15 квітня 2025 року вулицями міста Дубляни пройшла Хресна дорога «За Перемогу, мир та спокій в Україні», організована Центром академічного капеланства Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького під керівництвом капелана університету, о. Івана Венгрина.
У Хресній ході взяли участь військові, парафіяльні священники, в.о. ректора ЛНУВМБ ім. С.З. Ґжицького Іван Орестович Парубчак, працівники університету, представники влади, студенти та мешканці міста.
10 квітня 2025 року в храмі святого рівноапостольного князя Володимира Великого Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відбулася Хресна дорога «За перемогу, мир та спокій в Україні».
Молитовна хода об’єднала студентів, викладачів, працівників університету, які прийшли, щоби спільно звернутися до Бога у молитві за мирне небо над Україною. До цьогорічної Хресної дороги долучилися брати-семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа (Братство Введення в храм Пресвятої Богородиці).
Під час розважань усі присутні мали можливість згадати жахіття війни, глибше замислитися над болем кожного українця, який постраждав внаслідок збройної агресії, а також щиро помолитися за українських воїнів, які щоденно захищають нашу державу на фронті. Учасники вшанували пам’ять загиблих Героїв, висловили співчуття їхнім родинам та з вірою благали Бога про довгоочікувану перемогу і відновлення справедливого миру.
29 січня у Львівському національному університеті природокористування відбувся особливий захід – майстер-клас із виготовлення Стрітенської свічки, який зібрав студентів різних факультетів.
Подія мала на меті не лише відродження давніх традицій, а й об’єднання молоді навколо культурної спадщини українського народу. Організаторами заходу були Центр академічного капеланства та відділ комунікації та промоції ЛНУП.Захід розпочався з молитви та благословення, яке виголосив капелан університету отець Іван Венгрин.
До заходу долучився також очільник ЛНУП Іван Парубчак, який наголосив, що подібні ініціативи сприяють популяризації українських традицій серед молоді та формують духовну єдність поколінь, а також нагадав про важливість єдності та згуртованості у наш час. «Єдність у часи війни з росією – це основа нашого виживання. Ми маємо чітко усвідомлювати, що саме згуртованість нашого народу є запорукою нашої стійкості та надійним фундаментом для здобуття перемоги», – сказав Іван Орестович.
За доброю християнською традицією 27 січня 2025 року в ЛНУП відбулося освячення Йорданською водою, яке стало знаковим для університетської спільноти. Такі заходи проводяться у нашому університеті щороку, але цьогоріч з Йорданськими відвідинами завітали представники різних релігійних конфесій: настоятель університетського храму святого рівноапостольного князя Володимира Великого, капелан університету отець Іван Венгрин, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ, військовий капелан отець Іван Сас, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Володимир Високінський, настоятель храму Різдва Івана Хрестителя УГКЦ отець Дмитро Цюпка та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Миколай Хить.
Святі отці окропили Йорданською водою приміщення, працівників та студентів університету, поблагословивши їх на плідну працю і успішне навчання у новому році.
Очільник університету Іван Парубчак підкреслив важливість цього чину, який не лише має духовне значення, але й сприяє зміцненню патріотизму та глибокої віри серед університетської спільноти.
18 травня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулася християнська інтелектуальна гра «Хто? Де? Коли?» на тему «Ті, що перемогли світ», організована Сокальсько-Жовківською єпархією за підтримки в.о. ректора ЛНУП професора Василя Лопушняка. Співорганізаторами були відділ з організації виховної роботи студентів, Академічне капеланство, Первинна профспілкова організація студентів та аспірантів ЛНУП.
Цей захід об’єднав понад 200 представників парафій Сокальсько-Жовківської єпархії. Учасниками гри були діти та молодь парафіяльних катехитичних шкіл віком від 10 до 17 років, сформовані у дві категорії: І категорія – 10-13 років; II категорія – 14-17 років. Метою даного заходу було допомогти учням краще пізнати шлях у вірі новомучеників нашої Церкви.
3 травня 2024 року у храмі святого рівноапостольного князя Володимира Великого Львівського національного університету природокористування відбулася Вечірня з винесенням Плащаниці.
Ця подія об’єднала усю університетську спільноту. Плащаницю виносили представники ректорату. Студенти, викладачі, працівники університету прикладалися до Гробу Господнього та у своїх молитвах просили захисту для України і кожної родини. Після богослужіння капелан о. Іван Венгрин виголосив проповідь, у якій усі присутні мали можливість розважати про смерть Сина Божого на Хресті і пролиту кров за нас. Ми повинні вірити Слову, яке лине зі Святого Письма, що після Страсної П’ятниці прийде ранок Христового Воскресіння.
Воскресне Христос – воскресне Україна!
30 квітня 2024 року у місті Дубляни відбулась Хресна дорога «За мир та перемогу України», організована капеланом о. Іваном Венгрином та Центром академічного капеланства Львівського національного університету природокористування.
Протягом Хресного шляху ректорат, викладачі та студенти факультетів, учасники студентської самоврядної організації «Основа», первинної профспілкової організації студентів та аспірантів, відділу з організації виховної роботи студентів ЛНУП, адміністрація міста Дубляни та парафіяни церков йшли Хресною ходою, де кожна стація символізувала сьогодення жахливої війни, яка торкнулася долі кожного українця. Найважливіше запитання на цій Хресній дорозі прозвучало від реколектанта отця Андрія Данилюка: «Ким я є сьогодні, несучи цей хрест? Марією, яка страждала зі своїм сином? Симеоном, який допоміг нести хрест? Веронікою, яка без страху обтерла обличчя Христа?».
22 квітня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування за напрямом національно-патріотичне виховання відбулась зустріч здобувачів вищої освіти із лейтенантами капеланської служби: отцем Іваном Сасом, отцем Володимиром Масюком, отцем Святославом Юрківим, отцем Богданом Степаняком. Зустріч організував настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ (м. Дубляни) військовий капелан о. Іван Сас.
3 квітня 2024 р. з ініціативи заступниці декана факультету будівництва та архітектури Олени Дерпак та капелана університету о. Івана Венгрина відбулася зустріч зі студентами факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування. У формі дискусії під назвою «Піст, з чим його НЕ їдять!» з о. Іваном студенти обговорили тему посту та його особливостей. Як зазначив на зустрічі о. Іван, піст – це краща версія себе, ніж я є. Це найкращий час почати вдосконалюватись у всіх сферах життя, а особливо у духовній.
Також студенти ставили цікаві питання, наприклад: чому сняться сни і як їх пояснити? Як діє диявол? Чи можна вірити у забобони та гороскопи?
На зустрічі були присутні й активні учасники Центру академічного капеланства, котрі є студентами нашого факультету, які розповіли про діяльність організації та заохочували студентів долучатися до їхньої діяльності.
Зустріч була сповнена позитивних вражень та емоцій.
З ініціативи Центру академічного капеланства 20 березня 2024 року відбулась зустріч-дискусія студентів спеціальностей 051«Економіка» та 076 «Підприємництво та торгівля» з капеланом університету о. Іваном Венгрином на тему «Піст! З чим його (не) їдять».
Піст – це утримання від усього, що може встати між вами і Богом, піст – це відхід всередину себе і перебування там наодинці з Господом, це час самоаналізу, уважного перегляду свого життя, період найбільш активної духовної роботи для виправлення своїх недоліків, викорінювання пристрастей, очищення плоті і духу. Під час зустрічі були розглянуті наступні питання: як студенти розуміють значення посту, що можна і чого не можна робити під час посту, а також багато інших питань, які пов’язані з релігією.
На зустрічі були присутні заступник декана з виховної роботи факультету управління, економіки та права Володимир Крупа та викладачі кафедр.
Сторінка 1 із 6