31 січня 2024 року відбулася зустріч Ради молодих вчених при МОН з представниками Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування, а саме аспірантами першого року навчання. На початку зустрічі голова РМУ при МОН Олеся Ващук відзначила важливість розвитку науково-дослідної роботи серед аспірантів та молодих вчених, зокрема в умовах ведення війни за свою незалежність та свободу, їхню безпосередню участь в протидії агресору внаслідок реалізації наукових досліджень. Голова НТСАДМВ ЛНУП Зоряна Рижок розкрила завдання, мету та принципи діяльності Наукового товариства, а також розповіла про проєкти, в яких молоді вчені нашого університету вже взяли участь. Серед них – книга «Ради молодих вчених України: 2022. Незламні», школа молодого науковця, регіональні зустрічі, Форум рад молодих вчених, реєстр наукових заходів та конкурс «Молодий вчений року», де у 2022 році НТСАДМВ ЛНУП здобуло перемогу в номінації «Рада молодих вчених ЗВО/наукової установи». Під час зустрічі було представлено перспективи подальшого розширення співпраці молодих вчених з РМУ при МОН та Офісом підтримки вченого. Особлива увага приділялася актуальним питанням та можливостям участі в наукових проєктах, ініціативах та заходах від РМУ при МОН.

Діяльність Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування описано у книзі «Ради молодих вчених України: 2022. Незламні» (матеріали підготовлено головою НТСАДМВ ЛНУП Зоряною Рижок). Ця праця є продовженням «Книги Рад молодих вчених – 2021».
У книзі представлено роботу понад 70 Рад молодих вчених на майже 500 сторінках. Ця книга розповідає про сучасний стан та перспективи активності наукової молоді. Основна мета книги – інформування громадськості про самоорганізаційний потенціал молодих науковців та обмін кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив дослідників.
Рада молодих вчених при МОН України дякує НТСАДМВ ЛНУП за внесок у розвиток української науки, командну роботу для розбудови потенціалу наших молодих співвітчизників і важливі активності для наближення Перемоги!
Книга доступна за посиланням: http://surl.li/npctv

Вкладення:
Скачати цей файл (Knyha_Rad_2022.pdf)Книга Рад 2022р.8711 Кб

19 жовтня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в IV Всеукраїнському форумі Рад молодих вчених, що відбувся з ініціативи РМВ при МОН, за участю:
- Дениса Курбатова, заступника Міністра освіти і науки України;
- Владислава Яцука, заступника Міністра молоді та спорту України;
- Валерія Колюха, голови підкомітету з питань науки та інновацій Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій;
- Юлії Овчинникової, голови підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування;
- Андрія Кузнецова, першого заступника виконавчого директора з питань грантової підтримки;
- Олесі Ващук, голови Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Особливостями форуму у цьому році стали панельні дискусії за міжнародною участю, а також за участю представників інститутів громадянського суспільства; можливість представлення доповідей із висвітленням як здобутків, так і проблем та можливостей впровадження розробок молодих вчених; надання інформаційної підтримки з метою реалізації наукових проєктів від молодих вчених України.

 

Упродовж 4-6 жовтня відбувся XXIV Міжнародний студентський науковий форум «Студентська молодь і науковий прогрес», де свої наукові публікації представили 577 учасників. Серед них студенти Львівського національного університету природокористування опублікували 412 наукових тез, студенти структурних підрозділів ЛНУП – 92, студенти інших ЗВО – 73.
У зв’язку з воєнними діями на території України всі науково-практичні конференції відбулися у змішаній формі за напрямками:

З нагоди Дня Незалежності України РМУ при МОН висловлює вдячність Науковому товариству студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування за незламність та активну громадянську позицію у 2022 році.
Ми обов’язково переможемо! Залишаймося незламними і надихаймо своєю позицією увесь світ!
Слава Україні! Героям слава!

2 червня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування Зоряна Рижок взяла участь в Регіональній зустрічі рад молодих вчених Львівської області на базі департаменту освіти і науки Львівської ОВА.
Під час зустрічі обговорювалися наступні питання порядку денного:
- виклики та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених у Львівській області;
- проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням/масштабуванням розробок;
- проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.
Щиро дякуємо Раді молодих учених при Міністерстві освіти і науки України за ініціативу проведення Регіональної зустрічі з метою консолідації молодих вчених Львівської області.

1 червня 2023 року в Львівському національному університеті природокористування відбувся II етап конкурсу «Кращий студентський науковий гурток ЛНУП». У конкурсі взяли участь 12 студентських наукових гуртків, що функціонують при кафедрах університету. Наукові гуртки є творчими колективами студентів, які об’єднані з метою якісної підготовки здобувачів вищої освіти, формування у них первинних систематизованих навичок науково-дослідної роботи та вмінь застосовувати в практичній діяльності досягнення науково-технічного прогресу.
Основними завданнями проведення конкурсу є виявлення та підтримка кращих студентських наукових гуртків, залучення інтелектуально та творчо обдарованої студентської молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи, виховання у студентів самостійності, наполегливості, вміння формувати і відстоювати власну думку, заохочення науково-педагогічних працівників – керівників студентських наукових гуртків університету.

З нагоди відзначення Дня науки 25 травня 2023 року у Львівському національному університеті природокористування відбувся II етап конкурсу «Кращий студент-науковець ЛНУП». Визначення кращого студента-науковця відбулося відповідно до встановлених параметрів, механізму оцінювання та підведення підсумків студентської науково-дослідної роботи в 2022–2023 навчальному році згідно з Положенням про конкурс.
Завдання проведення конкурсу – сприяти реалізації наукового потенціалу студентів-науковців, стимулювати і підвищувати їхню зацікавленість у проведенні науково-дослідної роботи, а також сприяти популяризації здобутків молодих вчених університету.
У процесі проведення конкурсу студенти-науковці представили свої досягнення у вигляді наукових публікацій, участі в міжнародних та всеукраїнських конференціях, перемог у I турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, перемог у міжнародних конкурсах, наявності впроваджень результатів наукових досліджень, а також інших нагород за наукову діяльність.

Щороку у Львівському національному університеті природокористування проходить Звітна студентська наукова конференція. В цьому році упродовж 29-31 березня студентами також було підведено підсумки за результатами їхніх наукових досліджень у 2022 році. Незважаючи на те, що на цей період припала активна фаза війни з російськими окупантами, здобувачі вищої освіти продовжували займатися науковою діяльністю. Про це свідчить високий рівень підготовки та велика кількість студентів-гуртківців, які взяли участь у звітних засіданнях студентських наукових гуртків (867 осіб), а також кількість доповідей, з якими виступили молоді вчені (172).

Вкладення:
Скачати цей файл (Програма_ЗСНК_ЛНУП_2023.pdf)Програма_ЗСНК_ЛНУП_2023.pdf762 Кб

14 березня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в дистанційній зустрічі Спілки Рад молодих вчених, учасників якої з вступним словом привітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
На зустрічі було представлено нову стратегію діяльності рад молодих учених, поставлено основні задачі щодо її виконання, а також обговорено проблеми, можливості та виклики, з якими стикаються молоді вчені на прифронтових територіях нашої держави. Все це вимагає внесення змін до фінансування та порядку присвоєння наукового ступеня та вчених звань, забезпечення можливості підтримки науковців щодо публікацій у безкоштовних виданнях, участі в конкурсах від КМУ та ВРУ.
Упродовж дискусії між учасниками зустрічі Зоряна Рижок наголосила на актуальних методах активізації міжнародної діяльності та запитала про наявні способи підтримки молодих вчених та можливість участі у міжнародних проєктах від Ради молодих вчених при МОН, що могло б стати ключовим аспектом для зростання результативності наукової роботи серед молодих вчених.