12 грудня 2024 року на кафедрі архітектури ЛНУП відбулася робоча зустріч із представниками Університету Бата (Великобританія): архітекторами та співзасновниками проєкту Insulate Ukraine («Утепліть Україну») Гаррі Блекістоном-Х’юстоном та Девідом Коулі.
Архітектори розробили дизайн тимчасових вікон для будівель і споруд, розташованих на територіях, що постійно зазнають обстрілів. На сьогодні вже встановлено 35 000 аварійних вікон. Їхнє інноваційне чотирикамерне віконне рішення, вартістю лише 18 доларів, допомагає сім’ям повертатися до теплих і безпечних будинків, а лікарням – функціонувати у звичному режимі.
Університет Бата в Англії наразі проводить детальніші дослідження використання віконних блоків із напівпрозорим поліетиленом як альтернативної віконної системи і має потребу у співпраці з українськими фахівцями.
12 грудня 2024 р. відбулася вчена рада факультету будівництва та архітектури за участю голови реорганізаційної комісії, професора Івана Парубчака.
На порядку денному були такі питання:
1. Про акредитацію освітніх програм на факультеті.
2. Про курсове проєктування на факультеті та вдосконалення системи виявлення і запобігання академічному плагіату в курсових проєктах та роботах.
3. Про застосування сучасних комп’ютерних технологій в освітньому процесі на факультеті.
Гарант освітньої програми ОС «Магістр» спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Юрій Боднар окреслив підсумки акредитації, наголосивши на одностайній позитивній оцінці акредитаційної комісії стосовно надання освітніх послуг за цією спеціальністю. Водночас експертна комісія внесла пропозиції щодо поданої акредитаційної справи: активно впроваджувати в освітній процес ВІМ-технології, систематично наповнювати систему Moodle, насамперед тестами для поточного, проміжного і підсумкового контролю, а також відеоконтентом, активніше залучати здобувачів вищої освіти до опитування щодо якості освітнього процесу, стежити за кар’єрним ростом випускників закладу вищої освіти.
Завідувачка кафедри архітектури Романа Кюнцлі поінформувала про стан підготовки кафедри до акредитації ОС «Бакалавр» за спеціальністю 022 «Дизайн».
У стінах Львівського національного університету природокористування завершився навчальний освітній курс з оцінки пошкоджень конструкцій та збереження архітектурної спадщини, який проходив з 18 по 22 листопада 2024 року, щодня із 9:30 до 18:00. Проведення курсу стало можливим за підтримки Бюро ЮНЕСКО в Україні спільно з Інженерною школою при Мінюському університеті (Португалія), яку очолює професор Пауло Б. Луренсо, президент Міжнародного наукового комітету ICOMOS з аналізу та відновлення споруд Архітектурної спадщини (ISCARSAH).
Комплексну навчальну програму було призначено для інженерів-будівельників, архітекторів та студентів з усієї України. Навчання передбачало застосування наукових принципів в аналізі, інноваціях та практичних вміннях для збереження пам’яток та історичних споруд.
18 листопада 2024 р. під егідою ЮНЕСКО у Львівському національному університеті природокористування розпочала роботу програма навчання зі збереження культурної спадщини в Україні.
До програми залучені викладачі і студенти галузі будівництва та архітектури ЗВО Львова.
Роботу заходу урочисто відкрив і побажав плідної праці доктор наук з державного управління, професор, голова реорганізаційної комісії ЛНУП Іван Орестович Парубчак, який звернув увагу на значущість програми, адже будівлі історичної спадщини експлуатуються тривалий час і потребують особливої уваги щодо їх збереження, відновлення та належної експлуатації. Це вкрай актуально в період російської агресії, адже значна частина будівель та споруд культурної спадщини зазнає пошкоджень і руйнації. Іван Орестович наголосив, що тільки фахівці можуть належним чином допомогти відновити і зберегти культурну спадщину, знаючи сучасні новітні технології та практичні навички їх виконання.
15 листопада 2024 року в онлайн-режимі відбулась міжнародна науково-практична конференція, організована Бидгоським осередком Польського товариства теоретичної та прикладної механіки (PTMTS), що функціонує в Бидгоській політехніці ім. Яна і Єнджея Снядецьких (Польща). Науковці низки провідних університетів Польщі та України представили свої цікаві доповіді на актуальні теми, в яких поділились своїми здобутками в наукових дослідженнях. У конференції взяли участь близько 50 науковців із польських та українських університетів, у тому числі з Києва, Рівного, Тернополя, Луцька, Львова. Активними учасниками були і науковці Львівського національного університету природокористування, зокрема доценти, кандидати технічних наук Віктор Артеменко, Юрій Боднар, Софія Бурченя, Тарас Осадчук. Одну з секцій наукової конференції очолив Юрій Фамуляк, член товариства PTMTS і член наукового комітету конференції.
Конференція проходила у дружній атмосфері, мала жвавий характер. У доповідях було піднято низку проблемних питань будівельної галузі сьогодення.
За результатами конференції заплановано випуск збірника наукових статей, який буде проіндексовано в міжнародній наукометричній базі Scopus.
Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники, аспіранти та студенти Львівського національного університету природокористування щиро вітають доктора технічних наук, професора кафедри будівельних конструкцій Й.Й. Лучка з ювілеєм!
Шановний Йосипе Йосиповичу!
Прийміть наші найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, енергійності, стійкості духу, реалізації задумів. Нехай Вам таланить на однодумців, колег, доброзичливих і щирих людей, а накопичений життєвий досвід, знання та мудрість допоможуть досягти нових звершень!
Успіхів Вам у всьому задуманому та нових плідних здобутків!
7 листопада 2024 р. студенти-четвертокурсники спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Львівського національного університету природокористування під керівництвом доцента кафедри будівельних конструкцій Тараса Осадчука відвідали будівництво нового логістичного центру PERETYN у с. Малехів від девелопера Alterra Group, стейкхолдера факультету будівництва та архітектури.
Об’єкт включає 10 черг будівництва різного призначення (мультитемпературні склади, комерційні площі, рітейл-парк, зелена зона) з використанням залізобетонних, металевих та дерев’яних конструкцій.
Представники девелопера представили концептуальні ідеї будівель та споруд. Студенти мали змогу побачити будівельні конструкції і вироби, їх з’єднання, які використовуються у промисловому будівництві, а також ознайомитися з роботою сучасної будівельної техніки для земляних і монтажних робіт. Було розглянуто інноваційні рішення, що допомагають суттєво зменшити витрати, підвищити якість та розширити виробничі можливості під час будівництва об’єктів логістичного центру.
7 листопада 2024 року на кафедрі архітектури Львівського національного університету природокористування було презентовано результати візиту студентки спеціальності «Архітектура та містобудування» Олени Деберної до Університету сільськогосподарських та екологічних наук у Відні (Австрія). Поїздка проходила з 8 вересня до 13 жовтня 2024 року в межах міжнародного проєкту UniClaD – «Підвищення спроможності університетів ініціювати та підтримувати розвиток кластерів на основі інновацій та сталого розвитку». Зокрема, Олена розповіла про презентаційний тур Австрією в межах проєкту, ознайомлення з навчальними програмами Університету сільськогосподарських та екологічних наук у Відні, відвідини багатьох віденських музеїв (наприклад, Музей історії мистецтв, Музей природознавства, Віденський будинок мистецтв тощо), а на завершення програми наші студентки захищали наукові проєкти, зроблені під час стажування, і Олена разом з її співавторками Юлією Ковалів (ТЗ-31) і Тетяною Янковою (Тур-42 сп) успішно захистила роботу про стратегії туристичного менеджменту у Відні.
Проєкт, здійснений за програмою ЄС ERASMUS+ «Розвиток потенціалу вищої освіти», збагатив студенток цінним досвідом, подарував океан позитивних вражень і, безперечно, надихнув до нових звершень.
Поділившись зі студентами та викладачами своїми враженнями та досвідом участі в програмі, Олена Деберна заохотила присутніх брати участь у подібних міжнародних ініціативах.
На факультеті будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування 30 жовтня 2024 р. стартував цикл ознайомчих лекцій від ремонтно-будівельної компанії «Капітель». І першу зустріч було присвячено керамічним оздоблювальним матеріалам.
Лекція від стейкхолдерів відзначилася не лише актуальною темою, а й практичним підходом, який спирається на реальний досвід і приклади з будівельних проєктів. Студенти отримали унікальну можливість дізнатися про тонкощі застосування сучасних матеріалів і технологій безпосередньо від професіоналів галузі.
Пам’ятаючи вислів Івана Франка «Книги – морська глибина», студенти групи Арх-21 Львівського національного університету природокористування разом із заступницею декана факультету будівництва та архітектури, доценткою Оленою Дерпак та своєю наставницею, доценткою кафедри гуманітарної освіти Анжелою Кузою 30 жовтня 2024 р. відвідали Наукову бібліотеку ЛНУ ім. І. Франка. Метою екскурсії було не тільки побувати в одній із найдавніших в Україні книгозбірень, яка була заснована 1608 р. і має надзвичайно багату колекцію видань та неповторну історію, а й ознайомитися з особливостями архітектурних рішень історичної будівлі бібліотеки на вулиці Драгоманова.
Це стало можливим завдяки надзвичайно цікавій та ґрунтовній екскурсії, яку провела для студентів нашого університету завідувачка сектору промоції НБ ЛНУ імені Івана Франка, к. філол. н. Вікторія Грень. А також слова вдячності адресуємо пані Оксані Іваніцькій, завідувачці сектору бібліографічної інформації науково-бібліографічного відділу НБ ЛНУ ім. І. Франка, за сприяння в організації цієї неповторної екскурсії, яка надовго запам’яталася майбутнім архітекторам та сприятиме їхньому професійному розвитку.
Сторінка 1 із 22