18 травня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулася християнська інтелектуальна гра «Хто? Де? Коли?» на тему «Ті, що перемогли світ», організована Сокальсько-Жовківською єпархією за підтримки в.о. ректора ЛНУП професора Василя Лопушняка. Співорганізаторами були відділ з організації виховної роботи студентів, Академічне капеланство, Первинна профспілкова організація студентів та аспірантів ЛНУП.
Цей захід об’єднав понад 200 представників парафій Сокальсько-Жовківської єпархії. Учасниками гри були діти та молодь парафіяльних катехитичних шкіл віком від 10 до 17 років, сформовані у дві категорії: І категорія – 10-13 років; II категорія – 14-17 років. Метою даного заходу було допомогти учням краще пізнати шлях у вірі новомучеників нашої Церкви.
3 травня 2024 року у храмі святого рівноапостольного князя Володимира Великого Львівського національного університету природокористування відбулася Вечірня з винесенням Плащаниці.
Ця подія об’єднала усю університетську спільноту. Плащаницю виносили представники ректорату. Студенти, викладачі, працівники університету прикладалися до Гробу Господнього та у своїх молитвах просили захисту для України і кожної родини. Після богослужіння капелан о. Іван Венгрин виголосив проповідь, у якій усі присутні мали можливість розважати про смерть Сина Божого на Хресті і пролиту кров за нас. Ми повинні вірити Слову, яке лине зі Святого Письма, що після Страсної П’ятниці прийде ранок Христового Воскресіння.
Воскресне Христос – воскресне Україна!
30 квітня 2024 року у місті Дубляни відбулась Хресна дорога «За мир та перемогу України», організована капеланом о. Іваном Венгрином та Центром академічного капеланства Львівського національного університету природокористування.
Протягом Хресного шляху ректорат, викладачі та студенти факультетів, учасники студентської самоврядної організації «Основа», первинної профспілкової організації студентів та аспірантів, відділу з організації виховної роботи студентів ЛНУП, адміністрація міста Дубляни та парафіяни церков йшли Хресною ходою, де кожна стація символізувала сьогодення жахливої війни, яка торкнулася долі кожного українця. Найважливіше запитання на цій Хресній дорозі прозвучало від реколектанта отця Андрія Данилюка: «Ким я є сьогодні, несучи цей хрест? Марією, яка страждала зі своїм сином? Симеоном, який допоміг нести хрест? Веронікою, яка без страху обтерла обличчя Христа?».
22 квітня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування за напрямом національно-патріотичне виховання відбулась зустріч здобувачів вищої освіти із лейтенантами капеланської служби: отцем Іваном Сасом, отцем Володимиром Масюком, отцем Святославом Юрківим, отцем Богданом Степаняком. Зустріч організував настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ (м. Дубляни) військовий капелан о. Іван Сас.
3 квітня 2024 р. з ініціативи заступниці декана факультету будівництва та архітектури Олени Дерпак та капелана університету о. Івана Венгрина відбулася зустріч зі студентами факультету будівництва та архітектури Львівського національного університету природокористування. У формі дискусії під назвою «Піст, з чим його НЕ їдять!» з о. Іваном студенти обговорили тему посту та його особливостей. Як зазначив на зустрічі о. Іван, піст – це краща версія себе, ніж я є. Це найкращий час почати вдосконалюватись у всіх сферах життя, а особливо у духовній.
Також студенти ставили цікаві питання, наприклад: чому сняться сни і як їх пояснити? Як діє диявол? Чи можна вірити у забобони та гороскопи?
На зустрічі були присутні й активні учасники Центру академічного капеланства, котрі є студентами нашого факультету, які розповіли про діяльність організації та заохочували студентів долучатися до їхньої діяльності.
Зустріч була сповнена позитивних вражень та емоцій.
З ініціативи Центру академічного капеланства 20 березня 2024 року відбулась зустріч-дискусія студентів спеціальностей 051«Економіка» та 076 «Підприємництво та торгівля» з капеланом університету о. Іваном Венгрином на тему «Піст! З чим його (не) їдять».
Піст – це утримання від усього, що може встати між вами і Богом, піст – це відхід всередину себе і перебування там наодинці з Господом, це час самоаналізу, уважного перегляду свого життя, період найбільш активної духовної роботи для виправлення своїх недоліків, викорінювання пристрастей, очищення плоті і духу. Під час зустрічі були розглянуті наступні питання: як студенти розуміють значення посту, що можна і чого не можна робити під час посту, а також багато інших питань, які пов’язані з релігією.
На зустрічі були присутні заступник декана з виховної роботи факультету управління, економіки та права Володимир Крупа та викладачі кафедр.
Справжній піст – це віддалення від себе злого, здержливість язика, стримання себе від гніву, здавлення в собі лихих пожадань, обмови, брехні, кривоприсяги. Бути вільним від тих речей – це справжній піст. (св. Василій Великий, Про піст 2).
Саме в такому контексті вже не вперше відбулась зустріч студентів факультету землевпорядкування та туризму з капеланом університету о. Іваном. Він доступно і вміло розповів про значення посту в житті людини, про те, що кожен день – це великий Божий дар, і ми повинні його самі наповнювати хорошим і правильним змістом, маючи свобідну волю.
На зустрічі були присутні декан факультету Павло Колодій, заступник декана з виховної роботи Олександра Костишин, доценти Галина Нестеренко, Оксана Березівська, Ірина Дидів.
29 лютого на спеціальності «Право» відбувся круглий стіл на тему «Проблеми сімейного права в Україні: духовно-правові аспекти». В обговоренні даної проблематики брали участь студенти спеціальності «Право», науково-педагогічні працівники кафедри та запрошений капелан ЛНУП о. Іван Венгрин.
Сімейне право в Україні зазнає низки викликів, які вимагають уваги з боку суспільства та законодавців. Однією з ключових проблем є забезпечення гармонії між духовними цінностями та правовими нормами в сімейних відносинах.
На сучасному етапі розвитку суспільства спостерігається зростання числа розлучень та конфліктів в сім’ях. Це свідчить про нестабільність сімейних відносин та потребу вдосконалення законодавства щодо регулювання шлюбу, розлучення та підтримки дітей. Однією з основних причин такої ситуації є розбіжність між духовними цінностями, які лежать в основі сімейних відносин, та законодавчими актами. Для розв’язання цих проблем необхідно враховувати духовні аспекти при формуванні сімейного законодавства. Це означає врахування традиційних цінностей, звичаїв та культурних особливостей українського суспільства.
Спільна робота державних органів, церковних установ та громадських організацій є ключовим чинником у вирішенні проблем сімейного права в Україні з урахуванням духовно-правових аспектів. Тільки шляхом взаєморозуміння та компромісу можна досягти гармонії в цій важливій сфері життя суспільства.
З нагоди Свята Стрітення Господнього було проведено майстер-клас з виготовлення свічок в музеї Степана Бандери.
Представники інформаційного відділу, ССО «Основа» та Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів ЛНУП спільно з викладачами та студентами декорували свічки з вощини.
Готові вироби можна було придбати для своєї домівки, а виручені кошти було передано на потреби дітей-сиріт, у яких батьків забрала війна.
Дякуємо Всім, хто доєднався!
Пресцентр, Центр академічного капеланства ЛНУП та голова профспілкової організації працівників ЛНУП Роман Андрійович Шмиг передали допомогу для 22-ї та 42-ї окремих механізованих бригад.
Це, звичайно, ніщо у порівнянні з тим, що ви, наші дорогенькі, робите для нас і нашої безпеки. Але ми будемо допомагати чим можемо і з останніх сил, тому що не повинна в жодного українця бути «хата скраю», коли у нас війна. Тому закликаємо усіх людей молитися і допомагати нашим Ангелам-охоронцям.
Віримо в нашу перемогу! Повертайтеся живими!
Слава Україні!
Сторінка 1 із 5