорювалися наступні питання порядку денного:
- виклики та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених у Львівській області;
- проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням/масштабуванням розробок;
- проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.
Щиро дякуємо Раді молодих учених при Міністерстві освіти і науки України за ініціативу проведення Регіональної зустрічі з метою консолідації молодих вчених Львівської області.

1 червня 2023 року в Львівському національному університеті природокористування відбувся II етап конкурсу «Кращий студентський науковий гурток ЛНУП». У конкурсі взяли участь 12 студентських наукових гуртків, що функціонують при кафедрах університету. Наукові гуртки є творчими колективами студентів, які об’єднані з метою якісної підготовки здобувачів вищої освіти, формування у них первинних систематизованих навичок науково-дослідної роботи та вмінь застосовувати в практичній діяльності досягнення науково-технічного прогресу.
Основними завданнями проведення конкурсу є виявлення та підтримка кращих студентських наукових гуртків, залучення інтелектуально та творчо обдарованої студентської молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи, виховання у студентів самостійності, наполегливості, вміння формувати і відстоювати власну думку, заохочення науково-педагогічних працівників – керівників студентських наукових гуртків університету.

З нагоди відзначення Дня науки 25 травня 2023 року у Львівському національному університеті природокористування відбувся II етап конкурсу «Кращий студент-науковець ЛНУП». Визначення кращого студента-науковця відбулося відповідно до встановлених параметрів, механізму оцінювання та підведення підсумків студентської науково-дослідної роботи в 2022–2023 навчальному році згідно з Положенням про конкурс.
Завдання проведення конкурсу – сприяти реалізації наукового потенціалу студентів-науковців, стимулювати і підвищувати їхню зацікавленість у проведенні науково-дослідної роботи, а також сприяти популяризації здобутків молодих вчених університету.
У процесі проведення конкурсу студенти-науковці представили свої досягнення у вигляді наукових публікацій, участі в міжнародних та всеукраїнських конференціях, перемог у I турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, перемог у міжнародних конкурсах, наявності впроваджень результатів наукових досліджень, а також інших нагород за наукову діяльність.

Щороку у Львівському національному університеті природокористування проходить Звітна студентська наукова конференція. В цьому році упродовж 29-31 березня студентами також було підведено підсумки за результатами їхніх наукових досліджень у 2022 році. Незважаючи на те, що на цей період припала активна фаза війни з російськими окупантами, здобувачі вищої освіти продовжували займатися науковою діяльністю. Про це свідчить високий рівень підготовки та велика кількість студентів-гуртківців, які взяли участь у звітних засіданнях студентських наукових гуртків (867 осіб), а також кількість доповідей, з якими виступили молоді вчені (172).

Вкладення:
Скачати цей файл (Програма_ЗСНК_ЛНУП_2023.pdf)Програма_ЗСНК_ЛНУП_2023.pdf762 Кб

14 березня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в дистанційній зустрічі Спілки Рад молодих вчених, учасників якої з вступним словом привітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
На зустрічі було представлено нову стратегію діяльності рад молодих учених, поставлено основні задачі щодо її виконання, а також обговорено проблеми, можливості та виклики, з якими стикаються молоді вчені на прифронтових територіях нашої держави. Все це вимагає внесення змін до фінансування та порядку присвоєння наукового ступеня та вчених звань, забезпечення можливості підтримки науковців щодо публікацій у безкоштовних виданнях, участі в конкурсах від КМУ та ВРУ.
Упродовж дискусії між учасниками зустрічі Зоряна Рижок наголосила на актуальних методах активізації міжнародної діяльності та запитала про наявні способи підтримки молодих вчених та можливість участі у міжнародних проєктах від Ради молодих вчених при МОН, що могло б стати ключовим аспектом для зростання результативності наукової роботи серед молодих вчених.

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування здобуло перемогу в номінації «Рада молодих вчених ЗВО/наукової установи» Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року»!
Члени НТСАДМВ ЛНУП на чолі з головою Зоряною Рижок розділили радість перемоги у конкурсі, де взяло участь близько 1000 номінантів зі всієї України. Щиро радіємо здобуткам молодих вчених нашого університету та висловлюємо подяку:
- Наталії Везі – к.с.-г.н., в.о. доцента кафедри агрохімії та ґрунтознавства, голові наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету агротехнологій та екології;
- Оксані Ступень – к.е.н., доценту кафедри землеустрою, голові наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету землевпорядкування та туризму;

27 жовтня 2022 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в III Всеукраїнському форумі рад молодих вчених, що відбувся у дистанційному форматі з ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Форум було презентовано у форматі панельних дискусій, де учасники мали змогу поспілкуватись з іноземними партнерами щодо:
- підтримки молодих учених, які постраждали внаслідок воєнних дій, в Україні та за кордоном;
- активізації співпраці між молодими вченими України, радами молодих вчених, громадськими організаціями та об’єднаннями науковців, органами державної влади, встановлення зв’язків з основними зацікавленими сторонами та іноземними партнерами;
- обміну напрацюваннями у питаннях організації науково-технічної діяльності як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях;
- сприяння розвитку наукового потенціалу, в тому числі із залученням міжнародної підтримки;
- популяризації наукової та науково-технічної діяльності молодих учених.
Під час роботи однієї з п’яти панельних дискусій за регіональною ознакою Зоряна Рижок презентувала НТСАДМВ ЛНУП, а також поділилась власним досвідом щодо розв’язання проблем та викликів, які супроводжують діяльність молодих науковців нашого університету, представила їхні здобутки з метою промоції їх роботи у рамках міжрегіональної інтеграції всередині країни.

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України презентувала книгу «Ради молодих вчених: 2021».
У ній наведено інформацію про 133 суперактивні Ради молодих вчених, зокрема і про Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування, а саме його діяльність, напрями й результати наукової роботи. Розкрито сучасний стан та перспективи активності молодих вчених ЛНУП з метою інформування громадськості про організаційний потенціал студентського активу, обміну кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив серед молодих дослідників, які цікавляться проблематикою розвитку науки в Україні та світі.
Книга «Ради молодих вчених: 2021» розміщена за посиланням: http://ysc.in.ua/wp-content/uploads/2022/07/Knyha-Rad.pdf

6 травня 2022 р. у дистанційній формі відбулося засідання Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП, на якому було обговорено зміни до положень про конкурси «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування» та «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування».
Щороку обидва конкурси проводять з метою стимулювання і підвищення зацікавленості студентів у проведенні науково-дослідної роботи, сприяння популяризації здобутків найкращих студентів-науковців, а також створення умов для формування їхнього інтелектуального потенціалу.
В умовах ведення війни за волю і незалежність українського народу та подолання викликів пандемії Covid-19 існує необхідність застосування дистанційних методів проведення, а також змін щодо критеріїв оцінювання та спрощення вимог щодо подання документації для участі в конкурсах.
Зміни до положень у частині механізму проведення, оцінювання та підведення підсумків науково-дослідної роботи члени НТСАДМВ ЛНУП підтримали одноголосно. У них було враховано досвід проведення конкурсу у попередніх роках, що дозволить оптимізувати його роботу для сприяння реалізації наукового потенціалу студентів-науковців у Львівському національному університеті природокористування.