23 лютого 2024 р. відбулася робоча нарада учасників міжнародного грантового проєкту ЄС Еразмус+ «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України (UKRENERGY)» № 101082898 – UKRENERGY – ERASMUS-EDU-2022-CBHE (грантова угода № 101082898 – UKRENERGY)», де обговорили поточні питання та окреслили наступні кроки стосовно реалізації проєкту.
Львівський національний університет природокористування є реципієнтом (співвиконавцем) проєкту. Виконавцем проєкту (грантоотримувачем / координатором) є Генуезький університет (UNIGE, Italy). Бенефіціаром проєкту є Міністерство освіти і науки України.

 

Студенти факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування Олександр Ординський (Буд-32) та Романа Яцик (Арх-41) успішно завершили стажування у Львівській обласній військовій адміністрації у рамках третього набору «Академії перших можливостей».
Упродовж двомісячного стажування з грудня 2023 р. до лютого 2024 р. у департаментах капітального будівництва та архітектури і розвитку містобудування молодь ознайомилась із апаратом ЛОВА, долучилася до роботи в галузі державного управління та здобула практичні навички в цьому напрямі, мала нагоду спілкуватися з фахівцями своєї справи та набула важливого досвіду для подальшого професійного зростання.

 

14 лютого 2024 року студенти та викладачі факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування долучилися до збору продуктів для Львівської волонтерської кухні – організації, що займається виготовленням і фасуванням сухих супів/борщів, каш, енергетичних батончиків, трав’яних чаїв для наших бійців на фронті. Хтось безпосередньо поділився своєю городиною, яблуками, горіхами, хтось самостійно закупив необхідні продукти, а решта активно долучилася коштами. Усього було зібрано майже 8 з половиною тисяч гривень, за які було закуплено вівсяну та рисову крупи, олію, цукор, борошно і спеції.
Мали змогу на власні очі побачити продукцію, яку виготовляє цех, і переконались, наскільки їх праця важлива для підтримки фронту.
Дякуємо невтомним бджілкам з Львівської волонтерської кухні за їхню роботу і впевнені, що це не останній візит!
Разом до перемоги!

Викладачі та студенти факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування стали активними учасниками Фольклорно-етнографічного фестивалю «Від Різдва до Водохреща», організованого Київським університетом імені Бориса Грінченка.
Вітаємо старшого викладача кафедри архітектури Степана Ярославовича Пісьо, який здобув диплом першого ступеня у номінації «Макет різдвяної листівки», та студента групи Арх-31 Миколу Головчака, який отримав відзнаку другого ступеня у номінації «Живопис». Софія Леськів (Диз-11) і Катерина Косандяк (Диз-32сп) нагороджені дипломами за активну участь у конкурсі.
Подальших творчих злетів і натхнення всім нашим талантам!

3 лютого 2024 року у КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбулося нагородження переможців другого (обласного) етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації за результатами конкурсу нагороджено студентку факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування Олену Деберну (Диплом ІІ ступеня) та відзначено її наукового керівника, доцента кафедри гуманітарної освіти Анжелу Кузу Подякою за підготовку переможця другого етапу конкурсу та піднесення престижу української мови і літератури, підвищення загальної мовної культури у молодого покоління.

У листопаді-грудні 2023 року на базі Херсонського національного технічного університету (м. Хмельницький) за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» відбувся Всеукраїнський конкурс кваліфікаційних робіт зі спеціальності 022 «Дизайн» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.
Львівський національний університет природокористування на конкурсі представляли студенти-архітектори Вікторія Старша та Павло Бойко, які за свої роботи отримали призові місця.
Зокрема, Вікторія Старша здобула диплом II ступеня за дизайн-проєкт громадського простору історико-репрезентативної частини м. Сокаль (науковий керівник – д. мист., доцент Р.В. Кюнцлі), а Павло Бойко виборов диплом III ступеня за дизайн-проєкт громадського простору с. Лани Львівської області (науковий керівник – к. арх., доцент А.В. Степанюк).

30 січня 2024 р. у читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУП відбувся виховний захід факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування з нагоди вшанування визначних дат січня і підведення підсумків конкурсу плакатів, присвяченого 105-й річниці Дня Соборності України.

23 січня 2024 року розпочався захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Архітектура та містобудування» факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування. Привітати студентів-архітекторів із захистом прийшов в.о.ректора, професор Василь Іванович Лопушняк.
Увагу В.І. Лопушняка привернула робота студентки Юлії Надорожняк «Ревіталізація пам’яток східноєвропейської спадщини та пристосування їх будівель до сучасних потреб на прикладі палацу Потоцького, Бродівського району». Проєкт було виконано в рамках програми ЄС Еразмус+ (грантова угода № 101084975 – Revitalization між ЛНУП та Європейським Союзом). Робота була особлива ще й тим, що відповідає актуальним потребам громади міста Броди.
Дискусії та обговорення проєкту, спілкування з питань нагальності проєктів із ревіталізації будівель та споруд, які знадобляться в повоєнній Україні, об’єднали всю академічну спільноту доброзичливою атмосферою.

24 листопада 2023 року з ініціативи відділу міжнародних зв’язків ЛНУП на факультеті будівництва та архітектури проведено зустріч, присвячену можливостям участі наукового колективу в міжнародних проєктах Еразмус+. До участі у заході, який відбувся в офлайн-форматі, були залучені наукові та науково-педагогічні працівники університету. Зустріч відбулася під головуванням декана факультету будівництва та архітектури ЛНУП проф. Андрія Мазурака.
Власним досвідом участі у міжнародній грантовій діяльності поділилася доктор мистецтвознавства, в.о. професора кафедри архітектури Романа Кюнцлі, зокрема колега розповіла про труднощі та ключові аспекти подання заявки на участь у гранті.

 

21 листопада 2023 р. під керівництвом заступниць декана Софії Бурчені та Олени Дерпак відбулося виїзне заняття студентів факультету будівництва та архітектури на будівельному майданчику, організоване компанією Alterra Group – партнером та стейкхолдером факультету. В екскурсії до компанії брали участь студенти третіх, четвертих та п’ятих курсів спеціальностей «Архітектура та містобудування» і «Будівництво та цивільна інженерія» Львівського національного університету природокористування.
Спершу студентська аудиторія ознайомилася з діяльністю компанії Alterra Group, яка займається девелопментом та комплексним обслуговуванням комерційної нерухомості. Власне зустріч відбувалася на об’єкті PORT, який став флагманським проєктом компанії на Львівщині і, попри війну, був завершений вчасно. Здобувачі вищої освіти ознайомилися з роботою Alterra Group з уст її представників – керівника офісу підтримки проєктів ОПП Володимира Жигмана, керівника проєкту будівництва бізнес-хабу PROSTIR Ростислава Мазурака, менеджера Юлії Пеленички та кошторисниці Зоряни Лавінської. За допомогою презентації студентам розповіли, які об’єкти на сьогодні будуються та які вже здані в експлуатацію, а також детально окреслили структуру офісу та обов’язки кожного працівника (адміністратора процесу, інженера-кошторисника, інженера-ВТВ тощо).
Потім студентів було поділено на три команди, кожна з яких за пів години мала створити і втілити проєкт комерційної забудови (складського чи виробничого приміщення) за допомогою брусочків «Джанга». Гра об’єднала зусилля команд, які намагалися виробити спільні стратегії щодо втілення проєкту із запропонованих матеріалів, а потім гідно представити свій об’єкт.
Після теплого чаю була проведена екскурсія безпосередньо на будівельний майданчик, де здобувачі освіти змогли побачити другу та третю чергу будівництва та детально ознайомитися з конструктивними елементами будівель та з технологічними процесами, які там відбуваються.
Під час зустрічі відбулося обговорення стосовно подальшої співпраці з компанією Alterra Group, а також щодо наповнення освітнього процесу компетенціями, необхідними фахівцям галузі будівництва та архітектури.