19 березня 2024 року відбулося відзначення здобувачів вищої освіти згідно з підсумками проведення Звітної студентської наукової конференції за результатами досліджень 2023 року.
В.о. ректора Львівського НУП Василь Лопушняк привітав молодих людей, які займаються студентською науковою роботою, зазначивши, що саме вони є майбутнім нашої країни, яке визначатиме її науковий та технологічний прогрес. Молоді науковці є тими, хто забезпечує розвиток університету, оскільки їхні ідеї та дослідження відіграють ключову роль у впровадженні нововведень, сприяючи розвитку не лише науки, а й всього університетського співтовариства. Основою для цього мають стати студентські наукові гуртки, що являються важливим елементом формування системи освітніх програм, що стимулюватиме здобуття студентами дослідницьких навичок, розвиток їхніх здібностей та компетентностей у результаті проведення наукових досліджень.

Упродовж 6-8 березня 2024 року в Львівському національному університеті природокористування відбулася Звітна студентська наукова конференція за результатами наукових досліджень 2023 року. Ця подія стала важливою платформою для 920 студентів, які взяли участь у звітних засіданнях студентських наукових гуртків, де з доповідями виступили 107 молодих вчених.
На факультеті агротехнологій та екології здобувачі вищої освіти представили наукові напрямки, що стосуються впливу систем удобрення на урожайність та якість сільськогосподарських культур, контролю чисельності бур’янів, вивчення впливу різних факторів на формування показників якості насіннєвого і садивного матеріалу сільськогосподарських культур, нормативно-правових і технологічних аспектів оцінки впливу на стан довкілля.

19 грудня 2023 р. відбулося підписання Угоди між Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (Intellectual Property Office – IP Office) і Львівським національним університетом природокористування про створення та подальше функціонування у ЛНУП Центру підтримки технологій та інновацій (TISC – Technology and Innovation Support Center), який входить до національної мережі TISC.
Завданнями центру є забезпечення доступу користувачів до високоякісних послуг, що відповідають їх потребам у сфері технологічної інформації, збільшення можливостей щодо її ефективного використання з метою сприяння здійсненню аналітичних досліджень, поширення знань щодо реалізації та комерціалізації технологій, набуття, використання та захисту прав інтелектуальної власності, проведення тематичних конференцій, заходів та організації тренінгів, навчань та семінарів у сфері інтелектуальної власності та інновацій, здійснення науково-експертної та науково-консультативної діяльності і аналізу об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ), надання користувачам доступу до патентних баз даних та інших джерел патентної та непатентної інформації у сфері інтелектуальної власності з метою здійснення патентного пошуку відповідно до загальних вимог Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).
Одночасно підписано Меморандум про співробітництво між УКРНОІВІ (Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій) та ЛНУП, яким передбачено координацію зусиль у сфері правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності, трансферу технологій та комерціалізації результатів наукових досліджень, подальший активний розвиток мережі TISC, а також сприяння у розбудові інноваційного середовища, фахової підготовки фахівців у даній сфері, сприяння створенню умов для розвитку інноваційної екосистеми, розвитку навичок інноваційного підприємництва та винахідництва, впровадження сучасних методів навчання підприємницьким, винахідницьким навичкам та мисленню з використанням інформаційних та електронних технологій, сприяння розвитку стартап-руху серед здобувачів освіти, науковців та молоді.
Розвиток співпраці ЛНУП із ІР офісом в рамках укладених угоди та меморандуму, безперечно, сприятиме розвитку інтелектуальної та інноваційної діяльності як вагомого чинника підвищення ефективності економіки та зростанню рівня міжнародного визнання ЛНУП і його інтеграції у міжнародне освітньо-наукове середовище.

Послуги
Базовий рівень – безкоштовні послуги
• надання доступу до патентних і непатентних інформаційних ресурсів;
• надання консультаційної допомоги щодо використання вищезазначених інформаційних ресурсів;
• організація дистанційного навчання за програмами Академії ВОІВ.

Додатковий рівень – безкоштовні послуги
• надання загальної інформації щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, а також нормативно-правових актів з оформлення і подання заявок на отримання охоронних документів на ОПІВ і підтримання їх чинності;
• навчання навичкам проведення пошуку в спеціалізованих базах даних та інших інформаційних ресурсах у сфері інтелектуальної власності;
• інформування про можливості отримання консультацій фахівців з інтелектуальної власності;
• участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів та інших заходів з питань правової охорони і використання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, розвитку інноваційної діяльності, проведення патентних досліджень;
• консультування з загальних питань оформлення і подання заявок (у тому числі в електронному вигляді) на видачу охоронних документів на ОПІВ;
• надання доступу користувачам до апаратних і програмних засобів TISC;
• інші послуги.

Контакти
Керівник TISC – Ірина Василівна Черевко
+38068-501-87-15
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У рамках XXIV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології в освіті». Мета конференції – обмін досвідом та ідеями стосовно інноваційних методів навчання в закладах вищої і фахової передвищої освіти. Під час конференції обговорювались питання сучасного стану і перспектив цифрової трансформації процесу навчання. Увага акцентувалась на методах і технологіях змішаного та дистанційного навчання, інформатизації та діджиталізації освітнього процесу, підвищенні рівня інформаційно-цифрової компетентності працівників закладів освіти.

29 червня 2023 року понад 30 агровиробників Миколаївської громади зібралися на Форумі аграріїв Миколаївщини. Участь у заході взяли: директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (НАСДСУ) Роман Корінець; представники Львівського національного університету природокористування – проректор з наукової роботи Богдан Гулько та завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та маркетингу Андрій Линдюк; міський голова Андрій Щебель та представники Миколаївської міської ради, старости.
Основні теми заходу:
- Євроінтеграція – нові можливості в розвитку сільськогосподарської галузі.
- Фінансові ресурси для аграріїв та як їх залучити. Грантова підтримка, написання грантів.

22-24 вересня у Львівському національному аграрному університеті відбувся ХХІ Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». Такий захід у нашому університеті в другій половині вересня відбувається щорічно і вже давно отримав статус однієї з найважливіших подій у сфері аграрної науки України. Цьогоріч через карантинні обмеження наукові заходи в рамках форуму відбувалися дистанційно.