Напередодні свята Стрітення Господнього 13 лютого в стінах Львівського національного університету природокористування було проведено майстер-клас із виготовлення та декорування стрітенської свічки. Всі охочі зібралися у Музеї Степана Бандери, щоби виготовити свою унікальну свічку з натуральної вощини. Організаторами заходу були інформаційний центр та Центр академічного капеланства ЛНУП.
Стрітенська свічка – головний атрибут цього свята, вважається, що це не просто сувенір, а сильний оберіг. Студенти продемонстрували цікаві ідеї у виборі декору стрітенських свічок. Кожен учасник майстер-класу оригінально задекорував свою свічку.
Готові свічки можна придбати в музеї Степана Бандери 14 лютого з 10 години. Кошти зі всіх проданих свічок будуть передані на потреби ЗСУ.
15 лютого о 8:00 в університетському храмі пройде святкова літургія, під час якої відбудеться освячення свічок.

5 жовтня 2002 року у Дублянах перед Академічним корпусом постав у бронзі пам’ятник великому синові українського народу, славетному провіднику українських національно-визвольних змагань ХХ століття Степанові Бандері.

І НАСТАНЕ ЧАС, КОЛИ ОДИН СКАЖЕ: СЛАВА УКРАЇНІ! І МІЛЬЙОНИ ВІДПОВІДАТИМУТЬ: ГЕРОЯМ СЛАВА” (Степан Бандера)

03 жовтня 2022 року студенти групи ОП-12 СП разом із куратором Оксаною Прокопишин відвідали музей С. Бандери у Львівському національному університеті природокористування.
Актуальними на сьогодення залишаються думки борця за відбудову самостійної Соборної Української держави, українського політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голови Проводу ОУН (б) – Степана Бандери (1909–1959).
Він увійшов у історію як видатний політичний діяч українського національно-визвольного руху, голова Революційного Проводу Організації українського національно-визвольного руху, голова Революційного Проводу Організації українських націоналістів і як невмирущий, світлий Символ боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу (УССД). Саме Бандера врятував честь України й зумів організувати народ на відчайдушну боротьбу проти комунізму та фашизму. Він підніс український націоналізм любові до найвищої жертовності.<>Експозиція музею розкриває історію національно-визвольної боротьби українського народу, знайомить відвідувачів із життям і громадсько-політичною діяльністю Степана Бандери та його родини.
Висловлюємо щиру вдячність директору музею Степана Бандери Яні Борщ за проведену екскурсію і надзвичайно цікаву захоплюючу розповідь.
Недарма люди кажуть, що без минулого – немає майбутнього. А в нас воно буде! Слава Україні! Разом до перемоги!


29 вересня 2022 року студенти групи Аг-13 разом із куратором в.о. доцента Корпітою Г.М. відвідали музей С. Бандери Львівського національного університету природокористування. Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольних змагань українського народу у ХХ ст., навчання Степана Бандери у 1928–1933 рр. в Дублянах, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність.
Директор музею Яна Борщ розповіла про життєвий шлях символа національно-визвольного руху С. Бандеру.
Студенти отримали неймовірні враження поринувшии в історичний екскурс та подякували керівнику музею за цікаву і пізнавальну розповідь.


28 вересня 2022 року студенти групи Еко-11, Тз-11 в рамках виховної години разом із кураторами в.о. доцента А.І. Дидів та в.о. доцента І.Ю. Саламахою відвідали музей С. Бандери Львівського національного університету природокористування. Екскурсія була цікавою та одночасно повчальною, тому що наслідування патріотичного духу та приклад боротьби за волю України С. Бандери є невід’ємною складовою у формуванні національної гідності кожного українця.
Дякуємо директору музею Яні Борщ за цікаву та змістовну розповідь.


Відвідали музей Степана Бандери зі студентами 1 курсу, спеціальності 133-галузеве машинобудування. Музей створений для популяризації відомої особистості, колишнього студента тоді ще рільничо-лісового факультету (1928–1933 рр.) – Степана Бандери.
Експозиція розміщена у двох просторих залах головного корпусу університету, на другому поверсі, поряд із приймальнею ректора. Профіль – меморіальний. Площа – 60 кв. м. З часу заснування Музею в його фондах зібрано 1600 одиниць збереження.
Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольних змагань українського народу у ХХ ст., навчання Степана Бандери у 1928–1933 рр. на рільничо-лісовому факультеті в Дублянах, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність.


«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани»… Саме під таким гаслом знайомство зі славетною історією Львівського національного університету природокористування розпочали здобувачі вищої освіти академічної групи МО-11 та відвідали музей Степана Бандери – провідника ОУН-УПА. Під час пізнавальної екскурсії студенти поглибили свої знання про життя і боротьбу за сильну, вільну та незалежну Україну Людини, кроки якої завжди лунатимуть у стінах нашої альма-матер…


26 вересня 2022 року студенти груп Ек-11 та Оп-11 разом із куратором доцентом кафедри економіки Березівським З.П. під час виховної години відвідали музей Степана Бандери у Львівському національному університеті природокористування. Директор музею Яна Борщ розповіла про навчання у Дублянах та життєвий шлях головного ідеолога національно-патріотичного руху України Степана Бандери. Студенти з цікавістю оглянули експозицію музею та залишили свої слова вдячності директору музею за цікаву і пізнавальну екскурсію в Книзі відгуків.


Студенти груп Іт-11, Кн-11, Акт-11 під час виховної години відвідали музей Степана Бандери, який розташований у Львівському університеті природокористування.
Сьогодні як ніколи студенти з зацікавленістю слухали історичні факти та розповіді про життя Степана Бандери та кого побратимів. Не важко було проводити аналогії з тими подіями, які відбуваються зараз. Віримо, що українська нація відстоїть своє право на Незалежність і свободу сьогодні та для наступних поколінь.


21 вересня 2022 року студенти-будівельники групи Буд-13ск факультету будівництва та архітектури ЛНУП відвідали музей С. Бандери, де ознайомились із життєвим шляхом Степана Бандери та визвольною боротьбою проти окупаційних режимів. Колектив кафедри Будівельних конструкцій та студенти факультету будівництва та архітектури щиро вдячні директору музею Борщ Яні Юрівні за змістовну екскурсію.


21 вересня 2022 року студенти групи Аг-11 з куратором доцентом Павковичем С.Я. та групи Аг-12 з куратором доцентом Дударем І.Ф. відвідали музей С. Бандери у Львівському національному університеті природокористування. Директор музею Яна Борщ розповіла про навчання у Дублянах та життєвий шлях головного ідеолога боротьби за незалежність України першої половини ХХ століття, символа національно-визвольного руху С. Бандеру.
Студенти подякували керівнику музею за цікаву і пізнавальну розповідь.


21 вересня 2022р. здобувачі освіти груп Тур-11, 12сп, 21 з куратором, старшим викладачем Іриною Дидів, відвідали музей Степана Бандери, який знаходиться у головному корпусі ЛНУП Львівський національний університет природокористування.
Героїчна постать Степана Бандери відіграє важливу роль у контексті національно-патріотичного виховання молоді та історії українського визвольного руху. Це є особливо актуальним фактом у теперішньому прагненні до перемоги.
Щиро вдячні Яні Борщ, директору музею, за змістовну та цікаву екскурсію.


20 вересня 2022р. наші першокурсники групи Пр-11 разом з куратором доцентом кафедри Оксаною Руданецькою та групи Пр-12 СП з куратором доцентом кафедри Ольгою Туркот відвідали музей Степана Бандери, який розташований у головному корпусі Львівський національний університет природокористування.
Непересічна особистість Степана Бандери займає важливе місце в історії українського визвольного руху та становлення української державності. Він є символом боротьби за свободу українського народу.
Дитинство Степана Бандери пройшло на Львівщині, що сприяло формуванню його національного духу і незламного прагнення до свободи.
Дякуємо Яна Борщ, директору музею за проведену цікаву екскурсію та можливістю ознайомитися з розміщеними фотоматеріалами, документами, друкованими виданнями, що пов'язані з особистістю Степана Бандери, його сімейним та суспільним життям.


 

 

19.09.2022 року була проведена екскурсія для студентів груп Св-11 та Спг-11 (куратор – к.с.-г.н., доцент Ігор Володимирович Дидів), Фін-11 (куратор – к.е.н., доцент Любов Василівна Синявська) та Фін-11сп (куратор – к.е.н. доцент Андрій Володимирович Колодій).
Керівник музею Яна Борщ провела цікаву екскурсію про колишнього студента нашого університету, який є відомою історичною постаттю ХХ століття.
Студенти з цікавістю оглянули експозиції музею (світлини, документи, особисті речі С. Бандери). Враження про відвідування музею, свої слова вдячності студенти залишили в Книзі відгуків.

Є люди в нашій історії, котрим належить найглибша шана та поклін. До них, безперечно, належить Степан Бандера – славетний українець, чиє ім’я стало символом нації. Він повів за собою сотні тисяч нескорених українців, що своєю жертовністю заклали підвалини незалежної України.
Сьогодні виповнюється 62 роки з дня загибелі, а точніше – підлого вбивства, українського політичного діяча, провідника Організації Українських Націоналістів, патріота Степана Бандери.
15 жовтня 1959 року в під’їзді будинку № 7 на вулиці Крайтмайр в Мюнхені о 13:05 знайшли ще живого залитого кров’ю Степана Бандеру. Медична експертиза виявила, що причиною смерті була отрута. Богдан Сташинський, агент КДБ, зі спеціального пістолета-шприца вистрілив в обличчя Степану Бандері струменем розчину ціанистого калію.
20 жовтня 1959 року Степана Бандеру поховали на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф на 43-му полі.
Тисячі людей вже від ранку перебували на кладовищі, щоб останній раз глянути на свого Провідника, який для них став прапором і бойовою сурмою, прикладом невтомного борця за найвищі ідеали нації і людства.
Прожите життя, діяльність та ідеї Степана Бандери стали новою опорою для українського націоналізму.
Бути спадкоємцем боротьби Степана Бандери – чин, що потребує великої відповідальності. Його портрети висять по всій Україні, пам’ятники стоять у багатьох містах, на честь нього називають вулиці та проспекти, про нього написані сотні книг – і це лише мінімум. Бандера є джерелом натхнення, позитиву та незламності.
Будьмо достойними носити горде ім’я бандерівця та пам’ятаймо, що його ім’я стало символом гідності та боротьби, а також лакмусовим папірцем, що визначає сутність людей: ворогів України при його згадці трясе, патріотів – підіймає у дусі!

Хай живе Степан Бандера! Слава Україні!

165 років від дня народження Івана Яковича Франка

Багато уваги викладачі приділяють вихованню учнівської молоді. Їх робота спрямована на виховання в учнів почуття патріотизму, духовності, моралі, гуманістичних принципів, культури поведінки.
В рамках відвідин Львівського національного аграрного університету 18 травня студенти Екологічного коледжу разом з викладачем кафедри туризму Юлією Боруцькою побували у Музеї Степана Бандери. Екскурсію провела Антоніна Білик та розповіла про історію створення музею, ознайомила з експонатами та закликала активно долучатися до дослідницької  праці.
Також відвідувачі були ознайомлені із навчальним процесом у ЛНАУ, спеціальностями та умовами вступу. Студенти щиро подякували, залишили подячні слова у книзі відгуків Музею та пішли на прогулянку через дендропарк університету до пам’ятника Степану Бандері.

Щорічно 18 травня світова громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури й національних цінностей було затверджене в 1977 році рішенням XI Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.
Кожен музей – це важливий інструмент для збереження і збагачення культурної спадщини, інституція, яка працює задля розвитку суспільства і бере активну участь у суспільних процесах.
З кожним роком в Україні зростає інтерес до музейної справи, з’являються все нові й нові незвичайні музейні проєкти, збільшується кількість зацікавлених відвідувачів.
Не залишається осторонь і Львівський національний аграрний університет, у якому активно діють такі музеї:

27 квітня представники Львівського НАУ у складі керівника інформаційного відділу Ірини Фостяк, проректора з навчально-виховної роботи Юрія Дубневича, капелана університету о. Івана Венгрина та директора Музею Степана Бандери Антоніни Білик побували у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі І-III ступенів «Злагода».
Це заклад, у якому здобувають повну загальну середню освіту діти з вадами слуху, з порушеннями мовлення, з порушеннями у розумовому розвитку та іншими особливими освітніми потребами.
У реабілітаційному центрі для дітей, які мають вади слуху, облаштовуються спеціальні класи, в яких необхідно встановити телевізори, на які центр не мав коштів. Тому Львівський національний аграрний університет завдяки щедрим пожертвам викладачів та працівників придбав телевізор і подарував його реабілітаційному центру. Вихованці центру надзвичайно зраділи подарунку і щиро дякували жестовою мовою. Ми також неймовірно раді, що нам вдалося поспілкуватися з цими чудовими дітьми та подарувати їм хоч трохи щастя.
Також було передано одяг та взуття для школярів, печиво та круасани, мийні засоби, крупи та борошно.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, громадської діячки, геніальної дочки України – в Музеї Степана Бандери почала діяти книжкова виставка-експозиція «Світле безсмертя Лесі Українки».
На виставці представлена література, що допоможе більше дізнатись про життєвий та творчий шлях письменниці, різноманітність і багатство її творів.
Запрошуємо до Музею на перегляд виставки.
Також для перевірки ваших знань прикріплено посилання на вікторину «Чи знаєте Ви Лесю Українку?»

https://www.fyrebox.com/play/viktorina-andquotchi-znay_E2mJDK64Y?fbclid=IwAR0wU3HtyepfUYvn_wx-jjaWV4juTwMvg20gX9ClFwlO1wEGHpZ87XsRKgw

1 січня 2021 року відзначається 112-річчя від дня народження Степана Бандери – великого сина України, провідника ОУН, керманича, стратега української визвольної боротьби, що став символом Духу нації. Степан Бандера – це герой XX століття, людина-легенда, найвидатніша особа всієї історії України. Саме Бандера врятував честь України в XX столітті та зумів організувати народ на відчайдушну боротьбу за батьківщину.
Львівський національний аграрний університет вшановував і вшановує українського Героя й провідника Степана Бандеру, адже свого часу він навчався в Дублянах на рільничо-лісовому факультеті. Культурному життю студентів-українців на той час можна було позаздрити: воно вирувало. Значним осередком цього життя був Народний дім «Просвіта». Степан неодноразово виступав з доповідями й рефератами. Відвідував драмгурток і хор. Ну, і, звісно, Степан Бандера був відмінником навчання, зразковим студентом, брав участь в українському націоналістичному житті. Був членом українського товариства студентів «Основа», гуртка рільників, деякий час був у товариствах «Сокіл-Батько» і «Луг» у Львові. Степан Андрійович своїм життям довів, що боротися за Україну потрібно постійно, щодня.