14 березня 2023 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в дистанційній зустрічі Спілки Рад молодих вчених, учасників якої з вступним словом привітав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
На зустрічі було представлено нову стратегію діяльності рад молодих учених, поставлено основні задачі щодо її виконання, а також обговорено проблеми, можливості та виклики, з якими стикаються молоді вчені на прифронтових територіях нашої держави. Все це вимагає внесення змін до фінансування та порядку присвоєння наукового ступеня та вчених звань, забезпечення можливості підтримки науковців щодо публікацій у безкоштовних виданнях, участі в конкурсах від КМУ та ВРУ.
Упродовж дискусії між учасниками зустрічі Зоряна Рижок наголосила на актуальних методах активізації міжнародної діяльності та запитала про наявні способи підтримки молодих вчених та можливість участі у міжнародних проєктах від Ради молодих вчених при МОН, що могло б стати ключовим аспектом для зростання результативності наукової роботи серед молодих вчених.

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування здобуло перемогу в номінації «Рада молодих вчених ЗВО/наукової установи» Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року»!
Члени НТСАДМВ ЛНУП на чолі з головою Зоряною Рижок розділили радість перемоги у конкурсі, де взяло участь близько 1000 номінантів зі всієї України. Щиро радіємо здобуткам молодих вчених нашого університету та висловлюємо подяку:
- Наталії Везі – к.с.-г.н., в.о. доцента кафедри агрохімії та ґрунтознавства, голові наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету агротехнологій та екології;
- Оксані Ступень – к.е.н., доценту кафедри землеустрою, голові наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету землевпорядкування та туризму;

27 жовтня 2022 року голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП Зоряна Рижок взяла участь в III Всеукраїнському форумі рад молодих вчених, що відбувся у дистанційному форматі з ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Форум було презентовано у форматі панельних дискусій, де учасники мали змогу поспілкуватись з іноземними партнерами щодо:
- підтримки молодих учених, які постраждали внаслідок воєнних дій, в Україні та за кордоном;
- активізації співпраці між молодими вченими України, радами молодих вчених, громадськими організаціями та об’єднаннями науковців, органами державної влади, встановлення зв’язків з основними зацікавленими сторонами та іноземними партнерами;
- обміну напрацюваннями у питаннях організації науково-технічної діяльності як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях;
- сприяння розвитку наукового потенціалу, в тому числі із залученням міжнародної підтримки;
- популяризації наукової та науково-технічної діяльності молодих учених.
Під час роботи однієї з п’яти панельних дискусій за регіональною ознакою Зоряна Рижок презентувала НТСАДМВ ЛНУП, а також поділилась власним досвідом щодо розв’язання проблем та викликів, які супроводжують діяльність молодих науковців нашого університету, представила їхні здобутки з метою промоції їх роботи у рамках міжрегіональної інтеграції всередині країни.

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України презентувала книгу «Ради молодих вчених: 2021».
У ній наведено інформацію про 133 суперактивні Ради молодих вчених, зокрема і про Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Львівського національного університету природокористування, а саме його діяльність, напрями й результати наукової роботи. Розкрито сучасний стан та перспективи активності молодих вчених ЛНУП з метою інформування громадськості про організаційний потенціал студентського активу, обміну кращими практиками популяризації науки та підтримки громадських ініціатив серед молодих дослідників, які цікавляться проблематикою розвитку науки в Україні та світі.
Книга «Ради молодих вчених: 2021» розміщена за посиланням: http://ysc.in.ua/wp-content/uploads/2022/07/Knyha-Rad.pdf

6 травня 2022 р. у дистанційній формі відбулося засідання Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ЛНУП, на якому було обговорено зміни до положень про конкурси «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування» та «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування».
Щороку обидва конкурси проводять з метою стимулювання і підвищення зацікавленості студентів у проведенні науково-дослідної роботи, сприяння популяризації здобутків найкращих студентів-науковців, а також створення умов для формування їхнього інтелектуального потенціалу.
В умовах ведення війни за волю і незалежність українського народу та подолання викликів пандемії Covid-19 існує необхідність застосування дистанційних методів проведення, а також змін щодо критеріїв оцінювання та спрощення вимог щодо подання документації для участі в конкурсах.
Зміни до положень у частині механізму проведення, оцінювання та підведення підсумків науково-дослідної роботи члени НТСАДМВ ЛНУП підтримали одноголосно. У них було враховано досвід проведення конкурсу у попередніх роках, що дозволить оптимізувати його роботу для сприяння реалізації наукового потенціалу студентів-науковців у Львівському національному університеті природокористування.

Львівського національного аграрного університету на конкурсний відбір проєктів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, виконання яких розпочнеться з 2022 року за рахунок коштів загального фонду державного бюджету

 

Перелік_проєктів

 

Інформація_до_проєкту

31 серпня 2021 року науково-педагогічні працівники та аспіранти Львівського національного аграрного університету взяли участь у проведеній Волинською бізнес-школою при Острозькій академії спільно з Рівненською обласною державною адміністрацією експертній панелі для представників аграрного сектору економіки України. Захід відбувався в рамках функціонування організаційно-діяльнісної платформи «Агро» у форматі Zoom-конференції. На ньому виступили експерти:
- Марія Богонос, доктор аграрних наук, координаторка аналітичних проєктів Спільного дослідницького центру Генерального директорату Європейської комісії (м. Севілья, Іспанія). Тема виступу: «Аграрна політика ЄС: причини, наслідки, тренди та майбутнє»;
- Тарас Бебешко, експерт з питань зміни клімату та економіки екосистем, голова української делегації на переговорах за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату. Тема виступу: «Зміна клімату: вирок для аграріїв та нові можливості».
Відбулося обговорення актуальних проблем, пов’язаних з європейськими та загальносвітовими економічними і кліматичними тенденціями, що суттєво впливають на агробізнес.

14-18 червня 2021 р. відбувся візит до Львівського національного аграрного університету Пйотра Пруса, доктора наук, професора кафедри економіки і дорадництва в агробізнесі Технологічно-природничого університету імені Яна та Єнджея Снядецьких у Бидгощі (Польща). У рамках візиту відбулася зустріч професора П. Пруса з аспірантами Львівського національного аграрного університету. Аспіранти заслухали лекцію польського професора «Transfer of knowledge and innovation through the integration of the agri-food sector – chosen case studies». Вони ознайомилися з проєктами, над якими працюють учені Технологічно-природничого університету імені Яна та Єнджея Снядецьких у Бидгощі. З цим університетом ЛНАУ має підписаний договір про співпрацю, який передбачає можливість участі аспірантів у програмах економічної мобільності, інших наукових заходах.
Відновлення завдяки послабленню карантинних обмежень живого спілкування з вітчизняними та зарубіжними представниками академічної спільноти сприятиме подальшому розвитку наукових контактів, у яких мають змогу взяти участь і студенти та аспіранти нашого університету.

Соціальний проєкт «Scholarship в Україні» є чудовою можливістю підтримати українську молодь та долучити до вивчення проблемних та актуальних питань сучасного бізнесу. Здобувачі вищої освіти економічного факультету, які стали переможцями в трьох із шести організованих конкурсів, мали можливість в цьому переконатися.
На початку цього року наш студент Максим Слюсар (група Фін-22 СП) увійшов до фіналу VI всеукраїнського конкурсу соціального проєкту «Scholarship в Україні» з видачі грантів на освіту українським студентам. Максим виборов почесне ІІІ місце та отримав сертифікат на суму 2000 грн. А переможцями V конкурсу були здобувачі вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» ОС «Бакалавр» Олексій Стецюк і Роксана Столяр, які зайняли ІІ та ІІІ місця відповідно. До числа переможців IV конкурсу також ввійшли представники економічного факультету ЛНАУ та отримали матеріальне заохочення у вигляді грошових сертифікатів.
Зараз розпочато вже VII конкурс, грантовий бюджет якого складає 84 000 грн.

Науково-дослідна та творча робота здобувачів вищої освіти всіх освітніх ступенів є ключовою складовою діяльності Львівського національного аграрного університету. Вже стало доброю традицією за результатами науково-дослідної роботи попереднього року підводити підсумки наукових досягнень здобувачів вищої освіти. Цьогоріч наприкінці березня у Львівському національному аграрному університеті було проведено Звітну студентську наукову конференцію у дистанційному режимі.
Робота конференції здійснювалась на 5 секціях відповідно до профілю факультетів і проходила у 51 студентському науковому гуртку. В роботі конференції на рівні засідань студентських наукових гуртків взяло участь 575 здобувачів вищої освіти, а з доповідями на рівні факультетів виступили 92 здобувачі освіти.