Нещодавня зустріч зі стейкхолдерами факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування, представниками фірми «Капітель», завершилася анонсом цікавої екскурсії на один із найсучасніших і наймасштабніших проєктів компанії – готельний комплекс «Emily Resort».
І от 19 червня 2024 р. майбутні будівельники та архітектори опинилися в неймовірному відпочинковому комплексі у Винниках. Директор архбюро «5Fstudio» (компанії, яка реалізує згаданий архітектурний проєкт від задуму до реалізації під ключ) Андрій Ігнатюк розповів про загальну концепцію будівництва «Emily Resort», а під час екскурсійного огляду окреслив важливі особливості втілення проєкту, розповів про високотехнологічні інновації, які реалізовуються під час побудови другої черги 5-зіркового готельного комплексу. Одним із важливих та складних завдань була прив’язка до рельєфу, адже в центрі комплексу – природне озеро, яке було максимально збережене, а неймовірні краєвиди озера і лісу – одна з його переваг.

Підтримуючи традицію, на завершення навчального року 6-7 червня 2024 р. було проведено вже VII Міжнародну науково-технічну конференцію «Ефективні технології та конструкції в будівництві та архітектура села», організатором якої виступає факультет будівництва та архітектури та, зокрема, кафедра технології та організації будівництва Львівського національного університету природокористування. Конференцію було проведено в онлайн-режимі, враховуючи умови сьогодення.

6 червня 2024 р. на факультеті будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування було проведено зустріч зі стейкхолдерами факультету – ремонтно-будівельною компанією «Kapitel», яка працює на ринку будівельних послуг у Львові та Івано-Франківську. Зокрема, представники компанії зустрілися зі студентами перших-третіх курсів спеціальностей «Будівництво та цивільна інженерія», «Архітектура та містобудування», а також «Дизайн» і розповіли, наскільки важливо зараз здобувачам вищої освіти максимально якісно здобувати навички професії будівельного напряму, оскільки це має надзвичайний попит на сучасному ринку праці. Студенти зацікавлено слухали про напрями діяльності фірми, яка вже 15 років успішно просувається на ринку, переглянули найцікавіші проєкти, здійснені компанією, а найактивніших невдовзі чекає екскурсія на один з об’єктів «Капітелі».

Цього року кафедра технології та організації будівництва факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування започаткувала проведення Міжнародної науково-технічної студентської конференції «Ефективні технології та конструкції в будівництві та архітектура села». Конференцію було проведено в онлайн-режимі 4-5 червня 2024 року, у переддень Міжнародної науково-технічної конференції викладачів та науковців.

5 червня 2024 р. о 10 годині на факультеті будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування розпочне свою роботу І Міжнародна науково-технічна студентська конференція «Ефективні технології та конструкції в будівництві та архітектура села», яка відбудеться на базі Львівського національного університету природокористування.

24 травня 2024 р. відбулося нагородження найактивніших учасників Всеукраїнської студентської наукової конференції «Українознавчі студії в контексті сучасної доби: філософський, історичний та філологічний аспекти», яку було проведено 15-16 травня на кафедрі гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування. Також за організацію проведення наукового заходу та якісну підготовку студентських наукових робіт було відзначено доцентів кафедри гуманітарної освіти Анжелу Кузу і Олену Дерпак.

15 травня 2024 р. кафедра гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування провела чергову Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Українознавчі студії в контексті сучасної доби: філософський, історичний та філологічний аспекти». Науковий захід проходив у змішаному форматі, адже до нього активно долучилися здобувачі вищої та фахової передвищої освіти з інших навчальних закладів.
У читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУП було проведено основне засідання студентської конференції, яка охопила надзвичайно важливі й актуальні аспекти гуманітарних проблем сьогодення.

15 травня 2024 р. на стадіоні Львівського національного університету природокористування відбулося практичне заняття-тренінг з використання FPV (First Person View) технологій керування літальними пристроями для наукової спільноти університету. Модератором заходу став в.о. доцента кафедри технології та організації будівництва Тарас Мазурак.
Важливість використання таких технологій – вкрай актуальна, тому всі свідомі громадяни України не залишаються байдужими до потреб та викликів сьогодення.
Учасники дійства дізналися багато корисної інформації про типи БПЛА та особливості їх використання. Зокрема, було акцентовано увагу на FPV та новинках РЕБ (англ. electronic warfare), які щораз більше набирають популярності в часі війни. Учасників зустрічі зацікавили особливості процесів виготовлення та експлуатації в складних погодних умовах літальних пристроїв, різних за технічними характеристиками. На стадіоні було продемонстровано польоти літальних апаратів, а також пакетні автоматизовані скидання вантажів.
Отримані знання в таких зустрічах стануть запорукою освоєння молоддю нових технічних спеціальностей, які вкрай потрібні Україні сьогодні та в майбутньому.

 

7-11 травня 2024 р. відбувся робочий візит викладачів Львівського національного університету природокористування, а саме доцента кафедри енергетики Романа Кригуля та доцента кафедри технології та організації будівництва Софії Бурчені, до Гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця (м. Краків, Польща) у рамках освітнього проєкту програми Erasmus+ UKRENERGY «Інноваційні магістерські курси на підтримку покращення енергетичного та вуглецевого сліду будівельного фонду України» (англ. «Innovative Master Courses Supporting the Improvement of the Energy and Carbon Footprint of the Ukrainian Building Stock»).

30 квітня 2024 року з ініціативи студентського профбюро факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування відбулася цікава поїздка до однієї з провідних архітектурних компаній Львова – «5F studio».
Студенти спеціальностей «Архітектура та містобудування», «Дизайн середовища» і «Будівництво та цивільна інженерія» із зацікавленням слухали лекцію про реальний досвід компанії з уст її засновника – директора Андрія Олександровича Ігнатюка. Перебіг робочого процесу над замовленням – від ідеї до кінцевого її втілення, інноваційні технології в роботі компанії були в центрі уваги основного викладу.
Також Андрій Олександрович наголошував на дуже важливій ролі деталей у «житті» кожного інтерʼєру (акцентне світло, підсвітки, декоративні елементи тощо), які додають простору автентичності та унікальності. Зокрема, студентська аудиторія ознайомлювалася із втіленням неординарного проєкту ресторану «М’ясо», нещодавно реалізованого «5F studio».
Крім того, студенти задавали низку питань щодо програмного забезпечення, вимог до персоналу в архітектурній компанії і збагатилися великою кількістю цікавої та корисної інформації.