Відео механіки

Отримавши сертифікат № 1-25328229988, Львівський НУП став сертифікованим користувачем ліцензійного програмного забезпечення SolidWorks Education Edition 2022–2023. Хочеться зазначити, що він другий серед університетів України отримав ліцензію версії 2023 р. (наразі таким користувачем є тільки КПІ ім. Ігоря Сікорського).
Дане програмне забезпечення дозволяє повною мірою здійснювати підготовку фахівців інженерних спеціальностей, дотримуючись концепції наскрізної комп’ютерної підготовки з використанням сучасних систем автоматизованого проєктування.
Отримання ліцензії було б неможливим без фінансової підтримки низки наших партнерів – підприємств-лідерів машинобудування регіону. Хочеться висловити слова величезної подяки директору ДП «Ен Джі Метал Україна» Тарасу Іванціву, директору ТзОВ «Ярекс Технотрейд» Василю Сіморозу, директору ТзОВ «Zolochiv ТХ» Олександру Тютіну, керівнику ТзОВ «Кендл Груп» Роману Свістелю, керівнику ТзОВ «МЕТАЛВОРК» Миколі Дручковському за надану грошову допомогу. Хочеться підтвердити, що ця допомога стала черговим дієвим заходом результативної співпраці зазначених підприємств з факультетом механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП. Особлива подяка генеральному директору ТОВ «Інформаційні технології САПР» Олегу Лисенкові за особисту участь в процесі отримання довгоочікуваної ліцензії.

 

Новим партнером кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. О.Д. Семковича факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП стала компанія «Boss Auto». Сфера її діяльності – продаж нових і вживаних автомобілів, їх гарантійне і післягарантійне обслуговування, ремонт і відновлення складових частин.
Можливі шляхи співпраці, нові форми підготовки фахівців з автомобільного транспорту, використання підрозділів компанії «Boss Auto» як баз для проходження студентами виробничих практик – ці та інші питання були ґрунтовно обговорені під час зустрічі представників факультету з власником компанії Денисом Морозовим, регіональним керівником Олегом Лущем та керівником IT-відділу Назарієм Гуком.
Маємо надію, що ця зустріч переросте у результативну співпрацю компанії «Boss Auto» з факультетом механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП.

Нещодавно представники компанії «Цепелін Україна» Ігор Кандирін та Олександр Шевчук провели чергове практичне заняття зі студентами факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП, які навчаються за спеціальністю 208 «Агроінженерія». Його тематика була присвячена визначенню та аналізу експлуатаційних показників роботи тракторного двигуна. Об’єктом випробувань був двигун трактора John Deere 6630. Основні експлуатаційні показники його роботи визначались за допомогою мобільної установки-ретардера, яку для виконання роботи надали представники компанії «Цепелін Україна».
Під’єднання випробувальної установки здійснювалось через вал відбору потужності. Електронна система управління та інформаційне забезпечення дали змогу проводити випробування в автоматичному режимі. Процедура випробування передбачала короткочасне навантаження двигуна, під час якого визначались його максимальний крутний момент та максимальна потужність.
Щиро дякуємо Ігорю Кандиріну та Олександру Шевчуку за проведене заняття та надіємось на подальшу співпрацю з компанією «Цепелін Україна», яку вони представляють.

Кафедра машинобудування Львівського НУП останнім часом налагодила плідне співробітництво з низкою машинобудівних підприємств Західного регіону України. Серед них виділяється компанія «Крафт Інновейшн», одним із співвласників якої є Євгенія Володимирівна Онишко. З її ініціативи проводиться низка заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня студентів та педагогічної майстерності викладачів. Черговим таким заходом стало проведення відкритих занять усіма викладачами кафедри, на кожному з яких буде присутня Євгенія Володимирівна та викладачі факультету. Нею буде оцінено рівень їх проведення, а найкращий лектор отримає цінну винагороду від компанії «Крафт Інновейшн».
Чергове таке відкрите заняття було проведене 14 березня 2023 року в навчально-практичному центрі зварювання фірми «Fronius» з дисципліни «Технології та обладнання зварювання металів і пластмас» на тему «Вивчення обладнання для механізованого MIG/MAG зварювання» к.т.н., в.о. доцента О.П. Швецем.
В першій частині заняття розглядались особливості конструкції інверторних джерел живлення для механізованого зварювання в середовищі захисних газів, їх функціональні можливості та особливості застосування в технологічному процесі зварювання. Детально було розглянуто операції з підготовки зварювальних апаратів до роботи. Особливу увагу приділено вивченню органів та панелей керування зварювальних півавтоматів Fronius моделей TransSteel 2200, TransSteel 2700 CMT, TransPulseSynergic 320i.
В другій частині заняття студенти мали можливість практично виконати операції з налаштування зварювального апарата TSt 2200 на заданий режим роботи та виконати з його допомогою зварне з’єднання.
Євгенія Володимирівна Онишко відзначила надзвичайно високий рівень проведення заняття, можливість використання на ньому новітнього обладнання, зацікавленість студентів, можливість перевірити на практиці свої навички у зварюванні металів. Висловила також сподівання, що знання, які отримують студенти на кафедрі машинобудування ЛНУП, дозволять їм гідно конкурувати на ринку праці.

Факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП тривалий час плідно співпрацює з ТзОВ «Енергомонтажвентиляція», який очолює його колишній випускник В.В. Ільницький. На ключових посадах у товаристві працює низка випускників факультету. Нещодавно відбулася їх зустріч зі студентами спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» на предмет ознайомлення з їх робочими програмами вивчення дисциплін професійно-практичної підготовки та програмними результатами навчання. Студентам було запропоновано продемонструвати свій рівень володіння програмним середовищем SolidWorks, показати реально виконані практичні роботи з окремих дисциплін, проявити себе в умінні комунікувати та працювати в команді.
Оцінка стану підготовки студентів від представників ТзОВ «Енергомонтажвентиляція» була доволі високою. Керівником товариства було висловлено окремі думки в плані удосконалення освітньо-професійної програми підготовки фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», а також низку пропозицій із залучення студентів до виконання окремих виробничих проєктів на умовах аутсорсингу.

7 березня 2023 року представники компанії «Цепелін Україна» Ігор Кандирін та Олександр Шевчук провели навчально-практичний семінар зі студентами факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП, які навчаються за спеціальністю 208 «Агроінженерія». Студенти мали змогу ознайомитись з новаціями та технічними розробками, які впроваджено на останніх моделях техніки Fendt. Особливу увагу було приділено трансмісії, в якій використано інтелектуальну систему приводу VarioDrive. Дана технологія забезпечує незалежний привід передньої та задньої осі трактора та автоматизує включення повного приводу.
Також було звернуто увагу на будову, принцип роботи та алгоритм керування автоматичних трансмісій тракторів, дотримання режимів їх експлуатації, діагностики та сервісного обслуговування.
Така форма співпраці з дилерами всесвітньовідомих марок тракторів, якою є компанія «Цепелін Україна», дає змогу студентам ґрунтовніше ознайомитися з їх новими моделями, отримати знання щодо сучасних тенденцій тракторобудування.

Нещодавно компанія «ФХ Сервіс», яка тривалий час є надійними партнером та стейкхолдером спеціальності 274 «Автомобільний транспорт», підготовка за якою ведеться на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій ЛНУП, започаткувала нову форму співпраці. Вона полягає у проведенні для студентів занять з комп’ютерної діагностики вантажних автомобілів інженерами компанії. Для цього нею було надано на тривалий період для використання в навчальному процесі вантажний автомобіль Renault та необхідне діагностичне обладнання.
Після проведення циклу занять планується проведення практичного конкурсу «Кращий фахівець з комп’ютерної діагностики вантажних автомобілів». На переможців чекають цінні призи та цікаві пропозиції від компанії «ФХ Сервіс».

Запрошуючи І.Г. Стукальця на роботу на посаду асистента кафедри машинобудування, декан факультету запитав, яка професія йому до душі. Він відповів: «Навчати студентів». Тепер через призму часу можемо з упевненістю сказати, що сьогодні його бажання здійснюється сповна.
Завжди якісно, на достатньому рівні проводить заняття з дисципліни «Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка», значна частина яких передбачає використання середовища SolidWorks. Дана дисципліна є однією з кращих за наповненням навчальним контентом на платформі Moodle. Створив власний канал в YouTube, де розміщує відеолекції з комп’ютерного моделювання. Забезпечує отримання студентами тих знань і практичних навичок, які дозволяють їм проходити конкурсні відбори на інженерні посади в сучасні машинобудівні підприємства. Все це характеризує І.Г. Стукальця як висококласного педагога, новатора в багатьох питаннях.
Підтвердженням його високих професійних якостей є сьогоднішня відкрита лекція, яку він провів бездоганно, з використанням сучасних інтерактивних методів, елементи якої доцільно використовувати у викладацькій роботі іншим викладачам.

Вже не перший рік факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП тісно співпрацює ТзОВ «Комфорт і безпека», яке є офіційним дилером італійської компанії FAAC. Основним видом її діяльності є виробництво автоматики для управління гаражними воротами, автоматичних шлагбаумів, автоматичних вхідних груп для пішоходів, паркувальних систем.
Черговим заходом реалізації такої співпраці стало проведення 1 березня 2023 р. практичного заняття з групою Акт-12СП на базі ТзОВ «Комфорт і безпека» з дисципліни «Технічні засоби автоматизації». Після його завершення було проведено широке обговорення ОПП зі спеціальностей 154 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».
Керівник товариства В.Д. Супрунчук та його інженери надали низку рекомендацій стосовно змін до проєкту ОПП, робочих програм окремих дисциплін. Також вони висловили побажання ввести в навчальний процес нові лабораторні роботи, для розробки яких товариство надасть необхідну елементну базу.

З часу започаткування на факультеті механіки, енергетики та інформаційних технологій Львівського НУП підготовки студентів за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» триває плідна співпраця з ПрАТ «Львівобленерго». Яскравим підтвердженням цього стало надання товариством у вигляді спонсорської допомоги обладнання для облаштування на кафедрі електротехнічних систем лабораторії «Оперативно-диспетчерський пункт».
Щиро дякуємо за надану допомогу і маємо надію, що плідна співпраця університету з ПрАТ «Львівобленерго» дозволить якнайшвидше ввести лабораторію у навчальний процес.