Студенти, випускники, викладачі!
Закликаємо долучитись до підписання петиції, яка дасть шанс зберегти існування нашого університету!
Своєю активністю ми повинні зупинити свавілля над славетним навчальним закладом!
З Днем працівників освіти!
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із професійним святом! Ви своєю невтомною та самовідданою працею щодня формуєте фаховий та духовний простір нашої держави, а зерна добра та знань, які Ви передаєте студентам, вже сьогодні дають щедрий урожай. З нагоди свята бажаю міцного здоров’я, подальших успіхів, сили та наснаги задля подолання усіх труднощів, розвитку національної освіти і науки та наближення нашої Перемоги!
В. о. ректора професор Василь Лопушняк
Оголошення
08 жовтня 2024 року буде проходити відкрита зустріч з експертами освітньо-професійної програми «Агроінженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Час: з 15:00 до 15:30.
Покликання для участі у конференції Zoom:
https://us05web.zoom.us/j/85888620211?pwd=Q2W3AJxlgbi88VTEbP1h6LI7xECShi.1
Ідентифікатор конференції: 858 8862 0211
Код доступу: 2024
Свято Покрови у ЛНУП
1 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування урочисто відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці. 15 років тому саме на Покрову було освячено новозбудовану університетську церкву. Відтоді щороку цей день велика професорсько-викладацька родина та студентство розпочинають із молитви у своєму храмі. Урочистість з нагоди свята розпочалася із зустрічі Преосвященного Владики УГКЦ Петра Лози, якому від академічної родини було вручено коровай як символ щедрості та багатства рідного краю. Спільна молитва розпочалась із Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний Владика УГКЦ Петро Лоза. Співслужили о. Тарас Венгрин, о. Володимир Високінський, о. Іван Олексин, о. Петро Верхоляк, о. Микола Хить та капелан ЛНУП о. Іван Венгрин. Октет «Te Deum» Івано-Франківської духовної семінарії імені свщмч. Йосафата супроводжував усю Літургію своїм чудовим співом та на завершення за мир і єдність в Україні виконав духовний гімн «Боже великий, єдиний».
Сила віри та духовність в часи війни
30 вересня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування відбулися урочистості «Сила віри та духовність в часи війни» з нагоди зустрічі Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля Православної церкви України, Митрополита Київського і всієї України, Doctor Honoris Causa ЛНУП, зі студентством та професорсько-викладацьким складом ЗВО.
Із вітальним словом виступив в.о. ректора ЛНУП професор Василь Лопушняк, який наголосив на важливості сьогоднішньої події в нашому університеті. Запрошуючи до слова Предстоятеля ПЦУ, Василь Іванович відзначив: «Ми з великою вдячністю згадуємо Ваш візит до нашого навчального закладу, який відбувся 5 років тому, 11 квітня 2019 року, нині прагнемо почути Ваше Батьківське слово духовної науки та просимо Вашого благословення для студентів, викладачів та працівників університету».
Свій виступ Блаженніший Епіфаній розпочав зі спогадів про перебування в нашому навчальному закладі 5 років тому, назвавши Львівський національний університет природокористування рідним. Ще раз підтвердив тоді озвучену ним тезу: українці мають за честь, коли їх називають бандерівцями, нащадками героя українського національного визвольного руху Степана Бандери – видатного студента ЛНУП, пам’ять про якого має великий вплив на виховання молоді, як і добре знання своєї історії. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відзначив, що сьогодні йде боротьба за наше спільне європейське майбутнє і від цієї боротьби залежить доля України. І хоч ворог вже не вперше намагається нас знищити, ми духовно сильні, вміємо єднатися і давати відсіч, вміємо вшановувати новітніх Героїв, вміємо підтримувати один одного, особливо українських воїнів, які потребують наших молитов. Усіх присутніх на зустрічі Блаженніший надихнув своїм переконанням про те, що ми повинні зберегти Божий дар свободи, зміцнив своєю вірою у те, що в Україні обов’язково запанує справедливий мир після нашої Перемоги та уділив студентству, викладачам і працівникам своє Батьківське благословення.
Вітаємо з ювілеєм!
Ректорат, професорсько-викладацький склад, працівники, аспіранти та студенти Львівського національного університету природокористування щиро вітають старшого викладача кафедри архітектури Б.А. Яворського з ювілеєм!
Шановний Борисе Альбіновичу!
Прийміть наші найтепліші вітання! У цей святковий день бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, достатку, оптимізму, щирої поваги від людей, вдячності за Вашу працю, натхнення, нових творчих досягнень, успіхів у професійній діяльності та невичерпної енергії для подальшого розвитку.
Нехай накопичений життєвий досвід і мудрість допоможуть Вам у досягненні нових висот. Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.
Божого Вам благословення на многії і благії літа!
Шановні колеги!
➢ Сучасні агротехнології й тенденції їхнього розвитку – агрономічний корпус, 409а аудиторія.
➢ Проблеми використання та охорони земельних ресурсів – головний корпус, читальний зал бібліотеки.
➢ Економічні аспекти розвитку АПК та сільських територій – головний корпус, 305 аудиторія.
➢ Технічний прогрес в АПК – механічний корпус, 16 аудиторія.
➢ Актуальні проблеми будівництва та архітектури – лекційний корпус, 378 аудиторія.
➢ Духовне виховання молоді та культурне відродження села – головний корпус, 411 аудиторія.
XXV Міжнародний науково-практичний форум розпочав роботу
2 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті природокористування розпочав роботу XXV Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій», традиційний науковий захід, який кожної осені відбувається в нашому університеті.
Програма роботи Форуму передбачає пленарне засідання, роботу 10 міжнародних науково-практичних конференцій та 7 міжнародних студентських наукових конференцій, які відбуватимуться впродовж 2-4 жовтня 2024 року.
Роботу Форуму учасники розпочали з хвилини мовчання на знак пошани полеглим Захисникам Вітчизни та зі слів вдячності Збройним Силам України, котрі забезпечують вже третій рік поспіль можливість жити, навчатися і працювати.
З вітальним словом до учасників пленарного засідання звернувся голова організаційного комітету Форуму в.о. ректора Львівського НУП професор Василь Лопушняк. У своїй промові до міжнародної наукової спільноти він висвітлив визначальну роль сучасної науки в подальшому розвитку технологій агровиробництва, раціонального використання, збереження та відновлення природних ресурсів, а також закликав учасників Форуму до розробки нових підходів і способів виявлення, оцінки та подолання негативних наслідків, завданих довкіллю України в результаті збройної агресії рф, побажав присутнім плідної роботи в рамках Форуму та налагодження нових зв’язків і можливостей для наукової діяльності в майбутньому.
Звернення ЛНУП
Голові Верховної Ради України
Прем’єр-міністру України
Міністру освіти і науки України
Начальнику Львівської обласної військової адміністрації
ЗВЕРНЕННЯ
конференції трудового колективу
Львівського національного університету природокористування
Колектив Львівського національного університету природокористування стурбований інформацією із засідання Кабінету Міністрів України від 25.09.2024 року стосовно приєднання нашого університету до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького. Ми не отримали жодних переконливих аргументів щодо таких дій, відсутнє економічне обґрунтування, є загроза втрати майна та земель. Це викличе соціальну напругу в студентському середовищі та серед працівників, негативно вплине на якість освітніх послуг, імідж спеціальностей університету. Варто відзначити, що Львівський національний університет природокористування є містоутворюючим м. Дубляни.
Ми не погоджуємося на приєднання до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького на запропонованих умовах, оскільки:
1. Львівський національний університет природокористування відіграє, на наш погляд, важливу роль у державі – забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців для аграрної сфери, а також інших галузей економіки України. В нашому університеті унікальний для Західної України перелік спеціальностей (27 – ОС «Бакалавр» і 20 – ОС «Магістр»), популярних у молоді та затребуваних виробництвом. Про це свідчать результати вступної кампанії 2024 року: зараховано понад 2,5 тисячі вступників, подано майже 7 тисяч заяв абітурієнтів (без врахування відокремлених структурних підрозділів). Наш університет став лідером за кількістю поданих заяв на навчання за кошти державного бюджету, і цей результат є найкращим показником за всю історію навчального закладу.
2. У ЛНУП функціонує й активно розвивається матеріально-технічна база освітнього процесу. За останні 5 років створено у співпраці зі стейкхолдерами понад 20 унікальних навчально-наукових лабораторій, окремі з яких не мають аналогів в Україні. Це забезпечує якісну підготовку фахівців аграрних спеціальностей, зокрема з агрономії, агроінженерії, галузевого (с.-г.) машинобудування, відновлюваних джерел енергії та гідроенергетики, геодезії та землеустрою, автомобільного транспорту, архітектури, будівництва тощо. В умовах налагодженої системної співпраці із випускниками, роботодавцями та благодійниками в університеті створюються сучасні науково-дослідні та навчально-виробничі лабораторії, де вчені та студенти здійснюють моделювання замкнутих виробничих та технологічних процесів сільськогосподарського виробництва.
3. Будівлі університету (навчальні корпуси, гуртожитки, спортивні споруди) компактно розташовані й утворюють студентське містечко в м. Дубляни. Існуюча територія і будівлі дозволяють університету в майбутньому розширюватись та розвиватись. Поруч із навчальними корпусами є науково-дослідне господарство університету, яке створює сприятливі умови та можливості для практичної підготовки студентів за мінімальних затрат на логістику.
З Днем Захисників і Захисниць України!
Сьогодні ми відзначаємо одне з наших найбільших релігійних та державних свят, які тісно переплітаються як в історії, так і в сьогоденні. Споконвіків наш народ особливо шанував Пречисту Діву Марію, а наше воїнство в усі віки вважало її своєю заступницею та охоронницею. Тому й недарма саме на Покрови ми відзначаємо День Захисників і Захисниць – наших Героїв і Героїнь, в яких втілилася вся міць нації і без яких не було б нашої Незалежності!
У цей день наш навчальний заклад відзначає ще одну важливу дату – 15-річчя освячення студентської церкви св. рівноапостольного князя Володимира Великого, яка за цей період стала важливим осередком плекання духовності нашої молоді. Тож щиро вітаю академічну спільноту із цим подвійним святом! А волонтерська діяльність нашого університету та постійна дієва допомога армії є найкращим вітанням для тих, хто тримає над нами небо.
Нині, в часи найвищих випробувань у боротьбі за свободу, ми просимо Богородицю огорнути своїм Покровом увесь наш народ, його Захисників і Захисниць, дарувати усім неймовірну силу і витривалість, щоби подолати ворога та живими й неушкодженими принести до рідного дому сонце волі та перемоги!
В. о. ректора ЛНУП професор Василь Лопушняк
Сторінка 1 із 201