Захист прав споживачів є важливою складовою освітньої програми «Підприємництво та торгівля». Саме тому кафедра підприємництва та торгівлі співпрацює із фахівцями Головного управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби. З метою ознайомлення викладачів та студентів факультету управління, економіки та права з основними правами споживачів 10 квітня був проведений круглий стіл на тему «Особливості захисту прав споживачів в умовах воєнного стану».
Учасників круглого столу вітали декан факультету, доц. Володимир Ковалів, в.о. завідувача кафедри, проф. Юрій Губені та студент групи ПТ-11 Денис Королишин.
Фахівці Держпродспоживслужби у Львівській області Василь Шелеп, Роман Сімонов та Михайло Нуцковський розповіли про основні функції підрозділів, які вони представляють, ознайомили присутніх із особливостями діяльності в умовах воєнного стану.
Запитання та дискусія торкались особливостей захисту прав споживачів у комунальній сфері, алгоритму повернення продавцеві товару, який не підійшов або непридатний до використання, тривалості гарантійного терміну та часу гарантійного ремонту, вимог до подання скарги або претензії та інших цікавих питань із цієї тематики. Активну участь в дискусії взяли проф. Георгій Черевко, доценти Руслана Андрушко, Іван Тофан, Наталія Зеліско та Андрій Линдюк. Цікаві та багатогранні запитання сформували аспіранти Роман Дудін та Петро Кожель.
Вже традиційно на кафедрі підприємництва та торгівлі фахівці із Держпродспоживслужби ознайомились із освітньою програмою «Підприємництво та торгівля» та як стейкхолдери висловили свої оцінки та побажання. Вони, зокрема, запропонували передбачити навчальний візит у лабораторію їх служби та поширити деякі теми із захисту прав споживачів в суміжні навчальні дисципліни.
Співпраця кафедри підприємництва та торгівлі зі стейкхолдерами-практиками розвивається. Це відповідає Стратегії розвитку Львівського національного університету природокористування та підписаному договору про співпрацю із Держпродспоживслужбою у Львівській області.

Співпраця факультету управління, економіки та права має значні та плідні традиції. Ось і 27 березня велика група викладачів факультету взяла участь в навчальному візиті на філію Контінентал Фармерз Груп у Вирові.
Старанно продумане відвідування цього інноваційного агрохолдингу включало ознайомлення з виробничими процесами та технологіями зберігання картоплі, участь у лабораторних дослідженнях якості продукції та основне – навчальну зустріч в офісі. Сергій Погорілий, керівник блоку «Вирів (картопля)», провів екскурсію виробничими потужностями, а Ярослав Кобаренко, провідний інженер з охорони праці, провів інструктаж з охорони праці. Заздалегідь підготовлені питання лягли в основу презентацій фахівців компанії. Зокрема, керівник кластера «Картопля» Орест Кравчук розповів про управлінські та інноваційні зміни в діяльності компанії, на фінансово-обліковий та комерційний блок питань відповів Сергій Овсяний, начальник відділу бухгалтерського обліку підприємства. Про те, як побудована корпоративна етика, соціальна відповідальність, співпраця з громадами та робота із персоналом, детально виклали старший менеджер зі зв’язків з громадськістю Дмитро Мороз та провідний менеджер з персоналу Наталія Рій.
Пов’язані із цим запитання-відповіді та дискусія були тривалими та особливо наповненими змістом.
Як відзначив декан факультету доц. Володимир Ковалів, викладачі отримали не лише чимало найновішої інформації, але й приклади сучасних підходів до управління аграрними підприємствами.
Подячні оплески були своєрідною емоційною оцінкою навчального візиту. Попереду – розвиток співпраці за конкретизованими напрямками, включення набутих знань і навичок у навчальний процес.
Співпраця факультету управління, економіки та права ЛНУП із Контінентал Фармерз Груп, набираючи нових форм та методів, розвивається!

 

В університеті з ініціативи в.о. ректора Василя Лопушняка відбувся науковий семінар з розвитку економічних та правових напрямів освітньої діяльності, на якому виступив проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету біоресурсів та природокористування України, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти і науки України Сергій Кваша.
Викладачі факультету управління, економіки та права Львівського НУП взяли участь у роботі семінару, де обговорили необхідність проведення проєктної діяльності, основні можливості співпраці між університетами, проведення конференцій за участю доповідачів з обох сторін. Обговорено також реформи, які відбуваються в освітній сфері, новий перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Доповідач поділився власним досвідом участі в освітніх та наукових проєктах, чітко окреслив основні перспективи залучення коштів вітчизняних та міжнародних донорів у освітні установи, а також необхідність вивчення іноземних мов в сучасних умовах.
Працівники факультету ставили запитання та брали активну участь у дискусії. В.о. ректора Василь Лопушняк подякував доповідачу академіку Сергію Кваші за візит, цікавий захід та виразив сподівання на подальшу співпрацю.

В середині лютого віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд провів гостьову лекцію для студентів і викладачів спеціальності «Підприємництво та торгівля» та інших зацікавлених студентів факультету управління, економіки та права.
Після лекції відбулась тривала дискусія зі студентами на тематику, пов’язану із роллю торгово-промислової палати у розвитку підприємництва та міжнародної комерційної співпраці. Стейкхолдер поділився своїми оцінками освітньої програми, відзначив особливу роль стажувань, навчальних візитів та практик у підготовці фахівців для бізнесу й публічного управління.
Під час візиту віцепрезидент торгово-промислової палати зустрівся із в.о. ректора ЛНУП проф. Василем Лопушняком, відвідав Наукову бібліотеку університету. Також тривалою була розмова на кафедрі підприємництва та торгівлі, під час якої не лише підсумували результати візиту, але й ретельно опрацювали деякі зміни в освітній програмі, оцінили навчально-дидактичні матеріали, намітили нові напрямки співпраці.

Освітній проєкт «Junior manager», започаткований кафедрою менеджменту ім. проф. Є.В. Храпливого, – це перший крок до досягнення заданих цілей та розвитку власного потенціалу.
13 лютого 2024 р. у рамках виконання меморандуму про співпрацю між Львівським національним університетом природокористування та Новояворівською міською радою учнівська молодь ЗЗСО Новояворівської ТГ долучилась до реалізації освітнього проєкту «Junior manager».

24 січня 2024 р. відбулася зустріч декана факультету управління, економіки та права ЛНУП Володимира Коваліва з представниками ТОВ «Спарроу Мінералс» (Sparrow Minerals), а саме директором Леонідом Антоновим та керівником відділу продажів Марією Баран. В ході зустрічі обговорено підготовку до підписання меморандуму про співпрацю, започаткування проєкту з дуальної освіти та підготовку до проведення тренінгу з ефективних продажів для студентів.
«Спарроу Мінералс» – компанія, що розвивається, але вже встигла завоювати своє місце на ринку мінеральних добрив. Індивідуальний підхід та найкращий сервіс для клієнта є місією компанії. Компанія є експортером і постачальником сільськогосподарської продукції та продуктів переробки як на внутрішній ринок України, так і на міжнародні ринки, має широку мережу постачальників і покупців, що дозволяє пропонувати клієнтам конкурентні умови. Для детальнішої інформації про компанію: https://sparrow-minerals.com.
Сподіваємось на довготривалу та плідну співпрацю щодо підготовки висококваліфікованих кадрів у сфері економіки та управління.

19 грудня 2023 р. відбулося підписання Угоди між Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (Intellectual Property Office – IP Office) і Львівським національним університетом природокористування про створення та подальше функціонування у ЛНУП Центру підтримки технологій та інновацій (TISC – Technology and Innovation Support Center), який входить до національної мережі TISC. Завданнями центру є забезпечення доступу користувачів до високоякісних послуг, що відповідають їх потребам у сфері технологічної інформації, збільшення можливостей щодо її ефективного використання з метою сприяння здійсненню аналітичних досліджень, поширення знань щодо реалізації та комерціалізації технологій, набуття, використання та захисту прав інтелектуальної власності, проведення тематичних конференцій, заходів та організації тренінгів, навчань та семінарів у сфері інтелектуальної власності та інновацій, здійснення науково-експертної та науково-консультативної діяльності і аналізу об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ), надання користувачам доступу до патентних баз даних та інших джерел патентної та непатентної інформації у сфері інтелектуальної власності з метою здійснення патентного пошуку відповідно до загальних вимог Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

7 грудня 2023 року на факультеті управління, економіки та права за сприяння ректора університету, академіка НААН України Володимира Снітинського відбулась знаменна подія – відкриття криміналістичної лабораторії. Наявність такої лабораторії суттєво підвищує якість освітніх послуг за спеціальністю «Право», дає змогу студентам закріпити отримані теоретичні знання з предметів «Криміналістика» та «Кримінальне процесуальне право України» за допомогою практичних дослідів та експериментів. Криміналістична лабораторія обладнана засобами візуалізації – стендами, які серед іншого інформують студентів про основні види криміналістичних експертиз. Лабораторія також укомплектована навчально-методичною літературою та криміналістичною валізою, до складу якої входять різні інструменти, засоби та приладдя, необхідні для формування висновків експерта-криміналіста. Такі судові докази, як висновки експерта-криміналіста, є дуже затребувані у кримінальних справах, адже допомагають суду встановити істину та притягти до відповідальності правопорушника.

 

6 грудня 2023 року науково-педагогічний колектив кафедри економіки ЛНУП взяв активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні виклики та перспективи розвитку економіки і бізнесу». Організатором заходу виступив Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного. Конференція відбувалася у дистанційному форматі, але це не завадило зустрічі однодумців та обговоренню надзвичайно актуальних питань щодо сучасних викликів в економіці та бізнесі, цифрової трансформації, соціальної відповідальності, сталого розвитку та глобальної співпраці для забезпечення стійкого та конкурентоспроможного розвитку. Дякуємо організаційному комітету за високу організацію та професійну дискусію в галузі економіки. Такі заходи сприяють не лише розвитку науки, а й впровадженню новітніх підходів у практичну діяльність.

 

Львівський національний університет природокористування підписав меморандум про співпрацю та партнерські відносини з Акціонерним товариством «Таскомбанк». Ректор університету, академік НААНУ Володимир Снітинський та директор Львівського відділення АТ «Таскомбанк» Руслана Мицик своїми підписами затвердили текст меморандуму. Сторони уклали даний меморандум з метою збереження інтелектуального потенціалу України, надання молоді доступу до освіти, в тому числі підвищення фінансової грамотності, прагнучи подальшого розвитку та зміцнення дружніх відносин та маючи спільне бажання щодо розширення сталих, довготривалих зв’язків.
В найближчій перспективі будуть проведені заняття спеціалістами банку для студентів відповідних спеціальностей для засвоєння теоретичних знань та отримання практичних компетенцій.